Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Неинверторен климатик за отопление до към 750 лв. с монтажа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    1
    #1

    Неинверторен климатик за отопление до към 750 лв. с монтажа

    Трябва да си харесам климатик за отопление. Стаята е 16 квадрата, но е със скосявания, което прави не повече от 30 кубика обем. Бюджета е около 750 лв. с включен монтаж. Засега съм се ориентирал към неинверторен климатик, защото за тези пари свестен инверторен май няма и само ще ми създаде проблеми. Мисля, че ще е по-добре да е 12-ка за да има запас от мощност, пък и разликата в цените на 9-ки и 12-ки не е кой знае каква. Няма голямо значение колко е шумен, желателно да е без никакви екстри - просто да топли и да охлажда и това е. Най-важното е да е здрав и идиотоустойчив.

    Та, препоръчайте, ако обичате, климатик като за мене

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Re:Неинверторен климатик за отопление до к

    Виж Gree, Midea, Panasonic ... за този бюджет.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Re:Неинверторен климатик за отопление до към 750 лв. с монтажа

    demoman, нямаш голям избор с наличния бюджет за нов климатик, но все пак една от тези Мидеи ще ти свърши работа.
    1. MS9A-12HRN1(A5)
    2. MSV1-12-HRN1
    3. MSY-12-HRN1
    Другия вариант е употребяван на 100V.
    Успех в избора

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Re:Неинверторен климатик за отопление до към 750 лв. с монтажа

    аз съм за MSV1-12-HRN1.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #5

    Re:Неинверторен климатик за отопление до към 750 лв. с монтажа

    А защо забравяте това: добра машина на добра цена http://www.technomarket.bg/products/...g-aq-12fc-r410 Работят перфектно и не създават проблеми за разлика от инверторите Това също http://www.technomarket.bg/products/09037462/lg-k-12ah Или това според Вас са марки който не заслужават внимание

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Неинверторен климатик за отопление до към 750 лв. с монтажа

    Човекът иска климатик за отопление...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #7

    Re:Неинверторен климатик за отопление до към 750 лв. с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от demoman
    Трябва да си харесам климатик за отопление. Стаята е 16 квадрата, но е със скосявания, което прави не повече от 30 кубика обем. Бюджета е около 750 лв. с включен монтаж. Засега съм се ориентирал към неинверторен климатик, защото за тези пари свестен инверторен май няма и само ще ми създаде проблеми. Мисля, че ще е по-добре да е 12-ка за да има запас от мощност, пък и разликата в цените на 9-ки и 12-ки не е кой знае каква. Няма голямо значение колко е шумен, желателно да е без никакви екстри - просто да топли и да охлажда и това е. Най-важното е да е здрав и идиотоустойчив.

    Та, препоръчайте, ако обичате, климатик като за мене
    Та така,като за тебе demoman, да е здрав и работи безпроблемно,пък и за тези пари-те виждам само в нашата група на втората ръка японски.И хем ще е инверторен,а и някоя екстра ще имаш бонус, ще има запас от мощност и няма да те предаде и в голям студ.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Re:Неинверторен климатик за отопление до към 750 лв. с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от demoman
    Трябва да си харесам климатик за отопление. Стаята е 16 квадрата, но е със скосявания, което прави не повече от 30 кубика обем. Бюджета е около 750 лв. с включен монтаж. Засега съм се ориентирал към неинверторен климатик, защото за тези пари свестен инверторен май няма и само ще ми създаде проблеми. Мисля, че ще е по-добре да е 12-ка за да има запас от мощност, пък и разликата в цените на 9-ки и 12-ки не е кой знае каква. Няма голямо значение колко е шумен, желателно да е без никакви екстри - просто да топли и да охлажда и това е. Най-важното е да е здрав и идиотоустойчив.

    Та, препоръчайте, ако обичате, климатик като за мене
    Напъни се още малко за ето това:
    http://impas-klima.com/invertorni-kl...e-gwh12kf.html

    с парите които имаш, без "напъване":
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=713

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Re:Неинверторен климатик за отопление до к

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    И хем ще е инверторен,а и някоя екстра ще имаш бонус, ще има запас от мощност и няма да те предаде и в голям студ.
    Хем ще е ритан чайник, хем на R22... Бюджета е прекалено скромен за свястна машина.
    В случая е по-добре Мъдея с 5 години гаранция

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #10

    Re:Неинверторен климатик за отопление до към 750 лв. с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Човекът иска климатик за отопление...
    И двете машини работят зимата Тествано е реални условия

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Re:Неинверторен климатик за отопление до к

    Цитат Първоначално публикувано от fishev
    И двете машини работят зимата Тествано е реални условия
    Работят, колко да работят... Вицовете са в съседната тема.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #12

    Re:Неинверторен климатик за отопление до към 750 лв. с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Хем ще е ритан чайник, хем на R22... Бюджета е прекалено скромен за свястна машина.
    Ритан,ритан,колко да е ритан-все ще му намерят свястна машина,а на R22 какво му е лошото-има модели на него и след 2001-2г.-за толкова пари толкова дет се вика.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #13

    Re:Неинверторен климатик за отопление до към 750 лв. с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от demoman
    Няма голямо значение колко е шумен, желателно да е без никакви екстри - просто да топли и да охлажда и това е. Най-важното е да е здрав и идиотоустойчив.
    Не си написал за кой регион на България ще използваш климатик за отопление и заради това гледам че има много различни мнения. Едно да използваш климатик за отопление в Сандански, а съвсем друго е за Видин - не само че климата е по-мек или по суров, ами като падне мъгла ще почувстваш отопление ама напролет като се стопли външното тяло на самия климатик.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #14

    Re:Неинверторен климатик за отопление до към 750 лв. с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    demoman, нямаш голям избор с наличния бюджет за нов климатик, но все пак една от тези Мидеи ще ти свърши работа.
    1. MS9A-12HRN1(A5)
    2. MSV1-12-HRN1
    3. MSY-12-HRN1
    Напълно съгласен.
    Цитат Първоначално публикувано от fishev
    А защо забравяте това: добра машина на добра цена http://www.technomarket.bg/products/...g-aq-12fc-r410 Или това според Вас са марки който не заслужават внимание
    В последната част на поста си ,си много прав!

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    4
    #15

    Re:Неинверторен климатик за отопление до към 750 лв. с монтажа

    Да използвам темата, че да не пускам нова, защото като цяло и аз търся нещо в ценовия диапазон, посочен от автора на темата, а и за да видя дали мнението ви за посочените по-горе модели ще е същото.

    Само че аз търся климатик за ОХЛАЖДАНЕ; за отоплението практически не ме е еня, защото за студовете си имам топлофикация. Това, че вече всички климатици отопляват ще е вид бонус за студените есенни и пролетни дни (5-15 градуса), когато парното е спряно.
    Категорично не търся инверторна машина, защото не ми влиза в бюджета. Трябва ми климатик, който ще е най-натоварен 3-те горещи месеца в годината с цел охлаждане на голямо над 25 кв. м. помещение, разделящо се на две с три-крилен портал. Строителството - старо, тухла, изолация 8 см отвън, PVC дограма 3-камерен профил, вградена в дървената каса на старата дограма, Ка стъкло. Предполагам, ще ми трябва климатик 12-ка, но все пак да си кажат и по-разбиращите.
    Дотук получих предложения за Sang, Beko, Haier и LG. На питането ми дали Electrolux е вариант, ми казаха по-скоро не (а дали?).
    Покрай офертите ми казаха, че за Sang и Beko ще е по-лесно с резервните части, ако се наложи, а и ще е по-евтино. Доколко е вярно това не знам, много съм далеч от този бизнес...
    Не бих се циганил за някой лев отгоре, ако знам, че купувам по-качествената марка, респ. нещо с по-читав чаркалак под капака, т.е. вместо 450 лв без монтажа, бих дал 100-ина лв отгоре, ако е сигурно, че за тази разлика има по-добро. Не робувам на марки, но след прочетеното тук и след ядовете и на майка ми с един Haier, там имам резерви. При всички останали марки, предлагащи модели в този ценови клас, нямам кой знае какви наблюдения.
    Затова благодаря предварително за мнения, идващи наистина от разбиращи в тази област, че да се ориентирам.

    Предварително моля - не ми давайте акъл за инверторни машини и спиране на кранчето на топлофикация - аз съм си направил сметката и при пълен отоплителен сезон, струващ ми средно под 90 лв месечно (парно + топла вода) и сметки за ток от порядъка на 40 лв всеки месец - отопление на климатик няма да ми излиза по-изгодно, още повече - дори с 2 или 3 климатика, пак не мога да отопля жилището така, както го прави централното парно - разпределението е малко криво, има и ужасно много външни стени (над 65%).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ в избора на положение на климатик и за монтажа
    От steffan във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 19-11-14, 20:57
  2. Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?
    От LEGAL във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 02-02-12, 19:30
  3. Избор на климатик до 1000лв с монтажа
    От vaniosl във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 26-04-11, 01:43
  4. Избор на климатик до 650 лв. без монтажа!
    От zillius във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 31-12-09, 15:22
  5. Подово отопление - относно монтажа
    От MitkoS във форум Електрическо отопление
    Отговори: 16
    Последно: 16-08-06, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе