Страница 22 от 205 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #316

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от blacksea Виж публикацията
    Просто съветите във форума се различават от тези на търговците и това ме обърква.
    Това не трябва да Ви учудва, в 90% от случаите е така. Само мнението на @Aleksandars Ви е предостатъчно.
    Rado Smilkov одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    8
    #317

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте. Помагайте с избора на климатици. Искам да отоплявам двете стаи по 17м2 като отварям вратите и към коридора, когато е възможно.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa - жилищно
    2. Климатиратора ще се ползва основно за отопление и по-малко за охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 17м2/17м2
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ, двoeн cтъĸлoпaĸeт, K- стъкло/дървена дограма(в бъдеще може да се смени с ПВЦ)
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 3,1м2/4,1м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo - юг-югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - 4 етаж, има тераса
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - cпaлня и вceĸиднeвнa
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - апатамент в 8 етажен панелен блок
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - гр. Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - 24/20 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - няма изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - телевизор, компютър, музикална уредба и енергоспестяващи крушки
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - около 2600 лв с монтаж за 2-та климатика
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe - -10/+35
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1
    #318

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте , какъв климатик бихте ми препоръчали ?
    1. Жилищно помещение
    2. За охлаждане
    3. Особености на помещението : 24м2 , 60м3
    2-ри етаж ,вътрешен апартамент
    всекидневна с усвоена тераса за кухня , разделени от барплот , ПВЦ дограма 5 камерна на цялата външна стена около 6м2
    4. гр. Пловдив
    5. лято около 24 градуса
    6. Блока е саниран , вътрешна и външна изолация
    7. ел. печка , микровълнова , телевизор ....
    8. Бюджет : до около 1000 лв с монтаж

    Благодаря за помоща .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #319

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от astanchev Виж публикацията
    4. гр. Пловдив
    8. Бюджет : до около 1000 лв с монтаж
    Отговора се съдържа във въпроса...
    Aleksandars, vadim и Genadi80 харесват това.

  6. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #320

    Отговор: Избор на климатик '2019

    astanchev, Касапа иска да каже(да преведа от форумен жаргон на български , понеже сте нов във форума), че щом сте от Пловдив и с този бюджет препоръчва К2У (климатик втора употреба - Пловдив е "меката" на тези машини - японски, рециклирани, с гаранция колкото на нови). Някои от потребителите в сайта много сериозно ще ви препоръчат да не си купувате рециклиран климатик, та ако решите да е нова машина - остават ви варианти в марки като Gree, Midea, Treo, Kaisai, Chigo, Carrier Haier и т.н - някоя 12. Във всеки случай, много внимавайте кой и как монтира машината, това е много важно също. Съветвам ви да изчетете малко из форума за К2У и за марките, които съм упоменал. Ако решите, може да пишете на лични на потребителя Aleksandars или necata2 за съвет/консултация. И двамата имат фирми за доставка и монтаж в Пловдив и са от препоръчваните от потребителите в сайта. Аз лично бих ви препоръчал к2у в този бюджет.

    - - - - - - - - - -

    goss, с оглед на вашия бюджет, може да погледнете: Fujitsu GENERAL ASHG-12LMCA - би трябвало да влезете точно в бюджета - около 1300 лв. с монтажа зa бройка - може да изчетете във форума за тази доказала се машина.
    Ако все пак решите, понеже и се спи в помещенията, да сложите по-безшумни климатици, превишавайки бюджета: Mitsubishi Heavy SRK25ZS-S (около 3000 за двата с монтажа). Може също да се огледате за някои модели на Панасоник и Хитачи. При всички положения не се "хвърляйте" на фирма, където ви се стори най-евтин конкретен модел, монтажът е изключително важен, както непрекъснато настояваме във форума, по-скоро заложете на фирма, за която имате добри преки отзиви, направете консултация с тях и прочетете за предложените марки, или пишете пак тук за съвет, ако са ви насочили към конкретни модели климатици. Ако може някой от колегите да препоръча фирма от Бургас, аз поне не зная...
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 28-01-19 в 13:36.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #321

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Днеска си ровичкам в нета и си разглеждам евтини климатици ( не знам що ама са ми някак си слабост ) .Викам си - сега ще търся да видя кой е най евтиния климатик в България.И попадам на нещо интересно ! Не е евтино,да знаете,но поне мен ме впечатли.42 кила външно тяло,12 кила вътрешно,отопление до - 25 и камара екстри.Намерих го за 1250 без монтажа .Дванаеска,мисля че до 30 или до 35 квадрата и дават,мноо яка.Вижте я,заслужава си поне това най малкото : Kaisai Pro KS11M-12HRFI/KS11M-12HRFO
    Genadi80 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #322

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Kaisai Pro KS11M-12HRFI - изглежда малко като клокната Мидея, на която са забравили да увеличат дебита. С 615 m3/h дебит на вътрешното тяло/ при шум 42 дб/ при повече от 22-23 кв. ще е зор. Така или иначе, ще е интересно ако някой има подробни отзиви.
    milanov одобрява това.

  10. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #323

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Кефи ме как вчера питаше за климатик и вече днес препоръчваш и то К2У .
    Хубаво си потребител ( до колкото знам ) ,но като такъв най- много да препоръчаш машина която имаш и горе долу познаваш.
    Нещо много странно става .
    *****************************************
    Рафа, и мен ме кефят някои неща, например когато потребители на форума не умеят да четат с разбиране, "функционална неграмотност" му се вика, да обясня, преди някой да се е обидил неоснователно: чета форума доста редовно от 2-3 години, регистриран съм отскоро заради един Амбър 09 (доста над бюджета от 1000 лв, от една страна, и по ред причини, от друга, не съм го препоръчал, но не мога да кажа и за другите модели на Gree, че са "странни", поне още не е гръмнал моят). Питал съм потребители със същия климатик как работи техния, намери, ако обичаш, някъде да "питам за климатик" - каквото и да влагаш в това доста "мъгляво" твърдение... Потребител съм, да. По отношение на горното обвинение обаче съм професионалист, преподавател по БеЛ и магистър филолог ми пише в дипломата - та обяснявах какво е имал предвид Касапа на човек, които се е регистрирал наскоро и може и да не "схване". В бюджета, който е посочен, съм изброил конкретни марки, които биха "влезнали" в него със свои модели, не видях да си направил поне това, ако разбираш идеята на заглавието на темата като: "дай да сядем някого", ц - друга е! Неразбирането на текста, както и номинацията на темата (заглавието), както и неадекватността към дискурса са също част от "функционалната неграмотност" - за съжаление сме на едно от първите места в Европа в среден курс на училищното образование (и не само...) За к2у: имам 20 годишен CS-A95KE (babati има 12-ка май), втора употреба е и хем ми се ще да го сменя, хем все повече се убеждавам в твърдението на цитирания преди малко потребител, че "не правят вече такива". Забеляза ли, че изрично упоменавам, че за много съфорумци к2у не е алтернатива на нова машина? Визирам основно теб, ако щеш дори и подписа ти, но явно удобно си пропуснал да забележиш, че съм го упоменал, знам ли - нали си чувал израза: "чете като дявола Евангелието"... За 25ZS-S - нямам наблюдения, но наскоро монтираха под мое давление 35ZS-S на лелинчо ми в хола, посвирва на цигулка човека, не е като да няма чувствителен слух, та доста поседях при/около/под машината, "поиграх" си с нея, 'що да не я препоръчам - даже свири в същата стая и не му пречи, значи вярно става за спалня - това благодарение на форума го разбрах ( както и доста за LMCA четох тук) и твърдя, че беше "информиран избор", консултиран и с фирмата, която го монтира ... Та, прав си, странно е... или не е, знам ли... Хубава вечер, юнаци!
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 28-01-19 в 20:20.
    Kasap, SPSt, bobbyap и 3 други харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #324

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    Kaisai Pro KS11M-12HRFI - изглежда малко като клокната Мидея, на която са забравили да увеличат дебита. С 615 m3/h дебит на вътрешното тяло/ при шум 42 дб/ при повече от 22-23 кв. ще е зор. Така или иначе, ще е интересно ако някой има подробни отзиви.
    Грешката е моя,точно до 22 квадрата го дават.Също теглото нето на външното е около 40,а на вътрешното - 9.Все пак мисля че си е бая оферта тризвездна 12-ка с камара екстри работеща на книга до -25 да си я купи човек за 1230 кинта на каквато цена се намира в момента,а ето тук намерих малко повече инфо за екстрите : KS11M-12HRFI/KS11M-12HRFO Pro - Dom Klima
    Lorda_^ одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    73
    #325

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Екстрата: "Филтърът излъчващ витамин С" ме спечели напълно.
    Ако почне да излъчва и сироп за кашлица веднага го взимам за детската стая.
    Този пост е редактиран от d.simeonow; 29-01-19 в 10:07.
    bobivg, shener84, papadodo и 1 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #326

    Отговор: Избор на климатик '2019

    @goss, съвета ми и за двете стаи е Fujitsu General/Fuji Electric 09KMTA.
    Имам отлични отзиви и преки наблюдения върху машината, която точно влиза в бюджета.
    Препоръчвам ви и да смените дървената дограма в едната стая.В този сезон може да намерите много добра цена.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #327

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Почти ми дойде времето за климатизатор така че се поготвям от рано и търся препоръки. Благодаря на всички за отговорите

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; -26.12 кв.м. ; 65 куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa; алуминиева дограма, приемаме че е 3 камерна
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 3.36 кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; почти изцяло изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти ? втори жилищен (реално трети)
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo-; Всекидневна + кухня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 22 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? външна изолация единствената външна стена с прозореца
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Хладилник, фурна, плот, телевизор, миялна
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? До около 2000 лв с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Зима -10. Лято 35
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    В ляво има спалня в дясно има друга спалня южна която за сега няма да се отоплява. От долу е коридора. В дясно горе има врата за остъклена малка тераса
    Червеното квадратче върху скицата е мястото на което са оставени стойки за климатизатора.
    Във друга тема видях че за Варна препоръчвате Ivan74 или нещо подобно.Ако може бих искал някой да потвърди информацията за да се свържа с него.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #328

    Отговор: Избор на климатик '2019

    С две ръце препоръчвам Ivan 74
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 30-01-19 в 21:57.
    bobovo, Aleksandars, necata2 и 3 други харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #329

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от blacksea Виж публикацията
    Явно не съм се изразил правилно или не съм бил разбран правилно. Ценя мнението на всеки един, който е писал тук и тъй като не притежавам нужната квалификация съм далече от мисълта да оспорвам написаното. Просто съветите във форума се различават от тези на търговците и това ме обърква. Затова и търся повече мнения.

    Здравей, колега!

    Мнението ми е силно непрофесионално, но може да ти е от помощ, кой знае...

    Аз имам помещение 13.5 кв. м (3.30 * 4.20, нещо такова), което е юг-югозапад, в София, с 2 външни стени, с изолация 5 см стиропор отвън, 2 вътрешни стени към моя апартамент без изолация. Прозорец 2.8 кв. м с обикновени стъкла, ПВЦ дограма и външни щори. Около 1.2 метра от едната стена без изолация (една от вътрешните) също се пада външна част и е много по-студена.

    В това помещение по препоръки от фирмата монтирах климатик "9-ка" - Panasonic Z25. Този климатик, в това помещение работи като "нокрия в кенеф", както се изрази един по-напреднал от мен потребител в друга тема, и е съвсем прав. Т.е. климатикът е преоразмерен. Постоянно работи в он-офф-режим, защото му е нужно толкова малко топлина за поддържане, че не може да слезе към минимум, а направо изключва.Може и да е от не много логично написан софтуер, не знам. Ти си с по-добра изолация, в град с не толкова екстремно ниски температури. Бих послушал колегата Александър за по-малката машина. Също така - накарай фирмата да се обоснове за препоръката, като направи изчисление за топлозагубите. Ако сега избирах климатик, след като вече знам какво може този моят - щяха да избера по-малкият модел, най-вероятно. В моя случай той е с друг компресор и вероятно щеше да слиза по-лесно на минимум, не знам...

    Все пак - проучи допълнително въможностите им, какви са компресорите в 20-ката и в 25-цата, какви са минимумите, до които могат да слязат. Възможно е по-малкият да е с още по-тиха и бавна вътрешна турбина, което е особено важно за спалня. Ако все пак всичко друго им е еднакво, но само софтуерно единият е ограничен да не развива голяма мощност - може би по-добре е 9-ката.

    Ако съм казал някоя голяма глупост, моля по-опитните да кажат, за да не подведа колегата. Изказвам се като съвсем краен потребител, който има подобно помещение и подобен на предложения климатик.
    Успех!

    Ред.: Понеже имах сериозни проблеми напоследък и гледах каква ми е консумацията при отопление на тази спалня с климатик и с радиатор, ето ти данни, може да са ти от полза, да си сравниш:
    - отопление с радиатор при около 0 градуса външна и 22.5 в спалнята: около 12 киловата на денонощие или по около 0.5 на час.
    - след като ми ремонтираха климатика (качеството на ремонта е под въпрос) - при подобни условия, 0 външна и 22.5 - 23 в помещението - консумация между 4.5 и 5.0 киловата на денонощие или по 205-210 вата на час.

    Само че моят панасоник, въпреки минимума от 180 вата по каталог, не може да слезе до толкова. Около 330-340 изключва компресора. Ако не беше преоразмерен - кой знае,можеше и да успее да слезе.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 30-01-19 в 15:45.
    Rado Smilkov одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #330

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Как преоразмерен, нещо не е наред или калпаво е направен. С минимална консумация 360W трябва от 18-ка нагоре да са. То и 7-ца да си сложил ако върти на 300+ все тая.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 205 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе