Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 89
Like Tree1Одобрявам

реален cop на климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    69
    #16

    Re:реален cop на климатиците

    Сравнявал съм конс. енергия с електромер, поставен на маслен радиатор Делонги 3,5кв. и климатик GE35VA за 24 часа при външна температура варираща приблизително еднакво и за 2-та уреда от -5 до+5 и вътрешна, поддържана около 23гр. и консумацията на енергия беше 9квч. и 34 или нещо такова 1:4 за климатика. Измерването на 1,5м от пода и 3м от уредите с електронен термометър.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #17

    Re:реален cop на климатиците

    vergildido КОП-при климатика се мери на максимален вентилатор,да го имаш на предвид за да са ти по-точни сметките.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #18

    Re:реален cop на климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от goschas
    Сравнявал съм конс. енергия с електромер, поставен на маслен радиатор Делонги 3,5кв. и климатик GE35VA за 24 часа при външна температура варираща приблизително еднакво и за 2-та уреда от -5 до+5 и вътрешна, поддържана около 23гр. и консумацията на енергия беше 9квч. и 34 или нещо такова 1:4 за климатика. Измерването на 1,5м от пода и 3м от уредите с електронен термометър.
    Ето ги недостатъците на метода.Силна зависимост от външните условия често водещи до невъзможност за оценка.
    Непостоянна температура.А и наличието или отсъствието на вятър също оказва влияние.
    Имаме някакаво отношение, но не можем да сме сигурни дали интерпретираме коректно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    51
    #19

    Re:реален cop на климатиците

    както вече писах интересувам се от реални резултати ако вентилатора е на макс е прекалено шумно никога не бих си ползвал климатика така оставям го на auto което при хитачи означава 3-та степен от 4-ри възможни.което пак не е много тихо
    относно условията при мен замерването е за два часа при постоянна температура разликата да е била най-много няколко десети.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    35
    #20

    Re:реален cop на климатиците

    Преди време в този форум ,прочетох и си записах една формула ,за изчисляване мощности на климатик,която реших да тествам.Купих си цифров термометър и ватметър на PeakTech 9025 и направих измервания.
    02.02.2012г. Темп. навън -10гр ; Темп. на входа на климатика 26,5 гр. ;
    Темп. на изхода 42,5 гр. Вентилатор на вътрешното тяло на 2 степен - 400кубм за час
    Според формулата (42,5-26,5) *400*3.4= 21 760 W . Вход по ватметъра 680W .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #21

    Re:реален cop на климатиците

    Хм ако искате да измервате истинско СОР Достатъчно е следното:
    Електромер закачен само на климатика, два термометра които правят референтни измервания и запис през малък интервал от време на смукателната и на нагнетателната страна на вътрешното тяло и не напоследно място инфо за дебита на въздуха което може да се вземе от сервизно или да се измери с анемометър. Имайки масив от данни на тези показания на база средни стойности може да се каже какъв е цопа с някаква реална точност ... а и специфичния топлинен капацитет на въздуха за съответната влажност и атмосферно налягане

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    35
    #22

    Re:реален cop на климатиците

    Климатика е me ge35VA

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #23

    Re:реален cop на климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от vergildido
    както вече писах интересувам се от реални резултати ако вентилатора е на макс е прекалено шумно никога не бих си ползвал климатика така оставям го на auto което при хитачи означава 3-та степен от 4-ри възможни.което пак не е много тихо
    относно условията при мен замерването е за два часа при постоянна температура разликата да е била най-много няколко десети.
    Не са ти изравнени мерните единици ... това 3.4 ако то е стецифичния топлинен капацитет на ВЪЗДУХА ти е в kJ/kg*K ако не се лъжа....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #24

    Re:реален cop на климатиците

    Аз ли съм глупав или мерните единици са едни и същи. Човекът един час е поддържал 22гр. в помещението с климатик и е изразходил ххх квата. След това в същото помещение при същата външна температура (по негови думи) е поддържал отново 22гр. с духалка и е изразходил ууу квата. Това практическо отношение между двата разхода (наречете го както искате) му дава някаква представа за реалната разлика или полза. Нищо толкова сложно не виждам. Сега, че не е по правилата на производителя никой не го оспорва. Абстрахирайте се от думата СОР. А и истинският СОР е толкова хартиен, че ...

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #25

    Re:реален cop на климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Аз ли съм глупав или мерните единици са едни и същи. Човекът един час е поддържал 22гр. в помещението с климатик и е изразходил ххх квата. След това в същото помещение при същата външна температура (по негови думи) е поддържал отново 22гр. с духалка и е изразходил ууу квата. Това практическо отношение между двата разхода (наречете го както искате) му дава някаква представа за реалната разлика или полза. Нищо толкова сложно не виждам. Сега, че не е по правилата на производителя никой не го оспорва. Абстрахирайте се от думата СОР.
    Колегата просто е сбъркал поста към който е насочен отговора му.
    За този пример вече казахме - достатъчно коректен е.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #26

    Re:реален cop на климатиците

    Мммм да прав си обърках цитатите... и след това изгубих и темата .... май ще си лягам

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #27

    Re:реален cop на климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Аз ли съм глупав или мерните единици са едни и същи. Човекът един час е поддържал 22гр. в помещението с климатик и е изразходил ххх квата. След това в същото помещение при същата външна температура (по негови думи) е поддържал отново 22гр. с духалка и е изразходил ууу квата. Това практическо отношение между двата разхода (наречете го както искате) му дава някаква представа за реалната разлика или полза. Нищо толкова сложно не виждам. Сега, че не е по правилата на производителя никой не го оспорва. Абстрахирайте се от думата СОР.
    И аз съм съгласен донякъде.

    Но печката си харчи колкото си харчи а COP при климатикът е динамичен и е трудно да се измери. Как може да сме сигурни че навън температурата е била абсолютно еднаква точно в този един час при замерването с двата уреда? Не е имало вятър и тн и тн?

    дори 0.5 градуса изменение във външната температура и поява на вятър влияят пряко на работата на климатика.

    Направи тест за по-дълъг период и не се вдълбавай толкова в нещата, то се знае че ни мотат отвсякъде:P Просто ги остави за по 24 часа и виж консумацията каква ще е и ще видиш климатикът колко по-евтино ти излиза от печката Едното ще изхарчи 25 kW, да речем, а другото 10 kW - и така ще си знаеш че отоплението с твоя климатик ти излиза 2.5 пъти по-евтино

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #28

    Re:реален cop на климатиците

    Не се оспорва това, че климатика е по-икономичен. Проверява се в реални условия на място, каква е разликата между нагласените цифри по документациите за СОР и реално измерените при различни външни температури.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #29

    Re:реален cop на климатиците

    Ам реален, реален... колко да е реален...
    Какво предпочитате СОР 5+ или отопление при 20-?

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #30

    Re:реален cop на климатиците

    За предпочитане е това, което пише по документациите да се покрива с реалността.

    Мощността е едно, а ефективността съвсем друго. С мощността се топлиш, а с ефективността за малко пари.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Екстри при климатиците
    От to4nia във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 48
    Последно: 29-01-12, 23:29
  2. как да НЕ СЕ ВМИРИСВАТ климатиците?!
    От glowndark във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 15-07-11, 23:33
  3. Пусков ток на климатиците? :)
    От Pav20 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 21-01-11, 12:00
  4. Конвертиране на "реален" партишън към .vhd
    От MitkoS във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-10, 01:15
  5. Кабелен модем - реален IP-адрес
    От Cko във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 31-01-04, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе