Страница 105 от 205 ПърваПърва ... 5595103104105106107115155 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,561 до 1,575 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1561

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от AKrastilov Виж публикацията
    Здравейте избирам с климатици за три стаи, апартамент ново строителство и ще съм благодарен за съвети/препоръки.

    1. Зa какъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa климатизатора:
    · жилищно – апартамент
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe - охлаждане и oтoплeниe) щe ce ползва климатизатора? Основно за охлаждане, инцидентно за отопление плолет/ есен, сградата е на тец.
    3. Каква е:
    · квадратурата и кубатурата на помещението;хол 28 кв.м 65 куб.м, спалня 1 16кв.м 32 куб.м, спалня 2 20 кв.м 34 куб.м
    · вид на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);пвс, двоен стъклопаке, стандартно стъкло
    · квадратура на прозорците; хол – 8.5кв.м, спалня1 – 2 кв.м, спалня2 – 2 кв.м
    · излoжeниe на помещението; хол- юг-изток, спалня1 – запад, спалня2 – запад север
    · eтaж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? Мансардно, скосявания в спалните, външен апартамент. Като цяло доста топъл през лятото и зимата
    · какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н. хол с кухненски бокс и две спални
    · в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? Апартамент
    4. В коя чacт нa Бългapия (нaceлeнo мяcтo) e пoмeщeниeтo (cгpaдaтa)? София
    5. Kаква е желаната температура за поддържане лято/зима? Лято 25, зима 22
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и какъв е вида и дебелината на изолацията? 15см изолация външна на всички стени, 15 см вътрешна и външна изолация на таван/покрив
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? Хол – хладилник, фурна, пералня, котлони
    8. Какъв e бюджeтa зa пoĸyпĸa нa климатизаторa (вĸлючвa ли мoнтaж)? 5000лв с монтаж
    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? 27+ -5
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението, показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.холът е г-образен, спалните са със скосявания.

    Поисках оферти от 2 фирми и получих следните варианти с доставка и монтаж:
    Fujitsu General ASHG/AOHG14KG бр. 1
    Fujitsu General ASHG/AOHG09KG бр. 2
    Сума 5,200.00 BGN
    Mitsubishi MSZ/MUZ-AP50VE бр. 1
    Mitsubishi MSZ/MUZ-AP25VE бр. 2
    Сума за плащане: 4,877.00
    Toshiba RAS-16BKVG-E/RAS-16BAVG-E MIRAI R32 подарък wi-fi Havit
    2 бр Toshiba RAS-13BKVG-E1/RAS-13BAVG-E1 MIRAI R32 подарък wi-fi Havit
    Сума 4197
    Ще съм много благодарен за мнения! Като цяло получих доста препоръки , че е безмислено да инвестирам 5К за климатици за охлаждане, но все пак според вас струва ли си според вас, с оглед на по дълга безаварийно експлоатация?
    Аз бих сложил в спалните по 1бр. Fujitsu 07KMTB, a в дневната Fujitsu 09КGTB - ще излезе около 3700 без монтажа.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    8
    #1562

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    От моя скромен опит една 9 ви от модела ще ви е достатъчна
    Благодаря ви, идеята ми е малко да се презапася тъй като основно го вземам за отопление. Пресметнах нужните киловати като номинални стойности за климатика при отопление в моя случай 3.7kw (поне така четох) по формула м3*67=kw.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #1563

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте!
    Стая от къща, само 11м2, 2.6м=30м3, етаж 2-ри последен, таван - плоча с 1 см вътрешна изолация от стиропор, отгоре подпокривното пространство не е опушено, 2 външни стени тухла без изолация и без мазилка, изложение юг и запад, 3.75м2 PVC дограма към юг с двоен стъклопакет+Ка стъкло
    Въпросът ми е GREE GWH09ACC дали ще свърши работа или ще е малък за отопление 22-23 градуса. Пловдив.
    Не, че ми се свиди за още 50-100 лв. за 12-ка, но ми казаха, че за толкова малка стая е проблем, ако е толкова голям! Щял да включва и изключва. вместо да работи като инвертор...
    Този пост е редактиран от zdravko; 06-07-19 в 21:47.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #1564

    Отговор: Избор на климатик '2019

    За тази стая, японец е истината...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #1565

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Нека уточня: вече съм поръчал гореспомената 9-ка, но евентуално мога да я сменя за 12-ка, ако е наложително!

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #1566

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Не е...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #1567

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Благодаря за бързия отговор, Aleksandars!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    28
    #1568
    Здравейте, предстои ми покупка на 4ти климатик за апартамента, който обитаваме във Варна:
    Панелен апартамент, втори етаж, външна изолация с каменна вата 10 см (или поне 5?), вътрешна с минерална 5см и гипсокартон на външните стени и тавана, дограма пвц (2.8м² с 44мм стъклопакет, с топъл дистанционер, аргон, ка стъкло отвътре и 4 сезона отвън (около/под 0.9w/m² загуби от там по документи) Отгоре не се живее, а отдолу живеят хора, които не се отопляват особено добре.
    Ще се ползва всесезонно. Помещението е 12.5 м²/31м³ със северно изложение, засега ще е детска/спалня, а в бъдеще евентуално ще се размени с аналогичната южна в момента родителска спалня.
    Температурата зимата предполагам максимум 24-5, лятото 24-6
    При големи студове или виелици, имам 14 глидера на H600, захранвани от камина с водна риза, така че очаквам да го ползвам до -5-10°.
    В огледалното южно помещение имам монтиран MSF-SF25-VE3, и сме доволни като цяло. В съседното на спалнята 23-4м²/60м³ имам MSZ-SF35-VE2,който също се справя безпроблемно в студовете.В южния хол 17-8м²(+вкарана тераса 5-6м² затворена с плъзгащи врати) има Fujitsu Asya-12LECA който се позадъхва в големите зими. Търся сходен клас климатик (толкова мога да си позволя) обаче гледам SF са на изчерпване. Да търся ли 25-ца или да заложа на по-новия АР модел (видях че са Турски) или на нещо друго?
    Благодаря за вниманието!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #1569

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Какво като е турски? За сега, няма лоши отзиви от AP, който според мен е подходящ за това стайче.
    toto_toto и Rafailiev харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #1570

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Може да видите и MHI 20ZS-W!

    Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    28
    #1571

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Извинявам се, не съм видял.
    Hitachi RAK-25PED/RAC-25WED Dodai
    Toshiba RAS-10BKVG-E1 Mirai
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSP-W Standart
    Благодаря за препоръките!
    Вдигнах малко бюджета и харесах Mitsubishi Heavy SRK20ZS-W , дали ще ми свърши работа за моето помещение?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #1572

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Да.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    14
    #1573

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,

    Предстой ми закупуване на климатик, основно за отоплене.Ще се греят две стай -хол и спалня(като спим на хладно горе-долу) по 20 кв..Стаите са изолирани, дограмата е калпава алуминиева.Климатика ще е на дългата страна в хола до дограмата,през зимата напича през целия ден и е приятно сръвнително.
    Става въпрос за планинско селце до Панаюрище с чест снеговалеж и доста мъгли.Средната темература през зимата е ~0,a през нощта е -12 - -16.Предлагат ми следните модели:ASY-G14LMCA,ASY-G14LMCE и ASY-G14KMTA.
    Притеснявам се от сметката за ток и дали ще вършат работа с тия мъгли и мокър сняг?
    Може да предложите и друг модел на Фуджицу .

    Благодаря предварително за помощта

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #1574

    Отговор: Избор на климатик '2019

    General Fujitsu ASHG14KGTB
    Toshiba RAS-B16PKVSG-E Shorai
    Mitsubishi Heavy Industries SRK45ZSP-W~SRC45ZSP-W Standart
    Hitachi RAK-42RPD/RAC-42WPD Performance

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    1
    #1575

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здpaвeйтe,
    избиpaм климатик за 1 стая, щe cъм блaгoдapнa зa cъвeти/пpeпоръки
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    жилищнo – aпapтaмeнт
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    Ocнoвнo зa oxлaждaнe, инцидeнтнo зa oтoплeниe плoлeт/ eceн, cгpaдaтa e нa тeц.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo: 54 ĸyб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид): дърво
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe: 6 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; изтoĸ
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 7
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Aпapтaмeнт
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Coфия
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лятo 24, зимa 22
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeли
    нaтa нa изoлaциятa? Панел без саниране, среден етаж
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeпoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1700 лв c мoнтaж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? 15-40
    Щe cъм мнoгo блaгoдapна зa мнeния!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 10-07-19 в 05:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе