Страница 133 от 205 ПърваПърва ... 83123131132133134135143183 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,981 до 1,995 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1981

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от djokando Виж публикацията
    Предложете модели , които според вас са по-подходящи ... няма проблем да ги разгледам и да дискутираме .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Това което се опита колега да ви каже е , че МХИ нямат нито плазма нито йонизация за да се борят с миризми, Вируси итн.
    Моделите на Митсубиши Електрик ФХ , ЛН , Дайкин ФТХМ , уруру сарара , и пакасоник етерия имат такива ектри.
    Както и топ модела на триото ( фуджи/ генерал)
    МХИ дори топ модела няма активни пречистващи въздуха хитринки.
    От опит мога да ви кажа , че плазмата и йонизацията са много хубави екстри и найстина действат , а не са някакъв маркетингов трик!!!
    При положение , че сте решили да дадете над 2000 лв за 9-12 е грехота да не си вземете климатик с екстри.
    mimojef, necata2, bobivg и 3 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    13
    #1982

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Предложете конкретни модели моля ... Аз видях че Мицубиши имат няколко модела на подобни цени , но буквите в моделите явно играят роля , а аз не съм много наясно с разликите


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1983

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от djokando Виж публикацията
    Предложете конкретни модели моля ... Аз видях че Мицубиши имат няколко модела на подобни цени , но буквите в моделите явно играят роля , а аз не съм много наясно с разликите


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Може да погледнете и Toshiba RAS-10PKVPG-E/RAS-13PAVPG-E, DAISEIKAI 9. Аз на нея бих се спрял, ако исках машина, с активно пречистване. Иначе, винаги може да вземете машина без йонизация и да закупите отделен уред, за пречистване, който най-вероятно ще върши по-добра работа (стига да не е от най-евтините).
    П.п. Извинявам се, че съм препоръчал 13-ка. Не съм доогледал, подвел съм се по посочените модели. За 18-те кв.м Дайсейкай 10-ка, а за по-малката - Шорай 10-ка, моделът с йонизация.
    Този пост е редактиран от rosswen; 28-08-19 в 08:09.
    SPSt и Genadi80 харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    13
    #1984

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Гледам има Митцубиши Електрик и Митцубиши Heavi ... Каква е разликата между двете серии и кой модел бихте препоръчали ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1985

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от optician Виж публикацията
    Aleksandars , нз до колко е вярно, но ми казаха, че при General ASHG12KMTA имало някакъв недостатък (нз дали да го нарека дефект) с размразяването, вкарвали студен въздух или нещо такова, запознати ли сте с подобен проблем ?
    Това от коя част на тялото си го изсмукаха тези които са Ви го казали? За пореден път се убеждавам, че куцо, кьораво и сакато се занимава с това от което най-малко разбира....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1986

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от djokando Виж публикацията
    Предложете конкретни модели моля ... Аз видях че Мицубиши имат няколко модела на подобни цени , но буквите в моделите явно играят роля , а аз не съм много наясно с разликите


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Аз бих гледал Митсубиши Електрик FH 9-12 ка
    Daikin FTXM , stylish
    или панасоник етерия
    Знам тези модели/ марки и работещи плазми/ стримери
    Относно дайсекая предложен от Рос , “ плазмата “ е като на стария модел и е пълна трагедия ( лично мнение като бивш собственик )
    Може да прочетете темата за Дайсекай 8 и да изградите представа за модела
    mimojef, necata2, stutgart и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    13
    #1987

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Митцубиши Електрик имат ли А+++ или да не гледам тези класове за отопление толкова ... Щото уж някакъв среден разход дават ... Примерно А++ около 1200 кв за сезон , а А+++ идва около 7-700 кв...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #1988

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    12-ка в 14 m² е безумие....И то като се има предвид изолацията която имате.
    Тогава 12тка и 9тка.
    Не споменах че ще ихлаждам/отоплявам и коридора, като оставям отворено.
    Препоръка може ли?

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1989

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от CYPER Виж публикацията
    Препоръка може ли?
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond + Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W Premium
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W~SRC25ZS-W Premium + Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W Premium
    General Fujitsu ASHG09KGTB + General Fujitsu ASHG07KGTB
    Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai - 2 бр.
    Panasonic CS-Z25VKEW~CU-Z25VKE Etherea - 2 бр.
    Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD Performance + Hitachi RAK-25PED/RAC-25WED Dodai
    Phoenix_1, djokando и CYPER харесват това.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1990

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от djokando Виж публикацията
    Ще съм благодарен на съвет и препоръки ...
    Toshiba RAS-B10J2KVRG-E - 2 бр. (Plasma air filter)
    Panasonic CS-Z25VKEW~CU-Z25VKE Etherea - 2 бр. (Nanoe пречистваща система)
    Daikin FTXM25N~RXM25N9 BluEvolution Perfera - 2 бр. (Flash Streamer)
    djokando и rosswen харесват това.

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    3
    #1991

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Някой съвет моля?


    Цитат Първоначално публикувано от nopester2 Виж публикацията
    Здравейте, имам принципен въпрос относно мнощността при избор на климатик:

    Избрал съм мулти сплит система МХИ SCM 71 ZM-S с 3 вътрешни тела SRK 25 ZS-S ( 1 в спалня 20квм и 2 в хола+трапезария, 40квм общо).
    Капацитета на отопление на външното тяло е 8.6 (1.5-9.4)kW, a всяко вътрешно тяло е 3.2 (0.9-4.4)kW. Според дилъра външното тяло дори има запас, но мен не ми излиза сметката - 3 по 3.2kW прави 9.6kW...

    Жилището е:
    1. Апартамент
    2. Ще се ползват за охлаждане и отопление през зимата (едиствено отопление, не е предвидено друго)
    3. Хол с кухн. бокс и трапезария, 40квм, 100м3 (с 2 тела) и спалня 20квм, 55кбм. Ново строителство, 10см външна изолация, 2ри жилищен етаж, западно изложение, ПВЦ дограма.
    4. Град София
    5. 24 лято и зима
    6. 10см на външните стени, няма по под и таван.
    7. Кухненски уреди в бокса, телевизор
    8. 6000лв
    9. Прикачан. Изводите за климатици са маркирани в червено (да, над телевизора е новата локация), прозорците в синьо

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1992

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от nopester2 Виж публикацията
    Някой съвет моля?
    Размени местата на дивана и кухненската маса.
    Този пост е редактиран от bobivg; 28-08-19 в 09:17.

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    3
    #1993

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте. Предстои ми смяна на климатика. досега се топлих с камина и ползвах климатик предимно в есенните месеци и лятото за охлаждане, но минавам на вариант за отопление на климатик, но сегашния (електролукс за 500 лв преди 7 години) няма да ми свърши работа. Ще отоплявам хол и спалня, като в спалнята само се спи и няма нужда температурата да е висока. Климатика ще е поставен в хола насочен към спалнята. Искам да взема нов, доста оферти разгледах, искам да го пусна октомври и да го спра април, затова и ми трябва енергоспестяващ (не съм запознат с колко вдига сметката за тока на месец). Казаха ми че с 12-ка ще се оправям спокойно, но някое мнение и предложение още няма да ми навреди, за което благодаря предварително.
    Предоставям информация :

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: - 2 стаи апартамент, тухлен
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - отопление и охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    хол 20 км.м, 54 куб.м
    спалня 9 кв.м, 24 куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa ; ПВЦ КА
    · изложение нa пoмeщeниeтo; юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти? 3ти предпоследен етаж в тухлен блок, външната стена на спалнята е с външна изолация. Хола е затворен с остъклена тераса.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- хол и спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Г.Оряховица
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 23-24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? тавана в хола и спалнята не е изолиран
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? компютър и телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? около 1600-1800 лв
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -10 +35
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    ето и една скица набързо с разположение
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    3
    #1994

    Отговор: Избор на климатик '2019

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    - жилищно


    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - отопление


    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo: 12кв
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид): ПВЦ
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe: 3.4кв
    · изложение нa пoмeщeниeтo: север-изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти): втори (последен) етаж от къща
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н: кухня
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата): софия
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe зимa: 22гр
    6. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo, в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви: готварска печка, хладилник
    7. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж): 1600

    Помещението е кухня, намиращо се на втория етаж от къща с вилен покрив, на север стената е външна, без изолация, на изток дели обща външна тераса с хола, тук се намира и прозорецът + врата за към терасата, като тази страна е с изолация. На юг стената граничи с хола. Тавана също е с изолация (от към таванското помещение).
    Този пост е редактиран от cripz; 31-08-19 в 09:49.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    15
    #1995

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    предстои ми закупуването на два климатика за две стаи от апартамент, разделени от преходен портал с две врати.
    За голямата стая /хол - 20 кв.м./ съм се спрял на следния модел климатик:
    Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE
    За по-малката стая /всекидневна - 12 кв.м./
    Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE

    Моля за съвет дали за тези модели си струва да се вложат не малко средства и евентуално има ли други модели, които биха свършили същата работа, но за по-малко пари.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: - 2 стаи апартамент, тухлен
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - отопление и охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    хол 20 км.м, 50 куб.м
    всекидневна 12 кв.м, 29 куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa ; ПВЦ троен стъклопакт
    · изложение нa пoмeщeниeтo; юго изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти? 3-ти последен етаж в тухлен блок
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- хол и всекидневна с преходна двойна врата
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Габрово
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 25-26
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    двете стаи са с вътрешна изолация на стени и таван /вата и гипсокартон - 7 см./ .
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? компютър и телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? около 1 700 - 2 400 лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15 +35
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.


    В допълнение да попитам също по-добре ли е един климатик да работи на автоматичен режим или на степени.

    Благодаря и поздрави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе