Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38

Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #16

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Това е добре монтажа е едно сервиза друго по принцип които прави монтажа тои носи отговорност и за сервизната деиност смисъл ако стане дефект си длъжен ти даго отстраниш А зада го отсраниш ше е нужно да имаш и познания в хладилната техника и в елетрониката Но това че имаш желание е хубаво да пробваш лошо няма По важното е да имаш и намериш клиенти което е наи трудното в днешното време на безпаричие на хората

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #17

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Спокойно.Не си само ти така.Въобще в държавата практиката е такава.
    Тези които монтират нямат почти нищо общо с тези дето ремонтират.
    Макар, че никак не е редно.
    Как ще изпълняваш гаранционните си задълженията?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #18

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Спокойно.Не си само ти така.Въобще в държавата практиката е такава.
    Тези които монтират нямат почти нищо общо с тези дето ремонтират.
    Макар, че никак не е редно.
    Как ще изпълняваш гаранционните си задълженията?
    Зависи под ремонт какво имате предвид.
    Да речем при бойлерите, ако протече някоя връзка или изгори нагревател отивам и отстранявам проблема, но ако протече самия водосъдържател, вече това си е проблем на производителя, не съм длъжен да заварявам съда нали. В този ред на мисли ако знам абсолютно всичко за климатика бих се занимавал с ремонт на повредени такива, което мисля че ще е доста по печелившо.... За това ще се занимавам с това което мога

    Не мисля да се занимавам с ремонт на климатици, а с инсталация и подръжка.

    Много се отклонихме от темата вече, за което се извинявам....

    Та пак да питам за инструментариума. Какво ще ми трябва специфично за тях?

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #19

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Цитат Първоначално публикувано от apeiron
    Зависи под ремонт какво имате предвид.
    Не мисля да се занимавам с ремонт на климатици, а с инсталация и подръжка.
    Дообре. И като ми продадеш и инсталираш климатик, и той спре да работи... Какво правиме? /според теб/

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #20

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Дообре. И като ми продадеш и инсталираш климатик, и той спре да работи... Какво правиме? /според теб/
    Това не е по темата...., но да отговря......

    Еми първо ще дойда да видя, защо не работи, а пък като разбрем ще ти кажа после какво правиме /според мен/

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #21

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    "Много" подходящ момент си избрал да се преквалифицираш.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #22

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Първо за да откриеш защо не работи трябват доста познания и опит които ги нямате ти и колегите ти. Климатика особено инвертора е сложен уред не е като бойлера от примера.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #23

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Първо за да откриеш защо не работи трябват доста познания и опит които ги нямате ти и колегите ти. Климатика особено инвертора е сложен уред не е като бойлера от примера.
    Мойте уважения колега, но си нямаш на идея какви познания имам аз и колегите ми.

    Ще помоля, ако някой не може да се изкаже по темата да не пише в нея.

    Благодаря на останалите колеги, които се отзоваха.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #24

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Цитат Първоначално публикувано от apeiron
    Зависи под ремонт какво имате предвид.
    Да речем при бойлерите, ако протече някоя връзка или изгори нагревател отивам и отстранявам проблема, но ако протече самия водосъдържател, вече това си е проблем на производителя, не съм длъжен да заварявам съда нали. В този ред на мисли ако знам абсолютно всичко за климатика бих се занимавал с ремонт на повредени такива, което мисля че ще е доста по печелившо.... За това ще се занимавам с това което мога

    Не мисля да се занимавам с ремонт на климатици, а с инсталация и подръжка.

    Много се отклонихме от темата вече, за което се извинявам....

    Та пак да питам за инструментариума. Какво ще ми трябва специфично за тях?
    Това е специфична техника, който монтира - поема гаранцията и съответно ще му се наложи да знае как се зарежда климатик.
    За инструмента - 1 Умения и знания в хл.техника.
    Други - Горелка, конусна дъска, вакум помпа, манометричен блок, инструмент за раздуване на тръби, тръбогиб, перфоратор.ел.везна.



  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #25

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    може и тъмната страна - конусчета и фъсване така професионалния инструмента се свежда до 30-тина лева.


  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #26

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Мерси колеги.

    Що се отнася до гаранцията, тези дни имам срещи с вносители и ще уточнявам какво поемам аз и какво те. По на там и ще споделя на къде са нещата.

    Ако има нещо, което не е споменато в темата, моля споделете.

    Благодаря още веднъж на отзовалите се.

  14.  
     
  15. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #27

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Цитат Първоначално публикувано от apeiron
    Не мисля да се занимавам с ремонт на климатици, а с инсталация и подръжка.
    Извинявай човече,но Това намерение е толкова:
    а) А рогантно
    б) А морално
    в) А нахално
    Кажи ми името на фирмата си за да те впиша веднага (докато е време) в ''черния списък''

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #28

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    еее стига с хейтърските коментари - човека си го е написал че ще потдържа , а с ремонт който иска да се занимава.
    както се казва хляб има за всички , а и нали знаеш колко струва ремонта на една машина?
    който иска да си ги оправя.
    на 1000 лева клима какво да му оправиш? генерирал 10-тина % печалба от продажбата и монтажа може би - не съм сигурен. ако не го покрива гаранцията какво да му оправиш?
    обикновенно само разходката ти до него и диагностиката ще струват колкото монтажа на нов - кой ще се навие да оправя?
    наистина е по-добре да се обърнеш към професионален сервиз от колкото да се занимаваш сам.
    човека правилно иска фирма за монтаж а не за ремонти.



  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #29

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    estqwerty, не исках да взимам участие в тази тема, но...монтаж, поддръжка и ремонт са свързани неща...Би ли дефинирал какво разбираш под поддръжка? Да дойде и да изчисти филтрите на климатизатора ли? Щом ще поддържаш дадена техника, значи трябва да си наясно с факта, че всяко нещо в едни и друг момент ще направи проблем и тогава опираш до ремонтирането му. Или когато стане това - ще има оправяй се, но аз съм до тук. Не мисля, че подобно отношение ще бъде от полза.

  18. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #30

    Re:Препоръчайте ми вносител на различни марки климатици за съвместна работа.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    еее стига с хейтърските коментари - човека си го е написал че ще потдържа , а с ремонт който иска да се занимава.
    От мен имаш ''БРАВО'' за това изказване /понеже съм човек който спазва поне елементарна хигиена в общуването /

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за климатици с марки Techniker и Nagoya
    От kojcho във форум Други марки климатици
    Отговори: 19
    Последно: 04-01-14, 08:44
  2. Отговори: 33
    Последно: 14-01-10, 12:58
  3. От толкова марки климатици кой да избера?
    От valerko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-07-09, 20:43
  4. Търся програмист за съвместна работа
    От backinblack във форум Програмиране
    Отговори: 6
    Последно: 14-06-06, 11:48
  5. Отговори: 2
    Последно: 07-11-05, 08:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе