Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45
Like Tree18Одобрявам

Избор от промоция техномаркет LG или Panasonic.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #16

    Отговор: Избор от промоция техномаркет LG или Panasonic.

    Цитат Първоначално публикувано от gogo_7 Виж публикацията
    Сега се замислям така и така бях настроен за сума около 1600лв. Дали да не се възползвам и да взема по високия клас. Просто искам да знам дали реално имат разлика или е само реклама. Май е по икономичен и безшумен, което е предимство. Пък и топ модел на марката.
    Според мен Панасоника е за предпочитане защото виждам ЛГ че пикае зимата много което значи че прави доста дефрози а и 12ка в 13м2 е ненужно.
    frick одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #17

    Отговор: Избор от промоция техномаркет LG или Panasonic.

    Точно топ модела на Lg е класа над E09QKEW.Доста по мощен,с по нисък минимум и по икономичен.Също така и 17 дб,но това е само на охлаждане.При отопление е 21 или 23.За 1670 с монтажа си е подарък.Но това е климатик за стая 25-30 кв.За твоята стая вземай E09QKEW за 1160 лв и се радвай че си уцелил такава цена.Все едно го вземаш за 1000 лв ,при положение че е и с включен монтаж.
    Jack Krauser одобрява това.

  4. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #18

    Отговор: Избор от промоция техномаркет LG или Panasonic.

    Като цяло не бих сравнявал никога LG и Panasonic, като производители на климатици. Второ никой не пита как стоят нещата със сервиза на LG в България, а да не говорим че резервните им части са не цени все едно ги произвежда NASA.
    Но давайте купувайте залежалата стока на Техномаркет. Единствения климатик, който в момента си заслужава да се купи от цялата промоция в техното е 9/12 етера на Panasonic. Всичко друг си е чистка на залежала стока.
    VeleV.Klima одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    80
    #19
    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Точно топ модела на Lg е класа над E09QKEW.Доста по мощен,с по нисък минимум и по икономичен.Също така и 17 дб,но това е само на охлаждане.При отопление е 21 или 23.За 1670 с монтажа си е подарък.Но това е климатик за стая 25-30 кв.За твоята стая вземай E09QKEW за 1160 лв и се радвай че си уцелил такава цена.Все едно го вземаш за 1000 лв ,при положение че е и с включен монтаж.
    И аз така прецених! Единствено се чудя дали да го монтирам над детското легло или срещу него, защото двете легла са едно до друго по дължината на стаята? Как се отварят жалюзите ма Панасоника - отгоре надолу или обратно?

  6. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #20

    Отговор: Избор от промоция техномаркет LG или Panasonic.

    Клапата пада отгоре на долу. Относно монтажа препоръчително е да е над леглото.
    dodo_pv, bobovo и VeleV.Klima харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    80
    #21
    Цитат Първоначално публикувано от powerful Виж публикацията
    Клапата пада отгоре на долу. Относно монтажа препоръчително е да е над леглото.
    Благодаря! А проблем ли е, че тръбите до външното тяло ще дойдат 4-5 метра?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #22

    Отговор: Избор от промоция техномаркет LG или Panasonic.

    Абе сравнение на H12AK и 12QKE е малко като на Daiseikai и Midea,чак да ги оплачеш балъците дето ще вземат залежалите топ модели на Lg .E09QKE за 1150 лв+безплатен монтаж е супер оферта,но да се казва че е по добър от конкретното Lg е меко казано невярно.
    Jack Krauser одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #23

    Отговор: Избор от промоция техномаркет LG или Panasonic.

    Цитат Първоначално публикувано от powerful Виж публикацията
    Като цяло не бих сравнявал никога LG и Panasonic, като производители на климатици. Второ никой не пита как стоят нещата със сервиза на LG в България, а да не говорим че резервните им части са не цени все едно ги произвежда NASA.
    Но давайте купувайте залежалата стока на Техномаркет. Единствения климатик, който в момента си заслужава да се купи от цялата промоция в техното е 9/12 етера на Panasonic. Всичко друг си е чистка на залежала стока.
    Е нали LG-то има 5 години гаранция. А панасониците имат само две години. Не вярвам резервните части за панасоник да са по-евтини. Някой беше споменал цена на платка за външно тяло на панасоник - 600 лева.
    И да сравняваме Атина, флагмански модел, който е с двойно-роторен компресор, максимална мощност 6,8 и топли до -20 с разни слабовати панасоници, които умират още при -5,-10 е неуместно.
    На мен лично точно този модел много ми харесва и като дизайн, и като изпълнение, отдавна го исках и на тази цена щях да го отнеса веднага, но зимата не се топля с климатици.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    80
    #24

    Отговор: Избор от промоция техномаркет LG или Panasonic.

    Днес купих Panasonic E09QKEW za 1160 лв, с включен монтаж - последна бройка-мостра ) Да ми е честит! Дано да е послушен и да топли детето в студените зимни дни!!! Единствено сега остава монтажа да мине добре, като имам една сериозна дилема - тъй като по съвета на колегата powerful, е по-добре машината да е над леглото, остава да се реши къде да сложа външното тяло ... Тъй като стаята има един троен прозорец, около 2,8м., който включва почти цялата ширина на стаята и пред него е голяма тераса, та ако сложа външното тяло от близката страна на прозореца, то трябва да дойде под външното тяло на климатика от спалнята, т.е. да са едно под друго - няма ли да е проблем, в смисъл на две тела на една стена?!? А ако го сложа от другата страна на прозореца, тръбният път ще дойде около 4-5 метра и не знам това да не е проблем, освен 50-60 лв. които вероятно ще ме таксуват монтажниците на техномаркет??? Моля за съвет!!!

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #25

    Отговор: Избор от промоция техномаркет LG или Panasonic.

    Външното тяло е добре да бъде на удобно за обслужване място, ако е купен от някое техно.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #26

    Отговор: Избор от промоция техномаркет LG или Panasonic.

    То промоциите на Техното са били винаги такива - ялови. Последни бройки, мостри, сервизирани машини и какъв ли не боклук.
    VeleV.Klima одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    80
    #27

    Отговор: Избор от промоция техномаркет LG или Panasonic.

    И от двете страни на прозореца е удобно, защото терасата е голяма и прозореца на детската се пада по средата!!! Въпроса е има ли проблем двете тела да са едно под друго или не? И по-голям тръбен път проблем ли е?

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #28

    Отговор: Избор от промоция техномаркет LG или Panasonic.

    Аз не бих сложил климатик над легло. Лятото на охлаждане студеното течение пада винаги надолу, независимо от позицията клапите. Освен това да ти бучи денонощно до главата не е работа.

    На охлаждане оптималната дължина на тръбите е около 4 - 5 метра.



    На отопление по-къс път е по-добре.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 12-07-15 в 01:21.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    42
    #29

    Отговор: Избор от промоция техномаркет LG или Panasonic.

    Аз също не бих го сложил да духа над леглото или срещу него. Зимата също - на отопление като се обърнат клапите надолу кво става...?

    При мен климатика е сложен да духа горе долу по средата на стаята. Струята минава между леглото и бюрото, които са местата където по принцип се стои в стаята.

    P.S. Малко разочароващо, че са ти дали мостра - на страницата им никъде не пише, че имат "промоция на мостри".

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    80
    #30

    Отговор: Избор от промоция техномаркет LG или Panasonic.

    Цитат Първоначално публикувано от nstancheff Виж публикацията
    Аз също не бих го сложил да духа над леглото или срещу него. Зимата също - на отопление като се обърнат клапите надолу кво става...?

    При мен климатика е сложен да духа горе долу по средата на стаята. Струята минава между леглото и бюрото, които са местата където по принцип се стои в стаята.

    P.S. Малко разочароващо, че са ти дали мостра - на страницата им никъде не пише, че имат "промоция на мостри".
    Значи няма как климата да е на друго място - трябва или да е над второто легло или срещу него Стаята е 3 на 4,3 метра като на вътрешната къса страна е вратата, а на външната къса е голям прозорец и няма място там ... На двете дълги стени от дясно са две легла, едно до друго по дължина, а от ляво е секцията ... Надявам се да сте добили представа на разположението на стаята. Така, че трябва да реша къде да е вътрешното тяло ... Климата ще се ползва само за отопление!!! Панасоника като почне да дефроства в крайно положение надолу ли сваля клапите или в крайно горно, успоредно на тавана??? Май при дефрост накъдето и да са клапите, то течение няма и не духа, или бъркам? Може ли да се свалят клапите до крайно вертикално положение и да духа право надолу? Фуджицуто ми при дефрост вдига клапите в крайно горно положение, успоредно на тавана! Все пак трябва да го сложа някъде! А и не разбрах има ли проблем две външни тела да са едно под друго на една плоскост??? Моля ви за съвет!!!

    P.S. Нямаше, какво да направя - или взимах мострата или нищо ... Все пак външното тяло си беше опаковано и не беше изложено, единствено вътрешното тяло е било на показ, но какъв може да е негатива от това - то нито е пипано, нито пускано ... не виждам проблем
    Този пост е редактиран от Djonny; 12-07-15 в 08:57.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор м/у panasonic и samsung?
    От parjo във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-12-14, 06:58
  2. Избор между Panasonic TX-P50U30 и Panasonic TX-P42UT30E
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 13-02-12, 15:34
  3. Съвет относно промоция в Техномаркет
    От pci във форум Тонколони
    Отговори: 29
    Последно: 19-02-11, 20:14
  4. Отговори: 0
    Последно: 01-02-11, 11:42
  5. Промоция в техномаркет на YAMAHA
    От kombinatora във форум Аудиотехника
    Отговори: 105
    Последно: 29-01-10, 09:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе