Страница 28 от 32 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 470
Like Tree366Одобрявам

Black Friday оферти за климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #406

    Отговор: Black Friday оферти за климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    една година ще си плаща тока ,не повече конвектор харчи 5 лв средно на ден
    Ти сериозно ли? В помещение 12м2 в което е писал че ще го пуска само нощно време когато печката загасне ще дава по 5 лева.
    Според теб излиза, че 5лв / 0,14лв/квч = 35,714квч на ден ще харчи и ще му трябва радиатор с мощност 4,5kW за тези 8 часа дето ще го пуска ............ загуби от 375W/m2
    Някакси не ти ли се вижда по реалистично да се топли с максимум 1лв - 1,2лв на ден когато е много студено или под 100лв на година. Колко години ще му се откупува инвестицията от 1200-1300лв за климатик? Ако ти е трудно да сметнеш колко ще му харчи климатика на година за по-лесно смятай, че климатика няма да харчи ток.
    dodo_pv одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #407

    Отговор: Black Friday оферти за климатици

    той и баща ми така викаше денем ще палим печката ,нощем ще работи климатика .. да ама бачка нон стоп щото свикна да не му слугува на кюмбето а и дървата не са без пари тази година
    oska и its large харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #408

    Отговор: Black Friday оферти за климатици

    Зле ли е като е мидея,чета има хубави модели за към 900-1000лв

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #409

    Отговор: Black Friday оферти за климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    той и баща ми така викаше денем ще палим печката ,нощем ще работи климатика .. да ама бачка нон стоп щото свикна да не му слугува на кюмбето а и дървата не са без пари тази година
    Аха ясно... Човека очаква да му дадеш съвет коя 12-ка да забие в 12м2 помещение и да почва да пести по 5лв/ден. Давай му безценния си съвет и не го дръж в напрежение, че ще го заболи пръста да те лайква. И аз тръпна в очакване да видя какво ще му предложиш или си от тези дето решения не могат да дават, а само могат да критикуват.
    dodo_pv одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #410

    Отговор: Black Friday оферти за климатици

    която и да забие ще е доста по добре от конвектор откъм сметки .. това е дългосрочна инвестиция даваш сега пари но се избива във времето

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #411

    Отговор: Black Friday оферти за климатици

    Не разбрах кое е това нещо дето ще му пести по 5лв на ден от тези 12м2 поеми отговорност за твърденията си. Кажи колко ще пести на месец, след колко години ще го си го избие. Дай нещо по конкретно като 5-те лева на ден.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #412

    Отговор: Black Friday оферти за климатици

    Добре де,що за фен трябва да си във форум за климатици да обясняваш как не трябва климатик.На този етап мисля да заложа на климатик.Имам доста опит с тях,не се притеснявайте,То и първичния ми въпрос беше за оферта,а не какъв отоплителен уред или колко Btu климатизатор.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #413

    Отговор: Black Friday оферти за климатици

    Аз съм фен на ТЕЦ-а. А ти щом не си за съвет, а само за оферта заповядай пълно е с оферти коя от коя по-добри.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #414

    Отговор: Black Friday оферти за климатици

    Цитат Първоначално публикувано от oska Виж публикацията
    Добре де,що за фен трябва да си във форум за климатици да обясняваш как не трябва климатик.На този етап мисля да заложа на климатик.Имам доста опит с тях,не се притеснявайте,То и първичния ми въпрос беше за оферта,а не какъв отоплителен уред или колко Btu климатизатор.
    Само дебил би монтирал 12-ка цепеница в 12 квадрата спалня, ако трябва да спи в нея по време на работата и. Неинформиран потребител, който никога не е виждал този форум и си няма представа от такава техника, би могъл да бъде подлъган от недоброжелателен търговец да направи такава грешка. Колкото е по-малко спалното помещение, толкова по-скъпо е да се отоплява комфортно с климатизатор. Затова практиката е да се отопляват с конвектори, а само да се охлаждат с малки нискобюджетни климатици, когато парите са проблем. При тази инфлация, липса на достатъчно квалифицирани монтажници и внос на качествена техника, е абсурдно да се реши поставената задача с 1300 лева и нова машина, освен ако купувачът не е сертифициран да си я монтира сам и има необходимия инструментариум.
    HRS9 одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #415

    Отговор: Black Friday оферти за климатици

    И само един ограничен малоунмик би нарекъл дебил друг човек който изобщо не познава.Нито спалнята е квадратна нито ти знаеш условията и обстановката,живей си в дебилизма с конвекторите

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #416

    Отговор: Black Friday оферти за климатици

    абе те тия дето препоръчват конвектори не се топлят с такива ,спокойно .. след първата или най много втората сметка за ток слагат климатиците .. климатик за 1000 лв се избива за 2 отоплителни сезона ( това са 10-12 месеца )

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #417

    Отговор: Black Friday оферти за климатици

    Oska, Алекси е много прав, не губи повече време и го послушай, че губиш по 100лв на месец от тези 12м2 а зимата си минава.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #418

    Отговор: Black Friday оферти за климатици

    Реално сметката ми в студените месеци в 10м2 спалня (изолирана) с конвектор 1000W е 70-80 лв. , като конвектора е програмиран да работи по 12 ч на денонощие(вечер) на 21гр., а през останалото е изключен, като през това време температурата е падала най-много до 18гр. за сега не мисля да слагам климатик дори и за охлаждане, защото стаята е северна

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #419

    Отговор: Black Friday оферти за климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    абе те тия дето препоръчват конвектори не се топлят с такива ,спокойно .. след първата или най много втората сметка за ток слагат климатиците .. климатик за 1000 лв се избива за 2 отоплителни сезона ( това са 10-12 месеца )
    Всъщност, точно обратното! Имам две еднакви жилища със спални по 12 квадрата в града, в едното от които има климатик в спалнята, а в другото - марков електрически конвектор. Сметката за ток на жилището с конвектора винаги е била по-ниска от тази на другия, с климатика. Така че не подвеждай функционално неграмотните и неинформирани потребители.
    bobivg одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #420

    Отговор: Black Friday оферти за климатици

    значи предлагам тия с конвекторите да си направите отделен подфорум "конвектори" и да пишете там ,и да се хвалите на воля с ниски сметки .. тука е климатичен форум пише се и се препоръчват климатици ..
    oska одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 32 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. EMAG - Black Friday 2017
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 26-11-20, 10:46
  2. Black Friday оферти
    От kod във форум Телевизори
    Отговори: 109
    Последно: 25-11-17, 19:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 22-11-17, 07:52
  4. Black Friday 2016 в GearBest
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-11-16, 22:17
  5. Black Friday 2015 в GearBest
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 32
    Последно: 17-12-15, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе