Резултати от 1 до 14 от общо 14

Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    158
    #1

    Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?

    Здравейте, въпросът ми е изключва ли се неинверторен климатик в случай, когато в апартамента няма никой до вечерта.Питам, защото преди време нямах проблем с климатика, но от известен период от време, когато стана -10 някак си не топли - духа хладък въздух. Климатика е нов, и проблемът забелязвам при ниски температури.

    СЪВЕТ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Изключват ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?

    Веднъж като е изтървано да затопли помещението когато беше по топло сега няма как да духа топло. Не се препоръчва спирането и пускане на климатиците при отрицателни температури защото износването на компресора е много голямо дори води до повреди.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Re:Изключват ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?

    Прочети тази тема. Накратко - не го изключвай, а само намали с 2-3о температурата, когато няма никой у Вас.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    158
    #4

    Re:Изключват ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?

    Благодаря и на двамата. Сега ще вида и другата тема.Въпросът го поставих, защото бяха ми казали че неинвертора се изключвал защото иначе вдигал доста сметката? Освен това, четох и други изказвания които съветват неинвертори дори да не се пускат при температура под - 10 защото се разваляли?

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #5

    Re:Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?

    зависи си от климатика. някои модели имат подгрев на картера на компресора и няма проблем. дори и инвертор не е добре на се изключва и включва макар и да тръгва по-плавно. не си прави експерименти остави си климата да работи.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    20
    #6

    Re:Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?

    ЕДНО ВЪПРОСЧЕ КЪМ СПЕЦИАЛИСТИТЕ : конвенционален климатик е спрян/изключен/ на 29.01.2012г. Последните дни температурите бяха в интервала минус 12 - минус 19 . КОЛКО ТРЯБВА ДА Е ВЪНШНАТА ТЕМПЕРАТУТА ЗА ДА ГА СТАРТИРАМ ОТНОВО- нула градуса или 3-4 над нулата ? / смятам преди това да затопля до 20 градуса стаята /

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?

    Като затоплиш стаята фреона намиращ се във вътрешното тяло ще го напусне и ще се придвижи натам където налягането и температурите са по-ниски.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    20
    #8

    Re:Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?

    да това за фреона ми е ясно ама при каква външна е благоприятно да се пусне отново да работи климатика без да се се прецака нещо компресора ???

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    47
    #9

    Re:Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от LEGAL
    .... защото бяха ми казали че неинвертора се изключвал защото иначе вдигал доста сметката....
    Мноого вярно...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #10

    Re:Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?

    Пускай смело, нищо няма да стане.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    20
    #11

    Re:Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?

    ЩЕ ПРОБВАМ УИКЕНДА .КАТО ГЛЕДАМ ТОГАВА ЩЕ ПООТПУСНЕ МАЛКО ВРЕМЕТО

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #12

    Re:Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?

    (Лично мнение, без претенции за налагане на когото и да било ) Винаги на работа, дори и големия кочан тези дни, всяка сутрин пускам НЕинверторна колонна Осака и всяка вечер я спирам. Разказва й се играта. Разкачих й и помощния нагревател ( понеже щеше да ми стъжни живота финансово, в последствие) Както вече е споменавано многократно - машината трябва да служи на човека, а не обратното. Абсолютно съгласен. Искам топло - пускам, не ща - спирам. Ако този звяр работеше нон-стоп, щеше да ми изгори главата на края на месеца и щях да съм го купил на втория месец за втори път. Щял да се амортизира, дреме ми, кел файда да е здрав 5-10 години, след като съм го плащал отново всяка зима ?! Вкъщи също - инвертор или не, спирам и пускам без да ми мигне окото от външната температура, в зависимост от МОИТЕ нужди, а не от нуждите на машината. Да мисля за бъдещето, колко щели да изкарат, ами ако аз не изкарам ?- Я камилата, я камиларя след 5 години, нали ще излезе и нещо по - добро дотогава ?

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #13

    Re:Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    ...........
    Кефи ме това момче

  17. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #14

    Re:Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?

    В тоя ред на мисли в работата имаме един голям салон,където са монтирани две колони НЕО по 15kW всяка.Всеки божи ден се гасят след работа и се пускат сутринта наново да наваксват.През нощта помещението(около 300 квадрата на около 280см височина) изстива зверски и докъм обед работят,за да наваксат.Помещението е правоъгълник,като двете дълги страни са целите в прозорци,а отгоре е тавана - бетонна плоча без изолация.Просто ад за климатиците,ма завалийките работят още.Добре че има и хора вътре доста - предполагам ,и това им помага.

    Аз такова нещо на моя кютук не бих му причинил "нивга".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?
    От Todor Kirchev във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 16-02-13, 22:39
  2. Panasonik през зимата
    От stivy88 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 26-01-12, 12:21
  3. Неинверторен климатик за отопление до към 750 лв. с монтажа
    От demoman във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 23
    Последно: 28-06-11, 18:49
  4. Специфики на монтажа през зимата
    От deian във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 14
    Последно: 23-02-08, 14:39
  5. Работа на климатика през зимата
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 21-09-05, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе