Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 120
Like Tree18Одобрявам

Идея за трансформатора на 100V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #61

    Отговор: Идея за трансформатора на 100V

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Всичко това е абсолютно вярно когато се прави съпоставката "човешки живот - климатик". Странното е, че когато се слага автотрансформатор не се прави съпоставката "цена на трафа - цена на климатика/цена на ремонта".
    Не виждам, какво те бърка автотрансформатора. Ток може да те тресне подобаващо и от клима без траф.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #62

    Отговор: Идея за трансформатора на 100V

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Не виждам, какво те бърка автотрансформатора. Ток може да те тресне подобаващо и от клима без траф.
    Така е, но от клима, захранена с галванично разделени намотки е почти невъзможно. НО! Климата си е твоя, трафа и живота - също. Избора е твой, проблема -също. Или както беше казал Остап Бендер - идеите наши, бензина - ваш.:rolleyes:

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #63

    Отговор: Идея за трансформатора на 100V

    Имах предвид, че повечето климатици, работят дори без автотрансформатор.
    Наличието или отсъствието му, не е релевантна с вероятността от токов удар.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #64

    Отговор: Идея за трансформатора на 100V

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Имах предвид, че повечето климатици, работят дори без автотрансформатор.
    Наличието или отсъствието му, не е релевантна с вероятността от токов удар.
    Да, това извън контекста на темата е вярно.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #65

    Отговор: Идея за трансформатора на 100V

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Така е, но от клима, захранена с галванично разделени намотки е почти невъзможно. НО! Климата си е твоя, трафа и живота - също. Избора е твой, проблема -също. Или както беше казал Остап Бендер - идеите наши, бензина - ваш.:rolleyes:
    Прав си....ама не съвсем. Поне в моя случай нямах избор-никой не ми предложи избор. Просто едва ли има фирма за климатици втора употреба на 100 волта, която предоставя на клиентите на избор какъв тип захранване да изберат. Така, че случая проблема си е мой, обаче избора не съвсем.
    Между другото-какъв е проблема с автотрансформатора-просто трябва монтажниците да си вършат работата и да имат поне елементарни познания по електротехника!?

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #66

    Отговор: Идея за трансформатора на 100V

    Може и да съм предубеден, но към автотрансформаторите имам особено отношение. Както се казва - абе трансформатор, ама не съвсем. И се ползват само в особени случаи - например като латери.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #67

    Отговор: Идея за трансформатора на 100V

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Просто едва ли има фирма за климатици втора употреба на 100 волта, която предоставя на клиентите на избор какъв тип захранване да изберат.
    За сметка на това, всички фирми продаващи климатици на 220V, предлагат галванично разделяне?

    П.С. Вълчо, какво ще е напрежението м/у вторичната намотка на баш-биля-траф и корпуса на агрегата?

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #68

    Отговор: Идея за трансформатора на 100V

    [QUOTE=Kasap;596789]За сметка на това, всички фирми продаващи климатици на 220V, предлагат галванично разделяне?

    Това пък защо? В къщи пипаме по често готварската печка от външното тяло на климатика, пък тя не е галванично отделена от мрежата. Както и пералнята и хладилника. Едно зануляване е напълно достатъчно, пък ако има и ДТЗ е направо "връхта"!

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #69

    Отговор: Идея за трансформатора на 100V

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    За сметка на това, всички фирми продаващи климатици на 220V, предлагат галванично разделяне?
    ...................
    Галванично разделяне от корпуса има и при едните и при другите. Виж схемите.
    За това във филтърната група е оная двойка кондензатори със средната точка, която се свързва с корпуса и се заземява. Все пак тая машина е изложена пряко на дъжд, мъгла, сняг - все мокри неща.
    Не разбирам обаче след като един трансформатор, който и така и така трябва да се сложи, защо да не се направи с галванично разделени намотки. Просто още една защита. Обратното е измекярска история!
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията

    П.С. Вълчо, какво ще е напрежението м/у вторичната намотка на баш-биля-траф и корпуса на агрегата?
    1/2 от напрежението на вторичната намотка, мерено спрямо корпуса. Въпроса ти обаче е подвеждащ, защото не е важно то. Важно е напрежението спрямо земя, ако няма заземяване.
    @SPSt,
    За печката грешиш! Нагревателните елементи са галванично разделени от корпуса. Зануляване се прави само през защитната клема, която няма как да обърнеш. Не е като при климатика и щепсела работата. А за ДТЗ ти трябва заземяване, не зануляване!
    Този пост е редактиран от Lupus; 04-12-12 в 09:33.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #70

    Отговор: Идея за трансформатора на 100V

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    @SPSt,
    За печката грешиш! Нагревателните елементи са галванично разделени от мрежата. Зануляване се прави само през защитната клема, която няма как да обърнеш. Не е като при климатика и щепсела работата. А за ДТЗ ти трябва заземяване, не зануляване!
    За печката струва ми се ти грешиш. Галванично разделяне означава да няма обща точка с мрежата и се постига примерно с разделителен трансформатор или в електрониката с оптрон. На моята печка в къщи
    нагревателите са си свързани баш с мрежата само през пакетен ключ. Колкото до ДТЗ естествено, че трябва заземяване. Условието да работи ДТЗ е мрежата да е 3/5/ -проводна като защитния проводник се свързва със заземителния контур на сградата и няма връзка с "0"-вия проводник на мрежата.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #71

    Отговор: Идея за трансформатора на 100V

    Да, грешката е лапсус - имах в предвид, че са галванично разделени от корпуса, а не от мрежата.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #72

    Отговор: Идея за трансформатора на 100V

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    В събота попитах, дали някой може да ми отговори какво ще се случи при завъртане на щепсела на занулен климатик, захранван от автотрансформатор и понеже никой не ми отговори, ще ви кажа аз -НИЩО. Днес дойде човек от фирмата монтирала климатика, свърши работата на монтажниците и занули външното тяло. Нарочно въртях щепсела и на корпуса вече нямаше 120 волта, а 0,4 волта и нищо не стана. Така, че Велев е прав и му благодаря за професионалният отговор.
    Съветвам те да си бележиш поне накъде трябва да е обърнат щепсела, така че след трафа да излизат 0V, 0V, 120V.
    Не се знае колко обратни включвания ще издържи кондензатора - божа работа. Ако прекъсне - няма и да разбереш, ама ако окъси ще търсиш пак майстора.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #73

    Отговор: Идея за трансформатора на 100V

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Съветвам те да си бележиш поне накъде трябва да е обърнат щепсела, така че след трафа да излизат 0V, 0V, 120V.
    Не се знае колко обратни включвания ще издържи кондензатора - божа работа. Ако прекъсне - няма и да разбереш, ама ако окъси ще търсиш пак майстора.
    Направил съм го.....за всеки случай

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #74

    Отговор: Идея за трансформатора на 100V

    Брей, напълни се темата.
    Ще ви кажа как е направено при мен. Оригинално климатика си е направен да се включва директно в контакта и то с двупроводна линия - фаза и нула. Това за Япония де. Едва ли японците ще ги инструктират в каква посока да си включват щепсела на климатика. При мен захранването на машината е през вътрешното тяло, като връзката между двете тела е с 3-проводен кабел. При монтажа сложихме 4-проводен кабел - четвъртото жило е за зануляване на ламарините (питата). Та значи телата са свързани помежду си с общо 4 кабела - фаза, нула, комуникация и зануляване. От там зануляването отива в зануляващия на трафа и след това в щепсела. Резултата е, че мога да включвам както си поискам щепсела и няма удряне на ток.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #75

    Отговор: Идея за трансформатора на 100V

    хм ,сега изрових тая стара темичка щото наистина гледам на новата ми машина на 100 волта има оригинален кабел с накрайник за контакт който е двужилен .. интересно в техните мрежи как в такъв случай зануляват машината .. отделно обаче на вътрешното тяло има клема за заземяване( с което заземяваш и външното по тръбите ,няма нужда от отделен проводник до него според мен ) ,която ако ползваш оригиналния щепсел остава празна естествено .. на другата ми машина там е пуснато заземление ,ток не съм забелязал да бие както и да обърна щепсела ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хитачи S28T 100V Спря
    От Madj0 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 28
    Последно: 07-02-15, 09:40
  2. Въпрос за климатици 100V
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 06-10-13, 10:10
  3. Собственици на климатици 100V
    От dean във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1726
    Последно: 23-10-12, 09:00
  4. Климатик 100V с 2 дистанциони
    От Madj0 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 09-10-12, 12:38
  5. Има ли значение къде се монтира трансформатора на климатика
    От Galinplamen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 26-01-11, 17:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе