Страница 35 от 205 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #511

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от GeorgiBonev Виж публикацията
    Често излизане в Дефрост, не достига зададената температура.
    Подменяха платка, после цялото външно тяло...няма и няма
    До преди 3 дни температури на въздуха бяха 15`C, а той не можеше да достигне исканата от мен температура /говоря за 22-23 зададени по дистанционното/
    Или имате много големи загуби и сте за 18 ка или машината не е била наред .
    Така като гледам имате доста прозорци ,а и предполагам вратата на коридора стой отворена.
    Най- вероятно може да сте за 18 ка,но това трябва фирмата да ви каже.
    От фирмата какво ви казаха за Дайкина ?
    И какво ви предлагат на негово място ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    39
    #512

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Всичко хубаво, но човека си търси климатик за преходния сезон преди да пуснат парното, а не да се отоплява през цялата зима. Също така Амбър 12 не е комфортна машина с оглед високия миниму на, който работи. Иначе няма спор, че топли.
    Е да де, но аз разбрах..., евентуално търси: един климатик с по дълга въздушна струя
    ? :-) Високият минимум според Вас,какво общо има с конфорта? Конфорта за мен е тишина и безветрие, което с климатик е трудно достижимо. Високият минимум е пари, но при Амбъра това се държи под контрол. но както и да е! Амбъра е точно за такива просторни помещения, 35кв. и малко отгоре! За мен и сега е преходен сезон. :-).

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #513

    Отговор: Избор на климатик '2019

    valyo68, “Конфорта за мен е тишина и безветрие”,
    за коНфорта не знам, но за да постигнеш някакъв коМфорт в режим охлаждане при използване на климатик
    “безветрие” няма как да няма.
    Rado Smilkov одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #514

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от GeorgiBonev Виж публикацията
    Здравейте,
    моля за помощ избор на климатик:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · къща
    2. Предимно за отопление и по-малко за охлаждане.
    3. Kaĸвa e:
    · квадратурата на помещението: 30 квадрата, климатика ще е разположен на късата страна под прозореца
    · ПВЦ дoгpaмa
    · изложение нa пoмeщeниeтo; югозапад
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- дневен тракт
    4. B ĸoя част на България:
    - Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe: зимата около 22-23 градуса.
    6. Имa ли изoлaция:
    - по външните стени 10см стиропор.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди:
    - готварска печка, хладилник, фризер, телевизор,
    8. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    - зимата до -15 С - мястото е много ветровито
    9. Бюджет - 3000лв - ПОДОВ КЛИМАТИК

    Върнах на Официалният представител на Дайкин един такъв FVXМ35F/RXМ35М не желая същата марка

    Обмислям варианта за: GENERAL FUJITSU AGHG14LVCA

    Очаквам вашите мнения и предложения.
    Благодаря предварително







    Посочената машина 14lvca, ще се справи с ветровитото местоположение, няма база за сравнение с Дайкина!

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Mega и rosswen харесват това.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    4
    #515

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    от фирмата за Дайкин не дадоха никакво обяснение.
    Щели да го изпратят в завод на Дайкин да бъде тестван там......
    Не са ми препоръчвали и нищо друго, а и освен това те имат 2 модела подови клим само.
    Врата към коридора е постоянно отворена, защото там имам едно Фуджитсу, монтирано за да топли коридора, а и да "помага" на Дайкина.
    Моля за други предложения за климатици от Ваша страна, че в събота ще трябва да реализирам покупка. Зимата е все пак още в средата
    Благодаря!

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #516

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от GeorgiBonev Виж публикацията
    Здравейте,
    от фирмата за Дайкин не дадоха никакво обяснение.
    Щели да го изпратят в завод на Дайкин да бъде тестван там......
    Не са ми препоръчвали и нищо друго, а и освен това те имат 2 модела подови клим само.
    Врата към коридора е постоянно отворена, защото там имам едно Фуджитсу, монтирано за да топли коридора, а и да "помага" на Дайкина.
    Моля за други предложения за климатици от Ваша страна, че в събота ще трябва да реализирам покупка. Зимата е все пак още в средата
    Благодаря!
    Иван над вас го е написал, послушайте го.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    32
    #517

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Трябва ми съвет за климатици.
    Предстои ми да оборудвам двустайна панелка в София на 2-ри етаж изцяло южно изложение и вътрешен.С ПВЦ дограма троен стъклопакет ка-б-енерджи 5 камерна.Трябва предимно за отопление и ЕВЕНТУАЛНО ако се налага охлаждане по малко лятото.Двете стаи са по 17кв./44м3 и една 8кв./22м3.Във всички стаи живеят хора.Ще се слага вътрешна изолация на всички външни стени и тавани -фибран 2см.Външна също се планува ,но за момента няма никаква отвън.В едната голяма и малката стаи ще има телевизор и ПЦ като техника.Бюджета е до 1,3-1,4к за брой, но варира взависимост дали ще трябват 2 или 3 климатика и какви ще са цените,защото нямам представа от климатици и ценови класове.
    1.Пъво възниква въпросът дали да са 2 или 3 климатика.защото малката стая е под въпрос дали е удачно да се слага и там климатик?
    2.След това вече какви ще са подходящи като марка , модел и мощност?Разбира се за инверторни става дума.
    3.Къде е най -добре да се монтират?
    4.Всичко друго ,което пропускам да спомена .


  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #518

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от izzy58 Виж публикацията
    Трябва ми съвет за климатици.
    Предстои ми да оборудвам двустайна панелка в София на 2-ри етаж изцяло южно изложение и вътрешен.С ПВЦ дограма троен стъклопакет ка-б-енерджи 5 камерна.Трябва предимно за отопление и ЕВЕНТУАЛНО ако се налага охлаждане по малко лятото.Двете стаи са по 17кв./44м3 и една 8кв./22м3.Във всички стаи живеят хора.Ще се слага вътрешна изолация на всички външни стени и тавани -фибран 2см.Външна също се планува ,но за момента няма никаква отвън.В едната голяма и малката стаи ще има телевизор и ПЦ като техника.Бюджета е до 1,3-1,4к за брой, но варира взависимост дали ще трябват 2 или 3 климатика и какви ще са цените,защото нямам представа от климатици и ценови класове.
    1.Пъво възниква въпросът дали да са 2 или 3 климатика.защото малката стая е под въпрос дали е удачно да се слага и там климатик?
    2.След това вече какви ще са подходящи като марка , модел и мощност?Разбира се за инверторни става дума.
    3.Къде е най -добре да се монтират?
    4.Всичко друго ,което пропускам да спомена .

    Така разположена малката стая си плаче за конвектор. Иначе за лявата стая аз бих сложил MHI srk20zs-s за дясната понеже има и кухня, която предполагам ще се отоплява MHI srk25zs-s. Ще се спи във всички стаи?
    Gyokov одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    32
    #519

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Да, във всички ще се спи,пропуснах да спомена ,че през стаите минават тръбите на парното,без радиатори,защото е спряно. Иначе от моето проучване за марки се насочих към митцубиши,генерал и дайкин ама май последното не е много оферта за качество?

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #520

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Ако още не си сложил Ка стъклата ги сменяй с. бяло,
    че с това изцяло южно изложение няма да ти се наложи”евентуално” да охлаждаш,
    ами цяло лято.
    Genadi80 одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    32
    #521

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Toчно вчера ги сложих ,бях писал и за тях тук за съвет пък никой не спомена да махна ка-то...Ама карай,свирено е вече.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #522

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Аз съм с юг/изток и по ми допада "к" стъкло. Пак троен стъклопакет. С 4-сезона пускам отопление и май месец.
    Gyokov, zxc0, Vizi и 2 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #523

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от izzy58 Виж публикацията
    Toчно вчера ги сложих ,бях писал и за тях тук за съвет пък никой не спомена да махна ка-то...Ама карай,свирено е вече.
    Не се впрягай излишно. Тези неща зависят не само от изложението, а и от това дали имаш засенчване. Тази подробност, обаче се пропуска редовно. За едната стая където имаш балкон лятото няма да е проблем, защото слънцето е високо и горния балкон над теб ще прави сянка. Зимата ще пропуска повече слънчева радиация, когато слънцето е ниско. За другите прозореци на другите стаи, ако няма някое дърво или съседна сграда да ти хвърля сянка ще е проблем в някаква степен, но пък ще си ползваш климатиците по първичното им предназначение.
    Gyokov, milanov, Vizi и 1 други харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #524

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Това е троен стъклопакет с Ка и енерджи, което не е същото като двоен със Ка. Проблем няма никакъв - изборът е чудесен по мое мнения. Освен това като цяло Ка стъклото е проблем на югозападно изложения. За климатиците има по-вещи да ти предложат.
    Gyokov, bobivg, rosswen и 2 други харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    32
    #525

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Какъв е евивалента на предложените мицубишита от колегата по-горе ,но на дженерал ? И последно за малката стая дали е наложително и какъв?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 205 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе