Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38
Like Tree17Одобрявам

Помощ за избор на подов климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    7
    #1

    Помощ за избор на подов климатик

    Здравейте,
    налага ми се покупка на два подови климатика. Става въпрос за две стаи, по 20 кв.м и 14 кв.м, височина на тавана 2.20. Машините между които се колебая са Toshiba RAS-B10UVFи Daikin FVXS25F. Всъщност, аз лично съм си харесал и клоня към тошибата, но имам познат, който се занимава с климатици /продава основно Дайкин/ и постоянно ме бута към дайкина. Аргументите са, че за тошибата няма части, ще изкара някак 3 години, и след това не се знае. Нямам никакъв досег в точно тези модели и с подови въобще, изчетох каквото можах, тук-таме има инфо за дайкина, но нищо като сравнение. Кой ще е по-добре, кой е по-тих и ако има някакво друго предложение ще съм благодарен да го чуя. И евентуално някакви мнения за Антонов клима Варна

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Отговор: Помощ за избор на подов климатик

    Вашия "познат" Ви "бута" към дайкин, защото печели повече от него....а всичко останало което Ви е наговорил са глупости.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    MadHead, bobovo, DUNDURMA и 3 други харесват това.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #3

    Отговор: Помощ за избор на подов климатик

    Цитат Първоначално публикувано от DellSl Виж публикацията
    Здравейте,
    налага ми се покупка на два подови климатика. Става въпрос за две стаи, по 20 кв.м и 14 кв.м, височина на тавана 2.20. Машините между които се колебая са Toshiba RAS-B10UVFи Daikin FVXS25F. Всъщност, аз лично съм си харесал и клоня към тошибата, но имам познат, който се занимава с климатици /продава основно Дайкин/ и постоянно ме бута към дайкина. Аргументите са, че за тошибата няма части, ще изкара някак 3 години, и след това не се знае. Нямам никакъв досег в точно тези модели и с подови въобще, изчетох каквото можах, тук-таме има инфо за дайкина, но нищо като сравнение. Кой ще е по-добре, кой е по-тих и ако има някакво друго предложение ще съм благодарен да го чуя. И евентуално някакви мнения за Антонов клима Варна
    На подовият дайкин очаквайте "разхлопване" на лагера на ел.мотора турбината/перката на вътрешното тяло след изтичане на гаранцията, макар че вътрешното тяло е "made in Japan" - вече нищо не е такова каквото беше преди 25-30 години ...
    Mega одобрява това.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #4

    Отговор: Помощ за избор на подов климатик

    Първият ми подов Дайкин подкара 7-ма година, няма "разхлопване", хем работи 10 месеца в годината.
    necata2, skromnia и emil vasilev харесват това.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Помощ за избор на подов климатик

    Т.е. спокойно мога да си взема и Тошибата без да се притеснявам за последващата поддръжка. Макар, че не се и притеснявах много, карам японски коли от 10 г. и съм се наслушал как нямат части Долкокото успях да разбера, при тошибата може да се настройват клапите, да духат само отгоре или само отдолу ? И последно, кой от двата е по-тих ? На хартия е едно, но е друго, когато си чул и двата реално..
    Този пост е редактиран от DellSl; 01-07-16 в 14:00.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,169
    #6

    Отговор: Помощ за избор на подов климатик

    Ако можеш да си позволиш Daikin Nexura, тогава може да докараш до такава ситуация,че от никъде да не духа.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #7

    Отговор: Помощ за избор на подов климатик

    То и на дайкина може, НО настройката е да духа само отгоре.

    За САМО ОТДОЛУ няма настройка.Или само отгоре или и двете- и отгоре и отдолу.

    Части за всичко има.Въпросът е да сте готов да $$$...

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #8

    Отговор: Помощ за избор на подов климатик

    Първият ми подов Дайкин подкара 7-ма година, няма "разхлопване", хем работи 10 месеца в годината.

    На 5 годишна подова 50-ка, воят на лагерите, заглушаваше телефонното позвъняване!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #9

    Отговор: Помощ за избор на подов климатик

    На моя подов ще му сменям лагерите за втори път. Поне става лесно и е удобно за работа.

  12. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #10

    Отговор: Помощ за избор на подов климатик

    Biro, не вадиш ли вътрешния изпарител, при операцията? Кое да му е лесното, трябват си, вакуум помпа и манометри!

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    7
    #11

    Отговор: Помощ за избор на подов климатик

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Ако можеш да си позволиш Daikin Nexura, тогава може да докараш до такава ситуация,че от никъде да не духа.
    То където са 2000 лв. за климатик, там са и 2500, не е чак толкова по-скъп. А какво точно означава "от никъде да не духа" ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,169
    #12

    Отговор: Помощ за избор на подов климатик

    Това означава ,че горната половина на вътрешното тяло може грее като лъчист конвектор,без да се включва вентилатора.Един алуминиев панел се нагрява някъде до 55гр.Този климатик духа само отгоре.Може да комбинираш нагряването с духането ,или и двете или едното от тях.До някаква температура може да изкараш само с нагряване.Имай в предвид ,че е по-широк от традиционния подов и мен това ме спря от Nexura.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #13

    Отговор: Помощ за избор на подов климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Biro, не вадиш ли вътрешния изпарител, при операцията? Кое да му е лесното, трябват си, вакуум помпа и манометри!

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
    Не мотора излиза доста лесно толообменика се мести напред и леко на дясно и излиза.Моя е от 2008г.и не са му мръднали лагерите.Обаче подържаме на една фирма над 30 подови машини и там доста лагери са за смяна,факт.панасонишките мотори....

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #14

    Отговор: Помощ за избор на подов климатик

    Според мен, е доста по-лесно с махане на топлообменника, пропелера е доста голям а и металната планка е под него. Ама то на който, както му е удобно.

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    7
    #15

    Отговор: Помощ за избор на подов климатик

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Това означава ,че горната половина на вътрешното тяло може грее като лъчист конвектор,без да се включва вентилатора.Един алуминиев панел се нагрява някъде до 55гр.Този климатик духа само отгоре.Може да комбинираш нагряването с духането ,или и двете или едното от тях.До някаква температура може да изкараш само с нагряване.Имай в предвид ,че е по-широк от традиционния подов и мен това ме спря от Nexura.
    Благодаря, това не го знаех, но пък при нас климатиците ще се ползват основно за охлаждане, та няма смисъл от чак такива екстри

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подов климатик
    От avast3 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 08-02-14, 19:52
  2. Избор на климатик DAIKIN FVXS25F / RXS25G подов
    От тафчо във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 09-10-13, 16:12
  3. Помощ за избор на подов климатик за 35-40кв.м
    От MB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 20-10-11, 16:03
  4. Плюсове на подов тип климатик
    От peterasap във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 27-04-11, 19:28
  5. Стенен или подов климатик?
    От rpetrov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 23-10-09, 23:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе