Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23
Like Tree43Одобрявам

Развод с топлофикация и алтернативно отопление с климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #16

    Отговор: Развод с топлофикация и алтернативно отопление с климатици

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Колко плащате на сезон за тези 95кв.м. и 28градуса стайна?
    Написал съм колко плащам на месец за парно през зимата...приблизително толкова плащат и всичките 8 блока с еднотръбна инсталация в квартала...идеята ми беше да отговоря на колегата,който иска да си слага климатици за отопление,при положение че има централно парно....това е най-голямата глупост,която може да направи...но това ще го разбере,след като си ги постави и започне да плаща сметките за ток....,но всеки си преценява сам за себе си.....на мен ми е топло през зимата..нямам проблеми и съм доволен от топлофикацията...всеки средно интелигентен енергетик ще ви каже,че по изгодно и по топло от централното парно няма!...Това че някой има парно,и умира от студ, и плаща луди сметки,не значи че проблема е в топлофикацията....само смяната на дограмата и една изолация ще вдигнат поне 5 градуса...което си е доста..да не говорим за останалите неща ,които могат да направят по въпроса...


    Приятна вечер на всички и весели празници.....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Аз ако ти дойда на гости с тази темп. за 20 мин. ще получа топлинен удар. Зимата здравословната темп. е 22-24 градуса.
    Ами що не се преместиш в Аляска да живееш?.... на мен си ми е екстра.,,,ти с твоите 20 климатика,как им разпознаваш дистанционните?...
    Сигурно си ги надписваш..и са ти в наелончета..да не се цапат..

    Това че спиш с 3 родопски одеала и 2 пуловера,здравословно ли е?..хайде да не си говорим за здравословния начин на живот..
    Този пост е редактиран от iveto; 21-12-16 в 08:08.
    justify, andreygg и kalcheff1 харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #17

    Отговор: Развод с топлофикация и алтернативно отопление с климатици

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    ...идеята ми беше да отговоря на колегата,който иска да си слага климатици за отопление,при положение че има централно парно....това е най-голямата глупост,която може да направи...но това ще го разбере,след като си ги постави и започне да плаща сметките за ток....,но всеки си преценява сам за себе си.....
    Не съм съгласен... докато ползвах само топлофикация студените месеци плащах 300+ лева на месец само за парно... сега си плащам сградната инсталация (около 30-50 лева на месец) и се топля на климатици (40-90 лева над летните сметки за ток) и ми се връзва сметката без да ми се разваля прекалено комфорта.
    andreygg одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #18

    Отговор: Развод с топлофикация и алтернативно отопление с климатици

    Не знам. Техемски топломер навърта 36 единици за 24часа. От изравнителната сметка се оказва , че 1 единица отговаря на 1,6kWh. Тези 57kWh за денонощие не могат да качат над 20градуса в едно стайче. Тогава се дава една торба с пари и се прави "глупостта" да се отоплява човек с климатик. И вече кеф му 20 градуса, кеф му 24 градуса, а сметката наполовина.
    Липсата на всякакъв контрол по централното топлоснабдяване е предпоставка за /...тук няма да коментирам.../.

    - - - - - - - - - -

    Между другото Hama-та мери ли коректно? Sencor-а при мене показва 25..26 градуса, а температурата в стаята е 23.
    andreygg одобрява това.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Отговор: Развод с топлофикация и алтернативно отопление с климатици

    Цитат Първоначално публикувано от andreygg Виж публикацията
    Здравейте, колеги!
    Става въпрос за стандартна панелка в София.
    Основните въпроси са заслужава ли си разликата от 730 лева за нискотемпературните Nordic и как да отоплявам банята? Бюджет максимум 4000 лева.
    Не, не си струват.

    В България не се знае какво точно ти продават/лъжат.Още повече от т очно тази фирма ...гледам сега са "мутирали" сайта си ...

    Това си струва:

    1. За хол:

    -fujitsu general 12 LTCA(дали ще е тази марка или Fuji electric или само fujitsu е без значение, важното е да е "LTCA" или "LTC")

    - Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8

    Може и по -нискобюджетно решение


    2. За кухнята:

    mitsubishi-heavy-srk20zm src20zm-s или gree-gwh12 kfk3dna6g-change-12000



    1.
    andreygg и mystikalrs харесват това.

  6. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #20

    Отговор: Развод с топлофикация и алтернативно отопление с климатици

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Не знам. Техемски топломер навърта 36 единици за 24часа. От изравнителната сметка се оказва , че 1 единица отговаря на 1,6kWh. Тези 57kWh за денонощие не могат да качат над 20градуса в едно стайче. Тогава се дава една торба с пари и се прави "глупостта" да се отоплява човек с климатик. И вече кеф му 20 градуса, кеф му 24 градуса, а сметката наполовина.
    Липсата на всякакъв контрол по централното топлоснабдяване е предпоставка за /...тук няма да коментирам.../.

    - - - - - - - - - -

    Между другото Hama-та мери ли коректно? Sencor-а при мене показва 25..26 градуса, а температурата в стаята е 23.
    Hama-та мери приблизително коректно вътрешната температура понеже имам и живачен термометър в другата стая,и съм ги сравнявал..еднакви са +/- 1 градус...иначе за външната не е така,понеже датчика е поставен на дограмата и отчита топлината която се отделя от сградата най-вероятно и отчита +3-4 градуса..

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov Виж публикацията
    Не съм съгласен... докато ползвах само топлофикация студените месеци плащах 300+ лева на месец само за парно... сега си плащам сградната инсталация (около 30-50 лева на месец) и се топля на климатици (40-90 лева над летните сметки за ток) и ми се връзва сметката без да ми се разваля прекалено комфорта.
    А...сметката за топлата вода...пропусна ли я?
    andreygg и milanov харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #21

    Отговор: Развод с топлофикация и алтернативно отопление с климатици

    Не съм я пропуснал затова и съм оставил конфигурацията (която в моя случай работи най-добре) парно без да пускам радиаторите и климатици.
    Автора на темата също ще е принуден на тази конфигурация ако се установи, че не стига достатъчно топло до него, тъй както знаем пълен развод с топлофикация е възможен само ако повечето от входа/блока го желаят.
    andreygg одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #22

    Отговор: Развод с топлофикация и алтернативно отопление с климатици

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Това че спиш с 3 родопски одеала и 2 пуловера,здравословно ли е?..хайде да не си говорим за здравословния начин на живот..
    Спя на 20гр. по боксерки и олекотено юрганче и пак от време на време се запотявам.
    avenger и iveto харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    26
    #23

    Отговор: Развод с топлофикация и алтернативно отопление с климатици

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Само не знам кой ти втълпи, че можеш да се разведеш с "Топлофикация"? С жена си, да! С тях, не!
    Такава е приказката.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Не, не си струват.

    В България не се знае какво точно ти продават/лъжат.Още повече от т очно тази фирма ...гледам сега са "мутирали" сайта си ...

    Това си струва:

    1. За хол:

    -fujitsu general 12 LTCA(дали ще е тази марка или Fuji electric или само fujitsu е без значение, важното е да е "LTCA" или "LTC")

    - Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8

    Може и по -нискобюджетно решение


    2. За кухнята:

    mitsubishi-heavy-srk20zm src20zm-s или gree-gwh12 kfk3dna6g-change-12000



    1.
    Не съм споменал, че ще пазарувам от тази фирма. Просто беше първата попаднала в търсачката, където има посочените модели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Смяна на отопление - преминаване на климатици
    От smirnofster във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 33
    Последно: 18-01-14, 00:34
  2. Климатици за цялосезонно ползване-охлаждане и отопление
    От off_line във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 24-02-12, 01:22
  3. Отговори: 2
    Последно: 06-01-11, 21:39
  4. Отопление на апартамент - климатици или газ?
    От ivanatora във форум Отопление
    Отговори: 20
    Последно: 05-06-10, 09:21
  5. Отговори: 5
    Последно: 11-06-06, 13:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе