Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

Колко Ток харчи при размразяване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #16

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Цитат Първоначално публикувано от Tihomir Stankov Виж публикацията
    Страхотна диаграма показва всичко и интересно колко бързо пада температурата щом спре да духа топло а интересно е каде живееш че чак да има нужда от дефрост мисля че не е падало под 0 ?
    Живея във високопланинските части на София, в къщичка на кокоши крака. Нощес температурите паднаха до -2.2оС.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #17

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    При малко над нулата рано тази сутрин и аз видях първия дефрост за сезоня. Беше дефрост мечта - има няма 15 секунди. На Kасапа си е направо "зимен".

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #18

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Е, чак пък 15 секунди. Я погледни видеото (пост #4). За 50 секунди не завърта електромера с цял оборот.
    За един оборот е изхарчената енергия е 1,66666 Wh. Топлообменника трябва да стигне 16гр.С за да спре дефроста.
    Не виждам как ще стане.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #19

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Не мога да кажа как става, но това видях. Климатика е на 21гр. повече почива отколкото работи. Точно тогава чух "безшумното" външно тяло как набира скорост и мига зеления светодиод. По това разбрах за дефроста и се изненадах, а и външното чисто та дрънка. И докато го оглеждах компресора спря от ряз като Форд. Определено времето беше много малко - имам впредвид секунди, не минути.
    Под това време разбирай работа на компресора, а не цялото време на мигане на светодиода. Пък и компресора не се развъртя до нормална мощност при дефрост.
    Този пост е редактиран от boje; 01-11-12 в 13:00.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #20

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Интересно или не но преди малко климатика ми който имам от 1 месец модел Finlux FEY-12A410W WHITE направи първия си дефрост при външна температура от 12 градуса и вали дъжд със умерен вятър климатика не съм го спирал от 4 дена и температурата която съм му задал е 24 градуса и нормално на това топло време си я поддържа но интересното е че предните дни имаше температури по 1-2 градуса външна температура и тои не е дефроствал нито 1 път а сега дефроства на 12 градуса наи интересното е че за първи път ползвам функцията стронг което е като турбото на другите машини пуснах го този стронг работи така около 5 минути и хоп спря и пусна дефроста които беше невероятните 10 минути явно така му е зададено иначе по външното тяло лед нямаше но дефростна много интересно някои ако ми обесни нормално ли е

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #21

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Нормално е, нормално е.А Вие пишете кога дефроства и кога не.За участниците във форума също е интересно, това си е един вид експеримент .Малко са "пишещите братя" във форума притежаващи Finlux .Този път ние имаме нужда от .Каквото и да констатирате все ще е нормално за тази марка при положение, че друг преди вас не е писал нищо за поведението й зимата и почти нищо не се знае...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #22

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Ами значи ще пиша харесвам форума и хората които пишат вътре има много полезна информация а понеже гледам няма почти никои със финлукс ще се радвам да ви давам информация как се държи модела Finlux FEY-12A410W WHITE е монтиран във хола ми кадето и спим 20 квадрата е без нито 1 външна стена панел със дървена дограма е но зад нея има остаклена тераса нямам изолация ще пиша като стане студено какво ще прави решил съм да се топля с него и ще видя до каде ще ме доведе ако неще да топли още не съм откачил от стената конвектора с които се топлихме миналата зима на теси 2 киловата обаче това ми беше интересно че предния ден сутринта малката се сабуди рано към 7 навънка беше 2 градуса а климатика си беше зададен все на 24 градуса и за целия ден и нощ не направи нито един дефрост а сега на 12 градуса направи валеше дъжд и в саитовете за времето пише че има 96 % влага да допълня живея в свищов тук мъглите са ежедневие така че ще го избоча до краен предел климатика да видим дали ще замръзне яко или все пак въпросния нагревател на външното тяло ще си свърши работата
    Този пост е редактиран от Tihomir Stankov; 01-11-12 в 21:07.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #23

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Tihomir Stankov , при някой "марки" и "модели" като "изфорсираш" климатика на максимални градуси и вентилатор от дистанционното, климатизатора минава принудително в режим дефрост. Твоя случай може да е такъв.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #24

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    За да не отварям нова тема ще питам тук значи когато един климатик работи при външна температура -10 -15 градуса примерно отдавателната му мошност е ясно че става малка примерно отдава 1.5 КВ примерно обаче колко ток консумира в този момент имам предвид примерно конвекционален климатик го работи винаги на максимума си примерно 1 КВ ток консумира на час и отдава 3.7Кв обаче когато температурата навън е -10 -15 тои отдава само 1.5КВ , тока който консумира при тези градуси пак ли е 1КВ мерси

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #25

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Цитат Първоначално публикувано от Tihomir Stankov Виж публикацията
    За да не отварям нова тема ще питам тук значи когато един климатик работи при външна температура -10 -15 градуса примерно отдавателната му мошност е ясно че става малка примерно отдава 1.5 КВ примерно обаче колко ток консумира в този момент имам предвид примерно конвекционален климатик го работи винаги на максимума си примерно 1 КВ ток консумира на час и отдава 3.7Кв обаче когато температурата навън е -10 -15 тои отдава само 1.5КВ , тока който консумира при тези градуси пак ли е 1КВ мерси
    Тук има един тарикатски фокус. Климатика не топли сам по себе си. Това което прави е да пренася топлина. Консумираната енергия отива за извършване на работа по този пренос. И сега интересната част - при ниски температури климката няма много-много какво да прави. И да се спука от бачкане, навън няма достатъчно топлина. Поради това пренася това, което е налично - т.е. извършва по-малко работа и папа по-малко. Та въпросния ти клим, няма да харчи киловат, а 0,8...0,6... и т.н

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #26

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Касапе,я изнеси една лекция за свойствата на фреоните,че яко ни омота с това-"има кво да прави-няма кво да прави".

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #27

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    Касапе,я изнеси една лекция за свойствата на фреоните,че яко ни омота с това-"има кво да прави-няма кво да прави".
    Да, също моля, че това точно не го забелязвам зимите при простото НЕО! Или то самичко се намира на работа /макар и да няма каква/, ама накрая енергото си казваха че е папкало доволно Това за конвекционалка де, ама като се замисля, то и при инверторното Хитачи, май пак така, папка си яко, щом му е казано с дистанционното!

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Цитат Първоначално публикувано от Tihomir Stankov Виж публикацията
    За да не отварям нова тема ще питам тук значи когато един климатик работи при външна температура -10 -15 градуса примерно отдавателната му мошност е ясно че става малка примерно отдава 1.5 КВ примерно обаче колко ток консумира в този момент имам предвид примерно конвекционален климатик го работи винаги на максимума си примерно 1 КВ ток консумира на час и отдава 3.7Кв обаче когато температурата навън е -10 -15 тои отдава само 1.5КВ , тока който консумира при тези градуси пак ли е 1КВ мерси
    При конвенционалните пада и консумацията, но не с много.Ето един пример за 9USB на ДЖЕНЕРАЛ - при +7 градуса отдава 3,05 при КОП 4,07 и консумация 750 вата, а при -7 отдава 1150 вата при КОП 1,67, т.е. консумира 690 вата.При инверторите е различно.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    14
    #29

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    edi"При конвенционалните пада и консумацията, но не с много.Ето един пример за 9USB на ДЖЕНЕРАЛ - при +7 градуса отдава 3,05 при КОП 4,07 и консумация 750 вата, а при -7 отдава 1150 вата при КОП 1,67, т.е. консумира 690 вата.При инверторите е различно".

    Ако може да разясните каква е консумацията при минусови и плюсови температури при инверторните климатици - ориентировъчно.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #30

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    При инверторите е променлива и зависи от зададени градуси и топлозагуби, не може да се изведе принцип, всичко зависи от качествата на машината и отопляваното помещение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатика...?
    От TazmaniaK във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2759
    Последно: 18-02-17, 10:16
  2. Midea MSRU-12HRDN1 R20 колко харчи.
    От valerko във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 07-08-13, 09:05
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе