Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 88 от общо 88
Like Tree104Одобрявам

Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #76

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Същото говореха за миналата зима, а тя каква се оказа. Чак бюджетните машини я изкараха и надигнаха глава.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #77

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    А си продадох Адкса можеше да помага на климатиците и 24 KW газов котел ....

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #78

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    То и това лято трябваше да е на жежкото от 100г. Синоптиците могат да прогнозират времето с някаква точност до 3 дни - другото е бизнес.
    Mega, zxc0 и ccankov73 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #79

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    А индианците да видиш, какви дърва събират...
    Е то има и едни дето съчки събират,а пръчки намират.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #80

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Докато не се промени мисленето ни тип "как винаги да сме на далавера" ... няма да ни бъде. Всеки си мисли, кога щял да му се избие климатика ... глупости на търкалета. Като си купувате кола, мислите ли кога ще ви се избие колата, а телевизора, кога пък се "избива" пустия му телевизор и как да го пресметнем. Кога ли се "избива" кухненското обзавеждане??? Компютрите, на които пишем ... те пък даже не могат да се "избият" според мен.
    Климатика се купува с основна цел да отоплява или охлажда, телевизора за ..., компютъра за да ... а през времето когато някои хора се занимават да пресмятат далаверите от своите покупки, живота си минава ... "неусетно почти".
    stenly, blue1, Aleksandars и 8 други харесват това.

  7. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #81

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от MHIEhelp Виж публикацията
    Докато не се промени мисленето ни тип "как винаги да сме на далавера" ... няма да ни бъде. Всеки си мисли, кога щял да му се избие климатика ... глупости на търкалета. Като си купувате кола, мислите ли кога ще ви се избие колата, а телевизора, кога пък се "избива" пустия му телевизор и как да го пресметнем. Кога ли се "избива" кухненското обзавеждане??? Компютрите, на които пишем ... те пък даже не могат да се "избият" според мен.
    Климатика се купува с основна цел да отоплява или охлажда, телевизора за ..., компютъра за да ... а през времето когато някои хора се занимават да пресмятат далаверите от своите покупки, живота си минава ... "неусетно почти".
    Браво MHIEhelp , това май е най-смисления пост пост в цялата тема , в крайна сметка когато човек иска да направи живота си по приятен и комфортен не тябва да търси в това далавера - един живот живеем бе хора !!!
    MHIEhelp одобрява това.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #82

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    Браво MHIEhelp , това май е най-смисления пост пост в цялата тема , в крайна сметка когато човек иска да направи живота си по приятен и комфортен не тябва да търси в това далавера - един живот живеем бе хора !!!
    Следвайки точно тази логика съм направил своя избор - избрал съм това което на мен ми харесва повече. НО това съвсем не означава че не правя сметка на парите си.... Дай Боже всекиму да я докара до там, че да не мисли за разходите в живота си.
    MHIEhelp одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #83

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    @Pat,
    Нас не ни притесняват високите разходи! Тревожат ни ниските приходи
    diksanal, zzz, grischa и 2 други харесват това.

  11. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #84

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Може би трябва да поставим въпроса така:

    Имам 10 годишен автомобил и изминавам 5000 км на година (2500-градско и 2500-извънградско). На далавера ли съм да си сложа газова уредба и дали по-евтина или пък по-добра... или пък метанова?

    Относно комфорта при отопление с климатик смятам, че радиатор за 30 лв. ще осигури по-добър комфорт от климатик за 3000 лв. Пречистватели на въздуха се продават евтино, свеж въздух мога да си вкарвам и през прозореца...

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #85

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    А защо смятаме само 5 месеца отопление?Да, като бях на газ - може би,но тогава преходните месеци мръзнеш,а зимните плащаш като поп.Но като сложих климите от десетина дена ги пускам след 17 часа защото пада до 10-12 градуса нощем.И сътоветно комфорта е друг.А през деня провертявям цялата къща.И въобще не мисля колко ще изгорят - топло ли е - топло.Зимата нищо не се спира - сметка максимум 500 лева - къща 200 квадрата.Нормално около 300 лева.

    П.С. За газта не ми се говори...... (сметката) имам добра изолация и дограма.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #86

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    А защо смятаме само 5 месеца отопление?Да, като бях на газ - може би,но тогава преходните месеци мръзнеш,а зимните плащаш като поп.Но като сложих климите от десетина дена ги пускам след 17 часа защото пада до 10-12 градуса нощем.И сътоветно комфорта е друг.А през деня провертявям цялата къща.И въобще не мисля колко ще изгорят - топло ли е - топло.Зимата нищо не се спира - сметка максимум 500 лева - къща 200 квадрата.Нормално около 300 лева.

    П.С. За газта не ми се говори...... (сметката) имам добра изолация и дограма.
    Смятам ги 5 защото във Варна са средно толкова... Моя климатик още е на режим охлаждане.... Врата към терасата на всекидневната е постоянно отворена, а в северната спалня температурата сутрин не пада под 23.5гр. При теб явно са други условията.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #87

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Мм... да ,за това си абсолютно прав!Аз по принцип съм ти градски,но от няколко години съм женен в Разград Апартамента ми във Варна е изцяло южен,без изолация 75кв. пълзящ кофраж преходен,и го топля с 2 клими девятки от по 1500 лева.Но се пускат не по-рано от октомври и то предимно нощем.А зимата има дни в които е 20 градуса вътре без нищо(това преди климите)!Така че съм се убедил за климата и изложението,че са от голямо значение . Много често съм ги пускал денем да охлаждат ,а нощем да топлят .
    Този пост е редактиран от ccankov73; 22-09-13 в 18:19.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #88

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от MHIEhelp Виж публикацията
    Докато не се промени мисленето ни тип "как винаги да сме на далавера" ... няма да ни бъде. Всеки си мисли, кога щял да му се избие климатика ... глупости на търкалета. Като си купувате кола, мислите ли кога ще ви се избие колата, а телевизора, кога пък се "избива" пустия му телевизор и как да го пресметнем. Кога ли се "избива" кухненското обзавеждане??? Компютрите, на които пишем ... те пък даже не могат да се "избият" според мен.
    Климатика се купува с основна цел да отоплява или охлажда, телевизора за ..., компютъра за да ... а през времето когато някои хора се занимават да пресмятат далаверите от своите покупки, живота си минава ... "неусетно почти".
    зависи с какъв телевизор сменяш стария. от тръба към лед ~1 година, от лцд към лед : приблизително за 10 години.
    компютър може и за 1 ден да избиеш
    виж за кухните съм съгласен няма избивка - по добре отдели 10 бона и хапвай навън.
    Този пост е редактиран от estqwerty; 22-09-13 в 18:04.
    zhelko и ccankov73 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 2
    Последно: 11-10-13, 13:13
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. "Ensto" , "Adax" vs. Инверторен климатик !!!
    От udoto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 08-12-11, 22:30
  5. Отговори: 24
    Последно: 28-11-06, 15:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе