Страница 121 от 205 ПърваПърва ... 71111119120121122123131171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,801 до 1,815 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1801

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Няма причина да са нови. С к2у избора ти ще е по-голям.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #1802

    Отговор: Избор на климатик '2019

    А в допълнение да попитам според теб дали да правя първо дограма или да действам с окачения таван, както в момента планирам ?

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1803

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Аз бих започнал с дограмата. Не за друго, просто мизерията покрай смяната ѝ е по-голяма...
    Ако нямаш възможност, мятай климите и събирай капитал за ремонта - поне да мине наведнъж.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #1804

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Satmar, за климите има бол спецове във форума, вкл Kasap, ще ти предложат каквото си трябва. Но аз бих ти предложил да помислиш върху следното: Климите са към довършителните работи, тъй да се каже. Така че отдели време и средства да завършиш строителните ремонти - изолации външни и вътрешни, дограми ако трябва само потягане щом са добре (има вариант и само смяна/монтаж на нови стъклопакети, но трябва око на специалист да види), и дотогава си карай със старото налично отопление. А после начисто слагаш машинките.
    Само мнение, ти най-добре си знаеш приоритетите и парите
    Успех!
    VanDan одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    29
    #1805

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Аз не съм специалист по климатична техника, но определено един поглед е достатъчен, за да се види че ASHG18LFC е по-добър избор.
    Аз съм още по-малко експерт и като гледам SEER / COP (единственото, което знам, освен мощност) и излиза че Mitsubishi e по-добре. Затова и питам с какво е по-добър, защото един мой поглед не стига да видя Благодаря за включването!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    33
    #1806

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Нека и други ползватели / спецове се изкажат.
    Аз като ползвател мога да кажа , че при малко загуби нексурата ще работи само на излъчване.
    Примерно при мен през деня си духа или прави каквото иска , но вечер е на излъчване.
    Няма друг климатик като нексурата до момента. !!!!
    А за охлаждане? Като всички останали си вее постоянно или и там са измислили нещо което да го прави по-малко веещ и шумящ от останалите?
    С излъчване трябва ли да си близко до него, че да го усещаш по себе си или е по скоро като парно и си се разпространява навсякъде топлината? (Питам защото искам при отворени врати да затопля и коридорчетата евентуално)
    Има ли някъде информация колко харчи/топли в KW само панела?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1807

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Нещото което го прави по-тих е огромната турбина и вътрешно тяло.
    А панела се нагрява от фреон, така че ток не харчи.На отопление в режим “само лъчист” пак върти турбината на сканираща скорост (много слабо). Ако не ти стига имаш панел+вентилатор така че коридорите не ги мисли.
    Като цяло ефекта е като от парно.

    Щом милото не разбира кое от двете работи....
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Rafailiev одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1808

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Dzhelebov Виж публикацията
    А за охлаждане? Като всички останали си вее постоянно или и там са измислили нещо което да го прави по-малко веещ и шумящ от останалите?
    С излъчване трябва ли да си близко до него, че да го усещаш по себе си или е по скоро като парно и си се разпространява навсякъде топлината? (Питам защото искам при отворени врати да затопля и коридорчетата евентуално)
    Има ли някъде информация колко харчи/топли в KW само панела?
    За да разбереш какво се опитваме да ви кажем отидете и вижте примерно Тошибата и нексурата .
    Вътрешните тела. Едното как изглежда и колко е голямо и другото .
    Отделно като дизайн на ДУ .
    Нексурата е модерна и с красив дизайн ,а тошибата е като от преди 20 години . Лично мнение .


    Този пост е редактиран от Rafailiev; 07-08-19 в 13:14.
    Phoenix_1 и Genadi80 харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #1809

    Отговор: Избор на климатик '2019

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:· жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 13м2, 33м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); PVC + Ка
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 4.5m2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; юг-изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? ет. 1 от два
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; детска стая
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 26/24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? външни стени 50 см. тухла + камък, неизмазани отвън таван - бетонова плоча към почти неотопляем етаж2
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? LCD TV, Laptop
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1000-1500 макс, с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15/+40

    Няма нужда да е хипер инвертор, задължително е да е тих и е добре да не духа много, но знам, че това с духането е относително.По принцип нямам излишни пари, затова съм дал такава финансова рамка, но няма нужда да стигаме максимума
    Без втора употреба
    P.S. Ако има някакви допълнителни филтри за пречистване на въздуха би било добре...


  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    33
    #1810

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Нещото което го прави по-тих е огромната турбина и вътрешно тяло.
    А панела се нагрява от фреон, така че ток не харчи.На отопление в режим “само лъчист” пак върти турбината на сканираща скорост (много слабо). Ако не ти стига имаш панел+вентилатор така че коридорите не ги мисли.
    Като цяло ефекта е като от парно.
    Благодаря за информацията, само да уточня: това, че се нагрява оф фреон не значи че вънка компресора не работи и не харчи ток. Основното потребление на ток не е от вътрешното тяло а от външното и за това беше въпроса ми колко харчи ако се използва само панела, и съответно колко KW енергия отделя за да може да се сметне до каква температура и/или квадратура би могло да бъде достатъчно. Това е информация която най-вероятно няма да я пише никъде, но може някой да е замервал потреблението при включен само радиантен панел при някакви външни и вътрешни температури (в идеалния случй, 7 градуса вън при зададена 24 вътре и тн... както ги посочват за всички климатици), за да може да се сравни със и без този панел. И отделената топлина даже и аз не съм много наясно как може да се замери, но сигурно има начин ))

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1811

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от zdravko Виж публикацията

    Няма нужда да е хипер инвертор, задължително е да е тих и е добре да не духа много, но знам, че това с духането е относително.По принцип нямам излишни пари, затова съм дал такава финансова рамка, но няма нужда да стигаме максимума
    Без втора употреба
    P.S. Ако има някакви допълнителни филтри за пречистване на въздуха би било добре...
    Трудно е да се покрият изискванията ви в рамките на бюджета, но може да погледнете General-Fujitsu ASGH09LMCA.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1812

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравко. Едно Mitsubishi Heavy SRK/SRC 20ZS-W ще ти покрие изискванията и тъкмо ще ти запълни бюджета. Даже може и да ти хартиса някой лев.
    Предлагам го заради изискването: "Задължително е да е тих"
    Малко е по-скъп от предложения от КАСАп.
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1813

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Щом искате и някакво пречистване един Панасоник Етерия 7ца и сте готов.
    Моя е 9 ка в същата стая , но в апартамент и на тих режим е незабележим.
    От машините до 1500 лв май само етерията има йонизатор и куп други екстри
    mimojef одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #1814

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Mimojef, Mitsubishi Heavy SRK20ZS / SRC20ZS-S по какво точно се различава от Mitsubishi Heavy SRK/SRC 20ZS-W , освен по една буква "S" вместо "W"

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1815

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Само дето седмица няма откъде да намери....

    Изпратено от моят K9 с помощта на Tapatalk
    rosswen и Sir John харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе