Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 56
Like Tree36Одобрявам

На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #16

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Цитат Първоначално публикувано от Tihomir Stankov Виж публикацията
    Примерно аз съм от свищов от 3 дена мъглата не се е вдигала толкова е гъста че немога да видя на 30 метра в момента на вън пише че е 8 градуса аз съм му задал 24 и се пуска през 7-8 минути работи не повече от 2-3 и спира и така е от сутринта и направо ме побърква цък цък очертава се скоро да имаме ново жилище там определено ще заложа на инвертор че това ме побърква просто нощем не го спирам държа го на 22 денем на 24 топло e вътре климатика е Finlux FEY-12A410W WHITE.
    И моя инверторен Шарп досега работи така, въпреки че е 2-3 градуса в Русе. И мен ме побърква, ама гледам да не го мисля твърде - да се оправя, нали има 5 г. гаранцийка. Гледай новата ти машина да е ТИХА! Пък дори и конвенционална да е отново, не пречи!

    Заданието на климатика - според жената де, ама за децата - 23 слагам, като си ги прави и повече, но с падане на температурите навън, почва ВСЕ ПО-ТОЧНО да си ги поддържа, въпреки че бачка он-оф. Хитачито - преди беше насочен към коридора и редовно беше зададен на 27, за да отива навсякъде топло, сега е изместен в спалня и моите желания са 23-24, според околния въздух и ако е според присъствието на жената 25-26!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #17

    Re: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Имам наблюдение относно намалянето на климатика когато ме няма в къщи. Макар и апартамента да е с добра изолация ефекта относно икономията е нулев. Засечено с уред! Разликата в изразходваната енергия накрая е еднаква когато е намален когато ме няма или ако го оставя на температурата която поддържам като съм в къщи зашото когато е намален и като се прибереш го увеличиш той консумира повече. Само психологичен ефект има и неприятното усещане докато се загрее отново помещението.

  4. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #18

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    На колко го оставяш като те няма ако е на 18 може ако примерно поддържаш 22-23 градуса като те няма го остави на 20 и засечи пак дали ще е така ако ти се занимава де.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #19

    Re: Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Не го намалям това обеснявам

    Поддържам 23

    Пробвах с намаляне на 20 като ме няма. Но като се прибера докато докара 23 консумира много. Но на мен ми е голямо помещението. На седмично засичане съм го пробвал на края на седмицата резултата е същия. Седмиците с намаляне и седмиците с постоянно зададена разликата беше минимална.

    Ефект можеби ще има ако отсъстваш през деня повече от 12 часа, помещението е малко и го настройваш на температура нормална за спане. Но за големи помещения определено няма ефект.

  6. Junior Member Аватара на pdydy
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    65
    #20

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Nocria го държа на 24-25 градуса, като отоплява всекидневна 25кв2+ антре 10кв2+ баня 5кв2+тоалетна 2,5кв2 като температурата във всекидневната непада под 26 градуса.А Футджито го държа на 24градуса като помага за отоплянето на 107 кв2, заедно с Нокрията.Последната ми сметка за тока ми беше 95лв, но ще видя за месец януари , че нещо малко ми се виждат тези пари.
    Този пост е редактиран от pdydy; 13-01-13 в 21:30.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    49
    #21

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Откак имам климатик винаги температурата ми е с 2 градуса отдолу, и като слушам как на всички им е с 1-2 отгоре, викам си тука има нещо, уж 1300 лева за Фуджитсу, пък гледай, оправдавах това с големите загуби в помещението, в един момент осъзнавам, че термометъра ми е на около 1 метър от пода, преместих го на нивото на очите. 1.60-70, и о чудо, температурата веднага се качи с 3 градуса и вече е с един повече от климатика! Не ми е било никога студено, но сега вече ми е много по спокойно, и макар, че температурата е същата на практика, психологическото усещане е много по добро.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #22

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    <офтопик>
    Как седите зимата на 26* ?! На мен на 23 вече ми е горещо и съм по къс ръкав и боксерки, на 26.. не знам какво ще трябва да правя.
    </офтопик>

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #23

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Ти пък аз вчера отивам на адрес че климатика не топлил.Външна темп. +10гр. вътре настроен на 30гр. в стаята 29 гр. по термометър. а на клиента му е студено ,а вътре сауна направо..Такова чудо не ми се беше случвало.Крайно време е да се оборудвам с термометър за мерене на човешката темп. ,апарат за кръвно налягане и докторски слушалки.
    d_imige, Mega, vanili и 2 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #24

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    И за да е пълно обслужването-чанта с илачи /аспирин, аналгин, амидофен и някой антибиотик за разкош/.
    rumialex одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #25

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    22-23 държа, в студеното не ги гася, нощем са на 19-20, защото не мога да спя на топло. На 23 градуса съм по къс ръкав, всъщност аз у нас не си спомням да съм ходил с дълги ръкави. Жената е точно обратното, все се е смръзнала.
    bobovo, Mega и Synthy харесват това.

  13. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #26

    Отговор: Re: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Цитат Първоначално публикувано от Gogo Byte Виж публикацията
    Имам наблюдение относно намалянето на климатика когато ме няма в къщи. Макар и апартамента да е с добра изолация ефекта относно икономията е нулев. Засечено с уред! Разликата в изразходваната енергия накрая е еднаква когато е намален когато ме няма или ако го оставя на температурата която поддържам като съм в къщи зашото когато е намален и като се прибереш го увеличиш той консумира повече. Само психологичен ефект има и неприятното усещане докато се загрее отново помещението.
    Много точно казано! Ей това нещо се опитвам да обясня на на много хора, ама повечето не вярват.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #27

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Петров Виж публикацията
    Откак имам климатик винаги температурата ми е с 2 градуса отдолу, и като слушам как на всички им е с 1-2 отгоре, викам си тука има нещо, уж 1300 лева за Фуджитсу, пък гледай, оправдавах това с големите загуби в помещението, в един момент осъзнавам, че термометъра ми е на около 1 метър от пода, преместих го на нивото на очите. 1.60-70, и о чудо, температурата веднага се качи с 3 градуса и вече е с един повече от климатика! Не ми е било никога студено, но сега вече ми е много по спокойно, и макар, че температурата е същата на практика, психологическото усещане е много по добро.
    Също така, термометъра трябва да отстои на прилично разстояние от предмети/стени, които ОТДАВАТ или ПОЕМАТ топлина, за да е по-точно и вярно измерването на температурата на въздуха!

  16. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #28

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Също така, термометъра трябва да отстои на прилично разстояние от предмети/стени, които ОТДАВАТ или ПОЕМАТ топлина, за да е по-точно и вярно измерването на температурата на въздуха!
    На конец провесен от тавана в средата на стаята :D

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    56
    #29

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Реалната температура в помещението се мери на 1.40-1.60м.,които са ходили в казарма и са чели уставите сигурно си спомнят че пише и за мястото на термометъра в спалните помещения-на колко височина от пода се поставя.:rolleyes:

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #30

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Аз моя го държа на 22 градуса, на повече ми става некомфортно. През нощта и през деня докато сме на работа е на 20.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?
    От iridiumsub във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 14-12-11, 12:40
  2. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  3. Пускане и спиране на климатика през зимата
    От yzo03 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 72
    Последно: 24-02-10, 21:41
  4. Отговори: 6
    Последно: 20-07-09, 14:59
  5. Работа на климатика през зимата
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 21-09-05, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе