Страница 43 от 205 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #631

    Отговор: Избор на климатик '2019

    В 11 квадрата бих сложил японска 22-ка от висок клас.

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Aleksandars, Kasap, SPSt и 4 други харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #632

    Отговор: Избор на климатик '2019

    И базов модел да е, пак ще работи перфектно.
    SPSt, Genadi80 и Rado Smilkov харесват това.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #633

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от blazinskin Виж публикацията
    Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?- 1200лв с монтаж;
    General Fujitsu ASHG12LLCC Eco² Inverter
    Chigo CS-35V3A-1B163AH5X (LCLH)
    Hitachi RAK-35PED/RAC-35WED Dodai

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #634

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от mich1 Виж публикацията
    64 м2, 144 м3, Н=2,2-2,3 м
    mich1, по схемата която сте приложили, не става ясно, кое е това помещение? Поправете ме, ако греша....

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    4
    #635
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    General Fujitsu ASHG12LLCC Eco² Inverter
    Chigo CS-35V3A-1B163AH5X (LCLH)
    Hitachi RAK-35PED/RAC-35WED Dodai
    Благодаря много за предложенията. Цял ден го гледах този Fujitsu, но ми препоръчаха Toshiba RAS-13BKVG-E1 Mirai R32, че били с японски компресор, а другите са си китайски. Нямам идея кое би било по-добро. Също голям проблем е и кой да го монтира. Мислех си Вимакс или Антоновклима?
    Поздрави!

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #636

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от blazinskin Виж публикацията
    Toshiba RAS-13BKVG-E1 Mirai R32, че били с японски компресор
    Ще замълча....
    rosswen и Rado Smilkov харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #637

    Отговор: Избор на климатик '2019

    За Вимакс или за японския компресор... Или най-вероятно и за двете. [emoji3]
    rosswen, Genadi80 и Rado Smilkov харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    4
    #638

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Хаха ами реално ми хванаха интереса с 5те години гаранция за Тошибата и "безплатен" монтаж.
    Иначе съм отворен за предложения от къде да си взема климатика и кой да го монтира. Може и на лично, ако се притеснявате от реклами
    Поздрави!

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    4
    #639

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    mich1, по схемата която сте приложили, не става ясно, кое е това помещение? Поправете ме, ако греша....
    Здравейте. Това е общата квадратура на къщата. В момента в хола има дайсекай 16-ка, който работи нон стоп като духалка, което май не е добре. Спира само като обезскрежава за по няколко минути. От друга страна пък, ако не работи постоянно, веднага пада температурата. Затова, за да не го хвърлям, идеята ми е да го преместя в северната стая 11м2 да топли и банята 6 м2, а на мястото му, да сложа Шорай 22-ка, който да топли останлите помещения.

    Междувременно вчера в темата се обърна внимание, че оразмеряването на климатика е много важно и някои потребители топлят цели етажи с по една 9-ка или 12-ка. По тази логика излиза, че и мен са ме прецакали както потребителя с амбър-а, след като в друга къща с външна и вътрешна изолация на стените и тавана, сложих 2 MHI25ZS-s за 8 и 16 м2 и MHI35ZS-s за 12 м2 и вероятно съм в ситуацията, която беше дискутирана вчера + това от по-рано:

    1.При отопление ще работи около и малкопод номинал, спирайки и тръгвайки сфучене по няколко пъти на час.
    2. Двойнисметки за ток.
    3. Силен вятър и хистерезисот минимум 1 градус на стайнататемпература.
    4. Постоянно пукане напластмаси.
    5. При охлаждане ще издухвастудена струя, на която няма да може дасе спи комфортно.
    6. Като го спрете презлятото, по време на сън, ще се будите,облян в пот.
    7. Ще станете писател, катоМиланов и ще донапълните форума с излишнимнения, добре познати ни от последните5 години. „


    В момента работи само едната 25-ца и 35-цата като топлят коридор и баня около 4 м2, които са между двете стаи. Декмември общата сметка беше 55 лв., а януари малко над 70. Неприятно духане се усеща веднъж-два пъти дневно за по няколко минути, когато обезскрежава. Нощем понякога също не е приятно, но това е най-вече защото още не съм прочел упътването и не съм избрал оптимален режим на работа, градуси и поток на струята. Иначе стопля много бързо и вероятно има он-офф режим. Каква е идеята на инвертора не разбрах, ако може някой да обясни с думи прости?

    Та ако приемем, че са ме прецакали, питам за другата къща какво да правя, за да не повтарям грешката и преди да съм купил новата машина?

    Надявам се, че сега е по-ясно. Лек ден

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #640

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от mich1 Виж публикацията
    Здравейте. Това е общата квадратура на къщата. В момента в хола има дайсекай 16-ка, който работи нон стоп като духалка, което май не е добре.
    Миланов, да не си се оплакал повече, че климатиците ти работят on/off, а не като духалки!
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #641

    Отговор: Избор на климатик '2019

    mich , със Zs-s не си се преметнал много защото минимума му на отопление е 160w. а на амбър по данни на потребители е към 500. Освен това дебитите са несравними.
    Може би щяхте да минете и със 20Zs-s. но не си струва да го мислите защото минимумите на 20,25 и 35Zs-s са си все 160w. има малка разлика в дебитите и в цените но като цяло сте си купили хубави машини затова сте доволен.

    Идеята на инверторния климатик е да ти дава комфорт (ненатрапвайки се с работата и присъствието си) докато работи сравнително икономично. Преоразмеряването му за дадено помещение влошава горните му предимства , като степента на това влошаване е в зависимост от конкрерния модел и марка.
    Този пост е редактиран от Mig82; 28-02-19 в 10:35.
    rosswen и Rado Smilkov харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #642

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от mich1 Виж публикацията
    Здравейте. Това е общата квадратура на къщата. В момента в хола има дайсекай 16-ка, който работи нон стоп като духалка, което май не е добре.
    Климатикът Ви работи точно както трябва. Ако поддържа исканата температура - няма нужда от смяна и не го пипайте изобщо! Да го местите и сложите 16-ката в 11м2 ще бъде огромна грешка.
    rosswen и dimjek харесват това.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    2
    #643

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Привет на всички.Налага ми се покупка на климатик и вчера обиколих всички предлагащи такива в града. Всеки търговец хвалеше неговата стока и оплюваше стоката на конкуренцията. Така излезе, че никоя марка/модел не става за моите скромни нужди....Затова реших да пиша тук :-) Ето детайлите:


    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    ·
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    . за двете

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 20кв.м.

    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (ΠBЦ тpoeн cтъĸлoпaĸeт,

    · изложение нa пoмeщeниeтo; изток

    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, 2

    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- вceĸиднeвнa
    · в aпapтaмeнт

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято 21 зима 23

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - не

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - един малък фризер

    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1000-1100-1200

    Все пак съм се спрял на 2 модела,но бих приел всякакви предложения, свързани с параметрите, посочени по-горе.Единият е GENERAL ASHA12KL( фреон R32) и DAIKIN FTXB35
    Този пост е редактиран от dragoart; 28-02-19 в 11:31.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #644

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Миланов, да не си се оплакал повече, че климатиците ти работят on/off, а не като духалки!
    Като са on/off пукат, скърцат, фучЪт, иначе ми е все тая как работят.
    Ама единият как работеше..... 10мин работи и аРчи 250W вътрешното не духа, 10мин работи и вътрешното и пак аРчи 250W и накрая 10мин. off. С този режим някога с духалка идваше по икономично.....
    SPSt одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    5
    #645

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте. Нов съм във форума. Искам да Ви помоля за съвет от ваша страна относно закупуването на подов климатик за съответните ми нужди на този етап.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно (за детска стая)
    2. Ще се ползва през цялата година за охлаждане и за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 13 кв.м;
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - дограмата е ΠBЦ - двoeн cтъĸлoпaĸeт;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 3 кв.м;
    · изложение нa пoмeщeниeтo - изцяло южно;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - 2 етаж. Стаята е вътрешна
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- дeтcĸa.
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - в апартамент.
    4. B ĸoя част на България - гр. Пловдив.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - лято 22 зима 24/25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - външна 10 см. изолация.
    Благодаря ви предварително.Лек ден
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа- 2000 -2300 без включен монтаж.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Този пост е редактиран от Мирослав Нешев; 28-02-19 в 12:53.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 205 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе