Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 84
Like Tree43Одобрявам

Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #61

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Много зависи от климатика
    Освен зубадан-а дето струва една торба пари някой друг дето запазва константно топлоотдаването независимо от температурата?
    Пък и зубадан-а не е ясно на каква цена го прави това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #62

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Освен зубадан-а дето струва една торба пари някой друг дето запазва константно топлоотдаването независимо от температурата?
    Пък и зубадан-а не е ясно на каква цена го прави това.
    Никой не говори за константно топлоотдаване. Ще ми се да вярвам, че една машина с максимум от 6kW все ще запази 2 от тях при -10оС, да не кажа и при -20оС.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #63

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Аз дето съм гледал по сервизно, запазват по 60-70% при -10 от това дето е при 7 градуса.

  5. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #64

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    копа се смята при +7 като японците пускат още една стойност +2 -колко вади на макс кимата, което е като цяло доста добра ориентация.
    ......
    Аз имам едно такова питане обаче. Може да е от некомпетентност, но все пак ми се наби на очи. Защо за климатик Хитачи който купих наскоро на етикета има нарисуван Евросъюза, и за различните зони КОП-а който дават е различен? Нали независимо къде си 7 градуса са си все 7 и една и съща машина би трябвало да има постоянен КОП, или каквото и да е там.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #65

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    В различните климатично-температурни пояси(определни според един регламент на ЕС) КОП-а се измерва при различна външна темпаратура.Да не се те объркали с SCOP-a???

    Потърсете във форума има и линк към регламента и директивата уреждащи тези въпроси.За Европа мисля бяха три климатичните зони- топла, умерена и студена.Ето една от темите: https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%82%D0%B5.html .Има и друга по-подробна.

    Ползвайте форумната търсачка-полезна е :rolleyes: .

  7. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #66

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Добре, съгласен съм, но щом зависи от климатичните условия /пояси/ дали на идващите от Япония машини КОП-а не е определен при условия при които ако това се направи тук ще е с по низки стойности? И обратното. За Хитачито параметъра който дават тук е към 3,5 а за Испания около 5, което си е разлика.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #67

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    COP и EER не би трябвало да зависят то това в каква зона е - най-много да има леки разминавания от влажността на въздуха.

    Предполагам гледаш SCOP и SEER - сезонните.
    Там вече зависи къде си. Едно е зимата в Испания, друго е в Швеция.
    Образно казано ако си някъде много на север и студа винаги ти е под 0, машината колкото и да е хубава ще ти спести примерно половината или 2/3 от сметката за ток, ако обаче си някъде на юг, дето под 5 градуса не пада, същата машина може и 80% от сметката да ти спести.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #68

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Благодаря на всички, които коментираха и даваха съвети!

    Почистването на Sharp-а и монтажът на Fujitsu-то бяха вчера - бързо, чисто, приятно.

    През нощта климатикът работи (на 20 градуса), защото нощем става бая хладно и забелязах нещо, което не ме кефи особено, но не знам има ли какво да се направи - точно преди да започне да духа, фреонът в тръбичките къркори 5-10 секунди, почти всеки път. Кофти е, защото все пак в спалнята е хубаво да е тихо... Иначе самата работа на климатика е достатъчно тиха, за да не се усеща.

    Видях някъде коментари, че това къркорене може да се дължи на (твърде) къс тръбен път - по груба преценка дължината е ок. 1,60 м. Питах в магазина, казаха ми, че ще дойдат да видят може ли да се направи нещо.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #69

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Техниците презаредиха фреона и сега бълбукането се чува доста по-рядко, за по-кратко време и не толкова шумно. Предполагам все пак остава въпроса с късия тръбен път, като ми казаха, че ако поискам, ще удължат и тръбите. Факт е, че сега вече не се будя, нито пък ми пречи да заспя това бълбукане (имам много лек сън).

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #70

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    Факт е, че сега вече не се будя, нито пък ми пречи да заспя това бълбукане (имам много лек сън).
    Свикнал си.
    И на мен за 6 месеца в ШЗО-то в Шумен курсантките от крокодили взеха да ми изглеждат като Мис Свят
    cheeseus, DUNDURMA, Mega и 3 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #71

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Свикнал си.
    И на мен за 6 месеца в ШЗО-то в Шумен курсантките от крокодили взеха да ми изглеждат като Мис Свят

    Че продължава да бълбука, продължава. Сяяяяякаш по-малко от преди, може и да съм му свикнал. Големият въпрос е дали да искам да удължават тръбите -- казаха, че и това ще направят, ако не се оправи бълбукането. Ще има ли ефект, обаче?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #72

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията

    Че продължава да бълбука, продължава. Сяяяяякаш по-малко от преди, може и да съм му свикнал. Големият въпрос е дали да искам да удължават тръбите -- казаха, че и това ще направят, ако не се оправи бълбукането. Ще има ли ефект, обаче?
    Няма да се оправи не се занимавай моя у нас е със 4,5м и пак си има при размразяване.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #73

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Няма да се оправи не се занимавай моя у нас е със 4,5м и пак си има при размразяване.
    Да, при размразяване ясно. И Sharp-ът в хола бълбука, но когато навън е -15/-20. А сега сме далече от тия температури.

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #74

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Изчакай да се захлади и нещата ще се подобрят.Тогава няма да спира толкова често ,а така и бълбукането ще намалее.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #75

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Тъкмо ми пристигна колетчето от Токио

    На снимка 1 се вижда оригиналното дистанционно за моя модел (вляво) и това, което ми дадоха при закупуване на климатика (вдясно).
    На снимка 2 се виждат антибактериалният филтър и неговата опаковка.

    Разликите, които забелязах:
    1. Оригиналното дистанционно работи осезаемо по-бързо и климатикът приема командите по-бързо. Разликата между двете е поне 1,5 секунди.
    2. Йонизацията работи.
    3. Изборът на сила на вентилация работи нормално, включително последният режим, "тихо". При старото дистанционно климатикът не издаваше звук за потвърждаване приемането на командата за този режим и въобще не минаваше в режим "тихо". Сега наистина влиза в този режим и работи доста по-безшумно.


    ДОПЪЛНЕНИЕ: * Вчера идваха техниците да удължат тръбите. Удължиха ги с ок. 1 метър и се получи обща дължина ок. 2,50-2,70. Къркоренето почти изчезна! Чува се съвсем слабо, за не повече от 5-7 секунди, което си е направо супер в сравнение с преди.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cheeseus; 20-11-13 в 12:55.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.
    От ckirov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 29-01-19, 11:34
  2. Избор на климатик - моля за съвет
    От Jikata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 73
    Последно: 13-10-14, 17:38
  3. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  4. моля за мнение за климатик aq12nsan
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 8
    Последно: 25-02-12, 01:35
  5. моля за съвет при избор на климатик
    От shper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе