Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 88
Like Tree104Одобрявам

Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #61

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Тоя климатик по як от калорифер

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #62

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Ми National CSX-257A ми е говедото ....до едни 8 киловата вдига, ама да не ти пука
    Aleksandars, Kasap, zzz и 1 други харесват това.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #63

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    От нашата партия си...

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #64

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Псулютну, ма той скъп климатик , не може си избие парите за милениуми напред

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #65

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Създава ли ти комфорт - създава, плащаш ли малко електоренергия - плащаш, доволен ли си изцяло от него - доволен си. Зае....би кога ще се избие - няма да живееш с камъните.
    stenly, svetlio1, zzz и 1 други харесват това.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #66

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Ма той ток не харчи ...телевизор, суич, рутер, сеттоп бокс и климатик са на един контакт и в момента консумацията на всичко е точно 350 VA (косинус фи е 0,9) Обожавам го тоя Начо!
    Този пост е редактиран от stenly; 29-11-13 в 22:09.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #67

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Темата е интересно то гледна точка на разсъжденията тип "анти" .Спокойно може да се напише дисертация.Бих се фокусирал по мненията на автора .Само на мен ли ми се струва ,че автора има изкривено усещане за икномическа обосновка.Г-н авторе... за да живее човек харчи средства ,зимата е кофти сезон..пак харчене.Аз незнам някой да може от тук пишещите да се похвали с къща която не се налага да се топли. Да не се отплесвам щото темата предполага пространствени размишления.
    Та мойте примери "за" хубав климатик са няколко. Като условни приемаме ,че така нареченото изплащане за 5 години е таргет-а на цялата музика, то е така и според учебниците по икономика апропо.
    Имам впечатление и от лъчист радиатор,не съм се родил с климатика .
    Та говорейки за целесъобразност .
    Пример 1 : Етаж от къща в Дупница : Отоплението до миналата зима беше печка на дърва въглища.Отоплявната площ е 26 кв.м Дневна трапезария.През това помещение минаваха 700 лв горими материали.Хамалогията се извършвала от 1 човек .Стойност на уреда ..печка.. 100 лв.Та тази печка излапва 700 лв на сезон отопление..лятото...не охлажда .
    Там се монтираи Дайсейкай 6 - 13-ка. Разходи за 1 та зима от работа 750 kw от пускането до спирането.смятайте ги както си искате,аз смятам тотал по дневна тарифа. Цената на уреда е 2300 към момента на покупката. Та кво излезна... 5 х 700 = 3500... Остават 1200 лв.. Да разпределим тях според разхода който за този период е по 0.20 стотинки, 150 лв за целия отоплителен сезон. Май станаха 8 години отоплителните разходи.
    Каква е печалбата нека всеки да реши..и налице е липса на мъкнене, прашоляк,цепене пренасяне, подготовка всяка сутрин ,зареждане и лятна прохлада в жегавите дни от лятото...както знаем нито Adax нито печките охлаждат.
    Пример 2 :
    Офис 2 стаи новопострена пристройка.. предишна зима отоплявана с.... духалка... доколкото отоплението с този паразитен уред може а се нарече отопление.Офиса беше неизплзваем през симните месеци поради мечешкиат студ вътре.Това е във Враца.
    Инсталирана Тошиба Дайсеикай 6- 13-ка. Цената по горе. Цяла зима офиса бе най-уюутното помещение. Нощно време го оставяхме на по 18-19 градуса денем 21-22 ,последното ако се наложи. Разход 800 kw ..за целия отоплителен сезон.Справка за минали отопления няма понеже помещението е от година преди климатика.

    Пример 3 :
    Домашен комфорт благодарение на Дасейкай 5 16 ка в помещение Г образно холо-трапезария и кухня, 36+ кадрата с 8 квадрата джам. Миналия сезон поддържани 21 градуса на автоматичен режим за разлика от предходната година с 22 и Fan а 2.. Та 950 kw 1та година и 900 2 та година.. което са 180 лв за целия отоплителен сезон . Това пак във Враца, преживяхме и големите студове Предишното отопление беше общо щото е кооперация..първо на котел с масло..там епопея мога да напиша.. после на дърва... за нас се падаше 500 лв, и налице никакъв уред за отопление у дома... мерси.
    Пример 3:
    Стая в къща старо строитество и 3.20 м висок таван. Около 24 кв.м . През нея миналата зима минаха 700 лв под формата на 2 кубика брикети от слънчогледи,. много греят но и струват 700 лв на сезон. Заменени с Митсубиши хеви с 2 вътрешни тела. На практика ако се сравнява и за допълнителната стая,прогнозния разход щеше да е 1000 лв на сезон. 3000 е Митсуто... за 5 години.. аз се отказвам да смятам.

    Незнам колегата Pat какво и как отоплява но силата на климатика хубав е да не се спира.той сам си регулра нещата.Като го спреш , той си наваксва неработилите часове..
    Какво греят хора които изключат уредите незнам..

    Да наблегна на това " скъп климатик (пък и евтин) на помещение без изолация е "На гол тумбак чифте пищови...."" цитат:
    Пример 1 е точно от такъв случай..къща която не познава излация и дограмата беше старите дървени позорци двойните с тънки стъкла..дали е била добра.. като седнеш на дивана и ти измръзваше главата ... това е променено там вече има 5 камерно, 3 стъклено Шуко... чакаме новата зима...

    Цитат 2 : " Ако навън е минус 15 и трябва да си включа климатика и да го чакам да влезе в режим определено ще мине повече време отколкото коя и да е "печка" Да оставим настрана че при такива екстремни обстоятелства (примерно силна снежна буря при ниски температури и "смущения" в електричеството) характеристиките на който и да е климатик не са това което ги дават на хартия и вероятността да не може да "си свърши работата" е много по голяма от който и да конвектор.

    Колега, ти ако стигнеш до там на -15 да пускаш какъвто и да е уред ще се озъбиш педи да е стоплило вътре... сподели какъв автомобил караш за да ти кажа как нормален климатизиран юзър би направил всичко да улесни пуска при -15 на климатик.

    Пропуск в сметките които са дадени в началото е ,че не се сравнява с предходния тип отопление.Само от разходна част няма как да стане изплащането да не говорим и че подобен тип калкулации са грешни и целенасочени.

    И забога спрете да сравнявате уред който потребява 1500 W и отдава 1500 W.

    За колегите които обичат мирис на газ.. месечното отопление на подобен на моя апартамент излиза.. скромните 4-500 лв месечно... та там нещата са с космически велични
    stenly, dodo_pv, Kasap и 5 други харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #68

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    при всеки е различно едно е изолиран апартамент във Варна друго е панелка без тец в София или пък къща в която никой от никъде не те топли,аз съм в къща и съм пробвал с адакс но не става трябва ми повече отоплителна мощност ако на някой му стигат 1500w на мен ми трябват поне 3000w ако топля 3 стай 3x3000w са 9000w първо преносната мрежа на чез не издържа товара (изпробвано една година съм се топлил на ток с 3 радиатора "диана") защото не разчетена за такъв товар когато е правена навремето повечето къщи са били на твърдо гориво и второ не мога да си позволя да плащам толкова много пари за ток,а 3 качествени добре оразмерени климатика ще ми харчат по 500w което прави 1500w кое ли да избера ?
    Mega одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #69

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Нека да се разглежда климатика в режим на отопление като дългосрочен отоплителен уред... а като смяташ необходимата мощност и според условията смятай с 80-85 W за кубик , и ще ти се изясни картинката.
    Mega одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #70

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Малко встрани от темата, но тя и темата е обширна. Та въпросът ми е: Тези 80-85W константа ли са за всички условия? Еднакви ли са и за панелка във ЖК "Владиславово", Варна, без изолация, с дървена дограма с по един пръст луфт от всички страни и за нова кооперация в Сандански от газобетонни тухли, с идеална въшна изолация, 6 камерна дограма с троен стъклопакет. Благодаря предварително!

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #71

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Да. Това е т.нар. Константа на Кадафи, която гарантира че една клима, сложена в палатка в Лапландия, ще се справи през зимата.
    zzz, Mega, tony34al и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #72

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Дай малко по-конкретно-каква да е климата, с какви екстри и от кой дистрибутор в България да е закупена и монтирана?

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #73

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Тая тема като гледам отиде .. та на какво се натъкнах
    "
    Съставяйки своите дългосрочни прогнози за времето, европейски метеоролози стигнаха до извода, че Старият континент е заплашен от най-мразовитата зима за последните 100 години, като студът ще се задържи до април, съобщава Newsru. Също и според американския синоптик Джо Бастарди зимата в Европа ще е сурова, защото тя ще попадне в обсега на огромен блокиращ антициклон.
    Освен това ниската слънчева активност в комбинация с отрицателната северноатлантическа осцилация (понижение на температурата на повърхността на Атлантика) може да предизвика аномални и продължителни студове. Подобно явление обаче се е наблюдавало и през 50-те години на миналия век.
    С тези прогнози е съгласен и германският експерт Доминик Юнг. Като публикува своите предвиждания, Юнг отбелязва, че и самият той настръхва от студ при вида на резултатите, които дава неговият компютърен модел. Други негови колеги се опасяват от „зверски източен вятър“, идващ от *****. "

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #74

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    Тая тема като гледам отиде .. та на какво се натъкнах
    "
    Съставяйки своите дългосрочни прогнози за времето, европейски метеоролози стигнаха до извода, че Старият континент е заплашен от най-мразовитата зима за последните 100 години, като студът ще се задържи до април, съобщава Newsru. Също и според американския синоптик Джо Бастарди зимата в Европа ще е сурова, защото тя ще попадне в обсега на огромен блокиращ антициклон.
    Освен това ниската слънчева активност в комбинация с отрицателната северноатлантическа осцилация (понижение на температурата на повърхността на Атлантика) може да предизвика аномални и продължителни студове. Подобно явление обаче се е наблюдавало и през 50-те години на миналия век.
    С тези прогнози е съгласен и германският експерт Доминик Юнг. Като публикува своите предвиждания, Юнг отбелязва, че и самият той настръхва от студ при вида на резултатите, които дава неговият компютърен модел. Други негови колеги се опасяват от „зверски източен вятър“, идващ от *****. "
    Как така са пропуснали да споменат баба Ванга?

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #75

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Как така са пропуснали да споменат баба Ванга?
    А индианците да видиш, какви дърва събират...
    Mega, grischa, tony34al и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 2
    Последно: 11-10-13, 13:13
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. "Ensto" , "Adax" vs. Инверторен климатик !!!
    От udoto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 08-12-11, 22:30
  5. Отговори: 24
    Последно: 28-11-06, 15:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе