Страница 86 от 205 ПърваПърва ... 3676848586878896136 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,276 до 1,290 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #1276

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, моля да ми помогнете за избор на климатик.Изискванията са ми като на всички, предполагам, а именно:нисък разход на ел.енергия,тиха работа, дефроста му да не е досадно често,оптимален on/off, надежност и комфорт.Долу съм дал снимка отвън,за да се добие представа за разположението на прозорците,както и скица на стаята, с прилежащата спалня,защото ми се иска и тя да намазва малко от климатика,като държа вратата към нея отворена по някой път.Моля ,ако ми предложите повече от един избор,нека те да са подредени от най-подходящия към по-малко и т.н.,за да не пишем после допълнително кой е най-добре да взема.С приоритет е работата му през зимата.Благодаря ви предварително.Вътрешното тяло мисля да го сложа над вратата към спалнята.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:

    · жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?

    И за двете,но с приоритет е отоплението.

    3. Kaĸвa e:

    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;

    20кв.м,50куб.м.

    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);

    Пвц двоен стъклопакет

    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;

    8кв.м

    · изложение нa пoмeщeниeтo;

    Изток-юг

    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;

    3 ет.,Хол-кухня

    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?

    Апартамент

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?

    Хасково

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?

    Комфортна температура.Лято 26С°,зима,около 23-25 С°,предполагам.

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa

    Изолация има,но незнам каква.Да приемем,че е 5см.стериопор.

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?

    Има хладилник и телевизор


    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?

    Бюджетът е 1500-1800 с монтаж

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?

    Приоритет ми е отоплението,така че нека да може да е ефективен до около-15 С°

    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Помещението е правоъгълник със страни 3.30м/6,20м.По една външна стена от двете оказани дължини,на които са и прозорците.Има тераса по цялата външна част. Един източен прозорец-2кв.м,един югоизточен-4 кв.м,един южен-2кв.м.[IMG]

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от stoianmitkov; 17-06-19 в 21:45.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    2
    #1277

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, ето и моето запитване:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    · магазин или склад;
    · промишлено помещение;
    · офис и т.н
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 35 м2
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; ~ 7м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 5-ти етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл , cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? ~ 24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? перлитова замаска, стиропор на тавана (3 мм. декоративни плочи)
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? хладилник, ТВ, готварска печка
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? ~ 1600-1700 лв. с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15/+35
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Благодаря предварително за съветите!

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1278

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от FearSoft Виж публикацията
    ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 35 м2
    B ĸoя част на България Пловдив
    Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? ~ 1600-1700 лв. с монтаж
    Едва ли ще се намери някой, който да възрази, че К2У единствения възможен вариант...

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #1279

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Наистина много трудна работа с тази квадратура и посочения бюджет. Освен някое Gree или Мидея 18 Бланк или Прайм за тази цена с монтаж, ама какво-що ще бъде зимата... Само за едни базови модели Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC45ZSP-W или Hitachi RAK-50RPC/RPD ще трябват поне още 300-400-500 лв.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1280

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Аз пък си мислех за едно фуджицу ЛМЦ 14 ка .
    Тук в Пловдив и една читава дванайска би свършила работа , но тая дограма...

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1281

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Наистина много трудна работа с тази квадратура и посочения бюджет. Освен някое Gree или Мидея 18 Бланк или Прайм за тази цена с монтаж, ама какво-що ще бъде зимата... Само за едни базови модели Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC45ZSP-W или Hitachi RAK-50RPC/RPD ще трябват поне още 300-400-500 лв.
    Хитачи имат и модел RAK42RPD с 2 Cylinder Rotary 1350 вата компресор - около 1900 лв. с монтажа...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #1282

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте отново, Явно на никой не му се четат дълги обяснения, затова ще повторя питането си от вчера, но само с ключовите думи

    Варна, 21 м2, Изцяло среден, добре изолиран, източен ХОЛ с кубненски бокс и всички уреди без пералня в него - никакъв проблем за висок клас 9ка. Тук обаче идва уловката: собствениците (родителите на жена ми) искат и спалнята (13 м2) и коридора (9 м2) също да хващат малко от студеното. Ясно е че ще има голяма разлика между температурите на хола и спалнята, но това не е проблем. Идеята е в големите жеги в спалнята да не става над 26-27 градуса.

    Основния ми въпрос е дали да вземем 9ка (или 10ка на Тошиба) или по-скоро да вземем 12ка (13ка при Тошиба). Тъй като държим на плазмата и йонизатора, избора ни се свежда до Мицубиши или Тошиба, а именно следните модели:

    MITSUBISHI MSZ-LN25VGW/MUZ-LN25VG
    MITSUBISHI MSZ-LN35VGW/MUZ-LN35VG

    Toshiba RAS-10PKVPG-E/RAS-10PAVPG-E Super Daiseikai 9
    Toshiba RAS-13PKVPG-E/RAS-13PAVPG-E Super Daiseikai 9

    MITSUBISHI MSZ-FH25VE / MUZ-FH25VE
    MITSUBISHI MSZ-FH35VE / MUZ-FH35VE

    Освен разбира се безшумната работа, също така държим ако е възможно и на адекватен Автоматичен режим. В моя хол съм с Toshiba RAS-402GDRH и без проблеми отоплявам/охлаждам над 60 м2 (неравномерно разбира се, но задоволително) но автоматичния му режим е трагедия. Дори да затоворя вратите и да отделя хола (28 м2) пак дори не може да се доближи до зададената температура, а като усиля вентилатора ръчно, не само че я достига, ами и я подминава, което също ме дразни, защото става прекалено студено/топло.









    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1283

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Аз не бих сложил вътрешното тяло над дивана, ако по средата на тази стена няма прозорец бих го монтирал по средата...

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1284

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Valchev83, какво ще кажеш за TOSHIBA RAS-225GDR?
    Знам къде се продава една такава във Варна.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #1285

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Valchev83, какво ще кажеш за TOSHIBA RAS-225GDR?
    Знам къде се продава една такава във Варна.
    Това ако е пак някой модел, правен специално за Япония и с дистанционно на японски - твърдо НЕ! Доволен откъм работа на моята Toshiba RAS-402GDRH, като изключим автоматичния режим на вентилатора, но вече над 3г я имам и още се налага да гледам книжката, а има и функции, които така и не разбрах как се ползват. Всяко меню има подменюта, а те си имат свои под-подменюта, а някои под-под-менюта имат и 4ти "слой" крайни опции, а превода на инструкцията не стига толкова "надълбоко".

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1286

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Valchev83 Виж публикацията
    Доволен откъм работа на моята Toshiba RAS-402GDRH, като изклю, но вече над 3г я имам и още се налага да гледам книжката, а има и функции, които така и не разбрах как се ползват.
    Ама то ползването на тези функции съвсем не е задължително!
    Ти си знаеш де, поне не можеш да се оплакваш, че не си получил съвет.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #1287

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Valchev83, вътрешното тяло ще е по- добре да е около три метра по в дясно отколкото е на схемата. Да е максимално възможно срещу вратата. Тошибата е по- добрия избор според мен, ако изключим автоматичния режим, но пък плазмата и йонизатора са перфектни. Имам 255 ПДР и въпреки, че е в малка стая авт. режим пак е трагедия. Мога да си представя какво ще е в по- голямо помещение. Явно японците не са го смятали за нас в Европа, тъй като в Япония помещение над 10 кв. се счита за огромно, едва ли не зала, и са го сметнали автоматичния да работи адекватно само в много малки помещения с по- големи топлозагуби.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #1288

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Каспър, Разбира се! Няма спор, че ще е отлична машина, просто емпирично установих, че дистанционното на японски не е за мен

    Между другото, мисля, че жена ми започва да поддава и май най-после може да я убедя да сложим климатик в спалнята. Някой има ли впечатления от тези двата модела на Самсунг. Това, което ми хареса е, че са със специална конструкция, при която като постигне зададената температура затваря клапата и започва да духа през 20 000 малки дупчици по целия челен панел и не се усещало никакво течение. Това разбира се е според рекламата, но дали наистина е така...? Вградения Wi-Fi също е хубава екстра, която май никой друг климатик в тоя ценови клас не ти дава "безплатно".

    Samsung AR09MSPXBWKNEU / AR09MSPXBWKXEU Wind-Free wifi - инверторен
    Samsung AR09JSPFAWKNEU / AR09JSPFAWKXEU Wi-Fi - хиперинверторен


    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa1 Виж публикацията
    Valchev83, вътрешното тяло ще е по- добре да е около три метра по в дясно отколкото е на схемата. Да е максимално възможно срещу вратата. Тошибата е по- добрия избор според мен, ако изключим автоматичния режим, но пък плазмата и йонизатора са перфектни. Имам 255 ПДР и въпреки, че е в малка стая авт. режим пак е трагедия. Мога да си представя какво ще е в по- голямо помещение. Явно японците не са го смятали за нас в Европа, тъй като в Япония помещение над 10 кв. се счита за огромно, едва ли не зала, и са го сметнали автоматичния да работи адекватно само в много малки помещения с по- големи топлозагуби.
    Апартамента е нов и с инсталация, прекарана от строителя. Вече нямат търпение да го завършат и да се пренасят, така че не им се кърти, за да удължават тръбите. Дори и външното тяло не искат да местят нагоре, макар че както е предвидено да е на земята, като излязат да си пият кафето на терасата през лятото горещия въздух ще духа право в тях, но не успях да ги убедя, че трябва да е горе. А относно позицията, каква е разликата? По средата на стената ще има маса с 4 стола, където също ще прекарват известно време. Идеята е да е над дивана и основно да стои насочен по диагонал към вратата към коридора, за да не духа никога директно в тях, където и да са седнали. Ако е там, където казваш, вероятно ще усещат в краката си отразената от стената студена струя през лятото, а точно това искаме да избегнем.
    Този пост е редактиран от Valchev83; 18-06-19 в 01:53.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1289

    Отговор: Избор на климатик '2019

    FearSoft, предвид условията, ще Ви насоча към:
    Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai
    Gree GWH18ACD-K6DNA1D (LCLH) Fairy
    Chigo CS51V3G-1D169E2-W3
    General Fujitsu ASHG14KMTB (с още малко усилия)
    и
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Едва ли ще се намери някой, който да възрази, че К2У единствения възможен вариант...

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1290

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Valchev83, моя съвет е за Toshiba RAS-10PAVPG-E Super DaiSeiKai 9.
    kantonaa1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе