При малко над нулата рано тази сутрин и аз видях първия дефрост за сезоня. Беше дефрост мечта - има няма 15 секунди. На Kасапа си е направо "зимен".
Е, чак пък 15 секунди. Я погледни видеото (пост #4). За 50 секунди не завърта електромера с цял оборот.
За един оборот е изхарчената енергия е 1,66666 Wh. Топлообменника трябва да стигне 16гр.С за да спре дефроста.
Не виждам как ще стане.
Не мога да кажа как става, но това видях. Климатика е на 21гр. повече почива отколкото работи. Точно тогава чух "безшумното" външно тяло как набира скорост и мига зеления светодиод. По това разбрах за дефроста и се изненадах, а и външното чисто та дрънка. И докато го оглеждах компресора спря от ряз като Форд. Определено времето беше много малко - имам впредвид секунди, не минути.
Под това време разбирай работа на компресора, а не цялото време на мигане на светодиода. Пък и компресора не се развъртя до нормална мощност при дефрост.
Този пост е редактиран от boje; 01-11-12 в 14:00.
Интересно или не но преди малко климатика ми който имам от 1 месец модел Finlux FEY-12A410W WHITE направи първия си дефрост при външна температура от 12 градуса и вали дъжд със умерен вятър климатика не съм го спирал от 4 дена и температурата която съм му задал е 24 градуса и нормално на това топло време си я поддържа но интересното е че предните дни имаше температури по 1-2 градуса външна температура и тои не е дефроствал нито 1 път а сега дефроства на 12 градуса наи интересното е че за първи път ползвам функцията стронг което е като турбото на другите машини пуснах го този стронг работи така около 5 минути и хоп спря и пусна дефроста които беше невероятните 10 минути явно така му е зададено иначе по външното тяло лед нямаше но дефростна много интересно някои ако ми обесни нормално ли е
Нормално е, нормално е.А Вие пишете кога дефроства и кога не.За участниците във форума също е интересно, това си е един вид експеримент .Малко са "пишещите братя" във форума притежаващи Finlux .Този път ние имаме нужда от .Каквото и да констатирате все ще е нормално за тази марка при положение, че друг преди вас не е писал нищо за поведението й зимата и почти нищо не се знае...
Ами значи ще пиша харесвам форума и хората които пишат вътре има много полезна информация а понеже гледам няма почти никои със финлукс ще се радвам да ви давам информация как се държи модела Finlux FEY-12A410W WHITE е монтиран във хола ми кадето и спим 20 квадрата е без нито 1 външна стена панел със дървена дограма е но зад нея има остаклена тераса нямам изолация ще пиша като стане студено какво ще прави решил съм да се топля с него и ще видя до каде ще ме доведе ако неще да топли още не съм откачил от стената конвектора с които се топлихме миналата зима на теси 2 киловата обаче това ми беше интересно че предния ден сутринта малката се сабуди рано към 7 навънка беше 2 градуса а климатика си беше зададен все на 24 градуса и за целия ден и нощ не направи нито един дефрост а сега на 12 градуса направи валеше дъжд и в саитовете за времето пише че има 96 % влага да допълня живея в свищов тук мъглите са ежедневие така че ще го избоча до краен предел климатика да видим дали ще замръзне яко или все пак въпросния нагревател на външното тяло ще си свърши работата
Този пост е редактиран от Tihomir Stankov; 01-11-12 в 22:07.
Tihomir Stankov , при някой "марки" и "модели" като "изфорсираш" климатика на максимални градуси и вентилатор от дистанционното, климатизатора минава принудително в режим дефрост. Твоя случай може да е такъв.
За да не отварям нова тема ще питам тук значи когато един климатик работи при външна температура -10 -15 градуса примерно отдавателната му мошност е ясно че става малка примерно отдава 1.5 КВ примерно обаче колко ток консумира в този момент имам предвид примерно конвекционален климатик го работи винаги на максимума си примерно 1 КВ ток консумира на час и отдава 3.7Кв обаче когато температурата навън е -10 -15 тои отдава само 1.5КВ , тока който консумира при тези градуси пак ли е 1КВ мерси
Тук има един тарикатски фокус. Климатика не топли сам по себе си. Това което прави е да пренася топлина. Консумираната енергия отива за извършване на работа по този пренос. И сега интересната част - при ниски температури климката няма много-много какво да прави. И да се спука от бачкане, навън няма достатъчно топлина. Поради това пренася това, което е налично - т.е. извършва по-малко работа и папа по-малко. Та въпросния ти клим, няма да харчи киловат, а 0,8...0,6... и т.н
Касапе,я изнеси една лекция за свойствата на фреоните,че яко ни омота с това-"има кво да прави-няма кво да прави".
Да, също моля, че това точно не го забелязвам зимите при простото НЕО! Или то самичко се намира на работа /макар и да няма каква/, ама накрая енергото си казваха че е папкало доволно Това за конвекционалка де, ама като се замисля, то и при инверторното Хитачи, май пак така, папка си яко, щом му е казано с дистанционното!
edi"При конвенционалните пада и консумацията, но не с много.Ето един пример за 9USB на ДЖЕНЕРАЛ - при +7 градуса отдава 3,05 при КОП 4,07 и консумация 750 вата, а при -7 отдава 1150 вата при КОП 1,67, т.е. консумира 690 вата.При инверторите е различно".
Ако може да разясните каква е консумацията при минусови и плюсови температури при инверторните климатици - ориентировъчно.
При инверторите е променлива и зависи от зададени градуси и топлозагуби, не може да се изведе принцип, всичко зависи от качествата на машината и отопляваното помещение.