Страница 134 от 205 ПърваПърва ... 84124132133134135136144184 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,996 до 2,010 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1996

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Seven7 Виж публикацията
    Здравейте,
    предстои ми закупуването на два климатика за две стаи от апартамент, разделени от преходен портал с две врати.
    За голямата стая /хол - 20 кв.м./ съм се спрял на следния модел климатик:
    Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE
    За по-малката стая /всекидневна - 12 кв.м./
    Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE

    Моля за съвет дали за тези модели си струва да се вложат не малко средства и евентуално има ли други модели, които биха свършили същата работа, но за по-малко пари.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: - 2 стаи апартамент, тухлен
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - отопление и охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    хол 20 км.м, 50 куб.м
    всекидневна 12 кв.м, 29 куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa ; ПВЦ троен стъклопакт
    · изложение нa пoмeщeниeтo; юго изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти? 3-ти последен етаж в тухлен блок
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- хол и всекидневна с преходна двойна врата
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Габрово
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 25-26
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    двете стаи са с вътрешна изолация на стени и таван /вата и гипсокартон - 7 см./ .
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? компютър и телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? около 1 700 - 2 400 лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15 +35
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.


    В допълнение да попитам също по-добре ли е един климатик да работи на автоматичен режим или на степени.

    Благодаря и поздрави.
    За хола, по-подходящ би бил FH25VE. За малката стая, тази машина идва по-мощна. За нея по-добре погледнете някоя 7-ца (20-тица), като MHI SRK20ZS-W или Fujitsu 07Kgta.
    П.п. При всяка марка управлението на турбината е различно. При едни, най-добре работи на Ауто, при други - на фиксирана степен. Специално при FH, турбината е "ленива" и понякога се налага ръчно да се зададе по-висока степен, за да поддържа заданието, при по-големи загуби/ниски температури. Но това зависи от помещението и мястото на монтаж. Ще пробвате различни вариянти и сам ще прецените, как Ви допада най-много.
    Този пост е редактиран от rosswen; 28-08-19 в 14:26.
    Phoenix_1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #1997

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Някой има ли обяснение защо Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W/SRC20ZSX-W е значително по-евтин в UK:
    https://www.airconditioningworld.co....-w-src20zsx-w-
    https://www.saturnsales.co.uk/Mitsub...at%20Pump.html
    https://www.orionairsales.co.uk/mits...50hz-220-p.asp

    Да не би да е друг модел?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    15
    #1998

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Благодаря за препоръките.
    След като FH е с "ленива" турбина какво бихте ми препоръчали като аналог.
    Относно изборът ми на по-мощни климатици спрямо стаите съм го съобразил, че ако поддържат постоянна температура от 25-26 градуса при минус 15 градуса, да има възможност да се отварят и вратата към коридора за по-голямата стая и врата към малка кухня /7 кв.м./ за по-малката стая /всекидневна/.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1999

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Seven7 Виж публикацията
    Благодаря за препоръките.
    След като FH е с "ленива" турбина какво бихте ми препоръчали като аналог.
    Относно изборът ми на по-мощни климатици спрямо стаите съм го съобразил, че ако поддържат постоянна температура от 25-26 градуса при минус 15 градуса, да има възможност да се отварят и вратата към коридора за по-голямата стая и врата към малка кухня /7 кв.м./ за по-малката стая /всекидневна/.
    Ленива е в автоматичен режим, не пречи да си я държите на някоя от фиксираните степени, когато се наложи. Машината е добра и хардуерно е същата с 35-цата, така че надали ще се озори.
    Phoenix_1 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2000

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от CYPER Виж публикацията
    Някой има ли обяснение защо Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W/SRC20ZSX-W е значително по-евтин в UK...
    Да не би да е друг модел?
    Същият модел е и не е по-евтин. Тук се предлага с 3 години гаранционен сервиз, а там, като чувал със зеле. От там пазаруват хладилни техници, правещи си всичко сами и не търсещи поддръжка.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Kasap и rosswen харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    15
    #2001

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Един техник на климатици ми каза, че когато един климатик работи само на първа, втора или трета степен много бързо се "износвал" и че най-добре е да работи на автоматичен режим или на четвърта степен.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2002

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Seven7 Виж публикацията
    Един техник на климатици ми каза, че когато един климатик работи само на първа, втора или трета степен много бързо се "износвал" и че най-добре е да работи на автоматичен режим или на четвърта степен.
    Няма да коментирам. Само бих Ви посъветвал, да се консултирате с някой друг "техник".

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #2003

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Същият модел е и не е по-евтин. Тук се предлага с 3 години гаранционен сервиз, а там, като чувал със зеле. От там пазаруват хладилни техници, правещи си всичко сами и не търсещи поддръжка.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    На един от линковете пише че си има 3 години гаранция на частите, каквото и да значи това. Но разликата е наистина сериозна 1400 лв към 2200

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2004

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Как ги сметнахте 1400 лева? Аз ги изкарах 1600 лева, без каквато и да е поддръжка извън UK. Такава има, ако се монтира от сертифициран в UK монтажник за такъв вид техника. Поръчай си една бройка, за да разбереш каква е практиката. Все ще се намери кой да ти го монтира криво-ляво за 200 лева.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #2005

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Същият модел е и не е по-евтин. Тук се предлага с 3 години гаранционен сервиз, а там, като чувал със зеле. От там пазаруват хладилни техници, правещи си всичко сами и не търсещи поддръжка.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    1420лв + още 120лв доставка до БГ = 1540лв тотал

    В БГ е 2100лв.

    На мен както ми трябват 2 броя разликата е 1120лв.

    По принцип има ли практика да си платя за монтаж към сервиз и да има гаранция?

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2006

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от CYPER Виж публикацията
    По принцип има ли практика да си платя за монтаж към сервиз и да има гаранция?
    Ами питай в Кондекс (вносителя) дали ще дадат на монтажната фирма "безплатно" части при евентуален ремонт.
    Имат си телефон, имейл.
    Ако не ти се занимава - да ти кажа отговора - "НЕ".
    Aleksandars одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    4
    #2007

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Пак да попитам, нещо трябва ли да добавя като инфо?

    Цитат Първоначално публикувано от virus4e Виж публикацията
    Здравейте,

    Следя темата от известно време, тъй като искам да заменя един морално остарял 20 годишен Panasonic, отказващ да спре да работи 24-ка е и харчи спокойно по 200-300лв ток месечно зимата, но тъй като беше останал от едно друго помещение, го сложих уж за "временно" и така 3 години.

    Бях се спрял на модел на MHI - SRK50ZS-W PREMIUM, който за съжаление го няма наличен, а се очаква доставка октомври месец, което ми е малко далеч във времето.
    Предлагат ми модел на Fujitsu General -
    ASHG18KMTA , който е със сходни характеристики, но ме притеснява, че нивото му на шум на вътрешното тяло е 29db, което ми се струва прекалено високо...

    Затова моля за съвет, климатика ще се ползва повече за отопление, ето и характеристиките на помещението:

    1 - Апартамент
    2 - Охлаждане и отопление(основно)
    3 - Всекидневна с кухня - 35кв.м. , таван 2.60м
    Саниран панелен блок с вътрешна и външна изолация (нямам представа, колко дебела). Грубо 8-9кв.м прозорци, дограмата е сменяна преди 10 години, ПВЦ, двоен стъклопакет.
    Изложението е западно, следобед напича сериозно слънцето.
    4 - гр.София
    5 - 24-25гр. лято и 25-26гр. зима (с бебе сме)
    6 - Не знам каква е външната изолация (под наем съм). Пода е с ламинат и отдолу пенсионерите според мен въобще не включват отопление... Над мен живеят хора много непостоянно.
    7 - Печка с котлони, хладилник.
    8 - Бюджета е 2500лв (не е проблем и повече, ако си заслужава )
    9 - До максималната през лятото и до към -15 зимата.
    10. Стаята е с квадратни размери, климатика е монтиран над прозорците на централно място в стената и срещу него е вратата на коридора, която стои постоянно отворена, за да се топли и навън. Коридора е още едни 8кв.м. с 2.60м таван.

    Климатика зимата с пуска общо взето октомври и не се спира до май месец.
    Лятото се ползва за 1-2 месеца в по-горещите дни.

    Благодаря предварително!

    Иска ми се да има и възможност за Wifi модул.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2008

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от virus4e Виж публикацията
    Пак да попитам, нещо трябва ли да добавя като инфо?
    Аз бих сложил Fujitsu 14LVCA щом искаш 25-6С.
    Rafailiev одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    4
    #2009

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Аз бих сложил Fujitsu 14LVCA щом искаш 25-6С.
    Това не е ли подов? Ще ми останат едни красиви дупки на стената,
    Иначе аз не искам, ама жената не ме пита

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2010

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от virus4e Виж публикацията
    Това не е ли подов? Ще ми останат едни красиви дупки на стената,
    Иначе аз не искам, ама жената не ме пита
    Пяна(вестник), гипс, боя - 10лв и половин час.
    Ако не можеш сам помоли монтажната фирма да ти оправи дупката (с/у заплащане) и за теб ще остане боята.
    Струва си комфорта цяла зима после!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе