Страница 36 от 205 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 3064

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #526

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Живея в същия като разположение и изложение апартамент.
    Отоплявам двете крайни стаи като вратата на едната стая от 17кв.м е 99% от времето отворена към коридора. Вратата на малката стая също е 99% отворена. Вратата на другата стая от 17кв. м стои затворена предимно през нощта (имам две малки деца и се оказва че е по-лесно вратите да са отворени).
    При отопление на двете крайни стаи на около 22-23 градуса и отворените врати както е обяснено по-горе температурата в малката стая никога не пада под 19 градуса.

    Понякога се налага да се спи в малката стая на затворена врата и тогава маслен радиатор изгаря около 5kW за една нощ.

    Дали ти трябва климатик и какъв точно за малката стая трябва да си прецениш сам в зависимост от това как искаш да я използваш, но имай в предвид че за 8кв.м стая с южно изложение, тръби на парно и в южен апартамент имаш много ограничени опции за избор на машина която да предлага комфортна работа (за избиването на разликата в цената с един конвекто или маслен радиатор да не говорим).

    Що се отнася за стъклопакета и горещината през лятото, мога да кажа че едни външни щори вършат доста хубава работа (особено за непоследен етаж).

    Ако още не си направил вътрешната изолация те съветвам да помислиш за вътрешна изолация с гипскартон само на тавана а външните стени ги изолирай само отвън.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #527

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Разбира се, че Ка-то не е фатално на юг, особенно ако е засенчено.
    Аз имам Ка на юг и не е засенчено. Просто тогава ще си трябва охлаждане, но то става със всякакъв климатик.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    32
    #528

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Не съм много запознат и с изолациите,май ще трябва да пусна запитване и аз това в подходящата тема.Явно и за изолациитеси има доста особености.Ще почакам да събера още малко съвети и насоки за климатиците ,особено за марки и модели и ще купувам ,че си трябва.

    П.С. Замислих се дали на конвектори няма да по-икономично да се отоплявам?Някой да има наблюдения?
    Този пост е редактиран от izzy58; 15-02-19 в 18:22.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #529

    Отговор: Избор на климатик '2019

    По-икономично от какво? Конвекторът не може да е по-икономичен от климатик, но в малка стая е по-комфортно с конвектор. Освен това ако калкулираш първоначалната инвестиция - тогава разликата едва ли ще бъде избита някога. Тези вътрешни панелни апартаменти са обикновено много топли (особено с това изложения).

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #530

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Тези вътрешни панелни апартаменти са обикновено много топли (особено с това изложения).
    Това е строго индивидуално и много зависи от съседите отстрани и отдолу. Живея в такъв апартамент и разликата в условията между спалнята и хола е огромна.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #531

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Да, така е. Имах предвид, че ако е по система БС 68 (с лоджиите) и е от 80-е - по всяка вероятност външната изолация няма да окаже съществен ефект ако не е на цялата сграда (има изолация във фасадните панели и площта на външните стени е сравнително малка). Друг въпрос е, че при усвояване на балкон може много здраво да си го набиеш ако съседните не са. Отделно, загубите към съседите при панелките са огромни, тъй като всичко е от стоманобетон, но това не е толкова съществено за кухнята.
    Имайте предвид, че в Сф като цяло са населени жилищата и се топли оттук/оттам. В много малки градове не е така и е ....

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    7
    #532

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, имам нужда от компетентна помощ. Трябва да купя климатици за отопление, за етаж от къща, с ПВЦ дограма, няма изолация, не се отоплява горен и долен етаж, в София. В момента се отоплява с локално парно на пелети. По ред пичини, включително и невъзможност за обслужване, съм се спряла на вариант за отоплени с климатици. Условията са да са икономични, тихи и по въможност да не са супер скъпи. Единият трябва да отоплява хол, в който се спи и е с площ 30 кв.м./ грубо 80 куб.м. Изложението югозапад, като две от стените са почти изцяло с прозорци. Вторият е за кухня с бокс, в който има подово отопление- югоизток, едната стена е с прозорци и врата към балкон. Третият е за детска стая - североизток, нормален прозорец. Стаята е доста студена, предвид северната стена, а и отпред в близост има друга къща и почти не влиза слънце. Последните две помещения са 15 кв.м и 16 кв. м., съответно около +/- 40 куб.м.
    Въпросът ми е към каква марка климатици да се насоча и с каква мощност? Може би въпросът ми е общ, но абсолютно не знам какво още да добавя. Ще съм благодарна за всякакви съвети и мнения.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa · жилищно;
    2. за отопление ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa 30 кв.м; 15 и 16 кв.м; Кубaтypaтa нa пoмeщeнията 80; 40 и 40 куб.м;
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпакета - ПВЦ;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa -първи. В хола има обосоено спално помещение с плъзгаща врата.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, дeтcĸa, и вceĸиднeвнa.

    4. B ĸoя част на България-София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe 22 С
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн - няма изолация.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa - телевизор във всяко помщение, лаптоп. В кухнята - телевизор, хладилник, перална, миялна, микровълнова печка, кафемашина.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - около 4000 лв. с монтаж.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - до -15 С - за отопление, до 22 градуса.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли - нямам възможност да кача схема.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 17-02-19 в 21:37.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    5
    #533

    Отговор: Избор на климатик '2019

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно
    · жилищно;
    · магазин или склад;
    · промишлено помещение;
    · офис и т.н
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? само за охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 40м2 96м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); пвц с двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 4м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; североизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? втори етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; общо
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? северозападна Враца
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 27
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? външна на цялата къща
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? около 1500
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? 40 градуса
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли Здравеите решил съм да си охлаждам общото помещение в къщи бях се насочил към този но от фирмата ми препоръчаха това възможно ли е Амбъра да има такива характеристики и заслужава ли тази разлика в цената.
    Климатик: GWH12ACC Fairy Климатици: GREEКлиматик: GWH12YD Amber Nordic

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #534

    Отговор: Избор на климатик '2019

    боби65, изискванията ви са несъвместими с предлаганата в Европа климатична техника.
    Каквото и да изберете, ще е въпрос на компромис.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #535

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Само за охлаждане на 40кв.м. север/изток и желана 27° и бюджет 1500лв......едва ли ще има драми.
    Ако е действително само за охлаждане не би трябвало да се гледат нордик моделите.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    5
    #536

    Отговор: Избор на климатик '2019

    А какво е подходящо лятото и без климатика вътре температурата стига максимум 30 градуса просто ми се иска да е по комфортно.Иска ми се и да е по икономичен или при охлаждане всички са икономични.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #537

    Отговор: Избор на климатик '2019

    За 96м3 може да е 12ка ама по 2.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    7
    #538

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Дали е удобно за някакъв коментар, поне отправна точка...

  17. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #539

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Боби65, както казва Миланов, Амбърът е модел, даващ определени предимства при отопление, конкретно за вашия случай не разбирам защо ви го предлагат, освен да ви вземат някой лев повече. И за Амбъра и за Ферито има теми, не пречи да ги изчетете, за да сте по-инфирмиран. А и сте за 14 или 18-ка по-скоро, макар и само да искате да охлаждате ...



    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #540

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Herz Виж публикацията
    Дали е удобно за някакъв коментар, поне отправна точка...
    Като отправна точка - ревизирайте си бюджета!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 205 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 10:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 23:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 15:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-15, 00:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе