Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 48

Молба за помощ за избор на климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #1

    Молба за помощ за избор на климатици

    Здравейте,

    Извинявам се предварително, че отварям нова тема, която е подобна на много други, но не успях да намеря оптимално решение за избор на климатици за апартамента ми и реших да пусна нова тема. Благодаря предварително на отзовалите се.

    Прилагам схема на апартамента (чиста площ):
    1-ва спалня 11м2 - северозапад
    2-ра спалня 13м2 - югозапад
    тракт 21м2 - запад

    Нова кооперация, гр.Варна, К-стъкла, изолация (5см по БДС), етаж 3 от 5, не е ветровито.

    Търся един климатик да отопли всичките стаи... шегувам се!!! :-)

    Искам помощ за избор на подходящи инверторни климатици за зимите във Варна:

    В спалня 1 мисля климатика да не работи постоянно през отоплителния сезон, а само нощем да поддържа около 18 градуса (на по-топло не спя). Искам минимален шум от вътр.тяло. Ориентирал съм се към Fujitsu ASY-A07LG или съответно 9-ка, ако е по-добре според вас.

    Спалня 2 ще бъде детска стая - от варненска фирма отново ми препоръчаха Fujitsu ASY-A07LG (съответно 9-ка).

    Тези климатици ги дават с добър COP, нисък шум, както и -20 градуса.

    Дневния тракт има доста стъкла както се вужда на снимката. За там търся климатик също с висок COP и сигурност. Не мога да избера между Daikin FTX25-JV/GV, Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA, TOSHIBA RAS-B10SKVP-E и т.н. Не ме притеснява бюджет от 2000лв за този климатик, стига да има смисъл.

    Като цяло се стремя към общ бюджет до 5000лв, като съм убеден и че ще получа добри отстъпки от фирмите за закупуване на 3 климатика.

    Благодаря отново за мненията и съветите ви!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    velikoff, сигурен ли си, че искаш климатик в малката спалня, след като ще го пускаш само нощем колкото да пречупи въздуха? Има едно неписано твърдение, че не е добре за климатика да се изключва през отоплителния сезон.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #3

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    За малките стаи потърси друга марка.7 и 9 от тази серия се държат отвратително.Шарп или Дайкин са на горе-долу същата цена.Иначе за голямата стая 12 LGC си е точно на мястото.При правилен избор на климатици не трябва да надвишаваш 3100-200 лв.Също така е важно да имат качествен сервиз в града в който ще се ползват.
    А,и забрави за седмици да купуваш.При по-студено време са изключително слаби.
    Успех !

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #4

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    FTX-25 в 21 кв.м. ?????

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #5

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    gnf, прав си за зимния период. Ще бъде постоянно пуснат на 18-20 градуса.
    FormatC, благодаря за съветите. Ще бъдат 9-ки в спалните, за Шарп не съм чел почти нищо, мислех, че са доста по-нисък клас. За Дайкина четох, че доста за изостанали и името им е останало като плюс, но не и развитието им. Теми по въпроса много, но компетентните са малко, затова и търся помощ от вас.
    IVO-1977, за този Дайкин дават обем на помещението "от 40 до 60 m3" и площ "от 16 до 23 m2". Доколкото те разбирам идеята ти е за FTX35?

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #6

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Щом ще работи постоянно аз съм за Тошиба 10SKV2-E по един в двете спални помещения и една Тошиба 13SKVP-E във всекидневната. Остават ти едни 550лв., с които ще си плащаш сметките за ток през идната зима

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    velikoff, бих си взел това за спалните на твое място.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #8

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Разгледах Тошибите, които ми предложи, добре изглеждат. За съжаление във варнрнските сайтове не виждам климатика за спалните, но ще прегледам по-подробно пак. Това, което ме притеснява малко, е вътрешния шум за моята спалня. Понеже виждам, че използваш Тошиба и щом ги препоръчваш, значи си доволен, можеш ли да ми кажеш дали този шум от 26db се усеща толкова по-осезаемо от 21db?

    Kasap, Sanyo-то, което ти предложи изглежда чудено като х-ки, но тези 85м3 малко ме притесняват. Погледнах в друг сайт, че мин.кубатура е 15м2, смяташ ли, че за малките спални ще е добре? Да не включва и изключва постоянно (все пак едната е 11м2)?


  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Идеално ще пасне. Минималната му мощност е на половина на Тошибата, която предлага колегата gnf. А сглобката и качеството са несравними.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #10

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от velikoff
    Разгледах Тошибите, които ми предложи, добре изглеждат. За съжаление във варнрнските сайтове не виждам климатика за спалните, но ще прегледам по-подробно пак. Това, което ме притеснява малко, е вътрешния шум за моята спалня. Понеже виждам, че използваш Тошиба и щом ги препоръчваш, значи си доволен, можеш ли да ми кажеш дали този шум от 26db се усеща толкова по-осезаемо от 21db?

    Kasap, Sanyo-то, което ти предложи изглежда чудено като х-ки, но тези 85м3 малко ме притесняват. Погледнах в друг сайт, че мин.кубатура е 15м2, смяташ ли, че за малките спални ще е добре? Да не включва и изключва постоянно (все пак едната е 11м2)?
    Остави ги тези сайтове, не им вярвай какво пишат относно кубатурите и БТУ-тата, повечето лъжат като за световно.
    Да това Саньо също е чудесно бях забравил за него.
    В началото и аз се дразнех от свистенето на въздушната струя, беше ми за първи път да се охлаждам/топля с климатик, но малко по малко свикнах и свиквам Моите не знам колко dB са, за предходната серия BDR, мисля че бях видял в каталога да го дават 19dB на най-ниска степен на вентилатора. Но тези Тошиби са на 100 волта и не са като тези на 220 волта.
    2 Санчота ZK25X и една Тошиба 13SKVP-Е са другата добра комбинация

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #11

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    FTX 25 и 35 са слаби. Препоръчват ги за преходните сезони. За 21 кв.м. сложи климатик с номинал около 4 кw. А ако ти се дават и повече пари търси с минимал 300-500 вата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #12

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Благодаря, пичове, наистина оценявам старанието ви да ми помогнете, защото, както се вижда, определено имам нужда от помощ. И аз започнах да клоня към 2 броя Sanyo ZK25X за спалните и се двоумя между Fujitsu 12LGC и Toshiba 13SKVP-Е за дневната. Ако някой друг не застане зад Дайкините, предлагани от Иво, сякаш ще отпаднат. Самите магазини също казват, че има много по-добри варианти от Дайкина, но както се казва - всеки има право на избор и затова има толкова марки и възможности. А понякога е и въпрос на късмет да се попадне на здрава машина (винаги има проблемни машини дори от доказани модели).

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #13

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Единственото предимство на 12LGC и FTX35 пред 13SKVP-E е цената им.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Не могат да се сравняват Fujitsu 12LGC и Toshiba 13SKVP-Е. Има балкан-разлика между двете машини. Помисли си и за RAS-13PAVP-E Super Daiseikai 5.

  18. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #15

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Аз бих се спрял на два броя FVXS25 и един FVXS35. Цената им е повече от добра в момента!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за помощ при избор на климатици :)
    От Beonedge във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 12-08-13, 00:16
  2. Помощ за избор на климатици и разположение
    От Tailgunner във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 25-07-12, 22:28
  3. Молба за помощ при избор на телевизор...
    От chukov във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-06-11, 16:49
  4. Помощ при избор на климатици!
    От menka във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 28
    Последно: 18-10-09, 19:24
  5. Молба за помощ.
    От klinch във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 25
    Последно: 27-01-04, 20:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе