Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree11Одобрявам
  • 1 Post By kantonaa1
  • 2 Post By SPSt
  • 1 Post By VanDan
  • 2 Post By SPSt
  • 1 Post By Aleksandars
  • 4 Post By VanDan

Хиперинверторни климатици или термопомпа за апартамент?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2
    #1

    Хиперинверторни климатици или термопомпа за апартамент?

    Здравейте,

    Като новобранец бих искал първо да благодаря на всички участници във форума за полезните мнения, които до момента само съм чел

    Понеже ми предстои ремонт на тухлен апартамент старо строителство (в София) и се налага да решим проблемът с отопление и охлаждане. На този етап сме се спряли на идеята за термопомпа въздух-вода или хиперинвертотни климатици. В сградата коминът е запушен, а в района няма ТЕЦ и реално няма много варианти.

    Апартаментът има 5 стаи, 125 кв (~3 метра височина), на 2 етаж. Изоложението е 2 стаи юг, 1 стая запад, 2 стаи север-запад. Отгоре и отдолу уж има живущи (офиси), но ще правим изолзация и читава дограма понеже не разчитам много-много да ни топлят отнякъде. По мои сметки ако сме с термопомпата ще слагаме грубо 6 радиатора, а климатиците няма как да бъдат по-малко от 4. Отделно и за една баня ще трябва да сложим нещо.

    Дали ще може да ми дадете мнение между хиперинверторите и помпата като варианти за апартамент? Интересно ми е и дали наистина излизат сметките, че термопомпата би трябвало да е по икономична като разход за сметка на по-голямата първоначална инвестиция? На лично може и някакви контакти за препоръчани фирми за консултации.

    Благодаря много!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #2

    Отговор: Хиперинверторни климатици или термопомпа за апартамент?

    Първо, ако може, смъкни таваните с 50- 60 см. Климатиците после ще ги мислим. Квадратурата на стаите и желаната температура също е хубаво да се знаят. Термопомпата е добре с подово и си е цифра. С климатици / 5 бр./ ще се побереш в сумата от 7 до 10 хил. лв. според възможностите. Ако не си любител на температурите над 24- 25 гр. за цялата зима / 6 мес./ще ти навъртят общо около 1000- 1200 лв ток. Където имаш възможност слагай подов модел, особено в по- голямо помещение. По- скъп е, но комфортът е несравним. За конкретни модели нека професионалистите във форума да се произнесат. Можеш да им имаш пълно доверие.
    dddilian одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,224
    #3

    Отговор: Хиперинверторни климатици или термопомпа за апартамент?

    Отоплението с термопомпа по-евтино ли е от климатиците?
    Климатиците ще излязат по-евтино, а ще горят подобен ток. Комфорта ще е различен, но кефа цена няма или е доста висока.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #4

    Отговор: Хиперинверторни климатици или термопомпа за апартамент?

    Комфорта ще е различен ако е подово. Ако е с конвектори ще е почти същото като с подов климатик. Термопомпата е по- скъпа, инсталацията и може да се окаже доста сложна в зависимост от условията и разположението. Ако се прецака, цялото жилище става студено за неопределено време. Лично аз за апартамент не виждам предимства в ТП. За къща с подово и ако парите не са проблем може би ТП е добър вариант.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: Хиперинверторни климатици или термопомпа за апартамент?

    Първоначалната сума за термопомпа въздух-вода сигурно ще е доста по-голяма, но при нея поне няма да ги има трите най-гадни недостатъка на климатиците - бучене, веене и дефрости.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #6

    Отговор: Хиперинверторни климатици или термопомпа за апартамент?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Първоначалната сума за термопомпа въздух-вода сигурно ще е доста по-голяма, но при нея поне няма да ги има трите най-гадни недостатъка на климатиците - бучене, веене и дефрости.
    Божеее, какви ли са ти климатиците? Някоя зимбабвийска марка?
    DUNDURMA и dimkaraganchev харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #7

    Отговор: Хиперинверторни климатици или термопомпа за апартамент?

    Хайде стига де. Да сравняваш подово отопление като комфорт с каквито и да е климатици. Дори и с твоите любими японски динозаври. Няма климатик, който да не духа, съответно шуми и да не дефроства. Това е принципа на работа. Някои повече, други по-малко. Хайде скачането при сравняване на различни климатици го разбирам, но сравнения с подово или радиатори по отношение комфорт (не цени, сметки) при отопление е безсмислено.
    kalcheff1 одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #8

    Отговор: Хиперинверторни климатици или термопомпа за апартамент?

    Усещам, че темата ще бъде "грубо извратена", така че ще помоля да няма излишни квалификации, за да не се налага триене и после да има сърдити. Който използва термопомпа, да сподели и така потребителя да направи за себе си някакво сравнение.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #9

    Отговор: Хиперинверторни климатици или термопомпа за апартамент?

    Къде видя сравнение! Май ти вече подскачаш. Ела в къщи да видиш има ли веене и бучене. Дефростите ги усещам само ако погледна към вътрешното тяло и видя консумация 10 W. Не разбирам защо плашите хората-като не ви харесват климатиците, не ги слагайте. Хвалете си котлите на газ, кюмюр и пелети, но не оплювайте другите начини за отоплени, особено, ако ги познавате бегло.Топлете се и се охлаждайте с котли и всичко друго. Ще се повторя, но......не обобщавайте само на база опит от собствените ви веещи, дрънкащи, бучащи и шумно дефростващи на 30 мин. машини. Има и други. Не ми се вярва някой да оспори, че като показател цена/качество, отоплението и охлаждането с климатици няма конкуренция.
    Със здраве!
    Извинявам се на аудиторията за отговорът, но късно видях предупреждението.
    DUNDURMA и tanatos харесват това.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #10

    Отговор: Хиперинверторни климатици или термопомпа за апартамент?

    SPSt, не си ли забелязал, че това
    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    ......не обобщавайте само на база опит от собствените ви веещи, дрънкащи, бучащи и шумно дефростващи на 30 мин. машини
    е масово явление в този форум?!
    Напълно съм съгласен с теб.
    SPSt одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #11

    Отговор: Хиперинверторни климатици или термопомпа за апартамент?

    Аз нищо не обобщавам за климатици - обобщавам от доста дълъг опит със система с котел (първо на твърдо гориво, а от 9г. на газ) и радиатори и близки познати с подово. Иначе моите два климатика за охлаждане са китайчета, но си охлаждат добре цялата къща вече 10г. и аз съм доволен от тях. На дъщерята е от пловдивските японски К2У. Но не ги намесвам. Нито се заяждам, нито искам да плаша някой, нито нищо. "Не ми се вярва някой да оспори", че комфортът от отопление с подово или радиатори е в пъти по-добър от всички климатици. Ако някой твърди друго, не съм съгласен. Не коментирам цени и сметки. Защо се правите на обидени. Всеки да ползва каквото иска, мен това не ме вълнува. Но истината си истина. Сега, ако някой има материална заинтересованост в областта, аз нямам. Не съм видял сред ползващите във форума котли или подово да има хора, като маниаците спящи под климатиците си, за да мерят консумация, да правят таблици, изчисления и да спорят на живот и смърт за собственото си мнение. Не ми пука кой какво ще си купува. Къщата ми с пристройка (2 бани) с 10-12 външни стени е постоянно на 22.5-23гр. зимата, без нищо да полъхва, шуми, замръзва. Ако бях в топъл среден апартамент, най-вероятно щях да бъда с климатици.
    Всъщност за какво ли си губя времето с глупости. Успех на всички.
    Този пост е редактиран от VanDan; 19-05-17 в 14:04.
    ivelin1980, bisval, kalcheff1 и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,782
    #12

    Отговор: Хиперинверторни климатици или термопомпа за апартамент?

    Като комфорт-термопомпа и подово, обаче за олаждане трябва да се сложат и конвектори.Като цена, трябва да се изготвят оферти за термопомпата и цялото изпълнение, за да се сравнява с климатици.А коридорите и баните какво ще ги правим?

  16. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2
    #13

    Отговор: Хиперинверторни климатици или термопомпа за апартамент?

    Благодаря за коментарите на всики.

    Някой случайно да може да препоръча фирма занимаваща се с термопомпени инсталации (за София)? Моля за контакти на лично.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хиперинверторни климатици или термопомпа
    От Valld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 45
    Последно: 05-08-15, 17:05
  2. Избор на климатици за 4 помещения в апартамент
    От anonim4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 03-04-15, 11:59
  3. Термопомпа
    От pavcho във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 13-04-14, 18:39
  4. Термопомпа
    От Tony06 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 21-01-12, 18:36
  5. Отопление на апартамент - климатици или газ?
    От ivanatora във форум Отопление
    Отговори: 20
    Последно: 05-06-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе