Резултати от 1 до 12 от общо 12

Нова Midea MSG-12AR - май не е наред

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #1

    Нова Midea MSG-12AR - май не е наред

    здрасти колеги
    благодарение на форума се спрях ма този климатик.днес за пръв път се пуска да отоплява и ми направиха впечетления някои неща.
    1. при пускане на захранването и стартиране веднага мина в дефрост.постоя малко и тръгна да топли.
    2.поработи малко и пак в дефтост при условие че по виншно тяло няма видимо обледеняване.за 2-3 мин и пак тръгна да работи. задал съм му 18 градуса.
    това става переодично за 2-3 минути.
    3. перката на въшното тяло спира (това били нормално ) и като тръгне идухва бая пара(като мъгла). ок ли е това?
    задавам си въпросите защото вън е 14 градуса и ми се струва ненормално да е в дефрост , НО е мъгливо и превълява.
    струва ми се странно дефрост при 14 градуса и лека мъгла.иначе топли добре.само тоя дефрост ме притеснява.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #2

    Re:Нов MSG-12AR май не е наред

    пуснаха ми мухата за недостатъчно количество фреон или да зипуска от някъде.няма заварки.само бързи връзки . дали има истина?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #3

    Re:Нов MSG-12AR май не е наред

    Бързи връзки няма да имаш по климатика ( в смисъл че не е бирена исталация ) , но имаш проблем с електрониката , едва ли е свързано с фреона

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Нов MSG-12AR май не е наред

    Това че светва индикатор PRE-DEF означва две неща 1во казва се топъл старт и светва когато в помещението е под 20градуса светва за кратко и тръгва вентилатора. 2.ро когато наистина размразява но това става на 50 или на 90минути зависи от цикъла на вкл. изкл на външния вентилатор и вътрешната температура а самото размразяване трае 10минути. Така че не ги гледай тия диоди. Нямаш ли тв. да гледаш него?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #5

    Re:Нов Midea MSG-12AR - май не е наред

    от това което написа колегата VeleV.Klima разбирам че това е топъл старт и е нормално да светва дефрост и да спира вътрешното тяло за 2-3 мин. при условие че вътрешната е под 20 градуса.да разбирам ли че ако го държа на 18 цяла зинма това с лампата ше е постоянно явление.общо взето не ми пука дали мига лампа или не.важното е да топли.съотвеетно ако е на 24 ще светва само на времевия цикъл за размръзяване?
    от това което сам споделил като забележки има ли му нещо на климатика според вас?
    повдигнах темата защото осаката размразяваше само при един пръст лед на външното а панасоника е просто пушка
    все пак е нова марка мидеа-та за мен
    п.с. незнам дали е внушение но когато го пуснах на 26 почти съм сигурен че не ми светваше дефроста(ама почти).поработи около 20 мин. така.
    след като го върнах на 10 пак почна да светва ламптаза деф.
    от това което сам споделил като забележки има ли му нещо на климатика според вас или просто не сме му научили глезотииките още

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    7
    #6

    Re:Нов Midea MSG-12AR - май не е наред

    Здравейте колеги!Имам същият проблем като колегата,ако въобще може да се нарече проблем,само че с MSG-09HRI.В момента при тези външни температури от +5до +10гр,каквато и вътрешна температура да задам под 23гр,климатика през около 10мин спира,светва червената лампа PRE-DEF,след което се чува как фреона се изпуска от вътрешното към външното тяло.Престоява така около 2-3мин,след което компресора тръгва и угасва червената лампа и започва да си топли.Задам ли 23гр и повече този проблем изчезва,при достигане на зададената температура,ако се наложи изключване на компресора то той спира но вътрешното тяло продължава да си обдухва без да светва каквото и да е и да се чува движение на фреон.Стаята която отплявам е малка 26 куб.м с ПВЦ дограма,дали това има някакво отношение към проблема?Имам и друга марка климатик инвертор но там нямам такъв проблем.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:Нов Midea MSG-12AR - май не е наред

    Хора разберете че това не е дефект или проблем. Просто тръбния датчик пуска турбината след като достигне 35 градуса и преди да ги достигне винаги светва този индикатор.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    7
    #8

    Re:Нов Midea MSG-12AR - май не е наред

    Колeга VeleV.Klima,това го разбрах за което ти благодаря за бързия отговор.Но можеш ли да ми обясниш защо при зададени вътре, 22гр турбината гасне и фреона се връща след спирането на компресора и светва червената лампа,а при зададени 23гр турбината не спира при спирането на компресора,а продължава да върти на минимум до неговото включване и нито светва PRE-DEF нито се чува движение на фреон?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #9

    Re:Нов Midea MSG-12AR - май не е наред

    как се дефроства това чудо.днес рабори 4 часа бе да се дефростне и вътре си духа хладничко.при адание 17 градуса.нямаше купчини лед но и ламелите не лу се виждаха(добре си бе замръзнал). идеи какво става? и нали уж има нагревател с термостат на 5 градуса.нетрябва ли да му помага да не замръва толкова. на време ли дефроства или си има сензор за замръзване?

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:Нов Midea MSG-12AR - май не е наред

    Климатика ти замръзва защото държиш зададена много ниска температура. Вдигни на 24 и ще почне да си размразява както трябва. А нагревателя не е направен за размразяване а за да повиши температурата на изпарение на фреона и по бързо затопляне на помещението.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #11

    Re:Нов Midea MSG-12AR - май не е наред

    ахам утре ще пробвам

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #12

    Re:Нова Midea MSG-12AR - май не е наред

    Цитат Първоначално публикувано от djerami1
    Колeга VeleV.Klima,това го разбрах за което ти благодаря за бързия отговор.Но можеш ли да ми обясниш защо при зададени вътре, 22гр турбината гасне и фреона се връща след спирането на компресора и светва червената лампа,а при зададени 23гр турбината не спира при спирането на компресора,а продължава да върти на минимум до неговото включване и нито светва PRE-DEF нито се чува движение на фреон?
    Как го видя,че се връща и по скоро може да питаш когато ги прави и двете при една и съща зададена /например 22 или 23,24/,но пак ще е нормално.Сега като паднат още температурите,поведението му ще се промени/няма да спира турбината/,както и на пролет-с повишаването на темп.ще спира и на 24 зададени.Сигурен съм,че ако му мушнеш един китайски термометър под клапата,ще видиш 52-54гр.,а ако прочетеш из форумите-някой се радват и на 45гр.и са доволни.

    "Хора разберете че това не е дефект или проблем. Просто тръбния датчик пуска турбината след като достигне 35 градуса и преди да ги достигне винаги светва този индикатор."
    Велев,не са виновни хората,че питат,а тези които им го монтират и докато си пият бирата/кафето след монтажа,с няколко думи не им ги обяснят тези неща.После нерви,телефони,форуми,а то всичко ОК.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Midea MSF6-12AR-има ли достоен заместник?
    От naydenov69 във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 14-07-12, 23:33
  2. Отговори: 10
    Последно: 27-02-12, 18:55
  3. Midea MSF6-12AR - заслужава ли си?
    От towko_aa във форум Климатици Midea
    Отговори: 84
    Последно: 08-01-12, 21:19
  4. Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!
    От ferrarif1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 44
    Последно: 01-09-10, 12:46
  5. Midea MSG-12AR - измръзнахме от студ
    От actorman във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 04-11-09, 03:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе