Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 84 от общо 84
Like Tree43Одобрявам

Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #76

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Добре де, каква е тази хронична липса на оригинални дистанционни?! Много ми е интересно как пристигат тези климатици от Япония. На моят JDR също му липсвало дистанционното, но беше поръчано ново, но за сметка на това му липсваха металните планки и го хванаха за едни кукички.

    Аз като продадох конвенционалния Panasonic на 4 години, му пазех даже оригиналния кашон и книжките. Не ми се вярва японците да са такива големи палачори. Едва ли си оставят планките на стените или ползват дистанционните като универсални.
    cheeseus одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #77

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Аруба, планките се губят при товаренето в Япония на контейнера. А и никой не гарантира, че дистанционното управление ще бъде окомплектовано с машината за която е. Въпреки, че това е изрично упоменато да се спазва...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #78

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Може би в голяма част от случаите това са просто бракувани - по една или друга причина - машини, които се събират отнейде, отремонтирва се каквото може, нагажда се каквото липсва - и хайде на непретенциозния български пазар.

    Като се рових за оригиналното дистанционно на Fujitsu-то, реших да потърся и филтри и за Sharp-a. Измежду резултатите открих, че и той не е с оригиналното си дистанционно. Но пък всички бутони на оригиналното са идентични с бутоните/функциите на това, което имам, така че не е проблем. За разлика от Fujitsu-то.

    С мен дори се свърза човек, който има същия модел Fujitsu и който се намира в същата ситуация с дистанционното, да ме пита дали мога да му поръчам. Казах му, че принципно мога, но човекът още не е решил дали си заслужава инвестицията.
    VeleV.Klima, necata2, aruba_man и 1 други харесват това.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #79

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    Може би в голяма част от случаите това са просто бракувани - по една или друга причина - машини, които се събират отнейде, отремонтирва се каквото може, нагажда се каквото липсва - и хайде на непретенциозния български пазар.
    Да ти кажа честно, хич не си наясно със ситуацията...

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #80

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Добре де, каква е тази хронична липса на оригинални дистанционни?! Много ми е интересно как пристигат тези климатици от Япония. На моят JDR също му липсвало дистанционното, но беше поръчано ново, но за сметка на това му липсваха металните планки и го хванаха за едни кукички.

    Аз като продадох конвенционалния Panasonic на 4 години, му пазех даже оригиналния кашон и книжките. Не ми се вярва японците да са такива големи палачори. Едва ли си оставят планките на стените или ползват дистанционните като универсални.
    Просто разделно си събират боклука. Пластмасата на едно място, алуминия на друго и така
    VeleV.Klima и mirandi харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #81

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Да ти кажа честно, хич не си наясно със ситуацията...
    Двама различни човека от две различни фирми ми казаха това. Аз нямам откъде лично да знам. Просто предавам това, което са ми казали. Също така обърни внимание на формулировката: "Може би" и "в голямата част". Щом имаш друга информация, моля, сподели я.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #82

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    И 2-та ми климатика си имат оригиналните дистанциони , иначе нямаше да ги купя ... Просто сменете дилърите :D . Има доста информация за това как и от къде идва втората употреба а и новите япончета , че има и скрап която някои фирми ремонтират а други ползват за части . Всеки сам си преценява какво да избере и от кои да го купи . Хората дето са ходили в белите страни знаят как се ползва техниката там , пример в Германия познат сменя квартирата като не взима нищо от техниката която има , всички уреди си остават .... На 7-мия месец хладилника му бил шумен просто го изнесе в определен ден и си закупи друга марка нищо , че стария е в гаранция . Има служебна кола коята си кара постояно , но реши да си закупи и лична която просто така си седи вече почти 3 години и последно беше на 11 000 км ... Просто тук сме в 3-тия свят и не може да проумеем , че хората не ползват нещо цял живот .
    bobovo и mirandi харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #83

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    Двама различни човека от две различни фирми ми казаха това. Аз нямам откъде лично да знам. Просто предавам това, което са ми казали. Също така обърни внимание на формулировката: "Може би" и "в голямата част". Щом имаш друга информация, моля, сподели я.
    аааааааааааа от ТОЗ освен хубава МАШИНА и съвет нищо друго не търси.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #84

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    И 2-та ми климатика си имат оригиналните дистанциони , иначе нямаше да ги купя ... Просто сменете дилърите :D . Има доста информация за това как и от къде идва втората употреба а и новите япончета , че има и скрап която някои фирми ремонтират а други ползват за части . Всеки сам си преценява какво да избере и от кои да го купи . Хората дето са ходили в белите страни знаят как се ползва техниката там , пример в Германия познат сменя квартирата като не взима нищо от техниката която има , всички уреди си остават .... На 7-мия месец хладилника му бил шумен просто го изнесе в определен ден и си закупи друга марка нищо , че стария е в гаранция . Има служебна кола коята си кара постояно , но реши да си закупи и лична която просто така си седи вече почти 3 години и последно беше на 11 000 км ... Просто тук сме в 3-тия свят и не може да проумеем , че хората не ползват нещо цял живот .
    Мда, вие в по-големите градове сте привилегировани да имате избор...

    Иначе за консуматорското отношение към техниката на Запад доста можем да изговорим, но е излишно да "отвличаме темата" ("hijack this thread"), както се изразят по чуждите форуми. Аз лично не го одобрявам, защото в глобален план именно това отношение е виновно за все по-нарастващата до заплашителни размери оскъдица на суровини, все по-голямото замърсяване с технологични отпадъци и все по-осезаемия спад на качеството на техниката съгласно принципите за "планирано остаряване" ("planned obsolescence") под натиска на нуждата да се реализират все по-големи обеми произведена стока -- оттам и унищожаващото света безумие да оценяваме качеството на живот на база на икономическия растеж.

    Имал съм щастието да пообиколя "на запад" и продължавам да го имам, виждам съм го с очите си точно това отношение, за което разказваш, и не, не го приемам, поради горните причини. Аз изповядвам един доста различен светоглед, който е доста точно представен в "Проектът Венера" ("The Venus Project"). Ама ето че аз "отвлякох темата"...
    bobovo, dimkaraganchev, Madj0 и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.
    От ckirov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 29-01-19, 11:34
  2. Избор на климатик - моля за съвет
    От Jikata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 73
    Последно: 13-10-14, 17:38
  3. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  4. моля за мнение за климатик aq12nsan
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 8
    Последно: 25-02-12, 01:35
  5. моля за съвет при избор на климатик
    От shper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе