Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Бактерии и микроби, разнасяни от климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Бактерии и микроби, разнасяни от климатика

    Жената вече 20 дена кашля и я мъчи гърло. Ходихме по доктори, антибиотици и т.н. Днес каза че всичко се повтаря. Та да си дойдем на темата: Климатиците са 5-6 годишни и никога не са чистени питите, само филтрите. Възможно ли е да разнасят гадинки. Макар че има теми за почистване, накратко как да ги "обезпаразитя"?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #2

    Re:Бактерии и микроби разнасяни от климатика

    Ами ето какво

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Re:Бактерии и микроби разнасяни от климатика

    Накратко, наемаш фирма, която да ти направи профилактика - почистване на турбина, кондензна ваничка, пита и т.н.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4

    Re:Бактерии и микроби разнасяни от климатика

    От лекарите от ВМА знам, че легионелата в България много по-често се въди по климатиците, откоклото по водопровода. Толкова забатачени климатици са си риск.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #5

    Re:Бактерии и микроби разнасяни от климатика

    Най добре профилактика не козметична а истинска със сваляне на турбината или целия климатик даже. Ако погледнеш турбината и тя е чиста може само с препарат да минеш за дезинфекция.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #6

    Re:Бактерии и микроби разнасяни от климатика

    това си е летен вирус , аз на климатик не съм стоял, но симптомите са същите : болки в гърлото, антибиотици , оправяне после пак се скапах, 3-та седмица - пия ли една студена бира и всичко се повтаря.
    някаква гадна ангина върлува...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #7

    Re:Бактерии и микроби разнасяни от климатика

    Пичове, ако щете вярвайте по -хубаво от плазма за климатика няма.Имам 2 с плазма и един подов- при подовия когато влезна от горещо на приятно топло/охладено =25-26 градуса понякога ме надува изведнъж и покашлям 2-3-4 пъти, при плазмата не се е случвало.

    доколкото фуджицу:
    1.повишиха цените на средния клас LT
    2. оставиха новата LT серия без плазма филтър

    то ми остава за бъдещи покупки да се насоча към тошиба- в момента имат три модификации на върховата серия дайсекай от различни години 3-ка, 5-ца и 6-ца, като се очаква и 6.5 дайсекай.Избора е голям.

    Загледах и неоплазма сериите на LG, но от това което видях ми се струва, че ЛГ-то не е със същински високоволтов плазма филтър, а по-скоро с с филтър със силни УВ лампи вътре, което за мен не е достатъчно.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:Бактерии и микроби разнасяни от климатика

    Климатика разнася батерии-те които са във въздуха на стята, но все пак задържа част от тях. Все пак кондензиралата вода задържа микроорганизми. Средтата е подходяща за развитие на плсенеи най-вече. Все пак не е проблем да се изчисти топлообменника на климатика без да се вика фирма. Да не говорим, че през зимата бацилите се убиват от температурата.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #9

    Re:Бактерии и микроби разнасяни от климатика

    Не знам колко време го правят фирмите, но аз го правих 5 часа. От Техномаркета взех препарата с ероглифите за 18.90 лв, а от Кауфланда някакъв специализиран препарат за 7 и нещо "AXOR" Clinair (дано да не правя реклама). Накратко: Разглобих каквото можах, то май нищо не остана. Прахосмукачка с четчица. Напръсках с препарата с ероглифите, изчаках както пише 10 мин., след това още веднъж. С четка за зъби търках ламелите от прахта загнездила се между ламелките. С пулверизатор пръсках за да отмия препарата. След това напрово с една бутилка внимателно с вода измих. Свалих долната тава и турбинката. Измих всички пластмаси и капаци. Голяма борба падна с турбината. Напръсках я с ероглифния препарат - шуми като газирана напитка. Изплакнах и като се почнаха едни парцали няма свършване. Отново напръсках с другия препарат - направи пяна. То плакнене то чудо. Мислех на пароструйка да я нося, но ме беше страх за лопатките. На слънцето ги подсуших парчетата и го сглобих. Тествах на студено и след това на топло да подсуша питата. Ами това е накратко или стана надълго. Утре почвам другия Панасоник.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #10

    Re:Бактерии и микроби разнасяни от климатика

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    това си е летен вирус , аз на климатик не съм стоял, но симптомите са същите : болки в гърлото, антибиотици , оправяне после пак се скапах, 3-та седмица - пия ли една студена бира и всичко се повтаря.
    някаква гадна ангина върлува...
    Моя климатик мина 2 години със правени 2 задължителни профилактики, като последната е преди месец и нещо.
    Профилактиките са както трябва - всичко се разглобява, почиства и сглобява.
    Нарочно тази година изчаках максимално със стартирането на режим охлаждане. Климатика въобще не беше пускан на охлаждане за тази година, когато и тримата вкъщи се разболяхме със същите симптоми - гърло, кашлица. Нито съм пил студена бира (не обичам), нито съм ял сладолед (май е време вече), но това чудо ме държи вече 2 седмици, антибиотика го свърших и не съм се оправил още. Някакъв гаден вирус е и няма нищо общо с климатика. Неправилното ползване на климатика и използването на неинверторен климатик за охлаждане си е друга бира и аз няма да я пия.
    Сигурно хората, които нямат климатик не се разболяват? - напротив.
    Бактерии и микроби, дал господ и те са навсякъде.

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #11

    Re:Бактерии и микроби разнасяни от климатика

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0
    Климатика въобще не беше пускан на охлаждане за тази година, когато и тримата вкъщи се разболяхме със същите симптоми - гърло, кашлица. Нито съм пил студена бира ..., нито съм ял сладолед ..., но това чудо ме държи вече 2 седмици...
    +1 Потвърждавам!
    Абсолютно същото се случи с мен и малко по-лека форма с другите членове на семейството преди около два месеца.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #12

    Re:Бактерии и микроби разнасяни от климатика

    4-та седмица е при мен 3-та след антибиотиците. пробвам водко-лечение с модерни лимонени бири но не помага, оказва само лек успокояващ ефект. сега ми казаха за някакви хапове трябва да се консултирам с някой познат лекар - 3 хапа за 3 дни 15-тина лева ще дам резултат ако ги почна. азитрокс съм си записал на телефона някой ако е тествал да каже , както и кой как се е вдигнал на крака.

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #13

    Re:Бактерии и микроби, разнасяни от климатика

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    ...кой как се е вдигнал на крака.

    На мен ми изписаха: Хустагил - сироп за кашлица; Мукоплант на д-р Тайс - анасонови капсули (като че ли от тях усетих най-голямо облекчение и ефект) и Левофлоксацин Тева - антибиотик = След 7 дена отново си възвърнах всякакъв апетит и спокойни сънливи нощи!

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #14

    Re:Бактерии и микроби, разнасяни от климатика

    "водко-лечение с модерни лимонени бири"-С нормални бири довежда до неприятни последици.Пък лимонени бири...Не съм чувал за по-неприятно лекарство.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #15

    Re:Бактерии и микроби, разнасяни от климатика

    Аз бих заложил на анасоновите шотчета... може plomarociklin или mastikobolin крайния ефенкт трябва да е един и същ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на 2 климатика
    От lc730 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 29-04-13, 08:08
  2. да спирам ли климатика?
    От yavor_dz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 179
    Последно: 17-11-11, 22:51
  3. Да спра или не климатика
    От ivo75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 14-11-11, 17:28
  4. Да спра ли климатика?
    От ivo75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 05-11-11, 18:36
  5. Има ли проблем с климатика?
    От Николай Стефанов във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 30-03-11, 23:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе