Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35
Like Tree22Одобрявам

Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #1

    Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Здравейте,

    Имам един проблем с климатик Тошиба и искам да го споделя тук в случай, че на някой му светне някаква лампа.

    Накратко, понякога топли, понякога не топли... по друг начин казано, като е топло топли, като стане студено не топли.


    Но дявола е в подробностите, затова приготвих две графики. Едната е от днес. На нея се вижда какъв е проблема. На картинките ще видите в горната част потребявана мощност, в долната как се движи температурата в помещението. Климатика е настроен на 24 градуса, автоматичен вентилатор.


    Визуализиран е периода от 1 часа сутринта, днес, до 21 часа вечерта. Има 6 периода в които климатика е топлил, всичките са когато климатика е работил на ~400 вата мощност. Изключението е в 4ри следобяд, когато идва техник и го рестартирахме, бяхме отворили и прозореца и климатика реши за кратко да набримчи на почти киловат, после довърши на 400вата.


    През останалото време ще видите едни периоди, в които потребява по 180-200 вата. През тях вътрешното тяло стои с изключен вентилатор и нищо не прави. Външното има някаква активност, но не съм сигурен какво точно прави (бичи "работа" за ~200 вата с рестото вероятно)...



    Като го изключа и включа започва да работи нормално. Сега го изключих и включих и докато пиша този пост бичи топло, след като беше забил от за 5 часа от 4-ри следобяд до 21.



    Най-странното е, че тези периоди по 200 вата, изглежда топлят при други обстоятелства. Във втората картина се вижда вчерашния ден, 3-ти декември, от 1 сутринта до 22 вечерта. Той започна доста топло и се вижда как температурата се е вдигала по време на тези периоди от по двеста вата потребление. После, към 12 часа по обяд влиза в период да се люшка между 400 вата и ~12 вата( да ги закръглим на нула) докато температурата яко пада, демек топлина не е внасяна.


    В общи линии климатика не е в час, всеки момент помещението ще стане негодно за живот, а схемата да го спирам и пускам на всеки час не ми изглежда работеща.



    Засега му е проверен температурния датчик (Heat exchanger temp. sensor (TC-sensor) ) на вътрешното тяло и съм му направил self-diagnosis през Check бутона на дистанционното, който - уви - нищо не показа. Техника каза, че няма как да е от TA датчика, затова не сме го барали.

    Климатика очевидно зацикля в някакъв алгоритъм и не може да се измъкне. Дали е бъг, дали е счупен някой датчик, нямам идея.

    Някой разпознава ли какво може да не му е наред на климатика, или - алтернативно - да знае техник в Бургас, който да има необходимата техника за да го диагностицира?


    Поздрави,

    Георги

    Това е днешния ден, в който привнася топлина само в режим 400вата.

    Това е вчерашния, по-топъл ден, когато е топлил и в 200 ватовия режим, преди да сгъне към обяд...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #2

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Ако това ще те успокои, и ДайСейКаите за една камара пари имат склонност към такъв начин на работа.
    Демек да горят без да топлят.

    - - - - - - - - - -

    Има две марки климатици на пазара които не могат да те изненадат с нищо и работят така както би очаквал потребителя.
    Едните са Дайкин другите са Митсубиши Електрик. Това от кюпа с уж класните марки.
    Разбира се, че и почти всички Китайски са супер.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #3

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Моя Дайсейкай 6 го правеше това.Излекувах го с вентилатор на втора степен,авто го успива.Вече 8 години нямам проблем.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #4

    Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Има и друго, което лекува успиването при Тошиба. При мен на задание 23гр никога не се успива, независимо от настройката на турбината. Дори голяма част от времето при мен работи на фиксирана най-ниска или на 1 чертичка. Склонност към "успиване" има при по-ниско задание.
    Колкото до марките, това си е лично мнение, не му се вталявайте. Изброените от него "най-читави" в някои отношения са майка плаче. Надали Мимоджев може да повярва, че климатик може да прави по 3-4 дефроста на зима, без да му се запушва тавата, пука топлообменника или намаля COP до 1 или 2. Няма как да повярва, защото е притежавал именно гореспоменатите марки.
    Pipoko и Danzki харесват това.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #5

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Това “успиване” не се ли лекуваше с препрограмиране ?

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #6

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Надали Мимоджев може да повярва, че климатик може да прави по 3-4 дефроста на зима, без да му се запушва тавата, пука топлообменника или намаля COP до 1 или 2. Няма как да повярва, защото е притежавал именно гореспоменатите марки.
    Кел фаЙдЪ като ти изгаря енергия за по 10 дефроста на денонощие без да вкара и грам топлина в стаята
    espace одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #7

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Това “успиване” не се ли лекуваше с препрограмиране ?
    И моя спомен от написаното в темите за тошиба е подобен. Мисля, че му спират топлия старт.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #8

    Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Кел фаЙдЪ като ти изгаря енергия за по 10 дефроста на денонощие без да вкара и грам топлина в стаята
    Така си мислиш ти, неслучайно споменах COP-а и това, че няма как да го разбереш, без да си бил свидетел. Кажи честно, кое предпочиташ, 50W отгоре или ненужна шумотевица от дефрости, колкото и тихи да са те? И за каква промяна в COP говорим, при дефрости на суха пита? Аз в такъв сличай виждам единстено понижаване на COP, а не обратното.
    Колкото до успиването, както вече писах, задание над 22гр би трябвало да го лекува.
    Относно препрограмирането, аз се опитах да Деактивирам cold drafta, за да не нести клапата при он/офф, но не стана.

    BKV - Mirai ли беше? Той май влизаше в списъка. С деактивиране"cold draft prevention" мисля че се оправяше.
    Този пост е редактиран от rosswen; 05-12-23 в 08:02.
    SongBird одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #9

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Звънни на Ахи-Кериър или по-скоро им пиши на емайл да ти дадат телефона на човека им за Бургас и да ти махне cold-draft prevention от сервизното меню. Ако изобщо има такава настройка в този нисък клас климатици.
    SongBird и rosswen харесват това.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #10
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Кажи честно, кое........
    Е честно ти казвам, предпочитам по 1-2 тихи дефроста на нощ пък било то и на чиста пита от колкото да жонглирам с препрограмиране, спиране на кул драфтове, вадене на вътрешни датчици, вкарване на външни датчици във фибран и куп други щуротии.
    Между другото Гри Фери с което се топля на работа също прави по 2-3 дефроста на зима и топли перфектно без да се налага да му се прилага някоя от горните практики.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #11

    Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Аз не съм правил нито едно от изброените от теб неща и климатика си поддържа заданието във всякакви условия, без да се успива или каквото и да е. Единственото, което ме дразни в него, е че на турбина Ауто раздухва излишно след излизане от офф. За това го държа на ръчна степен. При по-новите това раздухване в оправено. Преувеличаваш, за да придадеш ефект.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #12

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Всъщност изброеното от мен е сборка от гимнастиките прилагани на тази и на още една прехвалена марка.
    На практика се оказаха обикновени климатици с много недъзи.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #13

    Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Всъщност изброеното от мен е сборка от гимнастиките прилагани на тази и на още една прехвалена марка.
    На практика се оказаха обикновени климатици с много недъзи.
    Недъзи имат всички марки. Същите тези, които споменаваш, имат и предимства, които другите нямат. Много е удобно да изтъкваш това, което не ти харесва и да му придаваш тежест, а недостатъците на това, към което имаш повече симпатии да хвалиш и оправдаваш по всевъзможни начини.
    Този пост е редактиран от rosswen; 05-12-23 в 09:45.
    Aleksandars и Palev харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #14

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Аз мога да потвърдя успиването на Daiseikai 8, 10-ка. Дори и след посещение от Ahi Carrier и изключване на cold draft prevention, продължава да си се успива (това с настройката на 23 градуса и аз го открих, докато се опитвах да пробвам какви ли не методи, но не винаги е комфортно на такава температура). В темата за модела ги има стъпките за препрограмирането, но аз лично не успях да се справя и се отказах. В допълнение ще кажа, че LN-а, който хвалех и чиято работа ми допада повече от на Daiseika-я, започна да свири За пореден път се убеждавам, че вече всичко се прави през просото. Китайска тояга на стената в нас никога няма да си бодна, но все повече започвам да ги разбирам хората, които ги купуват.
    rosswen одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #15

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Шегата настрана, но евтината зведна цепеница за 500 лева работи по-добре.
    CubanLinx одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Toshiba скрежасва.
    От ivopenchev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 3
    Последно: 29-07-18, 20:11
  2. Климатик Toshiba RAS-255YDR
    От Ivan Tashev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 4
    Последно: 16-09-15, 15:15
  3. Купувам климатик Toshiba Ras-251 или 281 PDR или UDR
    От nanizealot във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-15, 19:07
  4. Проблем с климатик TOSHIBA 13 INVERTOR.
    От baizlati във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 11
    Последно: 10-11-13, 20:21
  5. Касетъчен климатик TOSHIBA
    От profyt във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 6
    Последно: 06-02-10, 11:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе