Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 89

Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #31

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Поекспериментирах малко с PM3 Pro+, с което имам вече добавеното дистанционно на MHI и не можах да го добавя успешно на ново, по начина показан в клипа, за който дадох линк. Доколокото мога да разсъждавам, единственото обяснение, което намирам е да има проблем в комуникацията със сървъра на Broadlink, тъй като от както влязоха в сила новите правила за личните данни в ЕС ограничиха някой от функционалностите в приложението ihc. За да зареди пълноразмерното дистанционно, апликацията подава информация за on/off кода от дистанционното, който е приела и запитва сървъра, дали има въведена информация за него в сървъра на Broadlink. Та явно сървъра или апликацията към днешна дата не са много в ред и комуникацията между тях не намира съответното дистанционно, за да го идентифицира. Вероятно е възможно да се манипулира или заобиколи този проблем, но иска четене в интернет и вероятно във форумите на Broadlink, но в момента нямам време да задълбавам, а ако разбера нещо повече някой ден, ще го опиша допълнително..

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #32

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    На мен лично ще ми е интересно да споделите опита си и с други видове универсални дистанционни за климатици, които са без обучение. Например някой има ли опит с xiaomi mijia aqara 2 air conditioning, видео: https://www.youtube.com/watch?v=uI2EFviXEig

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #33

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Всъщност няма проблем с RM mini 3 и със сървъра на Broadlink, просто явно вече не поддържат старото приложение e-control и затова не може да се добави пълноразмерното дистанционно за климатик в него. С новото приложение ihc всичко си работи коректно, а има и интеграция с Amazon Alexa за гласово управление на някой функции на добавените дистанционни...




    Този пост е редактиран от nikolov333; 02-08-18 в 16:12.

  5. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #34

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Това е неприятното на ултра модерните Клауд технологии. Наливаш много пари в някаква турбо гъзария и след 3г китаеца затваря сергията и всичко приключва.

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #35

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Това е неприятното на ултра модерните Клауд технологии. Наливаш много пари в някаква турбо гъзария и след 3г китаеца затваря сергията и всичко приключва.
    Венци може и да си прав за това,но съм склонен да се съглася за тези евтините китайчета който са по 10-15 долара.И аз преди ги пробвах но не ми харесваха как работят,затова изчаках да се появи това оригиналното което е предназначено точно за машините който имам.Производителя на софтуера и Клауд-а са в Европа, а не в Китай,а самото устройство е както обикновено e made in china.
    https://www.overkiz.com/en

  7. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #36

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Да,знам. Имам една камара RM3 и СонОф.
    И няколко камери Xiaomi, прахосмукачка с камера Xiaomi.
    Засега работят, но не се знае докога.
    Като спре клауда и всичко отива в кофата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #37

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Да,знам. Имам една камара RM3 и СонОф.
    И няколко камери Xiaomi, прахосмукачка с камера Xiaomi.
    Засега работят, но не се знае докога.
    Като спре клауда и всичко отива в кофата.
    Фърмуер с опции за работа само в локалната мрежа има под път и над път. Стига да имаш желание да ги флашнеш разбира се...
    За СонОфите говоря.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #38

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Виждам, че темата нещо не предизвиква интерес, което за мен е странно - не използвате ли Wi-Fi контролери или дистанционни?
    Да споделя още нещо, което се сетих за Мелиса-та като недостатък. Много често губеше обхват от мрежата, което рефлектираше на това, че ми изписва, че е в офлай режим и не можех да контролирам климатика дистанционно, наред с това че не всички функции сработваха

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #39

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Цитат Първоначално публикувано от xiona Виж публикацията
    Виждам, че темата нещо не предизвиква интерес, което за мен е странно - не използвате ли Wi-Fi контролери или дистанционни?
    Да споделя още нещо, което се сетих за Мелиса-та като недостатък. Много често губеше обхват от мрежата, което рефлектираше на това, че ми изписва, че е в офлай режим и не можех да контролирам климатика дистанционно, наред с това че не всички функции сработваха
    Ползваме ги всеки ден,дори и когато сме си вкъщи.Само че мойте са си предназначени за модела климатик.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #40

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Някои не ги ползваме изобщо. На отопление ги пускаме през октомври и ги спираме през април. Защо ми е Ви-Фи? На охлаждане дори "по-отговорните" климатици се държат на 50% мощност /ако имат такава опция/, като и едните и другите правят хлад до 5-10 мин. след пускане. Защо ми е Ви-Фи?
    Наистина дайте някакво смислено обяснение за незнаещите защо го ползвате. За икономия със сигурност не е.

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #41

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Някои не ги ползваме изобщо. На отопление ги пускаме през октомври и ги спираме през април. Защо ми е Ви-Фи? На охлаждане дори "по-отговорните" климатици се държат на 50% мощност /ако имат такава опция/, като и едните и другите правят хлад до 5-10 мин. след пускане. Защо ми е Ви-Фи?
    Наистина дайте някакво смислено обяснение за незнаещите защо го ползвате. За икономия със сигурност не е.
    Както всички знаем,икономията е майка на мизерията,а отностно тези устройства мога да кажа например,ето тази седмица съм първа смяна на работа и вкъщи няма никой,1 час преди да свърша работа си пускам и двете машини и като се прибера ми е хладно и приятно.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #42

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Седмичните таймери се ползват за тази работа. Винаги можеш за забравиш да го пуснеш от телефона в правилния час, така че wifi модулите са безсмислени. Още повече, че през отоплителния сезон са възможни програми с различни температури и скорости на вентилатора, което гарантира икономия на енергия, когато отсъстваш от къщи, без да нарушаваш комфорта, когато дозагряваш, преди да се прибереш. Толкова необходими са радиомодулите за климатиците, колкото и за хладилниците на лийбхер и мийле. Сиреч, напълно ненужни.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #43

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Е, всеки сам за себе си трябва да намери начин и алгоритъм да управлява машините си, така че да му служат по най-добър начин. Аз и трите машини ги ползвам на охлаждане по различен начин. Тази с най-ниският минимум се оставя да работи, дори да няма никой в къщи. Другите се пускат при влизане на първия прибрал се и не сме усещали дискомфорт. През нощта някои се спират при лягане, на други се наглася таймер да работят известно време, така че да заспиваме на хладно и да не се събуждаме с тракащи зъби. Изобщо изработили сме си с годините комфортен алгоритъм за работата на машините и може би за това не виждам смисъла от Ви-Фи управление.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #44

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    ...Тази с най-ниският минимум се оставя да работи, дори да няма никой в къщи...
    Прави се точно обратното, а скоростта на турбината се оставя на средна или малко по-висока скорост. Машините с много ниски минимуми се пускат, час преди да се приберат хората.

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #45

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Седмичните таймери се ползват за тази работа. Винаги можеш за забравиш да го пуснеш от телефона в правилния час, така че wifi модулите са безсмислени. Още повече, че през отоплителния сезон са възможни програми с различни температури и скорости на вентилатора, което гарантира икономия на енергия, когато отсъстваш от къщи, без да нарушаваш комфорта, когато дозагряваш, преди да се прибереш. Толкова необходими са радиомодулите за климатиците, колкото и за хладилниците на лийбхер и мийле. Сиреч, напълно ненужни.
    Това със седмичните таймери е хубаво,ама да взема да ти пратя моето ДУ заедно с инструкцията да прочетеш как се настройва на седмичен таймер(8 страници).
    А друго ако ти е нагласен седмичен таймер и някой у вас е забравил отворен прозорец машината ще си работи напразно няколко часа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Универсални дистанционни Logitech Harmony
    От lazarus18 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 04-10-11, 12:30
  2. да гласуваме за българското
    От qni във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-06, 17:06
  3. Българското безплатно списание за софтуер
    От Um4ooo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 05-05-06, 13:59
  4. Celtic Kings - изберете българското
    От Cko във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-03, 13:10
  5. RAID контролери
    От MasterCop във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 15-07-02, 13:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе