Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Как да тествам клиамтик 2 употреба дали всичко е наред.....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    9
    #1

    Как да тествам клиамтик 2 употреба дали всичко е наред.....

    Здравейте...
    Предстои ми закупуването на К2У и след дълго четене на форума и извличане на полезна информация реших това да е SHARP AY-T25SV от JAPAN CLIMA Варна. Вече сме го капарирали и чакаме да дойдат след седмица да го монтират... Тъй като сумата която ще дадем е доста голяма за клиамтик втора употреба искам да тествам абсолютно всяка функция дали работи!(все пак е 10 годишен клиамтик и не се знае колко време е бил позлван преди да го закупя)... А той е с доста екстри които преди това дори не бях и чувал, та не зная кое как трябва да работи...

    Да зпочнем с трансформатора... Гледам че някой хора имат проблеми с греене (от неправилно оразмеряване) , както и от завишен ток на празен ход(което обезсмисля големия коп на климатика)... С две думи какъв е най добрия вариянт за трансформатор за точно този клиамтик?

    След това идва ред и на самия клиамтик ... Четох че тоя модел може да бъде малко по шумен от остналите да но до колко трябва да очаквам?(до сега бях с една мидея на която външното и тяло беше толкова шумно че не можеше да се спи в стаята до която беше монтирано то и затова я разкарах... Тук става въпрос за вътрешното тяло че било по шумно но според мен трябва да е по малко шумно от мидеята или макс колкото нея(тя така или инъче вътре не беше много шумна)

    Идва ред и на екстрите! Изтеглих си ръководството за употреба(тъй като не вярвам на написаните бележки) за да видя какви точно екстри има и с гугъл преводач успях да прочета че иам следните неща:
    1. Плазма
    2. Йонизиране
    3. Самопочистване
    4. Функция топъл килим
    5. Аспирация
    Също така по бг сайтове срещанх и неща като, антибактериална UV лампа, генератор на кислород, аиризация, което май е същото (за които не мога да потвърдя дали са верни)
    та как мога да тествам правилно всичко това дали работи правилно?Дават ми го с оригиналното дистанционно, така че това не е спънка)
    Също така някой ако има допълнителна информация за този модел, ще съм благодарен да я сподели...
    Благодаря предварително на отзовалите се!
    Този пост е редактиран от bmw e30; 31-07-15 в 12:21.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #2

    Отговор: Как да тествам клиамтик 2 употреба дали всичко е наред.....

    В общи линии за всяка функция си има съответен светлинен еквивалент.Плазмата и йонизатора визирам,там няма как да разбереш освен по светлинната индикация,и евентуално по мириса на озон.Аспирацията ще вкара допълнителен шум. Самопочистването ще го видиш,то е механичен процес.А топлия килим по подразбиране някак щв свали топъл въздух в ниското,но ще го разбереш зимата ,Инак машината е велика ,да се похвалиш като я монтирате.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: Как да тествам клиамтик 2 употреба дали всичко е наред.....

    Те лампичките са ясни ама да речем един колега пише че като си включи плазмата и нещо почвало да бръмчи... като го отворил и се оказало прекъсната волфрамова жичка (демек плазмения модул за смяна...)
    та интересува ме освен нередовни звуци как реално мога да разбера дали работ коректно тази функция и останалите? Идеята ми е да видя всичко доакто техниците са още тук или максимум до ден след монтажа да не кажат после ама еди си кво е станало направилна употреба и затова се е прецакало ала бала и да не искат да поемат гаранция, а реално да са ми го продали развалено... защото с втората употреба никога няма гаранции какво взимаш... А специално за тоя модел ще се намерят трудно тия части ми се струва защото само тази серяи е с всичките екстри и не знам дали са взимозаменяеми с други модели

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #4

    Отговор: Как да тествам клиамтик 2 употреба дали всичко е наред.....

    Ами никак,ослушвай се за паразитни шумове,и гледай индикацията,нищо не трябва да мига,което е предпоставка за проблем.Или извикай специалист независим,с опит ,щом не си вярваш.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #5

    Отговор: Как да тествам клиамтик 2 употреба дали всичко е наред.....

    значиииии,ако си мислиш че си дал мнооого пари за тоз ЗВЯР-ЛЪЖЕШ СЕ,НО....как и кой го е сервизирал- това е важното.не съм виждал климатик с по-горещ ДЪХ,а имам 5 японки.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    9
    #6

    Отговор: Как да тествам клиамтик 2 употреба дали всичко е наред.....

    Именно твоите постове колега ме насочиха към този климатик (и фактът че го наемрих да се продава ест) аз като отидох в магазина той беше пуснат и на 1300лв и аз харесах един National пак висок модел с КОП 6,85! но жената от всичките белчовци веднага се залепи за шарпа като по интересен дизайн ... и продавачката без да съм я питал или пък да съм показал интерес към него веданга ми обясни как шефа и в тях е именно с такива шарп-ове на което повярвах защото бях прочел вече как си махнал два нови дайкина за по 2000 лв всеки за да монтираш именно такъв шарп + една друга тошиба ....
    та като написах модела на този National към който се бях насочил в гугъл и веданга ми излезе едан тема от този форум как друг колега от Варна си е купил същия от същата фирма декември 2014 и как се оплаква че му харчел повече от акумулиращата печка въпреки този невероятно КОП от почти 6,9.... и как го е върнал седмица след покупката... та веднага ми светна че това на 99 процента е точно същия климатик който си чака новия "късметлия" та реших това да не съм аз, и така като алтернатива ми остана само шарпа
    цената му в магазина беше 1300лв а в интернет магазиан както се вижда е 1100 и аз и го казах това на продавачката тя се зачуди вика тоя дето е вкарвал цените в сайта е направил грешка та така де след позвъняване на шефа се съгласиха да го оставят на 1100 колкото е обявен в нета Дори като нов клиент ми дадоха да си избера подарък . Избора беше между електрически нож, маша за коса или овлажнител за взъдух... всичките преоценени стоки от магазин в чужбина... ба кутийте им с големи етикети пише RETURNED UNTESTED ама нали пдоарък... взех овлажнитела та страх ме е сега да го включа в контакта.. а и аз и без това се чудя как да намаля влагата и затова взимам клиамтик с функция изсушаване че с тия пластмасови дограми.... мухала не закъсня...
    Та да се върна на темата някой може л ида ме насочи поне за трафа какъв трявба да ми сложат? Страх ме е че ще ми сложат някое евтино малко кекаво трафче дето няма да има и киловат и зимата ще спомага и то за отоплението хаха 1,5 киловата ли трябва да е за клиамтик който може да харчи максимално 1400 вата или и по малък пак става? Тороидален или нормален? Продавачката ми показа трафовете и на външен вид картонените им кутийки бяха доста малки... може би куб със страни 12-13см макс 15 нещо такова... та затова се притеснявам...
    колега DUNDURMA твоя траф какъв е колко е мощен/голям и мерил ли си му консумацията на празен ход?

    - - - - - - - - - -

    А за сервизирането именно то ме притеснява инъче ако всичко и е наред на машината цената и е идеална като се има впредвид че нова е била над 3000лв... Дали наистиан е сервизирана обстойно или само са тествали компресора дали работи и айде в магазина.... За това и искам да пробвам всичко дали работи докато са още при мен....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #7

    Отговор: Как да тествам клиамтик 2 употреба дали всичко е наред.....

    значи аз съм лаик,но попаднал на добри МАСТОРИ.щом си чел-пиитай ги на лични.факт е че,шарпа е доста шумен,нооооо как топли и кви екстри има -не е истина.а и това е най-красивия климатик,който съм виждал на живо,а дайкините са 3 на обща стойностоколо 6 200 лв.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    9
    #8

    Отговор: Как да тествам клиамтик 2 употреба дали всичко е наред.....

    Вътрешното тяло ли е шумното или външното? дори и на най-ниската степен на вентилатора? Мога ли да те помоля ти да попиташ Александър колко ти е трафа и какъв защото мисля че на мен няма да ми обърне внимание... или ако случайно и той чете тази тема ще съм повече от щаслив да се включи...

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #9

    Отговор: Как да тествам клиамтик 2 употреба дали всичко е наред.....

    1.САШО винаги се отзовава
    2.шарпа си е шумен,но се свиква
    3.дал си ккапаро и търсиш съвет-несериозно е
    4.ако машината е окей-няма да имаш грижи

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Отговор: Как да тествам клиамтик 2 употреба дали всичко е наред.....

    Цитат Първоначално публикувано от bmw e30 Виж публикацията
    А за сервизирането именно то ме притеснява инъче ако всичко и е наред на машината цената и е идеална като се има впредвид че нова е била над 3000лв... Дали наистиан е сервизирана обстойно или само са тествали компресора дали работи и айде в магазина.... За това и искам да пробвам всичко дали работи докато са още при мен....
    За сервизирането можеш да си сигурен. Лично съм виждал как се прави.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    9
    #11

    Отговор: Как да тествам клиамтик 2 употреба дали всичко е наред.....

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    1.САШО винаги се отзовава
    2.шарпа си е шумен,но се свиква
    3.дал си ккапаро и търсиш съвет-несериозно е
    4.ако машината е окей-няма да имаш грижи
    1.ок ще го попитам лично мерси още веднъж
    2. това че вътрешното тяло е малко по шумно не ме притеснява... проблема е външното тяло да не е шумно защото в съседната стая където няма климатик лятото не може да се спи на отворен прозорец, затова и махнах мидеята...
    3. аз не търся съвет дали съм си похарчил правилно парите или какво друго мога да си купя, а как да му тествам екстрите, защото съм нямал друг с такива и не знам какво да очаквам... така или инъче аз друг климатик не искам! Нищо несериозно не виждам!
    4. да се надяваме че ще е така...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #12

    Отговор: Как да тествам клиамтик 2 употреба дали всичко е наред.....

    Освен правиписа,никъде засега.Но бас ловя че фирмата ,която ще ти го продаде ще има ядове с теб....обосновавам се веднага-не вземаш от дума,не приемаш съвети,въпреки че си откровенно неграмотен в сферата,евала на жена ти че те търпи
    Търсиш уж съвети,ама не вдяваш какво ти пее славейчето...какво друго...айде по-добре да замълча
    Този пост е редактиран от tanatos; 31-07-15 в 17:55.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    9
    #13

    Отговор: Как да тествам клиамтик 2 употреба дали всичко е наред.....

    Абе ти да не продаваш климатици случайно? Ако беше на мое място и климатика има проблем нямаше ли да си търсиш правата? Или щеше да кажеш майната му такъв ми бил късмета.... е аз не съм от втория тип хора, да !Като продаваш 10 годишен рециклиран климатик с един ферман екстри за 4 цифрена сума, определно трябва да си го РЕЦИКЛИРАЛ НАИСТИНА , и да си се обедил в изправността на всичките му екстри! Следенето на правописа го остави на учителките по БЕЛ

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #14

    Отговор: Как да тествам клиамтик 2 употреба дали всичко е наред.....

    По дрехите посрещат..казали баба ти и дядо ми....толкова за правописа.Не продавам нищо,слава богу....а колкото до 4 цифрената сума,не виждам да поемаш мненията на знаещите,т.е. сам се обричаш ,твоя си избор дреме ми на к@ра.Говорех ти членоразделно и смислено какво да гледаш,това че не зацепваш не прави мен дебил,пак казвам,горко на продавача,заел се с теб!!!!!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    9
    #15

    Отговор: Как да тествам клиамтик 2 употреба дали всичко е наред.....

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    ....обосновавам се веднага-не вземаш от дума,не приемаш съвети,въпреки че си откровенно неграмотен в сферата,евала на жена ти че те търпи
    Търсиш уж съвети,ама не вдяваш какво ти пее славейчето...какво друго...айде по-добре да замълча
    А ти много вещ ли си във сферата, като ме "съветваш" да следя лампичките? Не мислиш ли че това можех да се досетя и сам?Къде видя че не съм приел съветите ти? някъде да съм казал не това което ми казваш не е вярно някой друг да каже? Ако не бях "бос" по темата щях ли да задавам такива въпроси? Ти научен ли си се родил? Или някой ти каза: "Гледай лампичките" и вече си спец? Ами трафа като няма лампичка как да разбера дали е точно оразмерен за този модел клиамтик? Продавачката ми каза че шефа и (който и е и син) си е вързал и климатика и огромен хладилник отново на 100в японски към един траф... явно идея си нямат от ток и правилен подбор на трансформатор което нали се сещаш до какво води? Закупуване на възможно най-евтиния вариянт траф 220-100в който не се самозапалва от претоварване... Сега разбираш ли защо са ми притесненията или за теб това е съвсем нормално и ти правиш по същия начин с твоите клиенти?
    Сигурно ще ме питаш защо тогава съм избрал точно тази фирма? Защото във Варна има 2 фирми които се занимават с японски климатици втора употреба, еданта е тази другата е Варна клима но при тях няма хубави климатици в момента(и там съм проверил естествено) Човека директно ми каза малък климатик с екстри - Много трудно... та едва ли не ... монопол се получава работата... Алтернативата - Дайкин произведен в чехия с китайски части без отзиви от потребители щото е нов модел и още никой който има такъв не знае дали зимата ще стои на студено или на топлло... на всичкото отгоре с умопомрачаващ коп фактор 4...

    - - - - - - - - - -

    Като гледам твоя правопис ... еми че то ти си по зле от мене бе човек...Как не те е срам да ми правиш забележки? Моя е такъв защото пиша адски бързо и често допускам печатни грешки... също не следя за пунктоация... Няма какво да зацепвам... твоите върховни идеи които ми предлагаш(да гледам лампичките и да следя за странни звуци) вече си ги знаех много преди да пиша тук... Ще те помоля повече да не цапаш темата ми с безсмислените си коментари... разбирам че нямаш какво да правиш и гледаш да убиваш време но така губиш моето... Търся мнението на по квалифицирани хора които са се сблъсквали и преди с точно този модел....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да тествам Panasonic CU-SA9BKP5
    От tanase във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 10-10-13, 11:55
  2. Нова Midea MSG-12AR - май не е наред
    От kebo във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-09, 23:12
  3. Hitachi RAS/RAC-25 YH5/FH5 - май нещо не е наред?
    От migmarin във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 15
    Последно: 14-08-08, 10:06
  4. DDR2 667 - с какво да я тествам ?
    От MitkoS във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 26-04-07, 22:16
  5. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 03:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе