Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 88

Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #46

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    След като на теб не ти носи полезна информация не я отваряй и не пиши безполезни постове.
    КОЙ си ти, че да определяш коя тема има смисъл и коя не!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #47

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    След като на теб не ти носи полезна информация не я отваряй и не пиши безполезни постове.
    КОЙ си ти, че да определяш коя тема има смисъл и коя не!

    За теб съм Blue1 и ще изразявам мнението си както намеря за добре! Темата ти както вече казах е обективна единствено за теб и супер дупер изолираният ти апартамент. В моята спалня и при -27 температурата не падна под 16* С ......кой го грее тази информация?! Ти по-добре ми обясни при стандартни условия където е нормално стаите да изстинат до не комфортна температура за живеене как аджеба скъпата ламарина с реотан от 1500 вата ще е по-ефективна и бърза от климатик развъртащ се до 5 киловата? Те нека стените и мебелите са се темперирали на 16 градуса пък ти ги топли с реотана......ще стане, ама на върба в петък!

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #48

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Моля някой модератор или администратор да разчисти темата от постове които не са свързани с нея.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #49

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Хубу де, ма ти кажи какъв е отговора. Предавам се вече...
    А! И ако може това картинката от първа страница, да я приведеш към случая за който те помолих, че не ме бива нещо със сметките /Очевидно/.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #50

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    За теб съм Blue1 и ще изразявам мнението си както намеря за добре! Темата ти както вече казах е обективна единствено за теб и супер дупер изолираният ти апартамент. В моята спалня и при -27 температурата не падна под 16* С ......кой го грее тази информация?! Ти по-добре ми обясни при стандартни условия където е нормално стаите да изстинат до не комфортна температура за живеене как аджеба скъпата ламарина с реотан от 1500 вата ще е по-ефективна и бърза от климатик развъртащ се до 5 киловата? Те нека стените и мебелите са се темперирали на 16 градуса пък ти ги топли с реотана......ще стане, ама на върба в петък!
    Не мога да се сдържа..... че аз ли съм ти виновен че живееш в кокошарник!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Хубу де, ма ти кажи какъв е отговора. Предавам се вече...
    А! И ако може това картинката от първа страница, да я приведеш към случая за който те помолих, че не ме бива нещо със сметките /Очевидно/.
    Отговора (според мен) е написан още в първия пост под картинката.
    За случая за който говориш, ако имаш предвид апартамент или къща без никакви изолации и добра дограма... там спасение няма каквото и да сложиш винаги ще си на загуба - остава да си избереш дали ще дадеш парите на куп за климатик и относително по-ниски сметки след това, казвам относително защото при големи загуби климатика почти винаги ще работи на макс.... или ще избереш нещо по-малко ефективно и евтино, но с по-големи сметки след това..... Ако искаш по-конкретни сметки, дай ми по-точни данни.

    Никъде не съм казвал че климатика не топли или не е подходящ за отопление. Дори го пише в заглавието..... но съществото на темата е за друго

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #51

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    И в тази тема всеки е прав за себе си, и повечето са направили най-добрия избор в тяхната си конкретна ситуация.
    Уви, половината събеседници повтарят едно и също като развалени плочи, а именно: колко невероятен е комфортът и икономията със скъп климатик и отказват да приемат различно мнение, което, откровено, дразни. Приемайте и чуждите мнения, бе хора!
    Лично, над 1000 лв за каквато и 9-ка да е, е безсмислено от икономическа гледна точка.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #52

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    вместо адакс има по-добра алтернатива - фермичка за смятане на койни. вярно инвестицтицията е по-височка но ако си геймър копа е поне х2 даже х3 хем койни, хем фреймрейт почти феноменален в игрите, хем топло. чиста икономия.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #53

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Аз искам да попитам друго.....съвсем сериозно.... кой климатик може да достигне и поддържа +30 гр. при външна -(минус) 15гр.?

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #54

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Във форума има много хора, които са сменили адакс-ите или нискобюджетни климатици с климатици за над 2 000 лв. Те са си направили сметката и са разбрали, че има смисъл. А кон за кокошка някой да е сменил, още не съм чел.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #55

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Аз искам да попитам друго.....съвсем сериозно.... кой климатик може да достигне и поддържа +30 гр. при външна -(минус) 15гр.?
    Мога да ти кажа кой не може, но ти и без мен го знаеш.
    Но споко - и нашите не могат. Жената на един приятел се оплака, че повече от 29оС не искал да вдигне /при посочените от теб условия, в същото населено място./

    П.С. Аз пък съвсем сериозно да попитам - на кой (нормален) човек, би му хрумнало да поддържа 30оС в жилищно помещение
    Този пост е редактиран от Kasap; 20-09-13 в 01:37.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #56

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Темата е доста интересна (като изключим заяжданията) той като точно по тази тема разсъждавам и аз.
    Имам две северни и две южни стаи на които и им предстои слагане на 8см изолация и на север съм с троен стъкло пакет на юг двоен с Ка и 4сезона стъкла.
    Нямам деца и обичам делтата между външната и вътрешната температура в жилището което обитавам да не е голяма.

    А каква е идеята климатик да работи 24часа в денонощието, ако не се гледат деца? В къщи съм си 3-4часа на ден защо да отоплявам останалите 20часа панелка?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #57

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Да-а-а-а ...

    Стигнах до 2-ра страница и дотам ...

    Изобщо не могат да се правят механични сравнения на база квадратура/жилище и също така механично да се съотнасят за всички жилища без значение на изложението и населеното място/географското положение на жилището и да се правят генерални изводи...


    За мен по приятна топлина от слънчевата няма, но слънето не грее денонощно.


    Това с "печалбата от покупката" няма да го коментирам ...


    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Едва след като се изплати едно изделие (климатик или каквото и да е друго) то почва да носи печалба.
    ... само е хубаво да се каже че по принцип "загубата" от климатика е при първоначалната инвестиция, а при конвектора "печалбата" е при покупката.След това за конвектора загубата е доживот, за климатика "печалбата" е доживот(на уреда разбира се), защото има една права или начупена по 1 два пъти в годината при увеличението на тока.

    Редно е да се каже, че климатикът е по-сложна и скъпа(в повечето случаи) система и има по-голяма веротяност да се повереди, поправката също ще е по-скъпа...

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Та тя се стопля от 17-18гр Толкова пада минимум зимата, до 22-23гр за 10-15 минути. За голямо помещение за което ще са необходими мощности от по 4киловата независимо на какъв конвектор (изключвам ТЕЦ), определено е по добре с климатик - възвращаемостта става много по-бързо, а и лятото е кеф...
    С три външни стени с изолация един външен таван(има само керемиди между бетона и въздуха от околната среда-тоест без изолация) сега и аз си търся (нов) апартамент като на Пат.
    Апартамента ми е изток-запад.Преди съм живял в 2 апартамента изложение Юг и сега мога да кажа, че каквото и друго да закупя по-нататък ще е само южно изложение.

    Тези сметки на Пат са в сила само за жилища южно изложение ( и то за много ограничен кръг населени места в България).Дори аз за мен съм си се заканил, че някога тръгна ли да правя къща ще е само южно/югозападно/източно изложение, като дори съм се заканил да има много прозорци които да "улавят" слънцето зимата, че в този усоен апартамент ми омръзна да включвам климатици още от ранна есен, та до късна пролет или като няма такава(както се случва напоследък) до лятото на другата година...


    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Мога да дам и сравнение с отопление с ТЕЦ - 60кв апартамент с външна изолация и ПВЦ югозападно изложение пак Варна - най голямата сметка за отопление която съм получавал е 120лв по-миналата зима в кучия студ... но пък вътре ходя по къс ръкав - под 23гр не пада включително в коридор, баня, тоалетна... Уюта от такава равномерна и "дълбока" топлина е несравним с какъвто и да било климатик....
    (уточнявам, че в този блок няма нито един отказал се от ТЕЦ поради спецификата на системата, т.е. всички ползват парното и отделно има човек който се грижи да го регулира - когато е по-топло го намаля, когато е по-студено го увеличава - така се реализират и ниските сметки. Иначе излиза доста по-скъпо).
    ТЕЦ-а не го изключваш сутрин и да го включваш вечер за разлика от ...
    Не можеш и да "се откажеш" от него дори и да искаш ...

    След като изключваш зимата отоплението на децата в детската стая "комфорта" е ясен...Аз никога не съм го правил защото ми е "некомфортно... пък за деца никога не бих изключвал отоплението зимата.

    Най-комфортно е слънчевата светлина-топлина зимата от греенето на слънцето, след нея откъм комфорт-икономия е термопомпата с подово отопление.Без да я изключваш :rolleyes:

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Това което искам да кажа е на всеки решил да се изръси солидна сума пари за климатик да е наясно, че РЕАЛНАТА ИКОНОМИЯ не идва с първата малка сметка, а няколко години след това.
    Тя икономията идва още с първата сметка, НО "изплащането", тоест компенсирането на цената на климатика с по-малките сметки за ток в сравнение с конвектора е по-късно.

    Сметките са невярни, тъй като е трябвало да включиш и разликата в цената между климатик и конвектор и на тази разлика да "и дадеш" поне законовата лихва, а ако искаш и лихвата по банков депозит от да кажем 5-6% лихва...
    Същото се отнася и за всяка една получена месечна сметка за ток-разликата за една и съща стая при отопление с климатик и с конвектор трябва да бъде "обложена" с лихва и лихвата да бъде придадена като печалба към уреда(вероятно климатика) консумирал и направил по-малка сметка.Тази лихва-печалба върху разликата също ще е до края на живота на този уред...


    В заключение ще кажа:
    - аз откакто съм в този усоен апартамент по цяла зима съм по къс ръкав фланелка, с боси крака при отопление с климатици...

    -фераритата при климатиците започват от 3300 лева нагоре за нови

    -комфорта с една марка и модел е един, с друга марка климатици е друг.За справка питай Аруба ...


    Темата е едно голямо дъра-бъра, но предвид зимния сезон засега ще остане, когато се уталожат "Страстите климатични" ще решаваме какво да правим с нея.
    Този пост е редактиран от justify; 20-09-13 в 06:21.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #58

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Като гледам казваме едно и също.... но по различен начин. Това за лихвата не мисля че има някаква връзка - нито вземам парите от банка , нито пък ги внасям в банка.... от другаде лихва няма как да вземеш, а и като ти обложат печалбата с 10%..... не си струва смятането даже.
    Това че изключвам отоплението в детската когато децата ги няма - ами така съм решил - така правя, а и уреда и условията ги позволяват. Децата са достатъчно големи, за да могат да "преживеят" 15-20 мин на по-ниска температура. Отделно зимата като се влезе отвън дори в не отоплено помещение усещането е за доста по-топло.... а докато човек се аклиматизира в новата среда, тя температурата се е вдигнала достатъчно за да не изпитва дискомфорт.

    А апартамента ми, този за който говоря и конкретно стаята е север-изток (калкан на север-прозорец на изток), другия с ТЕЦ-а е югозапад.
    малко

    Не знам какво Вие разбирате под комфорт при ползване на климатик (охлаждане или отопление), но ще кажа какво аз разбирам.
    2 са показателите за мен които определят този фактор - шум и въздушна струя/поток. Колкото тези двата са по-високи толкова комфорта клони към 0 , колкото по-малко усещам всеки един от тях, толкова комфорта е по-голям. Честно казано въобще не ме интересува колко струва климатика 300 или 3000лв.... ако отговаря на критериите ми - го вземам, ако не - ако ще и най-най... да е пак няма да го взема.
    Този пост е редактиран от Pat; 20-09-13 в 10:22.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #59

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Съгласен съм с Pat, че климатика поставен в малка и много добре изолирана стая има много дълъг срок на избиване. Отделно ако не ти трябва отопление в стаята постоянно, а само от време на време срокът става още по-дълъг. Аз си купих климатика с основната цел да е по-икономично (бих казал даже най-икономично) отоплението и да се избие за срок от 3 години (разбира се охлаждането си е голям плюс без друга алтернатива). Смятам че съм го постигнал тъй като е преоразмерен и е работил в най-студения месец (февруари 2012г.) със средна моментна мощност малко под 50% от номинала. При това положение предполагам, че средният годишен коефицент е по-добър от 3, примерно 4. Ако е така значи вече съм го избил, ако е 3 ще изчакам и тази зима. Доволен съм и от комфорта който ми създава, не съм толкова капризен. Не съм избирал климатик заради екстри някакви, може би плазмата има някаква полза – отчитам го като малък пропуск. Функциите дето не е лошо да ги има още не са направени.
    Някой си купуват климатици щото е модерно, за кеф, да има, да се хвалят, 'щото комшията има или други подбуди. Всеки има глава на раменете и мисли различно и има различни мераци. - Всеки е свободен да прави и да си купува каквото си иска, стига да не пречи на останалите.
    От друга страна на много неща не им се търси да се избиват - да не ги изброявам.
    Съгласен съм и с хората от другата страна, кой не иска да има супер климатик? – Да може всеки да затвори 2000+лв. за климатик във всяка стая – дай боже.
    Извинявайте, ама в провинцията заплатите не са като в София – едва стигат да си платиш сметките, камо ли да теглиш заеми и да плащаш и лихви.
    Въпреки всичко казано най-вероятно следващата ми покупка ще е от изхвърлените японци дето не харчат и не се избиват никога.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #60

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Защо само за пари говорите ? За мен е важно като се прибера и пусна климатика да знам, че след 5 минути в стаята ми е 25 градуса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 17:48
  2. Отговори: 2
    Последно: 11-10-13, 14:13
  3. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  4. "Ensto" , "Adax" vs. Инверторен климатик !!!
    От udoto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 08-12-11, 23:30
  5. Отговори: 24
    Последно: 28-11-06, 16:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе