Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 167
Like Tree139Одобрявам

Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #91

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Защо да пипа, инженерите на Тошиба са я изпипали.
    edi1 и mirandi харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #92

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Еди, датчиците на Тошибата пипал ли си нещо?
    Нищо не съм пипал.Хората са измислили твърде интелигентно дефрост алгоритъма, че да се бъркам в хардуера.Просто условията на работа на машината и характеристиките на самата машина са такива ,че няколко пъти в годината достига до условие за дефрост.При III серия дефроста по часовник и то пак под още едно условие е чак под -25 градуса.
    Mega одобрява това.

  4. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #93

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Рокера, стига, че се обърна на рекламен агент.Аз какво да кажа, като ТОШИБА-та ми тази зима има само един дефрост, ми нищо, топля си се и си кротувам.Пък за дупките му също нищо не казвам.
    Не че се заяждам ама докарай си машината във Варна и ще видиш как си дефроства.При -2 висока влажност в комбинация със силния вятър.
    edi1 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #94

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    ако е заскрежен нормално да дефроства .. проблем са честите ненужни дефрости които са специалност на определени марки

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #95

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Не че се заяждам ама докарай си машината във Варна и ще видиш как си дефроства.При -2 висока влажност в комбинация със силния вятър.
    Работил е в такива режими, ползвам го вече 6 години при всякакви условия.При мъгла и студ обикновено прави по един дефрост на ден.Горе бях споменал, че условията на работа на машината в моето помещение, в комбинация с добрия дефрост алгоритъм води до това, че не му се налага да дефроства, просто няма защо.Нещата са комплексни, не зависят само от машината или само от помещението.
    Alexi, Mega, tony34al и 1 други харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    3
    #96

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Не че се заяждам ама докарай си машината във Варна и ще видиш как си дефроства.При -2 висока влажност в комбинация със силния вятър.
    Аз също ползвам Тошиба при такива условия точно във Варна. До тук съм видял един единствен дефрост, а го следя поне от любопитство

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #97

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Извинявай,обаче в мъгла,че пък и в студ или трябва да работи един час само или да е в офф режим през повечето време за да направи само един дефрост за цял ден.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #98

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Не е така, алгоритъма на ТОШИБА не зависи само от времето на постоянна работа на компресора.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #99

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    В интерес на истината и двете ми машини от подписа, никога не са правили празен дефрост! Винаги и само при силно заскрежен топлообменик, това е закон. Няма разни, контролни дефрости и какви ли не глупости.
    mirandi одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #100

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Само не разбрах кога съм казал че Samsunga е по добър от дайсейкай ?И как така при едни хора Дайсейкай дефроства веднъж месечно а при други на 2 часа ?Просто казах че в клас 1600 лв с монтажа Samsunga превъзхожда 12 Luca и Suzumi.Дайсейкай е поне 2100 без монтаж.А и вече няколко пъти казах ,че има кусури Самсунга и това са малко нелогичния дефрост понякога и това че има само 3 степени на вентилатора.Ако ще гледаме само дефроста ,и малкия ми проблемен Samsung струвщ 700 лв нов,прави дефрост само при заскрежена пита,и оня ден в големите студове кара 2 дена без дефрост и топли като звяр,но е сложен в 13 кв топла,вътрешна спалня и това не го прави по добър от големия ми Samsung.Освен това,както съм споменавал големия ми климатик работи в 25 кв,много студена стая с огромни загуби,и нонстоп отворена врата към коридор 7 кв с кофти външна врата към стълбище,дори и когато беше - 9 гр навън.А вечерно време му се отваря и към детска студена стая още 16 кв.Самия факт че се справя с тези квадрати говори за възможностите на климатика.Освен това когато беше много студено навън и със силен вятър,компресора работеше на доста високи обороти може да е било и на над номинал и това да е довело до по чести дефрости.Може и питата отвътре да е била заскрежена и да не се е виждало добре отвън.Освен това друг недостатък на Samsung е че в сервизното не е даден алгоритъма им на дефрост.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #101

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Не се връзвай бе, Рокера, нали трябва да си почешем езиците.А дефроста на ДАЙСЕЙКАЙ е достатъчно интелигентен, за да прави разлика в какво помещение е монтиран, каква температура поддържа, с каква мощност и температура на външния обменник и дали му трябва дефрост в момента или не, затова са разликите.Нищо ненормално няма в това.
    VeleV.Klima, mystikalrs и mirandi харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #102

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    А ,не се връзвам.Когато си избирах климатика бях доста добре информиран.Но още преди време като видях в техното този модел на Samsung как блести на лампите и се отличава от другите си го харесах.Но тогава струваше 1850 лв без монтаж.И после на черния петък като го свалиха на 1250 лв и го отнесох без замисляне.Иначе в спалнята не съм доволен от другия Самсунг.Много силно духа турбината и не става да се спи на него.Обмислях вариант да го заменя с дайсейкай ,но засега го спирам вечер преди лягане към 10-11 и оставям до сутринта на ношна маслен радиатор на вкл/изкл колкото да поддържа и сутринта пак климатика.И май така ще ми е по евтино,отколкото да разкарам самсунга и да сложа дайсейкай примерно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    42
    #103

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Дайсейкай ясно, че е по-добра машина... само дето цената и е доста нагоре. Ако ще сравнявате по-скоро със Сузуми 13, което гледам е към 1700 с монтажа и според мен е в ценовия клас на Самсунга.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #104

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Иначе в спалнята не съм доволен от другия Самсунг.Много силно духа турбината и не става да се спи на него.Обмислях вариант да го заменя с дайсейкай ,но засега го спирам вечер преди лягане към 10-11 и оставям до сутринта на ношна маслен радиатор на вкл/изкл колкото да поддържа и сутринта пак климатика.И май така ще ми е по евтино,отколкото да разкарам самсунга и да сложа дайсейкай примерно.
    Е, не се знае...да не стане така, че хем няма да може да вземеш нищо от Самсунга с този начин на ползване и да купуваш нова машина + тока от радиатора

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #105

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Понеже от Samsung забравиха да ми платят за рекламата а и обичам да съм обективен искам да потвърдя най големия недостатък на модела.Тази вечер го наблюдавам откакто се прибрах беше - 6 гр ,сега вече е - 9 а има и вятър.Дефростите са точно през 2,5 часа като гледах ама не виждам никаква скреж по питата.Хубавото в цялата работа е че дефроста трае 1,3 до 2 мин и от спиране да духа докато подгрее и почне да духа пак около 4 ,5 мин минават.Иначе е настроен на 22 и макс вентилатор ,с другия климатик си поделят коридора и третата стая и в основната стая си е 22 гр.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35K/RXS35L
    От fena81 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 09-08-17, 16:31
  2. Daikin FTXS35J/RXS35L замерване
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-14, 08:18
  3. Мнение за Дайкин FTXS35K/RXS35L
    От didiron във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 17-05-14, 20:40
  4. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 07:27
  5. Daikin FTX35J / RX35J срещу FTXS35K / RXS35K
    От Colonelo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 21-09-13, 13:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе