Страница 95 от 205 ПърваПърва ... 45859394959697105145 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,411 до 1,425 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #1411

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Йордан Илиев Виж публикацията
    Здравейте!
    Какъв икономичен климатик бихте ми предложили за спалня 18кв.м. изсточнно изложение,само една стена външна , етаж 8 и с пвц дограма. Ще се използва за отопление и охлаждане, За гр. Ямбол става въпрос. Бюджет до 1400лв макс
    Благодаря Ви предварително!
    Предложиха ми засега
    Климатици от klimashop.bg: Инверторен климатик Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC, 12000 BTU, Клас А++ Безплатен монтаж
    Климатици от klimashop.bg: Инверторен климатик Fujitsu ASYG12LMCE/AOYG12LMCE Енергиен клас А++/А+ Безплатен монтаж
    Един глас за 35RPC.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Йордан Илиев одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #1412

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Йордан Илиев Виж публикацията
    Здравейте!
    Какъв икономичен климатик бихте ми предложили за спалня 18кв.м. изсточнно изложение,само една стена външна , етаж 8 и с пвц дограма. Ще се използва за отопление и охлаждане, За гр. Ямбол става въпрос. Бюджет до 1400лв макс
    Благодаря Ви предварително!
    Предложиха ми засега
    Климатици от klimashop.bg: Инверторен климатик Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC, 12000 BTU, Клас А++ Безплатен монтаж
    Климатици от klimashop.bg: Инверторен климатик Fujitsu ASYG12LMCE/AOYG12LMCE Енергиен клас А++/А+ Безплатен монтаж

    Машините не са лоши, но са големи за помещението. Намери отнякъде още 80 лв и си сложи един МХИ 20 ЗС-С. Идеален е за спалня. Работи много тихо.
    rosswen одобрява това.

  4. Junior Member Аватара на Йордан Илиев
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    95
    #1413

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa1 Виж публикацията
    Машините не са лоши, но са големи за помещението. Намери отнякъде още 80 лв и си сложи един МХИ 20 ЗС-С. Идеален е за спалня. Работи много тихо.
    Този ЛИ
    TECHNO-SHOP * Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #1414

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Йордан Илиев Виж публикацията
    Да. Добре е да го вземеш от фирма с добро реноме, която доставя и монтира.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1415

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa1 Виж публикацията
    Да. Добре е да го вземеш от фирма с добро реноме, която доставя и монтира.
    Е аз като 90% от моите климатици като съм ги купувал на принципа най- добрата цена печели какво ?
    Нямам никакви проблеми вече доста години , а и да ти кажа съм спестил пари за поне още 2 климатика !
    Може да разпита / прочете тук там и да вземе информиран избор.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #1416

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Е аз като 90% от моите климатици като съм ги купувал на принципа най- добрата цена печели какво ?
    Нямам никакви проблеми вече доста години , а и да ти кажа съм спестил пари за поне още 2 климатика !
    Може да разпита / прочете тук там и да вземе информиран избор.

    Наивно е да мислиш, че ако на теб ти е провървяло това ще се отнася и за всички останали.
    П.С. Принципът ти не е лош, но при климатиците има една досадна подробност- монтаж, който за съжаление не се отдава на всички еднакво добре.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,643
    #1417

    Отговор: Избор на климатик '2019

    На него му ги монтира личен приятел и за това си коментира така от собствената си позиция. Но това обяснимо не е валидно за повечето потребители.
    rosswen и ivan9494 харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    3
    #1418

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, търся съвет за климатик Ето информация:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    За двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    18 кв. 44 кубика
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    ПВЦ дограма 3 камерна с двоен стъклопакет, стъклото е с филтри, но не помня какви
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    3 кв.
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    Източно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    Панелка, 4-ти етаж, има външна изолация

    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    ХОЛ
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    Апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    Русе
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    23 градуса може би
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Има външна изолация на една външна стена, останалите стени са вътрешни. Дебелина може би 10 см. студопор
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    2 компютъра, телевизор и това е май
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    Бюджет около 1000-1200 лв. +- монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    До -15 :D
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Няма нищо особено, правоъгална стая с диван маса бюра и секцийка.

    За сега сме харесали това:
    Климатик Hitachi Dodai R32 RAK35PED/RAC35WED, гледах и едно Gree, но незнам до колко са удачни. Можете ли да предложите други варианти или това хитачи е добро? Желая да не е шумен нито вън нито вътре

    Благодаря

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    39
    #1419

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,

    Обикновено чета преди да питам и в доста случаи дори не стигам до питане, защото информацията ми е достатъчна, но сега съм пред голяма дилема

    Взех си ново жилище и искам докато правя ремонт да си предвидя място за климатик. След известно премисляне реших къде да стои външното тяло и къде вътрешното, така че да няма километри пътища. Проблемът е, че едва ли не е до терасата и под прозореца на съседите. В този ред на мисли едно от важните условия ми е външното тяло да е тихо (или да има тих режим - видях, че някои имат). Второто ми условие е вътрешното тяло да е по-плитко, че преди време бях с една Nocria и стърчеше 30 см напред, което мен адски много ме дразнеше. Ще се ползва само за охлаждане. Помещението е 35 кв. Бюджетът е до 1400 лв (без монтаж).

    Засега съм се спрял на:

    General Fujitsu ASHG09LMCA/AOHG09LMCA
    General Fujitsu ASHG09KMTB/AOHG09KMTA
    General Fujitsu ASHG12LMCA/AOHG12LMCA
    General Fujitsu ASHG09KGTB/AOHG09KGCA

    Не съм фен на марката, така че приемам всякакви предложения Честно казано не знам и дали 9-ка няма да е слабо...

    Благодаря предварително!

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1420

    Отговор: Избор на климатик '2019

    До HityrMe4ok: Здравей, имам чувството, че в Русе нарочно слагате началния клас климатици на Хитачи и после сте недоволни, а там е един от вносителите. Този модел е по-скоро за някъде, където климатът не е толкова влажен. За теб подходящият модел е: HITACHI RAK 25RPD / RAC 25WPD. Иначе панелките са топли, но така ще си сигурен, че ще имаш климатик при студено и влажно време.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 24-06-19 в 05:55.
    Phoenix_1, Rafailiev и HityrMe4ok харесват това.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,313
    #1421

    Отговор: Избор на климатик '2019

    @ RIPSTER
    -Ако дадеш повече подробности за помещението може и да ти се предложи нещо.
    -Те на охлаждане всички са тихи.
    -С тези 35м2 няма да е лошо да разгледаш и 18-ките.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    39
    #1422

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    @ RIPSTER
    -Ако дадеш повече подробности за помещението може и да ти се предложи нещо.
    -Те на охлаждане всички са тихи.
    -С тези 35м2 няма да е лошо да разгледаш и 18-ките.
    Помещението е хол + кухня, на последен етаж, с югозападно изложение. Нямам представа каква е изолацията или дограмата. Кубатурата е 100 м3.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    8
    #1423

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте отново,

    Преди няколко дни писах и колегите ме насочиха към GREE AMBER NORDIC. Само, че след малко личен рисърч (и четене на 50 страници коментари...) започнах да се притеснявам. Помещенията като кубатура са около 70м3, но и двете са малки и се чудя как да го монтирам за да не духа много. Доколкото прочетох това + шума са главните косури на този модел. Преписвам по-долу условията на жилището, ео и схема рисувана на ръка...

    https://drive.google.com/open?id=1Ev...gW7GdqThvNfFf_

    Жилище:

    • Спалня И хол, които са преходни - разделени с портална врата, с обща квадратура малко над 25м2 (хол около 12км2, спална около 14м2), височина на тавана 2.80м, т.е. около 70кубика обем.
    • И в двете стаи спи човек на леглата
    • Стаите са без изолация, на 2 ет и дограмата е стара, сравнително запазена, но все пак дървена (двукрила). Планира се смяна на дограмата... вероятно догодина. Изолация скоро няма да има.
    • Локацията е Пловдив (много топло лято, зимата обикновено е мека, но често пада до -15-20 нощем), изложението е запад-юг за спалнята и запад за хола.
    • Желаната температура е около 25градуса, както лете така и зима.
    • Бюджета, които бях притотвил е до 1500 с монтажа, но в името на нещо по-качествено може и да стигна до 2000 като абсолютна горна граница.

    До момента съм разглеждал Daikin FTXF45A / RXF35A Sensira на цена около 1300лв с монтажа, който ми предложиха и местни случайни фирми, както и GREE AMBER NORDIC 12-ка за 1700лв с монтажа.

    Дайкина не ми допадна, защото е с малък капацитет и нисък клас и не вярвам да смогне на двете стаи.
    Gree-то ме притеснява къде да го сложа, за да не духа и да не е шумно... стаите виждате са малки.

    1. Има ли други алтернативи за посоченото жилище?
    2. Също така къде би било най-удачно да се монтира?

    Аз мислех, за мястото което съм означил, но е доста тясно отгоре... Прозореца е трикрил, от старите, и е много голям. Над него остават едва 35см до тавана, а хоризонтално са към 40см и няма как да пасне вътрешното тяло между стената и прозореца, трябва да е над-него.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    3
    #1424

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Еее, в Русе сме баш тарикати, за това така :D

    Благодаря за препоръката

    А дали има смисъл да купувам 35-цата на този модел, който си препоръчал?

    Или 25-тицата е напълно достатъчна

    И коя фирма в РУсе, може да ми препоръчате?

    Благодаря отново

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    До HityrMe4ok: Здравей, имам чувството, че в Русе нарочно слагате началния клас климатици на Хитачи и после сте недоволни, а там е един от вносителите. Този модел е по-скоро за някъде, където климатът не е толкова влажен. За теб подходящият модел е: HITACHI RAK 25RPD / RAC 25WPD. Иначе панелките са топли, но така ще си сигурен, че ще имаш климатик при студено и влажно време.
    Този пост е редактиран от HityrMe4ok; 24-06-19 в 11:18.

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1425

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от HityrMe4ok Виж публикацията
    Еее, в Русе сме баш тарикати, за това така :D

    Благодаря за препоръката

    А дали има смисъл да купувам 35-цата на този модел, който си препоръчал?

    Или 25-тицата е напълно достатъчна

    И коя фирма в РУсе, може да ми препоръчате?

    Благодаря отново

    Имаш лично, там съм ти изпратил линк, където този климатик в момента е в промоция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе