Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 116

Няколко истини и мита за японските климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    90
    #1

    Няколко истини и мита за японските климатици

    От няколко месеца чета форума и ми помогна доста в избора ми на климатици в следствие на което през септември монтирах два чисто нови японски Санио SAP-DK22T в детската и спалнята а преди седмица в кухнята европейско Хитачи RAS/RAC-E10H2 ето и какви са ми наблюденията до момента

    Първият най голям МИТ за японските климатици е че са Японски - те са произведени за японският пазар, но в 99% от случаите са произведени в Китай /единият процент е за Чофу за които се твърди че са произведени наистина в Япония/ - Това разбира се не трябва да ви притеснява защото изработката и материалите са на доста високо ниво дори и при климатик от този нисък клас за разлика от Хитачито чиято пластмаса изглежда доста евтина и сглобката не ми вдъхва особено доверие

    Вторият Мит е че трафовете които се слагат за да работят при нас японските климатици харчат много ток и това обезсмисля високият КОП на японската техника - за проверката на това твърдение си закупих следният уред от ебай http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...m=300254319366 който показва, че в състояние на изключен климатик трафа консумира едва 9 вата за разлика от Хитачито което изключено тегли 20 вата

    Третият Мит е че понеже има разлика в стандартите на България и Япония 50/60 херца - инверторната технология не работела правилно и това губело смисълът от покупката на по високотехнологичната японска машина. Това разбирасе не е вярно защото на климатиците си пише че работят и на 50 и на 60 херца и уредът го показва като непрекъснато дава моментният разход на климатика а той се променя в зависимост от условията

    Четвъртия Мит е че моделът който сме си харесали от японските модели го няма никъде по света и се предлага само в България /поради тази заблуда не си купих този модел АS-E25T Фуджитсу/ Всъщност се оказа, че поради непонятни за мен причини хората които са писали модела на климатика са написали буквата А на кирилица и съответно гугъл намери само тези в България а след като се напише на латиница излизат и от останалият свят - за това когато търсите даден модел и не го намирате проверете всички букви които могат да бъдат написани и на кирилица в случая буквите А,Е и Т

    Относно разходът на енергия за сега съм много доволен защото уредът показа че за един месец от 27 септември до 27октомври при зададени постоянно и без изключване 22градуса Саниото което засичах за отопляването едновременно на две помещения при отворена врата спалня 16квадрата и хол 16 квадрата е изразходвало ток 110киловата за 18лв /уредът има опция за задаване на дневна нощна тарифа и съответно цена/ разбира се имаше и топли дни, но все пак мисля, че дори и да се учетвори през студените дни пак ще е по добре от екобрикетите за камината с водна риза за които миналата година давах по около 300лв на месец при цена 400лв за тон. Без въобще да коментирам хамалогията и опушените тавани.

    Искам да споделя и още едно наблюдение което може да ви подведе при засичането на електропотреблението с такъв уред - ако климатикът до момента не е работил в стаята и температурата е няколко градуса под тази която ще зададем първите няколко дни консумацията ще е повишена докато се нагреят мебелите и стените за това засичаният трябва да се правят за по дълъг период от време - Например Саниото което засичах първите дни харчеше по около 8 киловата на ден докато средното за месеца падна до 3.7 на ден. Същото се получи и в кухнята при Хитачито там се започна от 10 киловата на ден и сега е около 6 като предполагам че ще намалее още ако не стегне голям студ тия дни както се очаква.

    В заключение мога да кажа, че изборът на японски климатик въобще не е лош, но ще трябва да имате следните неща в предвид - дистанционното е с иероглифи а упътването за него не е особено точно, ако не сте от Пловдив и региона ще трябва да се съобразявате с това дали съответната фирма монтира в София например - и не напоследно място да гадаете дали ако нещо стане с климатика има части за него и ще се ремонтира качествено и в срок, но това напълно важи и за евроклимите като чета по форумите

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    Добре казано!
    Би ли пояснил какви помещения топлиш със DK22T? Казваш, че имаш 2 броя, а после пишеш, че едното топли 16 кв.м. + 16 кв.м. - правилно ли разбирам, че с едното топлиш 32 кв.м. или имаш по един във всяка стая от 16 кв.м.?
    Средно имаш 150 W на час консумация, което е повече от перфектно.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #3

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    Цитат Първоначално публикувано от mantaman
    Вторият Мит е че трафовете които се слагат за да работят при нас японските климатици харчат много ток и това обезсмисля високият КОП на японската техника - за проверката на това твърдение си закупих следният уред от ебай http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...m=300254319366 който показва, че в състояние на изключен климатик трафа консумира едва 9 вата за разлика от Хитачито което изключено тегли 20 вата
    А защо забравяш загубите под товар в трансформатора когато климатика работи.Те се прибавят към загубите на празен ход и са в пъти по големи, но трудно се измерват защото ти трябват два такива уреда-преди и след трансформатора.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    ОК, уредът му е преди трансформатора, нали? Значи и да има загуби под товар, той ще ги отчете сумарно с консумацията. А тя е 150 W средно!!!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    90
    #5

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    Да поясня - живея в малък тухлен блок старо строителство външни стени 50см на втори последен етаж /последното е от особено значение защото голяма част от топлината изчезва през тавана на помещенията когато над теб не живее никои и температурата на таванското е почти като външната/
    Апартаментът се състои от спалня 16 квадрата - хол 16 квадрата детска 16 квадрата кухня 12 квадрата баня 3 квадрата и коридори около 5 квадрата - с вътрешна изолация съм и тавани от гипскартон дограмата е алумин без термомост защото е слагана преди 10години а тогава термото беше мама си и баща си

    С двете Сания топлех целият апартамент това от спалнята топлеше и хола /хола ми е преходен към спалнята/, а това от детската топлеше кухнята - тази галимация е добра ако не падат температурите под нулата като стане по студено няма как да стане защото все пак това са 22-ки. Поради тази причина реших да взема още един климатик за кухнята и се спрях на Хитачито поради следните причини - Първо в момента няма почти никъкви налични японски клими, второ Хитачито е с по голям номинал 3.4 срещу 2.5 за Саниото и трето когато монтираха Саниото ми взеха 240лв а сега искат 300лв.

    Ако с Саниото от спалнята и Хитачито от кухнята не мога да поддържам нормална температура в хола при отворени врати ще монтирам още един и в хола, но първо ще изчакам да видя какви японски модели ще получат в новата пратка и какви ще са цените защото както скочи долара ще станат бая солени.

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #6

    Re: Няколко истини и митове за японските кли&#

    Цитат Първоначално публикувано от mantaman
    Първият най голям МИТ за японските климатици е че са Японски - те са произведени за японският пазар, но в 99% от случаите са произведени в Китай /единият процент е за Чофу за които се твърди че са произведени наистина в Япония/
    Може и на там да вървят нещата, но "може" и "е така", са различни работи. Като си тръгнал да развенчаваш митове - моля докажи си твърдението за процентите на първия, или се извини че говориш наизуст - ако е така се въздържай и без това във форума половината приказки са предположения, човек не може да си извади правилно заключение от мненията на "гадателите".

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #7

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    заключенията ти са правилни но с това Хитачи си се набутал ще ти харчи колкото 2те Саньо взети заедно .. аз като пиша че моя харчи средно 150 вата ми се смеят ,даже като беше по топло харчеше 120 вата средно ...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    90
    #8

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    За процентите можеби трябва само да доуточня че имам в предвид японските клими продавани в България защото наистина процента съм написал на изус но може и да е 99.9 защото едва ли от 100 японски клими един е Чофу.
    А когато ми пристигна Саниото и с потрес видях на кашоните да пише произведено в Китай попитах момчетата само този ли модел е така или всичко което продават. Те ми отговориха че всичките които продават са произведени в Китай - Дайкин Санио Шарп Фуджитсу Митсубиши Тошиба и тн. възможно е да не са всички в Китай може да има малайзия или нещо подобно но не са произведени в япония.
    А ти ако можеш ще се радвам да покажеш етикети на кашони на които да пише че климите са произведени в япония, още по автентично ще е ако снимката я направиш на фона на някои вестник например ТРУД за да сме сигурни че е от България.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    90
    #9

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    заключенията ти са правилни но с това Хитачи си се набутал ще ти харчи колкото 2те Саньо взети заедно .. аз като пиша че моя харчи средно 150 вата ми се смеят ,даже като беше по топло харчеше 120 вата средно ...
    Знам, че Хитачито не е най добрият избор, но с монтажа ми доиде 1160лв а японски в момента няма почти никъкви има само по новият модел на моя който е 1380лв плюс 300лв монтж - разликата е колкото тока ми за цялата зима
    Колкото до разхода знам че ще харчи повече но е и по мощен

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #10

    Re: Няколко истини и митове за японските кли&#

    Не споря кое/къде е произведено, още по-малко да се ангажирам с проценти, и това според мен не е изобщо "мит" защото не ми беше хрумвало да твърдя че дадена фирма има производство само в родния си град/държава. Със сигурност има производство на климатици в Япония, има и по света. Моето Фужитсу специално не пише къде е произведено а от кой: Фижитсу Генерал Лимитед и някакви телефони и адреси в Япония на главната квартира на компанията. Специално Фужитсу не крият къде са им заводите като наскоро дори имаше доста широко представяне на новия им завод в китай(за климатици). Предполага се че всички фирми си строят заводи според къде им излиза по-ефтино. Но да се твърди 99%?!?, имайки предвид напоследък как са се пришашкали инвеститорите.

    П.С. пусни си Преводача на Гугъл и се разтърси из японските сайтове да видиш за какво иде реч. В момента чета някъв доклад за "енергийната евективност" и анализите показват че производството което е в Китай трудно ще премине към енергоспестяващи материали, до като при климатиците направени в Япония е много по-лесно да се преустроят фабриките в крак с новите изисквания. Пише че постоянно се увеличават разходите за труд в Китай, та не се знае в бъдеще как ще се развиват нещата с производството.

    Това че на твоето Саньо е пишело Китай, не значи че на 99% пише същото - а дори и да пише, може такава партида да внасят - само китайска(за по-тънко). Отговорите на търговците не са миродавани, ако беше ги прочел лично е друг въпрос ама и тогава щеше да напишеш: абе момчета на 16 климатика японски 100в им прочетох на кашоните че са мейд ин китай - е това разбирам да дадеш за доказателство в известен смисъл ще се приеме. Ама еди кой си ми казал еди какво си - нали разбираш защо не приемам?

    По-скоро "вярването" е че щом са 100в = са работили в Япония = отговарят на високи изисквания, колко са високи е съвсем друг въпрос. Но по правило са върхови модели, много скъпи като нови и тука системата е като при мерцедес втора употреба е по-добре отколкото нова лада.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #11

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    Не би трябвало да ви учудва че харчи 150 W средно. SAP-DK22T е много малък по мощност климатик само 2,5 kw на отопление .То при номинал ще е 460 W та какво остава при това още не много студено време и помещение с добра изолация.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #12

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    ъъъ ,какво общо има номиналната мощност на климатика ? имаш помещение с определени топлозагуби ,които компенсираш ... дори и 45ца да сложиш ,топлозагубите ти ще са същите и ако климатика е толкова ефективен колкото 22ка ще харчи пак 150 вата за час ,макар че ще има номинална мощност от над 5 киловата ... така че всичко опира до ефективността на климатика а тя при нови машини на 100 волта е доста висока .. Панасоника ми отопляващ подобно помещение харчи цели 260 вата за час

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #13

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    Искам да кажа че понеже е малък климатик има малка минимална консумирана мощност.Компресорчето му е по малко,вентилаторите са му по малки затова е ефективен при минимална консумация.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    Сравняват се машини с еднаква мощност. DK22T не е чудо на техниката, COP е само 5,38. Дори има по-добри европейски модели с тази мощност - сещам се веднага за SRK20ZGX-S с COP 5,45. Двата предполагам при еднакви условия ще консумират еднакво. Но за разлика от 100-волтовите, европейските с такива параметри се броят на пръстите на едната ръка, че и остават свободни

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    90
    #15

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Сравняват се машини с еднаква мощност. DK22T не е чудо на техниката, COP е само 5,38. Дори има по-добри европейски модели с тази мощност - сещам се веднага за SRK20ZGX-S с COP 5,45. Двата предполагам при еднакви условия ще консумират еднакво. Но за разлика от 100-волтовите, европейските с такива параметри се броят на пръстите на едната ръка, че и остават свободни
    Да машините са с еднакви мощности но разликата е че Саниото е нисък клас за японските стандарти докато това Мицу е високият клас за европа и разликата в парите е колкото за една зима тока

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Добри ли са японските климатици?
    От Sasi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 18-09-13, 19:27
  2. Маркови климатици - заблуди и истини
    От TRICHKO във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 245
    Последно: 11-07-12, 23:30
  3. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05
  4. Да разсеем мита за евтиния Дурон!
    От The_UFO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 37
    Последно: 02-06-02, 11:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе