Страница 111 от 205 ПърваПърва ... 61101109110111112113121161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,651 до 1,665 от общо 3064

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    5
    #1651

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Tatyana, този модел, може и да се справи с Вашите условия. Но, аз бих препоръчал да обърнете внимание на още две машини: Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai и Gree GWH12YD-S6DBA1A (LCLH) Amber.
    Благодаря за предложението, май и аз стигам до извода, че ще трябва да корегирам бюджета. Бюджета не е нещо с което няма да се справим, но по-важно е веднъж като изберем, после да сме спокойни и да се радваме на безпроблемна и комфортна работа. В този смисъл, ако трябва да избера измежду:
    1. Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai
    2. Fujitsu General ASHG14LUCA
    3.
    Fujitsu General ASHG12LTCA
    ... или нов бюджет до 2000 лв
    Честно казано като че предпочитам нещо от среден или по-висок клас, макар и да трябва да се плати малко повече (до колкото четох тук КМТ 14 и ЛМЦ 14 са по скоро по базово ниво, за GREE чета само хубави неща, но като ли пак предпочитам по Маркова машина, може би разчитам на повече комфорт така)

    Цитат Първоначално публикувано от dimjek Виж публикацията
    Tatyana, един път споменавате, 80 м3 и втори път 80м2?

    Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
    Съжалявам за грешката dimjek, правилното е 30 м2 и 80м3 - сгрешила съм в предния си пост - съжалявам ще го поправя
    Отново благодаря за помощта на всички!
    Този пост е редактиран от Tatyana; 15-07-19 в 01:25.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1652

    Отговор: Избор на климатик '2019

    След корекцията на бюджета:
    Hitachi RAK-50PPB Performance
    General-Fujitsu ASHG14LUC
    Mitsubishi Heavy SRK50ZS-W Premium (с малък заем от комшията)

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1653

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Tatyana, след "корекцията", ще Ви дам съвет за Toshiba RAS-B16PKVSG-E Shorai, Mitsubishi Heavy Industries SRK45ZSP-W~SRC45ZSP-W Standart, Hitachi RAK-42RPD/RAC-42WPD Performance.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    7
    #1654

    Re: Избор на климатик '2019

    Забелязах,че от предлаганите климатици винаги предлагате General Fujitsu,а не Fuji Electric,а нали уж били идентични и всички твърдят,че нямало кой знае каква разлика ?

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #1655

    Отговор: Re: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Kusmetliq Виж публикацията
    Забелязах,че от предлаганите климатици винаги предлагате General Fujitsu,а не Fuji Electric,а нали уж били идентични и всички твърдят,че нямало кой знае каква разлика ?
    Разлика няма никаква

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    4
    #1656

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от geshh Виж публикацията
    Здравейте,
    От няколко дена разглеждам форума и се опитвам да събера мнения и отзиви за различни климатици. В крайна сметка, реших да попитам и аз

    ---
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: апартамент

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?: И за двете, като най-вероятно ще е за по няколко дена в месеца, тъй като не живея постоянно там.

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo: ~18m2, ~45m3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид): ПВЦ, Двоен стъклопакет, 4 сезона
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe: 4.2m2
    · изложение нa пoмeщeниeтo: югозападно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?: 5 от 8, вътрешен апартамент с тераса
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н: спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Апартамент в панелен блок

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Ловеч

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 23-25 лято, 21-24 зима

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? За момента - не. Най вероятно ще се сложи скоро външна7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Компютър

    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Около 1100лв с монтаж

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Зима (-15), Лято (40)


    Благодаря предварително!
    Поздрави и хубав ден

    Здравейте,
    след четене, писане с хора от форума и разглеждане на оферти, реших и аз да вдигна малко бюджета на около 1300лв (с монтажа).
    Последните модели, които разглеждам по-задълбочено са:

    Fujitsu Genеral ASHG12LMCA
    Hitachi RAK35PED
    Hitachi RAK25PRD
    Fuji Electric RSG12LMCA

    Като за момента клоня към Fujitsu Genеral ASHG12LMCA.
    Смятатели, че е адекватен избор в този ценови диапазон + че ще се използва за по 3-4 дена месечно ?

    Поздрави

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #1657

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от geshh Виж публикацията
    Здравейте,
    след четене, писане с хора от форума и разглеждане на оферти, реших и аз да вдигна малко бюджета на около 1300лв (с монтажа).
    Последните модели, които разглеждам по-задълбочено са:

    Fujitsu Genеral ASHG12LMCA
    Hitachi RAK35PED
    Hitachi RAK25PRD
    Fuji Electric RSG12LMCA

    Като за момента клоня към Fujitsu Genеral ASHG12LMCA.
    Смятатели, че е адекватен избор в този ценови диапазон + че ще се използва за по 3-4 дена месечно ?

    Поздрави
    Първия и последния който сте споменали са едни и същи.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    5
    #1658

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Благодаря много на Aleksandars и Kasap. Имам препоръките и сега следва да видя конкретните модели и какво е налично на пазара с цени. Разбира се ще се опитам да си изградя и мнение за фирмата която ще монтира - дано да случа на професионалисти...
    Когато финално реша кой от посочените модели ще е (след сериозен тур по пазара), ще дам обратна връзка - какво и как съм избрала...
    Благодаря още веднъж на всички в този чудесен форум!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    25
    #1659

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Как е по-добре с директна твърда връзка или с контакт-щепсел, за да знам каква подготовка да направя преди монтажа!?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1660

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Според мен, на твърда връзка е по добре, но ако линията е на отделен предпазител.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1661
    Цитат Първоначално публикувано от ivan9494 Виж публикацията
    Първия и последния който сте споменали са едни и същи.
    А третия не е 25PRD а е 25RPD

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #1662

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Tatyana Виж публикацията
    Благодаря много на .....
    ...
    ....
    Когато финално реша кой от посочените модели ще е (след сериозен тур по пазара), ще дам обратна връзка - какво и как съм избрала...
    Благодаря още веднъж на всички в този чудесен форум!
    Дано повече участици във форума се поучат от вашите постове!
    Питаш, получаваш професионален съвет, съобразяваш се с него и даваш обратна връзка.
    И всичко това с нормален тон.

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    8
    #1663

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    предстои ми обзавеждане на ново строителство апартамент в Пловдив и за две от стаите искам да купя климатици, но нямам никаква идея какво и къде да гледам.
    Стаите са с размери 9кв.м. спалня и 20кв.м. дневна, с височина 2,50м., но не са поставени все още подовите настилки и евентуално окачени тавани. Всички стени са изолирани мисля с 10см. външна изолация, включително таванната плоча. Дограмата също е някаква изолираща, но не разбирам и не мога да кажа каква е. Изложенията са север на спалнята и юг на дневната, а искам да ползвам климатиците за охлаждане и отопление.
    Има монтирани стойки за климатици и тръби за дренаж, а искам да купя и монтирам климатиците, за да са вградени в стените тръбите и кабелите им.
    Моля за съвет и насока, какво и къде да погледна, или препоръка, ако някой се занимава с такава техника, да се свърже с мен за оглед и да действаме.

    Благодаря предварително и поздрави!

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1664

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Някакъв бюджет има ли?

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1665

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Според мен, на твърда връзка е по добре, но ако линията е на отделен предпазител.
    И къде според теб ще включи енергийния монитор за следене колко гълта гадината? Дали ще си купи като твоите?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 10:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 23:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 15:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-15, 00:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе