Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 167
Like Tree139Одобрявам

Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #1

    Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Здравейте, ще помоля за малко помощ. Искам да сложа климатик за ОТОПЛЕНИЕ в следното помещение:
    17кв хол + 5кв бокс са разположение в едно помещение като височината е 2,6м., а изложението е Юго-изток - 2 външни стени..... климат Софийски .
    До тук добре ама сега следват тънките моменти ....... помещението е на партерен етаж (ново строителство). Дължината на южната стена е 4,7м, а на източната 6,2м, Приблизително 11м външни стени, което е много според мен. Прозорците са 3 на брой с алуминиева дограма, която съвсем не е от скъпите. 2 от прозорците са големи панорамни.
    В крайна сметка си харесах като вариант Daikin FTXS35K, но някои калкулатори не включват този модел като възможен вариант за това помещение, което ме кара да си мисля, че е на границите на възможностите му, докато този на Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC си го показват като възможен вариант. Най-важният критерии - финансите са макс 1800лв и знам, че за някой друг стотак отгоре има по-добро, но просто нямам възможност за повече.
    Ще съм благодарен да чуя няколко съвета или предложения, а също така ще се радвам ако някой ми каже характеристиките на дайкинът при ниски температури за топлоотдаването.
    Благодаря предварително, очаквам подкрепа.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Забрави за Дайкина - няма да се справи в тези условия. Казвам го от личен опит и няма нужда да ти описвам колко отдава при ниски температури. Има eurovent - там можеш да намериш всички данни.
    Най добре е да се направи оглед от компетентен специалист и да решите на място. Можеш да драснеш едно ЛС на Mega - той е от София и би ти помогнал най добре. Успех!
    bobovo и mirandi харесват това.

  4. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #3

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Колегата tony34al има право , викаш специалист и оглед на място , иначе аз подобно помещение 21м2 го отоплявам с Fujitsu ASYG12LUCA като имам 5,8м северна стена и се справя добре засега .

    Този пост е редактиран от mirandi; 03-01-15 в 17:09.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #4

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Благодаря за бътрзите отговори! В нормална държава така бих направил, щях да се обърна към специалист! Ама от Български специалисти много глава боли после! Не искам никой да обиждам има и кадърни хора ама не знам на какъв ще попадна....... "като се знам какъв инженер съм ме е страх да отида на доктор" ...... Благодаря за сайтa EUROVENT върши чудна работа COP na daikin-a При -15 е 2,33.... а на другият 2,43 освен ако не гледам не където трябва :D Tony34al мога ли да се доверя на г-н Mega?
    Очаквам още мнения и предложения за климатик TEST
    Благодаря за полезната информация !

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Stoichev Виж публикацията
    . Tony34al мога ли да се доверя на г-н Mega?
    Човека е компетентен и коректен - мисля, че можеш.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    9
    #6

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    За този модел Дайкин трябва да знаеш че е един от малкото климатици които трудно замръзват, а дали ще успее да се справи с това помещение вече най-добре да каже специалист .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #7

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    е как да замръзне с дефрост на 40 мин под 0°

  10. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #8

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Сега обърнах внимание на бюджета който си отделил и на твое място бих стиснал зъби и бих взел klimatik general fujitsu ashg12ltса.​ Гарантира отопление до -20

    Отдавана мощност (охлаждане) 0.90-3.50-4.00 kw
    Отдавана мощност (отопление)(+7°С) 0.90-4.00-6.50 kw
    Консумирана мощност (охлаждане) 0.85 kw
    Консумирана мощност (отопление) 0.95 kw
    Захранване 220V-240V – 50 Hz
    EER (хладилен коефициент, охлаждане) 4.12
    SEER 8.50 (A+++)
    COP (коеф. на трансформация, отопление) 4.23
    SCOP 4.60(A++)
    Kапацитет на отопление при -10°C -4.00 kW
    Kапацитет на отопление при -20°C -3.63 kW
    -РАБОТЕН ОБХВАТ- ОХЛАЖДАНЕ- -10/+43 °С
    -РАБОТЕН ОБХВАТ ОТОПЛЕНИЕ- -20/+24 °С

    Все пак това е инвестиция за години напред а не за един ден .
    Този пост е редактиран от mirandi; 03-01-15 в 17:18. Причина: допълване на информация
    Mega и tony34al харесват това.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    9
    #9

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    е как да замръзне с дефрост на 40 мин под 0°
    Дори и да е така кое е е за предпочитане -да висиш посред зима да го поливаш с топла вода т.е.да ставаш роб на климатика или да забравиш че има монтиран климатик

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Кой е роб и виси и полива климатика си и каква е марката и моделът на поливания климатик-робовладелец?
    mirandi одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #11

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    Сега обърнах внимание на бюджета който си отделил и на твое място бих стиснал зъби и бих взел klimatik general fujitsu ashg12ltса.​ Гарантира отопление до -20
    Все пак това е инвестиция за години напред а не за един ден .
    Не знам колко може да се вярва на тия данни, защото веднага мога да ти извадя данни на БГ, за 12LUCA и 14 LUCA в които също пише че работи в диапазона -20С, а като изровиш брошура за друга държава пише -15С. Писаници колкото искаш
    За инвестицията си прав, но кажи ми сега заслужава ли си при положение, че нямам парите и го взимам с кредит да ми праснат лихва на едни 700 лв отгоре ? с лихвите 1000 лв най-малко ще дам допълнително... той няма да ми излезне рентабилен този климатик, икономията, която ще ми даде ще замине в изплащане на лихви...... А и вече си имам един жилищен кредит да изплащам достатъчен ми е чесно казано.... и деца и сватба ме гонят

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #12

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    12LTCA е корав климатик,ама като гледам е минимум 2000 лв без монтаж.ДОбре и да каже човека колко гр.иска да поддържа и ще се отварят ли врати към коридор и други стаи.Щото ако се търсят 21 гр ,само в тези 22 кв ще се справи всяка една 12 ка.Но ако се гонят 23 и нагоре реални градуси и ще се отварят врати си трябва нещо по сериозно.Коментиранят Дайкин изглежда прилично поне по х-ки на хартия.Добър избор в момента е Panasonic E12QKE за 1650 с монтаж или 16 ка Toshiba SUzumi/Avant пак за тези пари с монтажа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #13

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    В крайна сметка някой знае ли Fujitsu ASYG12/14LUCA дали наистина ги дават за -20С ? Аз все си мисля че ASYG12 трябва да ми свърши работа или не мислите така ? Или в краен случай ASYG14, то като гледам май само софта е друг ?

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #14

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    а защо не 9LT .. има по тежки тела от 12LU и определено е по добър ( и скъп ) избор

  18. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #15

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Stoichev Виж публикацията
    Не знам колко може да се вярва на тия данни, защото веднага мога да ти извадя данни на БГ, за 12LUCA и 14 LUCA в които също пише че работи в диапазона -20С, а като изровиш брошура за друга държава пише -15С. Писаници колкото искаш
    За инвестицията си прав, но кажи ми сега заслужава ли си при положение, че нямам парите и го взимам с кредит да ми праснат лихва на едни 700 лв отгоре ? с лихвите 1000 лв най-малко ще дам допълнително... той няма да ми излезне рентабилен този климатик, икономията, която ще ми даде ще замине в изплащане на лихви...... А и вече си имам един жилищен кредит да изплащам достатъчен ми е чесно казано.... и деца и сватба ме гонят
    Парите са твои , решението също , просто изразих мнение по въпроса ти . А относно българските сайтове кой какво пише не коментирам то си е тяхна работа , но информацията която съм ти подал е достоверна ( можеш да я провериш Air-conditioning and refrigeration certification programs, Eurovent Certification )

    А Fujitsu ASYG12LUCA ми топли хола с кухненския бокс вече 2 зими и данните които имам за него отговарят на писаното в EUROVENT
    Модел: ASHG12LU/AOHG12LU

    Охлаждане: 3.5 (0.9~4.0) kW
    Отопление: 4.0 (0.9~5.6) kW
    Консумация (Охлаждане/Отопление): 0.905/0.930 kW
    Ниво на звуковото налягане: 43/37/32/21dB(A)
    Тегло вътрешно/външно тяло: 9.5 / 33 kg
    SEER/SСОР: 7.0 / 4.0
    Енергиен клас: A++ / A+
    Капацитет на отопление (-7°С): 3.45 kW
    Капацитет на отопление (-15°С): 3.15 kW
    Работен диапазон охлаждане (°С): -10°С~43°С
    Работен диапазон отопление (°С): -15°С~24°С

    В крайна сметка, идеята на форума тук е да си помагаме а не да се надлъдгваме
    Този пост е редактиран от mirandi; 03-01-15 в 19:24.
    Georgi Stoichev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35K/RXS35L
    От fena81 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 09-08-17, 16:31
  2. Daikin FTXS35J/RXS35L замерване
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-14, 08:18
  3. Мнение за Дайкин FTXS35K/RXS35L
    От didiron във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 17-05-14, 20:40
  4. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 07:27
  5. Daikin FTX35J / RX35J срещу FTXS35K / RXS35K
    От Colonelo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 21-09-13, 13:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе