Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 84

Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #16

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Хитачито и Мицубишито са висок клас модели за разлика от другите и доста по-мощни. Колко му искат на Мицубишито? Откъде си? Понеже споменаваш Пловдив, може да питаш Александър за съвет на ЛС.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #17

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    копа се смята при +7 като японците пускат още една стойност +2 -колко вади на макс кимата, което е като цяло доста добра ориентация.
    къде са задраскани тия стойности?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #18

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Хитачито и Мицубишито са висок клас модели за разлика от другите и доста по-мощни. Колко му искат на Мицубишито? Откъде си? Понеже споменаваш Пловдив, може да питаш Александър за съвет на ЛС.
    Висок клас са, да, но за да взема единия от тях, ще трябва да платя 600 лв. повече отколкото при втория вариант (всъщност за Мицубишито не съм питал за цена, но допускам, че ще е същата или по-висока, отколкото за Хитачито, макар в Япония цените да са били наобратно).

    При втория вариант по моите сметки ще спестявам около 100 лв. на отоплителен сезон, тоест инвестицията от 900 лв. ще се изплати след 9 години. Дори да спестявам по 150 лв., това пак прави 6 години. А пък ако избера първия вариант, ще спестявам може би 15-20% отгоре на втория вариант, т.е. 120-165 лв. на сезон, но инвестицията е 1600 лв., което прави над 10 години и напълно я обезсмисля.

    Ако използвам формулата на tweeg обаче, която, признавам си, не разбирам, с актуализираните от мен данни: (40 * х / 4) + (26 * x) = 3300, където x = 91,6, т.е. от ADAX-а имам 26 * 91,6 = ~ 2380 kW, които са нощна:дневна 8:4, т.е. ~1580 kW нощна и ~800 kW дневна. С монтажа на климатик в спалнята, който ще харчи 600 kW, излиза, че ще икономисам поне 1750 kW, които за удобство ще разделя в съотношение 2:1 дневна:нощна, т.е. ~ 1170 kW дневна и 580 kW нощна - 216 лв. + 70 лв. или общо почти 290 лв. ... Честно казано това ми се струва свръх голяма цифра, струва ми се, че не е правилна, но не мога да се аргументирам.

    Както и да е, стигам до последния ми въпрос за мнения за една от трите машини - двете Fujitsu и единия Sharp. Лично аз клоня към Fujitsu-то, защото е най-ново, а инвестицията ми ще се изплати след 6 години най-рано и не искам климатик, който вече е на 8-9 години.

    От Велико Търново съм и основният търговец на японски машини зарежда предимно от Пловдив. Отпада вариантът за закупуване директно от Пловдив, защото само доставката е 40 лв. + монтаж 150 лв. + трансформатор 70 лв., а няма кой да ми предложи гаранционно обслужване. Има още един търговец, който зарежда от Варна и предлага по-ниски цени, но от няколко места чух кофти мнения за работата му, вкл. и в този форум, а първия търговец го познавам, от него ми е Sharp-а, който ползвам сега и има много добра репутация в града.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    копа се смята при +7 като японците пускат още една стойност +2 -колко вади на макс кимата, което е като цяло доста добра ориентация.
    къде са задраскани тия стойности?
    На фабричната табелка на външното тяло - стойността е директно изрязана с макетно ножче или изчегъркана с отвертка. Забелязах го на поне 10 машини. Питах собственика на магазина, той само сви рамене и каза, че го прави вносителят, т.е. от Пловдив.
    Този пост е редактиран от cheeseus; 19-10-13 в 02:45.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #19

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Приключвай с тънките сметки и купувай този, който е най-запазен и подходящ за помещението.
    Толкова много математика за климатик за ~1000лв., а след 3г., когато избираш жилище примерно за 60-70К лева..... Няма нужда от тази главоблъсканица за климатик, радвай се на семейството, приятелите и живота.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #20

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    На фабричната табелка на външното тяло - стойността е директно изрязана с макетно ножче или изчегъркана с отвертка. Забелязах го на поне 10 машини. Питах собственика на магазина, той само сви рамене и каза, че го прави вносителят, т.е. от Пловдив.
    Аз не съм търговец, но през седмицата обиколих 4 магазина за К2У в Пловдив и не видях никъде по климатиците интервенция по табелките. Вярно е, че в Пловдив има доста фирми за такива климатици, но трябва да си много глупав да направиш такова нещо. Аз въобще не бих загледал такъв климатик. Не, че не може да се открие годината на модела, а заради "хитринката" на търговеца.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #21

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    1500-те киловата като нищо ще литнат за една стая, няма какво да се чудиш.

    сега чета пак и си мисля, и аз съм във същата ситуация.
    и дакина лашка от хола та чак до спалнята през коритора само че всичко е разтворено. и гори 2000 до 3000 киловата на сезон за 50м2.
    и аз топля спалнята с радиатор.
    мерил съм, ползвам от 30 до 50 киловата на месец за радиатора за да поддържам 20 градуса в спалнята, изкючително нощна тарифа.
    сега съм решил да сложа 22-ка и само да ми изгори повече от тези 30 киловата и не знам дали ще съм доволен. хайде нека са 60 защото за разлика от радиатора ще бачка 24часа, дори нека да са 90-100 .но комфорта ще е по голям.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #22

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Приключвай с тънките сметки и купувай този, който е най-запазен и подходящ за помещението.
    Толкова много математика за климатик за ~1000лв., а след 3г., когато избираш жилище примерно за 60-70К лева..... Няма нужда от тази главоблъсканица за климатик, радвай се на семейството, приятелите и живота.
    За мен беше интересно отклонение от обичайните ми занимания да правя тези изчисления, не е проблем. А за съжаление 900-1000 лв. за семейния ни бюджет са много пари (заплатата нa асистент в университета е чисто 418 лв. X 2).

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Аз не съм търговец, но през седмицата обиколих 4 магазина за К2У в Пловдив и не видях никъде по климатиците интервенция по табелките. Вярно е, че в Пловдив има доста фирми за такива климатици, но трябва да си много глупав да направиш такова нещо. Аз въобще не бих загледал такъв климатик. Не, че не може да се открие годината на модела, а заради "хитринката" на търговеца.
    Нямам представа защо го правят, толкова ли много ще спечелят, като скрият годината на производство и излъжат за нея? Опираме до манталитета на средния българин... безмислена тема :D

    Все пак почти всеки човек би могъл да напише модела в търсачката и да намери информация. Вярно е, че е на японски, но Google Translate се справя доста прилично в превода на английски, но пък от друга страна аз изключително често се ровя из японски сайтове във връзка с хобито си и съм свикнал да чета така. Може би тези очакват, че хората ще бъдат спрени от това, че информацията е на японски/недобре преведен английски...
    Този пост е редактиран от cheeseus; 19-10-13 в 10:55.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #23

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    ... А за съжаление 900-1000 лв. за семейния ни бюджет са много пари (заплатата нa асистент в университета е чисто 418 лв. X 2).

    Точно поради тази причина избирай внимателно. За да не изпаднеш в ситуацията да сте без 1000 лв. и на студено. Това е най-лошия вариант. За съжаление е доста често срещано.
    Този пост е редактиран от Mega; 19-10-13 в 11:22.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #24

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    според мен хвърли усилия да си намериш някаква смислена и добре платена работа и всички тия тънки сметки ще отпаднат .. 400 лв за асистент те се подиграват с хората ..

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #25

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    според мен хвърли усилия да си намериш някаква смислена и добре платена работа и всички тия тънки сметки ще отпаднат .. 400 лв за асистент те се подиграват с хората ..
    Не е най-важното в работата заплащането за мен Сега си работя над докторнатурата, като я приключа ще ми качат заплатата с една минимална .
    Имам възможността да работя допълнително като преводач и в общи линии докарвам един по-добър стандарт на живот, но... както и да е...

    В крайна сметка си харесах Fujitsu AS-J22W-W от 2010 г. Обаче се натъкнах на странни разминавания...

    Според сайта на Fujitsu, цялата серия AS-JXX-W разполага с плазма/йонизация. Собственикът на магазина твърди, че няма такава. Разрових се и установих, че дистанционното, което предоставят в магазина, не е за този модел. За този модел дистанционното е AR-RCC1J, а в магазина предоставят AR-RCA1J, което е за серията AS-EXX-T от 2008 г. Разликата между двете дистанционни е липсата на бутон за йонизация.

    Тъй като на много климатици, на вътрешното тяло обикновено има светодиодна индикация за йонизацията, собственикът смяташе липсата на такава за достатъчно доказателство, че моделът няма йонизация. Сравнявайки снимката на вътрешното тяло от сайта, установихме, че индикация действително не е поставена, т.е. няма разминавания. После обаче собственикът каза, че вътре под капака няма "син филтър", който присъства на другите модели, които имат йонизация.

    Така възниква въпросът дали вносителят нещо не е "омазал" ситуацията, като не само е дал неправилния модел дистанционно, а и е махнал този "син филтър"?

    Прикачам снимка на фабричната табелка, на която също така се личи и заличаването, за което говорих по-горе.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #26

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Това Фуджицу е много анорексично - 8/21кг. Защо не се поинтересуваш за Саньо ЕХ22Т, което е далеч пред Фуджитцу-то.

  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #27

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Тези ползват информация от сайта на Варна Клима. Не ми се вярва да го имат наличен. Дори и да го има, ще е във Варна.

    Аз на твое място бих се свързал с пловдивска фирма. Изборът е много по-голям. Аз за 1120 лева взех 221PDR. Какви са тези цени по 1000 лева за 10 годишни морги или 20 кила външно тяло и дистанционно от друг модел! С 500-600 лева отгоре се взема топ модел на 220V с КЕЕ! Не си цените парите.

    Казват ти какво имат, пращат ти снимки и ако си навит ти го пращат с куриер. Имат фирми с които работят почти навсякъде, дават и гаранция. Аз последният път така направих. Не се притеснявам за гаранцията и климатиците ми не се развалят.
    Този пост е редактиран от aruba_man; 19-10-13 в 15:45.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #28

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Тези ползват информация от сайта на Варна Клима. Не ми се вярва да го имат наличен. Дори и да го има, ще е във Варна.
    Не, този климатик е наличен в магазина (който пък се намира точно на 100 м от вкъщи). Снимката съм я правил аз.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Аз на твое място бих се свързал с пловдивска фирма. Изборът е много по-голям. Аз за 1120 лева взех 221PDR. Казват ти какво имат, пращат ти снимки и ако си навит ти го пращат с куриер. Имат фирми с които работят почти навсякъде, дават и гаранция. Аз последният път така направих. Аз не се притеснявам за гаранцията и климатиците ми не се развалят.
    Със сигурност изборът им е по-голям, няма съмнение. По-горе коментирах опцията да ми бъде доставен директно оттам, каквато първоначално обмислях за Hitachi-то. Предлагаха го за 1370 лв. + 40 лв. доставка, но без трансформатор (+70 лв.) и без монтаж (+150 лв.).

    Докато все още обмислях първия вариант (по-мощен климатик на мястото на моя Sharp, който пък отива в спалнята), при която възможност трябваше да платя и за демонтаж + монтаж, т.е. още 190 лв., а освен това исках и цялостно почистване (90 лв.), собственикът на тукашната фирма говори с Пловдив за отстъпка и успя да ми предложи 1600 лв. крайна цена, като го вземе той от Пловдив следващия четвъртък.

    Но както стана ясно от дискусията по-горе и от моите сметки, този първи вариант е безсмислен за моята ситуация, защото евентуалната възвръщаемост ще се случи след около 10 години, като този климатик я оживее толкова дълго, я не.

    Както споменах, имам вариант да чакам до следващия петък да видя дали ще докара нещо по-добро в този ценови диапазон (830-950 лв.), но вероятността е малка, а същевременно има вероятност този модел, който съм харесал в момента, да бъде продаден...

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #29

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Имах предвид Sanyo-то. Тази снимка няма как да си я правил ти: sanyo5.png

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #30

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Имах предвид Sanyo-то. Тази снимка няма как да си я правил ти:
    Ясно... Помислих си, че става дума за сниката, която аз съм качил.
    По-горе коментирах съображенията си да не поръчвам през фирмата, която ти споменаваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.
    От ckirov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 29-01-19, 12:34
  2. Избор на климатик - моля за съвет
    От Jikata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 73
    Последно: 13-10-14, 18:38
  3. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 23:02
  4. моля за мнение за климатик aq12nsan
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 8
    Последно: 25-02-12, 02:35
  5. моля за съвет при избор на климатик
    От shper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 22:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе