Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

FTXS25 лош монтаж или...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    18
    #1

    FTXS25 лош монтаж или...

    Здравейте,закупих си два климатика Дайкин-FTX50 И FTXS25.Апартамента ми е с добра изолация,квадратурата на двете помещения е 28кв.м. и 17кв.м. за по-малкия климатик.Проблемът ми е с по-малкия климатик-при външна температура -10гр. и зададени 23 на двата климатика при малкия се чуват странни шумове от вътрешното тяло.подобни са на вряща вода и свистене.При външна температура близка до 0гр. проблема го няма.
    Също изходящата температура на струята на вътрешните тела при зададени 23гр. се различава значително.При големия е 40гр., а при малкия 34гр. Незнам дали е от значение,но го казвам защото са при едни и съши условия,както външни така и вътрешни и не би следвало да имат разлика.От фирмата извършила монтажа ми обясниха,че не трябва да се притеснявам.Въпросът ми е дали това е въпрос на неправилно монтиране?

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #2

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Не би могло да се коментират тези шумове...отчитам ги като дефрост и то само при -10...-15 градуса.Може да имаш прегъната тръба,но не е сигурно.А други шумове не трябва да има.Не можеш така да сравняваш двата климатика - изобщо не са в еднакви условия...Трябва да се чуе...

  4. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #3

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    От дефроста е, климатикът влиза в режим обескрежаване, при отрицателни темп., даже и без да е необходимо, за сигурност, на всеки 45мин. може би и продължава кратко време но пък едно е сигурно че никога няма да натрупа скреж и да замръзне

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #4

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Към Stoian Uzunov :

    Добре дошъл в клуба на чуващите !
    Ти си петият човек с FTX 25 , FTX 35 , който чуваш често дефроста.
    От месец имам FTX35 и закономерността е следната : над нулата всичко е ОК. Под нулата дефроста става на време 22-28 мин за по 8-10 мин.
    В момента съм в процес на решаване на този проблем , понеже много ме дразни ...Дори подлудява...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    30
    #5

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    ХА, и при мен здраво брумчат понякога два броя FTXS 35 монтирани на желязото на балкона един до друг са, първо мислех че са от влизането в резонанс между двата, но сега покрай студа подозирам дефроста - много бучат... С хартиено тиксо оправих дръжката на единия която дрънчеше не знам как ги правят защо се е разхлабила... Но бученето е доста дразнещо, поне не е постоянно...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #6

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Цитат Първоначално публикувано от Stoian Uzunov
    Здравейте,закупих си два климатика Дайкин-FTX50 И FTXS25.Апартамента ми е с добра изолация,квадратурата на двете помещения е 28кв.м. и 17кв.м. за по-малкия климатик.Проблемът ми е с по-малкия климатик-при външна температура -10гр. и зададени 23 на двата климатика при малкия се чуват странни шумове от вътрешното тяло.подобни са на вряща вода и свистене.При външна температура близка до 0гр. проблема го няма.
    Също изходящата температура на струята на вътрешните тела при зададени 23гр. се различава значително.При големия е 40гр., а при малкия 34гр. Незнам дали е от значение,но го казвам защото са при едни и съши условия,както външни така и вътрешни и не би следвало да имат разлика.От фирмата извършила монтажа ми обясниха,че не трябва да се притеснявам.Въпросът ми е дали това е въпрос на неправилно монтиране?
    Според мен правилно са ти казали, че няма от какво да се притесняваш. Шумовете които чуваш са нормални за климатиците при дефрост, може би не си знаел досега, че е така. И моите при 0 и нагоре градуса рядко дефростват, но при отрицателни температури зачестяват. За разликата в изходящата температура на двата не се безпокой, всеки си отдава според нуждите на помещението, важното е да поддържат зададената температура.

    към dimon: Човека има 25-ца от профешанал серията и не е казал, че дефростите са му на 22-28 мин. Когато човек си купува по-евтин климатик би трябвало да очаква някои компромиси.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    18
    #7

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    За условията,че не са еднакви,да не би могло,това което ме дразни е че определено нещто не е както трябва спорет мен.Някакси неразбирам защто ftx50 не издава никакъв шум а е сравнително по ефтин и по нисък клас като модел,а другия ми вари яица цяла вечер .ми нямя логика,единствено си го обяснявам с некадърен монтаж и днес отивам да вдигам скандали,или да си го пребират или да си го поправят,щте ви пиша как е сваршило Дефросването не е на 22-28 мин по рядко е определено,просто колкочи и имам чувството че някои прелива вода до главата ми като си легна и това е само при единия

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    18
    #8

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Не пускай поредни мнения, а редактирай последното си!
    Крис

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #9

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    към rist :

    В сервизните описания на двата модела FTX...и FTXS.... това поне което е написано за дефрост контрол е идентично !
    Лошото е , че не присъства уравнението за критериите , а само е упоменато че зависи от двата външни датчика . Това от своя страна затруднява коригирането на процеса на дефрост и е свързано с бая наблюдения и опити ..

    Поздрави !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    18
    #10

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Някои запознат ли е,ако фирмата извършила монтажа не вземе сериозно отношение,към кого може да се обарна за констатиране на неизправнос и изобщо какво може да се направи?

  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #11

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Приятели Димон и Фазор - не четете добре ...
    Димон говори неща дето са за друг доста по евтин и недобре направен за отопление модел на фирмата.Някой му е казал ,че това е неговият климатик и сега се чуди защо се форсира и дефроства често...отговора сам ще си го дадеш...или е сбъгясан и е без фреон...или не е за твоето помещение.
    Фазор - Прегледай малко форума и виж дали някой друг освен теб има монтирани климатици на винкела на балкона...не Дайкин...каквото и да сложиш там ще ти скъса нервите...чудно ми е как са имали очи и пари за монтаж да ти искат....и после монтажа не е важен...дрънчи ми нещо...

    Стефан Узунов - предположих че имаш проблем ,но така не мога да кажа със сигурност...Кажи ми само дали при температури от -5 до +5 примерно дали бълбука и шуми вътрешното тяло?Ако е - да значи е лош монтаж и има проблем .Но успокой тона и си търси правата ,защото в упътването е записано че са възможни тези шумове и не можеш да ревнеш че има повреда...разбираш ли.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #12

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    При мен има подобни шумове. Оприличавам ги на ромолене на дъждец по ламарина.....или нещо подобно.Чуват се от вътрешното тяло и от PVC канала на тръбния път.Ако трябва да съм честен през деня не ги чувам , освен ако не се заслушам внимателно, но през нощта... На охлаждане ги нямаше.Това лято преместих климатика в ново жилище и преди (в старото) не се чуваха. При размразяване е най-шумен - все едно ври тенджера с вода!Сега пък ,при размразяване шумът е леко по-поносим от преди. Иначе климатика си топли и охлажда перфектно,поддържа точно зададената температура.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #13

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Приятелю rkk ,

    никой не ми е казвал че това е моя климатик , просто съм сметнал , че 4,0 КW са ми достатъчни ...тъй като досега съм се топлил с 9-ка с 3 kW . Не ме е интересувало дали климатика е перфектен модел - просто да изглежда добре и да бачка "някак си" на -10 . Нищо повече . Дайкин все пак си е име !
    За 20-ти път казвам , че при мен климатиците поддържат ...винаги са на 22 градуса , не ги форсирам , не ги спирам ...просто в логиката на това животно има нещо гнило , което скоро ще отстраня
    И кое е недобре направеното му на отопление според теб ? Разгледай добре тръбната схема на модела и сподели ! Според мен говориш празни приказки ... Наистина в логиката му има някво недоразумение , което обаче подлежи на изчистване ! Но както виждаш и колеги с FTXS-ве дефростват често .
    Доскоро нямах Дайкин - нямах никви проблеми ! Отскоро имам Дайкин - имам проблем . Но като чета раздела за Дайкин навсякъде се споменава за често дефростване . Дали навсякъде е проблемен монтажа или пък още нещо ! Дали пък всички си форсират климатиците , може би пък да не са оразмерени , или пък са все преоразмерени ....


  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    18
    #14

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Казвам се Стоян Узунов ,на тона ми му няма нищо,и да на -3 гр.се чува същото,имам запис незнам как да го пусна за да се разбере за какво става дума но определено е проблем и както споменах незнам към кого да се обърна,но итова ще разбера,днес ходих в фирмата и пак почнаха да ме тупат по рамото и взеха да ми дотягат

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #15

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Цитат Първоначално публикувано от Stoian Uzunov
    Казвам се Стоян Узунов ,на тона ми му няма нищо,и да на -3 гр.се чува същото,имам запис незнам как да го пусна за да се разбере за какво става дума но определено е проблем и както споменах незнам към кого да се обърна,но итова ще разбера,днес ходих в фирмата и пак почнаха да ме тупат по рамото и взеха да ми дотягат
    Можеш да го качиш в YouTube.Com , ako не поне обясни какво чуваш и къде ...За колко време при какви условия и т.н ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Монтаж
    От Ина Миразчийска във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 25-06-14, 10:02
  2. Съвет за монтаж
    От Georgi S във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 05-08-13, 15:04
  3. монтаж на парктроник
    От bobo50 във форум Автомобили
    Отговори: 3
    Последно: 21-03-12, 21:16
  4. За FTXS25...
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 59
    Последно: 03-05-11, 23:47
  5. По-бърз монтаж
    От Sunny във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 16-07-07, 16:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе