Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 167

Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #61

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията

    Правилно си прочел.До 2011 та година Samsung имат доста проблеми с управлението и електрониката на инверторите си.Това съчетано с готиния им дизайн и ниската цена ,е накарало доста хора да си ги купят и съответно нета е пълен с такива оплаквания.От 2012 та година обаче явно си вземат поука и топ-модела им за 2012 та който коментираме не отстъпва с нищо на топ моделите за европа.Иначе аз имам и един техен инвертор ,модел 2010-2011 и той си има проблеми с управлението на компресора когато външните темп. са над 0 та.Но с другия им топ-модел 2013 ням аникакви такива проблеми,включително че сме свързани към кофти трафопост и често имаме токови удари и спирания на тока за по 30 сек.Пак казвам,ти си знаеш но специално между 12Luca ,13Suzumi и Sharp09 ghr ,Samsunga AQV09KBBN е по добрия избор.За произхода на климите,99% е Китай.И на моя пише ,designed in Korea by Samsung и отдолу made in china.
    Изчакай гаранцията да му изтече, и го хвали...

    Обикновено така става- пада атомна бомба и ... изведнъж започват да произвеждат върхови климатици...

    Като изкара една зима, като тази преди няколко години с 20-30 дни постоянни температури под нулата, тогава ще има какво да "хвалиш" ...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #62

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Самсунга на хартия изглежда много добре .. обаче е Самсунг .. изкуството да правиш климатик за отопление не се овладява за 1-2г .. има и нещо нечитаво в тоя Самсунг щото при -10 му остават само 2.5кВ ,което е доста по малко от Фуджицуто и Тошибата

  4. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #63

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Stoichev Виж публикацията
    .... дайте линк да видим модела тъй като в сайта на самсунг не можах да го намеря този модел.
    Пускам независим линк да не ме обвинят в реклама AQV09KBBN Wall Mount Rac

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #64

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Кой от двата модела 12LUCA или RAS13 suzumi топли по-добре? според вас или поне кажете коя марка е по-добра

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #65

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    12LUC има малко по-голяма мощност на топлоотдаване при -15 градуса.

  7. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #66

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    12LUC има малко по-голяма мощност на топлоотдаване при -15 градуса.
    Малко
    При - 7гр. разликата е +0,8 kW , а при -15гр. е +0,78 kW в полза на 12LUC което е почти 30% . Справка в Еurovent

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #67

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    може би тука си казва думата повечето фреон на LU .. никой не се включи да изкаже мнение защо машини с подобна мощност и топлообменници компресори и т.н. имат големи разлики в количеството фреон и как това влияе

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #68

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    Малко
    При - 7гр. разликата е +0,8 kW , а при -15гр. е +0,78 kW в полза на 12LUC което е почти 30% . Справка в Еurovent
    Е, не съм пресмятал, като писах поста, казах го условно.Иначе като го сметнах от сервизните излиза към 730 вата разлика при -15, макар тези сметки да са винаги малко неточни.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #69

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Аз все си мисля, че тази годишна консумация 1363кв/ч играе роля за тия неща. Според мен Климатика може би черпи малко повече и съответно отдава малко повече, но за да го прикрият са писали по-голям СОР... Но и така да е по-добре да черпи малко повече с по-нисък СОР от колкото да е студено или да тормозя климатика. Явно днес ще ходя да поръчам от някъде 12LUCA.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #70

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    недей я гледа тая глупост годишна консумация .. в какво помещение при какви градуси .. безсмислен показател е .. поискай си при монтажа 3те метра тръбен път или поне 2.5

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #71

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    недей я гледа тая глупост годишна консумация .. в какво помещение при какви градуси .. безсмислен показател е .. поискай си при монтажа 3те метра тръбен път или поне 2.5
    помещението няма никакво значение ако ще и на открито да е все тая ... тази консумация трябва да е при номиналните параметри примерно в случая отдава 4кв номинално и при тях трябва годишния разход да е 1363кв/ч поне според мен това е логиката а дали е в стая или на вън няма значение... нито колко градуса ще докара .... тука се гледа при номинални стойности колко ще изразходи годишно.... но може и да бъркам.......

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    поискай си при монтажа 3те метра тръбен път или поне 2.5
    в каквъс смисъл ? при мен между тялото отвън и вътре разтоянието ще е само стената .... така че тръбния път ще е минимален .... нали така трябва да е , за да няма загуби ? или бъркам ? ??????
    Или имаш в предвид тези които остават да си ги взема ?

  14.  
     
  15. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #72

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Подкрепям Alexi,не ги гледай толкова тия разходи,то е като при колите на книжка едно,а реално съвсем друго.За мен КОП си остава най-меродавно.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #73

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    не да си ги взимаш ,да ги сложат по дълга тръба навита зад външното тяло .. според всеобщото мнение на спецове 2 метра е абсолютния минимум

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #74

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не да си ги взимаш ,да ги сложат по дълга тръба навита зад външното тяло .. според всеобщото мнение на спецове 2 метра е абсолютния минимум
    .......???? ????......... Е точно обратното съм чувал! че тръбите трябвало да са минимално къси, за да няма загуби......
    Айде моля някой компетентен да обясни, защо трябва да се остави тръбата, каква роля играе дължината й? Или поне да ме насочите към линк където има информация.

    Иначе днес направих поръчка за климатика 12LUCA в сряда очаквам монтаж!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #75

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Е, ако си го чувал от монтажници, какво да ти кажат...? 3 метра са ти вкл. в стандартен монтаж, обаче ако може да мине номера и с по-малко, без да приспаднат остатъка...В сервизните на някои марки, си го има като препоръка, каква да е дължината. С къс тръбен път, вероятността да чуваш клокоченето на фреона е голяма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35K/RXS35L
    От fena81 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 09-08-17, 17:31
  2. Daikin FTXS35J/RXS35L замерване
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-14, 09:18
  3. Мнение за Дайкин FTXS35K/RXS35L
    От didiron във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 17-05-14, 21:40
  4. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 08:27
  5. Daikin FTX35J / RX35J срещу FTXS35K / RXS35K
    От Colonelo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 21-09-13, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе