Страница 42 от 205 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    3
    #616

    Отговор: Избор на климатик '2019

    По добре висока мощ да се ползва на ниски обороти, отколкото на - 15 в мъглата да се разбучат седмиците

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,952
    #617

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от logical Виж публикацията
    По добре висока мощ да се ползва на ниски обороти, отколкото на - 15 в мъглата да се разбучат седмиците
    Моята 7-ца, на -12, консумира около 320-340W, настроена на 25гр., в 14м2, не повече изолирани от Вашите стаи. Дали вижда зор, според Вас? Машините, които са Ви натресли, са за по 20-30м2 помещения...
    Този пост е редактиран от rosswen; 27-02-19 в 17:21.
    Rado Smilkov одобрява това.

  4. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #618

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Ако така са ви убедили, хубаво. Само да вметна, че къщата ни е до язовирче и мъглата няма да им пречи на Амбърите, гарантирам... но на вентилатор 1. или 2. степен разходът е + 15 до 20% грубо... Ако се загледате в сервизните, ще видите, че деветката и 12 на Амбър са почти еднакви и са абсолютно преоразмерени - вероятно с твърде много - за вашите помещения.
    Приятелски съвет, прочетете тези теми:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...upreme-56.html
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...d-k6dna1d.html
    Ще ми е много интересно да споделите после в конкретните теми впечетления от това дали работят инверторно машините или он/офф и каква е им е консумацията в помещения като вашите. За топлене - ще топлят... повече, отколкото ще ви е необходимо!
    П.П. Logical (без да искам да ви обидя на ник, но изборът ви е unlogical, та е малко иронично), колегата Рос, който е писал по-горе, живее до Дунав (това заради мъглите, влагата и температурите го вмятам) и знае какво говори!
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 27-02-19 в 18:05.
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,952
    #619

    Избор на климатик '2019

    Абе лошото е, че са го "нахендрили" яко. Аман от специалисти. Инверторен режим, сигурно се шегуваш? И на отворен прозорец, сигурно няма да работи като инвертор. Ефектът "Нокрия в кенеф", ще важи с пълна сила.
    VeleV.Klima и Rado Smilkov харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #620

    Отговор: Избор на климатик '2019

    И къде пише, че инверторите не могат да работят on/off? Има и други, далеч по-класни от Амбър машини, които работят on/off основно, но това не оказва влияние върху разхода им. Аз Радо съм ти предложил да направим размяна (моят храчи една десета от твоя ама ти все бягаш ).
    Иначе и аз не бих сложил 9-ка Амбър в под 20 квадрата освен ако не липсва някой прозорец. Това са мощни и доста духащи машини.

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #621

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от logical Виж публикацията
    По добре висока мощ да се ползва на ниски обороти, отколкото на - 15 в мъглата да се разбучат седмиците
    Скоро ще запеете друга песен, дано поне да имате опция за смяна, че горко ви, особено този, който ще обитава 11м2 стаята.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,952
    #622

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    И къде пише, че инверторите не могат да работят on/off? Има и други, далеч по-класни от Амбър машини, които работят on/off основно, но това не оказва влияние върху разхода им. Аз Радо съм ти предложил да направим размяна (моят храчи една десета от твоя ама ти все бягаш ).
    Иначе и аз не бих сложил 9-ка Амбър в под 20 квадрата освен ако не липсва някой прозорец. Това са мощни и доста духащи машини.
    Он/офф, в такива малки и изолирани стаи, е почти неизбежен. Но с тези мощности, дебити и шумове, дискомфортът е гарантиран.
    dodo_pv, Kasap и Vizi харесват това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #623

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Какво сте го емнали човека. Всеки си има глава на раменете и си я ползва по предназначение. Хубав, лош, изборът си е негов и парите са си негови. всички тези приказки постфактум са напълно излишни.
    Това е просто форум и когато някой попита, ние можем да дадем мнение или препоръка. Дали някой ще се съпбрази с тях си е лично негова работа.
    VanDan, VeleV.Klima, Mega и 2 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #624

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Добро, лошо, човека избрал, връщане няма.Дано да е доволен.За мен 7 KGT щеше да си работи добре в казуса.
    VeleV.Klima, Kasap, Mega и 2 други харесват това.

  12. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #625

    Отговор: Избор на климатик '2019

    [QUOTE=tony34al;918378]Какво сте го емнали човека. Всеки си има глава на раменете и си я ползва по предназначение. Хубав, лош, изборът си е негов и парите са си негови. всички тези приказки постфактум са напълно излишни...

    Тони, прав си за горното, но просто ме хвана яд, ако само беше споменал човекът, че има и Амбър в уравнението в тези стаи, веднага щях да реагирам, ама той за съвсем други машини говореше... И не е да го обиждаме или да го караме да съжалява, а да предпазим някой друг четящ, и не от една или друга машина - конкретно Амбъра, който си има плюсовете и минусите, - а от това, че много фирми злоупотребяват с незнанието на потребителите, от една страна, и/или са ужасно некомпетентни, от друга. Мен на тях ме е яд, не на колегата.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    rosswen и poluks харесват това.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #626

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Какво сте го емнали човека. Всеки си има глава на раменете и си я ползва по предназначение. Хубав, лош, изборът си е негов и парите са си негови. всички тези приказки постфактум са напълно излишни.
    Това е просто форум и когато някой попита, ние можем да дадем мнение или препоръка. Дали някой ще се съпбрази с тях си е лично негова работа.
    Никой не го е емнал. Парите са си негови и за каквото иска за това ще ги даде. Просто се споменава, какво може да очаква от нокрия в кенеф.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #627

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Радо, аз те разбирам много добре, но раззбери и ти - никого и в нищо не можеш да убедиш, колкото и добри помисли да имаш. Да не говорим, че хората, които четат са единици. Аз съм тук от 10-ина години и как бе за толкова време не спряха да се задават два въпроса.
    Първия е каква е разликата м/у Фуджицу, Фуджи и Генерал, и втория е - Нали са произведени в Япония...
    Aleksandars, Mega, SPSt и 2 други харесват това.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    4
    #628
    [QUOTE=Rado Smilkov;918381]
    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Какво сте го емнали човека. Всеки си има глава на раменете и си я ползва по предназначение. Хубав, лош, изборът си е негов и парите са си негови. всички тези приказки постфактум са напълно излишни...

    Тони, прав си за горното, но просто ме хвана яд, ако само беше споменал човекът, че има и Амбър в уравнението в тези стаи, веднага щях да реагирам, ама той за съвсем други машини говореше... И не е да го обиждаме или да го караме да съжалява, а да предпазим някой друг четящ, и не от една или друга машина - конкретно Амбъра, който си има плюсовете и минусите, - а от това, че много фирми злоупотребяват с незнанието на потребителите, от една страна, и/или са ужасно некомпетентни, от друга. Мен на тях ме е яд, не на колегата.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

    Можехте тогава на мен да ми дадете съвет преди още да съм направил покупката, вместо да го съветвате него пред свършен факт

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #629

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    ... никого и в нищо не можеш да убедиш, колкото и добри помисли да имаш. Да не говорим, че хората, които четат са единици. Аз съм тук от 10-ина години и как бе за толкова време не спряха да се задават два въпроса.
    Първия е каква е разликата м/у Фуджицу, Фуджи и Генерал, и втория е - Нали са произведени в Япония...
    Така е за избора, но все по-често се случва точно това. Никой не слуша какво му се говори, какво се обяснява, след това се започва, ама машината така, машината иначе, ако може да я сменим...
    VeleV.Klima, Kasap, tony34al и 4 други харесват това.

  18. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #630

    Отговор: Избор на климатик '2019

    [QUOTE=blazinskin;918388]
    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията


    Можехте тогава на мен да ми дадете съвет преди още да съм направил покупката, вместо да го съветвате него пред свършен факт
    Има други, по-компетентни от мен, които ще дадат по-компетентен съвет за изброените машини. Коментирам машина, която имам и наблюдавам. Ако все пак настоявате за скромното ми мнение, то е: вдигнете бюджета, от една страна, внимавайте много с офертите, които включват и монтаж в тази цена, която сте определили (монтажът и фирмата, от която вземате машината, понякога е по-важна от самата машина - гаранции, консултиране, профилактика), от друга, и от трета, аз бих писал на лични на потребителя по-горе с ник Mega, щом сте от София. Погледнете и тази тема:
    https://forum.setcombg.com/въпроси-с...нтаж.html


    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 27-02-19 в 20:16.
    VeleV.Klima одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 205 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе