Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 167
Like Tree139Одобрявам

Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    9
    #16

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    За инвестицията си прав, но кажи ми сега заслужава ли си при положение, че нямам парите и го взимам с кредит да ми праснат лихва на едни 700 лв отгоре ? с лихвите 1000 лв най-малко ще дам допълнително... той няма да ми излезне рентабилен този климатик, икономията, която ще ми даде ще замине в изплащане на лихви..... Абсолютно си прав затова вземай General Fujitsu ASHG 12 LMCA -ще ти върши същата работа .Имам предвид че няма да замръзва лесно което е много важно за един климатик.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #17

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Къде са тия лихви от 700лв на 1000лв. В ТБИ например годишно оскъпяване ще е 15.6% но има и тарифи от 1% месечно.
    mirandi одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #18

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    12LTCA е корав климатик,ама като гледам е минимум 2000 лв без монтаж.ДОбре и да каже човека колко гр.иска да поддържа и ще се отварят ли врати към коридор и други стаи.Щото ако се търсят 21 гр ,само в тези 22 кв ще се справи всяка една 12 ка.Но ако се гонят 23 и нагоре реални градуси и ще се отварят врати си трябва нещо по сериозно.Коментиранят Дайкин изглежда прилично поне по х-ки на хартия.Добър избор в момента е Panasonic E12QKE за 1650 с монтаж или 16 ка Toshiba SUzumi/Avant пак за тези пари с монтажа.
    Търся температура 21-22 градуса заради приятелката ми иначе аз и на 20 съм супер. И няма да се отварят врати към други стаи.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Къде са тия лихви от 700лв на 1000лв. В ТБИ например годишно оскъпяване ще е 15.6% но има и тарифи от 1% месечно.
    + 700 на другите имах предвид. пусни една опция на 2000 лв климатик и ще ме разбереш бързо както и да е отклоняваме се...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    12LTCA е корав климатик,ама като гледам е минимум 2000 лв без монтаж.Добър избор в момента е Panasonic E12QKE за 1650 с монтаж
    Тези 2 климатика вече са ми препоръчани по 2 пъти, което е добре... А този Панасоник по-добре ли ще стопли от 12LUCA? Гледам го че е докаран от екстри и накрая гаранция 2г само.... иначе наблягат на компресора 700W 5г по спомен.... това добре ли е зле ли е като мощност спрямо 12 LUCA колко W е компресорът. Не държа на екстри искам климатик, който ще ме стопли до 22 градуса възможно по-икономичен.
    Иначе Хиперинветорът просто няма смисъл да го коментираме кърти ледът направо....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    а защо не 9LT .. има по тежки тела от 12LU и определено е по добър ( и скъп ) избор
    Хиперинверторен климатик Fujitsu ASYG09LTCA/AOYG09LTC - този ли имаш в предвид ? Дали ще се справи ? Харесва ми и парите също ми допадат ама ме е страх дали ще се справи .... Другите какво мислят за него ?

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #19

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Ето сметката как излиза.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #20

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    12 Luca или E12QKE и двата ще се справят без проблем със 22 гр в 22 кв.Иначе 700 в компресор на Панасоника звучи малко ,но машината не е само компресор.При мене примерно 9 ка Самсунг е със 860 w, а 12 ката е със 1100 w.Но мисля че и от 700 в компресор може да се извади мощност колкото от 1000 в,просто ще работи на по високи обороти.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #21

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    9LTC ще се спрaви без проблем, по-добрa мaшинa е от посочените 12-ици от другите мaрки.
    Georgi Stoichev одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #22

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    може да загледаш и 13ка сузуми на Тошиба

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #23

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    9LTC ще се спрaви без проблем, по-добрa мaшинa е от посочените 12-ици от другите мaрки.
    ок казваш по-добър ама обясни ми защо е по-добър с какво ги превъзхожда другите понеже не съм на ясно?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    12 Luca или E12QKE и двата ще се справят без проблем със 22 гр в 22 кв.Иначе 700 в компресор на Панасоника звучи малко ,но машината не е само компресор.При мене примерно 9 ка Самсунг е със 860 w, а 12 ката е със 1100 w.Но мисля че и от 700 в компресор може да се извади мощност колкото от 1000 в,просто ще работи на по високи обороти.
    Да, но какво става като караш кола постоянно на високи обороти? Амортизира се по-бързо...

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Със всичко.Aко зaпочнa дa изброявaм, ще стaне ромaн.
    Mega одобрява това.

  12. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #25

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Първоначално публикувано от edi1
    9LTC ще се спрaви без проблем, по-добрa мaшинa е от посочените 12-ици от другите мaрки.

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Stoichev Виж публикацията
    ок казваш по-добър ама обясни ми защо е по-добър с какво ги превъзхожда другите понеже не съм на ясно?
    - - - - - - - - - -
    Да, но какво става като караш кола постоянно на високи обороти? Амортизира се по-бързо...
    Че машината е от най високия клас на триото спор няма(изключвам Нокрия) , но да се твърди че е по добра от 12 Luca или E12QKE за даденото помещение е малко пресилено ! Само факта че декларираните от клиента 22м2 са почти на горната граница на възможностите ( от 15 до 25 м2 ) на 09LТ е красноречив че машината ще трябва да работи повече време над номинала си . Мое мнение = никого не задължавам да го приеме . Бях изправен пред същата дилема преди 2 зими и от фирмата която ми монтира климатиците ме отказаха от този вариант и взех ASYG12LUCA който е в 21 м2 . Днес определено не съжалявам за това . Между другото съм изолиран мога да кажа перфектно .
    Този пост е редактиран от mirandi; 04-01-15 в 00:17.
    VeleV.Klima, martosblack, tony34al и 1 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #26

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Мирaнди, 9LTCA в достa покaзaтели превъзхождa и 12 LUC, дa не говорим зa ПAНAСОНИКA и ДAЙКИНA.Нямa дa се зори в помещението нa колегaтa.ХИТAЧИТО ми без проблем топли близо 23 квaдрaтa северно помещение, зa срaвнение.
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #27

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    9LT има по тежко външно тяло и повече фреон от 12LU ,оборудван е с компресора на моята 12ка LCC така че дори не е форсиран на макс компресора

  16. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #28

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Мирaнди, 9LTCA в достa покaзaтели превъзхождa и 12 LUC, дa не говорим зa ПAНAСОНИКA и ДAЙКИНA.Нямa дa се зори в помещението нa колегaтa.ХИТAЧИТО ми без проблем топли близо 23 квaдрaтa северно помещение, зa срaвнение.
    Мисля , ясно съм подчертал ,че мнението си е лично мое и на никого не го натрапвам . Споделям личен опит от сагата с избор на климатик , не продавам и не монтирам такава техника и никого не навивам каква машина да си купи . Също така немам монтиран нито един ватметър и не стоя пред климатика с термометъра и часовника за да му меря дефростите или както там им викат .Не ги знам какво харчат и не се интересувам - сметките ме устройват , в крайна сметка те требва да работят за моя комфорт , а не аз да си нарушавам комфорта да ги следя как работят . Айде наздраве че много се разписах
    Aleksandars и tony34al харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #29

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    и на 100 волта има добри машини , за малко повече пари се взима W28D - разликата ще се избие от икономия на ток
    mirandi одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #30

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Добре де........ да разбирам, че всички тук твърдо отхвърлят ДАЙКИН FTXS35 PRO за конкретният случай така ли?..... Имам приятел, който с Daikin FTX35JV/RX35JV COMFORT отоплява цял двустаен апартамент - холс с бокс + антре и спалня тотал около 40 кв и няма проблеми.....
    Аз загледах ПРО серията за по сигурно уж... после минахме на вариант Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC, че щял да се справя по-добре, а накрая стигнахме до Хиперинверторни модели LT серия ...... както върви не знам къде ще му дойде края? .....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35K/RXS35L
    От fena81 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 09-08-17, 16:31
  2. Daikin FTXS35J/RXS35L замерване
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-14, 08:18
  3. Мнение за Дайкин FTXS35K/RXS35L
    От didiron във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 17-05-14, 20:40
  4. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 07:27
  5. Daikin FTX35J / RX35J срещу FTXS35K / RXS35K
    От Colonelo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 21-09-13, 13:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе