Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 78
Like Tree64Одобрявам

Въпрос за нисък COP при Климатиците?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #61

    Отговор: Въпрос за нисък COP при Климатиците?

    Алекси, самата идея да отопляваш с климатизатор малко и добре изолирано стайче с 12-тина квадрата е лоша. Особено ако и боднеш в някой ъгъл машина с минимум над киловат. Аномалиите идват от това, че при -5 и надолу, когато машината не изключва, работи на минимум и вкарва минималната възможна за нея топлина. Тогава поддържа стайна температура около 21 / 22 градуса. Като стане отвън +14, започва един непрекъснат On-Off цикъл, като за единица време вкарва почти двойно повече топлина, защото при развъртане бичи до и над номинал, докато се сети да започне да сваля мощността. И когато се случи, вече е късно. Спира нацяло, а температурата в стаята не можеш да я свалиш под 25 градуса. Затова и сметките за ток ще са същите или по-високи. Просто машината започва да работи като цепеница и да топли повече, без да е необходимо. Допълнителните гимнастики с ограничаването на оборотите на турбината само влошават ефективността, защото вътрешното тяло не е изпарител. Колкото по-малко и добре изолирано е стайчето, толкова абсолютната разлика в топлинната енергия, необходима да поддържа 22 градуса при -5 външна и +14 външна е по-малка. Затова и замерванията са такива. Този вид помещения се отопляват с конвектори и охлаждат с малки климатизатори, за да има комфорт. Толкова пъти е дискутирано.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #62

    Отговор: Въпрос за нисък COP при Климатиците?

    Господа защо си тормозите главите?Днес е празник,мнесто да спорите, хапнете агнешко и пийнете някоя друга ракийка.
    Viking72 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #63

    Отговор: Въпрос за нисък COP при Климатиците?

    тва вече го направихме .. 2-3 пъти

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #64

    Отговор: Въпрос за нисък COP при Климатиците?

    Христос воскресе.
    Незнам копа ли, оре ли ... обаче работи неефективно заради дървен софтуер който май го кара да работи он/офф над определени градуси 10-15 навънка. Ако може нещо да се направи казвайте ако не продавам.
    Додо , най-накрая разбрах какво искаше да кажеш с тея цепеници машинките не са лоши софтуера е дървен.
    Genadi80 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #65

    Отговор: Въпрос за нисък COP при Климатиците?

    Не е само софтуера. Има компресори, които не позволяват да се развъртат с ниски честоти, защото са боклуци. Масово ги навират в средния и нисък клас машини. Какъв софтуер да му туриш, като си е боклук по рождение? За да могат да го продадат на нашия пазар, трябва да гарантират някаква минимална ефективност, поради което духат здраво и тресат, като космически совалки.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    mystikalrs одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #66

    Отговор: Въпрос за нисък COP при Климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Христос воскресе.
    Незнам копа ли, оре ли ... обаче работи неефективно заради дървен софтуер който май го кара да работи он/офф над определени градуси 10-15 навънка. Ако може нещо да се направи казвайте ако не продавам.
    Додо , най-накрая разбрах какво искаше да кажеш с тея цепеници машинките не са лоши софтуера е дървен.
    Нещо не те разбирам?
    Искаш да продаваш Фуджака ли?

    Това,което се прави е само изолация,правилото на мечо Пух.
    Колкото повече толкоз по -добре!

    И навън като е 10-15°С,няма да ползваш климатик!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #67

    Отговор: Въпрос за нисък COP при Климатиците?

    Абе зимата си работеше доста добре на сравнително ниски обороти и ефективно , потдържа доста точно зададенага темп. Откакто стана 10-20° бичи он офф като по таймер.
    Има ли някакъв "нетрадиционен" начин да му се свали капацитета за копа не ми дреме. Все пак е в 18кв. 48куб.м стая крайна ... колко да е кенеф.

    Замислям се за тия инфрачервени стелки с реотани като на задните стъкла на колите , дето се монтират под паркета за преходните сезони. 2кв.м консумират към 240w. с термоуправление на sonoff при сегашното време ще е в пъти по конфортно. Предполагам

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #68

    Отговор: Въпрос за нисък COP при Климатиците?

    Ами,как да бичи машината според теб?
    Човек направи си изолацията!
    Ползвам два вида отопление.
    Котелът,ако го запаля при 5°С,става ад от топлина,но не искам да влагам още пари в ел задвижки терморегулатори и смесители!
    Имам климатици за охлаждане,а и ги ползвам в тези моменти и за отопление.
    Но първо направих изолацията и смених дограма.
    Genadi80 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #69

    Отговор: Въпрос за нисък COP при Климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Видно е ,че хората защитаващи тезата ,че он-офф не вдига разхода ,разполагат с въпросните "цепеници" работещи така до -5 примерно .. не само в момента .. а човека извади и сметки за ток ,от които се вижда ,че в студени месеци ,когато няма он-офф разхода е подобен макар топлозагубите да са доста повече .. що така ?
    Нищо подобно няма.Какви са сметките към енергото е съвсем отделен въпрос.В така наречените студени месеци не валя сняг, а валя за първа пролет. Минус 10 беше за 3-март.При сегашните 15гр. в никакъв случай разходите за отопление не могат да бъдат по-високи от тези през януари и февруари.
    Genadi80 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #70
    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Ами,как да бичи машината според теб?
    Човек направи си изолацията!
    Ползвам два вида отопление.
    Котелът,ако го запаля при 5°С,става ад от топлина,но не искам да влагам още пари в ел задвижки терморегулатори и смесители!
    Имам климатици за охлаждане,а и ги ползвам в тези моменти и за отопление.
    Но първо направих изолацията и смених дограма.
    Изолация имам външна 10см. на тавана 20см. Но и да нямах пак щеше да бичи он/офф при сегашните темп. софтуера е дървен при над 10-15външна , Додо го е написал донякъде. На жена ми изобщо не и прави впечатление стига да е топло и на мен докато не се зачетох в тоя форум Ще се мисли друго отопление за преходните сезони , които у нас тая година са по-дълги от зимата
    Genadi80 одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #71

    Отговор: Въпрос за нисък COP при Климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Изолация имам външна 10см. на тавана 20см. Но и да нямах пак щеше да бичи он/офф при сегашните темп. софтуера е дървен при над 10-15външна , Додо го е написал донякъде. На жена ми изобщо не и прави впечатление стига да е топло и на мен докато не се зачетох в тоя форум Ще се мисли друго отопление за преходните сезони , които у нас тая година са по-дълги от зимата
    Ти ме уби!
    Нали писах при ниска температура котел,в прехода климатиците.При тези температури и добра ТИ,няма нужда от отоплителни уреди.

    ---------
    Има нещо,което не е нормално!
    Или аз съм за Карлуково или други хора!
    Как да работи инвертор при външна температура 15° и вътрешна 23°С?
    Сигурно без да спира ????

    Ами ,някой да ми представи инвертор,който не спира?
    Не е редно човек,който е парнаджия и се занимава с пералки-да обяснява инвертор как работи??/!
    Този пост е редактиран от Viking72; 08-04-18 в 22:32.
    shener84 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #72

    Отговор: Въпрос за нисък COP при Климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Ами,как да бичи машината според теб?
    Човек направи си изолацията!
    ще ти кажа как трябва да работи ,понеже имам един климатик от висок клас ..при +17 навън ,работи на 100 вата ,отоплявайки 27 квадрата до 24° .. вътрешното тяло е на най ниска степен ,и се чува ако го наближа на 50 или по малко см .. тотално незабележим .. по тоя начин работи и под нулата дори ,но консумацията е повече в тоя случай .. не изключва ,не се форсира ,няма пукане цъкане шуртене движение на клапи
    SPSt, mystikalrs, milanov и 1 други харесват това.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #73

    Отговор: Въпрос за нисък COP при Климатиците?

    Окей имаш желязната логика.
    Защо инверторният хладилник ми изключва?
    Пишем за сегашната температура,постоянно е отверен прозореца на кухнята ми.
    Хладилника е в тази стая.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #74

    Отговор: Въпрос за нисък COP при Климатиците?

    Алекси, губиш си времето!

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #75

    Отговор: Въпрос за нисък COP при Климатиците?

    Ти по кво' ,разбра за времето,както си разбирач и на другите работи!
    Ей,това за лагерите,няма да забравя!
    Всичко беше добре,но ме принуждаваш...

    Чудя се дали да ти обръщам внимание, защото се месеш в някои работи,които не са за теб !!
    Остани си любител на клими,ама си до там!

    -----
    Живот и здраве ще покажа ментета и ориганални части на Мерцедесите на пералните,нали разбираш?
    Ти ко' ще кажеш???
    Поръчах ги,и чакам!
    Този пост е редактиран от Viking72; 08-04-18 в 23:13.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нисък клас система за домашно кино
    От garigazari във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 16-12-12, 19:53
  2. LAN карта PCI-e нисък профил
    От i486 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 4
    Последно: 04-10-12, 11:46
  3. Продавам настолен компютър - нисък клас
    От lumpish във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 13-09-12, 12:19
  4. Въпрос за климатични класове на климатиците
    От rosen1212 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 60
    Последно: 03-09-11, 10:00
  5. Въпрос относно консумация параметри и т.н. за климатиците
    От Gladiator6 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 30-06-10, 19:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе