Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 36 от общо 36
Like Tree20Одобрявам

Консултация за избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #31

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    Една хубава 9/10-ка ще свърши работа. Toshiba 10SKVP2/ако има/, ME FH25VE, Fujitsu 09LT. Ако топлозагубите са огромни, то и 12-ка да сложи, пак няма да му е комфортно със сдудени стени и под, силна въздушна струя, каквато трябва, за да наваксва топлозагубите. Пък и енергото ще е доволно. Затова е важна изолацията. Реално тези 9-ки са с по-добри параметри от повечето нисък и среден клас 12-ки.
    avast3 одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    8
    #32

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    Здравейте и благодаря за мненията.Последно двоумя се за спалнята кой да сложа 12LU или дайкин 35к профисионал.Направо луднах от тези климатици.Да слагам един и да се свършва тази одисея.Също разговарях с фирми за монтаж- хевито имало проблеми, LG имали проблеми, ама и аз вече почнах да имам проблеми .Май главата в торбата и кот стане.Май всяка фирма си има климатици на сърце и тях рекламира и предлага.А щях да пропусна какво е това висок минимум и нисък минимум на климатика?И каква е връзката с тези фросове?Четох ама не го разбрах,ако може по просто да ме светнете.
    Този пост е редактиран от karata1; 18-11-14 в 17:14.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #33

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    Така нареченият "минимум" е минималната отдавана мощност на климатикът в режим отопление/охлаждане. Колкото по-нисък е минимумът, толкова по-малък е шансът един инверторен климатик да започне да работи като конвенционален (да се включва и изключва постоянно, за да поддържа температура).

    Фросове нямам представа какво е. Ако е дефростове се има в предвид размразяването на климатика в режим отопление. При температура на топлообменника отвън, която е по-ниска от точката на оросяване, влагата от въздуха кондензира върху него. В последствия пак поради ниската температура тя замръзва и в определен момент климатикът спира, за да разтопи леда и да продължи да топли. Ако не го направи ще се превърне в безсмислена буца лед, която харчи ток и нищо повече.

    От двата климатика твърдо НЕ препоръчвам дайкина, тъй като в него няма нищо професионално, освен цената му.
    Mega и spas.slavchev харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #34

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    дайкина е смехотворен като цена/топлоотдаване ..
    AC_From_Hell одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #35

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    И аз се чудя дали да минавам на клими в къщи за отопление. Но тъй като не ми е спешно ходя напред на зад да разглеждам. До това което разгледах в приятели и познати:

    1, GENERAL **LUC - тихо вътрешно, външното надава глас докато размразява, уж нямат проблем с отоплението
    2, Daikin FTXS** - тихо вътрешно, външното тихо, но от 4бр клими 2 проблемни със странни забивания на софтуера и 2 с дрънчащи перки, уж нямат проблем с отоплението

    А Хевито какви проблеми има, че аз си харесах ZM-S?

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #36

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    ... А Хевито какви проблеми има, че аз си харесах ZM-S?
    Не знам да има проблеми. Освен това са една от малкото марки, които имат цял склад пълен с части. За мен това е важно, не да ти кажат, ще поръчаме и след 30 дни ще имаш климатик.
    Kasap одобрява това.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Моля за консултация относно покупка на климатик
    От joro1331 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 19-04-13, 08:37
  2. Моля за консултация относно покупка на климатик.
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 14
    Последно: 27-11-12, 22:32
  3. Консултация....
    От ttanev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 11-08-12, 09:12
  4. хардуерна консултация
    От rony във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 05-10-04, 04:11
  5. Консултация за AGP Bus Voltage
    От Whiskey във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 11-11-03, 11:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе