Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 75

Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #46

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Йонизатора не можеш да го усетиш, само плазмата при това ако машината е малко помещение.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #47

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Благодаря ти Mega за инфото, много ценно мнение, защото в същност само ти имаш двете супер машини и можеш да дадеш отзиви.)) Грезе ме обаче още нещо... Всъщност йонизирането не е ли озониране(озона носител на йоните), което е в резултат на разряд - плазма или в резултат на свойство на турмалина, което пак е нещо такова... т.е. все са плазмени процеси, само дето плазмата, за където се казва, че я има в устройствата е коронен разряд и не е ясно какво още се произвежда освен озон, вероятно има и вреден азот(имаше някъде изследване на руска лаборатория за дайкин йонизаторите, че покрай полезното има доста вредно), докато турмалина като материал от природата може би отделя само озон носител на йоните. Стана ми любопитно, защото казва се, че някои модели имат йонизатор и плазма, а то е едно и също според мен. И сега като видях в MHI, че говорят за друг начин на йонизиране се замислих дали не е по-добро, по-полезно от плазмите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #48

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Mega, кажи как са при дефростите двете машини?
    Предполагам, че там Тошко ще маже?
    И примерно при зададени да речем 23 градуса точно ли ги поддържат или качват по градус-два отгоре.
    Вярно ли е, че за да имам 23 градуса в стаята на Мицубишито трябва да му задам 25?
    Но най-вече ме интересува размразяването как е при двете машини.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #49

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Toshiba-та качва с градус отгоре, но е в много малко помещение. ZIX-S е в доста голямо помещение с много стъкла. Ако навън е до около 0 градуса си държи точно, ако е под 0 градуса, или даваш с градус нагоре, или слагаш малко по-силен вентилатор (Medium). Така може да върти по-голям обем от въздуха. Мицубишито като цяло работи на много ниски степени на вентилатора. Аз меря температурата на другия край на стаята и е нормално там да е с градус по-малко. Като дефрости 6-цата прави до 10-ина на зима (грубо). Но пък тя работи колкото да не заспи в малката стая. Машините не са в равни условия и затова е малко несериозно да ги сравнявам. Като цяло ZIX-S прави също дефрост само при нужда. Ако не вали сняг и не е мъгла работи с дни без дефрост. Нямам оплаквания от двете машини, перфектни са ми. Никога не е имало излишни дефрости. Ако са в еднакви помещения може би ще съм по-обективен, но не са.
    Този пост е редактиран от Mega; 21-02-13 в 18:42.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #50

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    MHI не са за малки и изолирани помещения. В големи помещения със загуби се държат отлично , но за малки не ми говори.
    Имат едно много тъпо условие даже две. При тръгване на климатика компресора работи минимум 10 мин. без значение дали подминава с 5 градуса от зададените. Второ за един час ако компресора спре 4 пъти поради достигане на температурата влиза в дефрост при външна температура под 6-7 градуса.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    5
    #51

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ... Температурите се подържат перфектно. Както написах MHI работи много меко и незабележимо. Изключително деликатна машина е. Които е идвал на гости никога не разбира, че работи, докато не му кажа. Лятото няма грам звук и не се разбира, че работи. На отопление през нощта спим спокойно, без машината да дразни. При спиране на компресора, разбирам само по звука от моторчето на клапите. Но това е само ако съм буден. Ако спя не го чувам. Няма форсиране на турбината ако за това питаш.

    При Тошибата има едно леко развъртане на турбината за една секунда, но не е дразнещо. Не пречи да се спи. Моторчето на клапата е с една идея по-шумно, но също ако спиш не се чува. Но като цяло има по-груб алгоритъм на работа. Тя самата машина си е хала.


    Един пример: MHI-то работи на 23 градуса. Задаваш му 20 и лягаш да спиш. Машината не спира. Продължава да работи, като много леко и бавно си сваля мощноста и оборотите на турбината и така бавно, бавно докато свали градусите. Ако види, че не може да ги свали с този минимум, чак след като се укроти спира и минава в Off режим. Сутринта задаваш отново на 23 градуса. Машината леко и бавно започва да качва обороти на компресора и на турбината. След 4-5 минути вече са по-високи, но не дразнещи. Гони задачите с изключиително плавна програма.

    При Тошибата, работи на 23 градуса, задаваш 20 и лягаш да спиш. Веднага вдига клапите и изклюва в Off режим. Сутринта слагаш отново на 23 градуса. Машината развърта веднага и откача докато не ги качи.

    При Тошибата -"Веднага вдига клапите и изключва в Off режим." - т.е. вентилатора не върти, така ли?

    Моля за компетентно мнение!
    Спряла съм се на тези 2 модела, за апартамент - гарсониера 30 кв.м.,височина 2.70/2.80, в гр. Стара Загора, западно изложение, панел, без изолация. 10-ка, 13-ка? Климатика ще бъде в бокса - 6 кв.м., стаите са преходни - целта е да ги отоплява и двете.
    За мен е ВАЖНО, като си направи градусите и да изключи - т.е. да не духа нищо.
    Разбрах, че това е Тошиба 6, така ли е? Защото за Тошиба 5, някой беше писал, че за да изключи трябва да има др. отоплителен уред.
    Този пост е редактиран от Мария Колева; 10-08-13 в 19:57.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #52

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Мария, при високия клас машини обдухването не е проблем, нищо не се усеща.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    5
    #53

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Мария, при високия клас машини обдухването не е проблем, нищо не се усеща.
    БЛАГОДАРЯ!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    11
    #54

    Question Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Аз, пък се се чудя какво да взема между: toshiba-ras13pkvp super daiseikai-5 /2200 лв./; toshiba ras13skvp2 daiseikai-6 /2150 лв./; toshiba ras-b13n3kvp daiseikai-6,5 /2400 лв.+ безплатен монтаж/ и mitsubishi electric-msz-fh35ve /2330 лв./
    Четох, четох, четох и много се обърках!
    Мойте условия са - страстен пушач в стая 22 кв. /ап. 50 кв./ южно изложение т. е. често проветрявам, а когато ме няма климата поддържа целия ап. на 19-20 гр. през Зимата.
    Моля за съвет! ... да ме наклони на някъде, цената ли да гледам само.
    Този пост е редактиран от vascos; 20-08-13 в 23:12.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #55

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    vascos, от горните бих изключил Toshiba 6.5, скъпа е и с нищо не е по-добра от другите машини. От там нататък избора е твой, която и машина да вземеш все ще я съсипеш с цигарите.
    Този пост е редактиран от Mega; 20-08-13 в 22:46.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    11
    #56

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Благодаря за бързият отговор Mega,a OkO излишна екстра ли е при тези условия за мене!

    - - - - - - - - - -

    Аз имам заведение /170 куб. +/ с лоша изолация, което до сега се топлеше от котле на твърдо гориво и утре 21.08.13 г. ще монтирам 2 бр. toshiba ras18n3kv2 suzum, ако искате мога да споделям впечатления от тях през зимата, но реалните ще са Февруари/Март.
    Този пост е редактиран от vascos; 21-08-13 в 01:46.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #57

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    От горните варианти всичките са много добри, ако се търси нещо на по-ниска цена може да се види Fujitsu ASYG12LTC

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    11
    #58

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Монтираха ми Тошибите като първо впечатление е; при разградено заведение за десетина минути осезаемо свалиха температурата, много тихи, при подходящи настройки не се разбира, че нещо духа. Перфектно!

    Благодаря на Pr_br, някои от тези ще бъде климатика ми вкъщи ориентирал съм се към Тошиба и Митсубиши и май се накланям, към Дайсекай 5 /японеца/.
    Този пост е редактиран от vascos; 27-08-13 в 20:54.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #59

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Ако държиш на Дайсейкай 5 не се бави много, скоро време ще бъдат изчерпани

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    11
    #60

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Понеже продължавам да чета и почва да усвоявам и "Митсубиши Хеви", там пък гледам между обикновения ZJ - серия и ZJX /хипер/ - серия, разлика в цената 500 лв., заслужава ли си /София -град - както казаха в магазина - влажност, ветровитост, смог и т. н., ZJ е същото като ZJX, само че с по малко екстри/, е тази икономичност в лв. поне в средносрочен план /3-5 год./ се избива като сметка за ток или просто първенющина, или просто комфорт /Кеф, Цена, НеМа/? Колкото повече се интересувам, толкова повече се обърквам. Може би ми пречи идеята, че искам да взема най-доброто, а както обикновено всяко нещо има "+ ве" и "- и", които в повечето случаи, като се придържаш към доказаните марки... нямат значение.
    Послеслов: отношението на хората в магазина към Митсубиши Електрик беше "резервирано", към "Тошиба Дайсейкай 5" - "защо да даваш толкова пари", "най-добре за теб е "Митсубиши Хеви" SRK ZJ-S 35"!?!
    Така ли е?
    Този пост е редактиран от vascos; 27-08-13 в 21:43.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От niksan552 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 185
    Последно: 03-02-21, 22:23
  2. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 501
    Последно: 29-12-16, 17:47
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  4. Mitsubishi Heavy SRK25ZJP-S/SRC25ZJP-S или toshiba RAS-2213D NEW DAISEIKAI
    От mjoyy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 13-10-14, 11:17
  5. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 22:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе