Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 167

Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #46

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    данните са сгрешени .. ето от сайта на самсунг :
    Power Consumption (Cooling)

    480W

    Power Consumption (Heating)

    620W

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #47

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    Не съм противник на Самсунг но нещо не ми изглеждат реални изчисленията на КОПа при точно този модел -Охлаждаща мощност – 2.5 (0.99-3.3) kWEER – 5.20
    Ел. консумация при охлаждане – 0.85 kW
    Oтоплителна мощност – 3.2 (0.99-6.0) kW
    COP – 5.20
    Ел. консумация при отопление – 0.90 kW
    Енергиен клас – A

    Данните са от сайта за който предполагам говориш - 1599лв с безплатен монтаж . Та на мен ли ми куца аритметиката или некой не дава верни данни но 3,2 : 0,9 = 3,5555 КОП . Сайта е един от уважаваните доколкото знам , при това един от големите дистрибутори на марката .Та на кое да вярвам . Между другото интересно е че при задаване в търсачката на Еurovent , не го намира и няма как да проверя къде е грешката

    Веднага ще ти кажа къде е грешката. Eurovent не продава климатици .... и едва ли е грешка... Пореден плосък търговски номер....

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #48

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    относно количеството фреон и как то влияе не мога да се изкажа компетентно може някой от по знаещите да коментира ,по принцип по сериозните машини за отопление са с повече фреон но тука има и фрапиращи изключения ,примерно Дайсейкай 8 от 10ка до 16ка има само 1050 грама ,да речем че за 10ка е ок но за по големите ми се види малко на фона на други климатици а ако погледнем и някои машини на 100 волта - там има 7ци с 1200 грама ..

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #49

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Относно телевизорите и отоплението ,точно с този модел не сте познали.По всеки един параметър Samsunga е по добър и от Luca и от Suzumito и от Sharp 09Ghr ,който доколкото чета из форума може да те отвее от стаята от течение.Относно консумацията,верните данни са 620 в на отопление и COP и EER 5,2.Не случайно вътрешното тяло е 12,5 кг и половината топлообменник е три редов в горната си част.Компресора е 1100 в двойнороторен ,със 1100 гр фреон и външно тяло 35,5 кг.И не на последно място на 1 ва степен климатика е много тих,дори и за човек като мене който не трае шум.А на нощен режим му дават 20 дб и си е толкова,отделен е въпроса колко топли тогава.И не на последно място има йонизатор,и вграден wi-fi модул за управление със смартфон от разстояние за който при другите производители се доплаща по 200 лв отгоре.Иначе AQV09KBBN е модел 2012 г и няма данни в евровент за него.Там има за модела 2013 AR09FSSKABEN който е с малко по лоши показатели Cop и Eer 4,85 .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #50

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Fujitsu 12Luca и Toshiba 13suzumi........ кой се очаква да топли повече ?

    Разбрахме че имат еднотипни компресори с еднаква мощност, еднакво тежки и еднакво големи, но 12лука има повече фреон и го дават за 2 квадрата повече по принцип при отопление въпреки че е 12, а не 13.
    А за охлаждане пък направо с цели 5 кв фуджо надвива тошко
    Освен това кубиците въздух които върти на 12ЛУКА са повече от на Тошибата. - 850 срещу 630
    вътрешното тяло на 12лука е с 5 дб по-тихо, а на 13 сузуми външното е по-тихо с 2 дб

    А тошибата къде ги правят ?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    и 2та са с еднороторни компресори 750 вата
    Аз тука виждам на едно 2 места пише, че Тошиба 13 сузуми, е с двойно роторен компресор...

    Сега последно кое е вярно ?



    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Купете си климатик, а не телевизор.

    На ваше място бих избрал някои от горните два за които питате, а може би klimatik-sharp-ay-ae-xp9ghr който за последните няколко зими се е доказал.

    Най-голямата "екстра" е отоплението.
    Позачетох се за тия климатици самсунг.... Явно по-бъгави климатици скоро на са излизали за продажби :D

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #51

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Позачетох се за тия климатици самсунг.... Явно по-бъгави климатици скоро на са излизали за продажби :D[/QUOTE]


    Правилно си прочел.До 2011 та година Samsung имат доста проблеми с управлението и електрониката на инверторите си.Това съчетано с готиния им дизайн и ниската цена ,е накарало доста хора да си ги купят и съответно нета е пълен с такива оплаквания.От 2012 та година обаче явно си вземат поука и топ-модела им за 2012 та който коментираме не отстъпва с нищо на топ моделите за европа.Иначе аз имам и един техен инвертор ,модел 2010-2011 и той си има проблеми с управлението на компресора когато външните темп. са над 0 та.Но с другия им топ-модел 2013 ням аникакви такива проблеми,включително че сме свързани към кофти трафопост и често имаме токови удари и спирания на тока за по 30 сек.Пак казвам,ти си знаеш но специално между 12Luca ,13Suzumi и Sharp09 ghr ,Samsunga AQV09KBBN е по добрия избор.За произхода на климите,99% е Китай.И на моя пише ,designed in Korea by Samsung и отдолу made in china.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #52

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Рокера като ти чета постовете и си мисля че DC hell има нов ник.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #53

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Аз тука виждам на едно 2 места пише, че Тошиба 13 сузуми, е с двойно роторен компресор...

    Сега последно кое е вярно с двоен ли е или не?

    И кой от двата модела 12LUCA или RAS13 suzumi топли по-добре?
    Този пост е редактиран от Georgi Stoichev; 04-01-15 в 21:11.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #54

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Еднороторен е.Нa 16-ицaтa е двойнороторен.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #55

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC


    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Рокера като ти чета постовете и си мисля че DC hell има нов ник.
    Не, Аллах е един, а Мохамед е негов пророк.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #56

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Кое е по-здраво според вас. Коя марка е по-добра? Предполагам ще кажете Тошиба?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #57

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Само че аз говоря от лични впечатления а не на базата на отзиви са стари модели,а и когато не съм доволен от моя си го казвам.Ама не се оплаквам,добре че има такива като вас предубедени към марката, че да си купя климата за 1250 вместо за 1850 лв .И за какво сравнение изобщо ми говорите между 13 сузуми,12 лука и Самсунга.Първите са с по 9 кила вътрешни тела и 700 в еднороторни компресори и Коп/Еер около 4 а Самсунга е с 12,5 кг вътрешно тяло и 1100 в двойнороторен компресор и Коп/Еер 5,2 ама не той е по зле щото бил Самсунг

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #58

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Stoichev Виж публикацията
    Кое е по-здраво според вас. Коя марка е по-добра? Предполагам ще кажете Тошиба?
    Аз бих казал Самсунг, що се отнася до изброените по-горе модели. Първо, защото по-добри и по-ефективни роторни компресори от техните към момента няма. Второ, защото топлообменниците са масивни, което го прави по-тих от останалите и по-ефективен от тях (сиреч, удря ги в земята отвсякъде).
    Преди да го купя, бих отишъл на място, за да проверя дали тръбите на топлообменниците му са медни или са алуминиеви. Ако не са медни, бих събрал още малко пари за LTCA или бих рискувал, залагайки на LUCA.
    Успех в размишленията, гледай евровента и зарежи брошурите на търговците.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    42
    #59

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Ако 12-ката на Самсунга е 1250 лв. кажете къде... да взема и аз една?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #60

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от nstancheff Виж публикацията
    Ако 12-ката на Самсунга е 1250 лв. кажете къде... да взема и аз една?
    Не мога да дам отзиви за модела казвам само какво съм прочел... Може да е хубав.... просто не е масов като известните и утвърдени марки.... дайте линк да видим модела тъй като в сайта на самсунг не можах да го намеря този модел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35K/RXS35L
    От fena81 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 09-08-17, 17:31
  2. Daikin FTXS35J/RXS35L замерване
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-14, 09:18
  3. Мнение за Дайкин FTXS35K/RXS35L
    От didiron във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 17-05-14, 21:40
  4. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 08:27
  5. Daikin FTX35J / RX35J срещу FTXS35K / RXS35K
    От Colonelo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 21-09-13, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе