Страница 189 от 205 ПърваПърва ... 139179187188189190191199 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,821 до 2,835 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    2
    #2821

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте ,
    обмислям покупка на климатик за северна стая 14кв. в Варна изолирано вътре и вън, прозорци с троен стъклопакет .
    Спрял съм се на два климатика :

    Mitsubishi Heavy SRK25ZS-W premium
    fujitsu general ASHG09KGTA(B)

    Двата климатика са сходни по параметери и цена като Fujitsu-то го дават поефективен при отопление.
    Принципно досега не съм ползвал Fujitsu пък и не купувам климатици всяка година .
    Чудя кой от двата е похубав (поздрав, безшумен)?
    Благодаря ви за мнението предварително и се извинявам ако вече сте го обсъждали назад.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2822

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от zlogi Виж публикацията
    Здравейте ,
    обмислям покупка на климатик за северна стая 14кв. в Варна изолирано вътре и вън, прозорци с троен стъклопакет .
    Спрял съм се на два климатика :

    Mitsubishi Heavy SRK25ZS-W premium
    fujitsu general ASHG09KGTA(B)

    Двата климатика са сходни по параметери и цена като Fujitsu-то го дават поефективен при отопление.
    Принципно досега не съм ползвал Fujitsu пък и не купувам климатици всяка година .
    Чудя кой от двата е похубав (поздрав, безшумен)?
    Благодаря ви за мнението предварително и се извинявам ако вече сте го обсъждали назад.
    Добре сте се ориентирал като модели, но като размер не са правилните. По-скоро вижте 20ZS-W и 07KGT. И двата имат своите плюсове и минуси, може да изчетете темите за 2-та модела и сам да прецените за себе си, с какво може да направирв компромис.
    mimojef, Phoenix_1 и pap1918 харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    2
    #2823

    Отговор: Избор на климатик '2019

    В случая цената на SRK20ZS-W Е еднаква на 25ZS-W защото втория е с безплатен монтаж . Мисля да държа вратите отворени и заедно с другия климатик да отоплят цялото жилище.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2824

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от zlogi Виж публикацията
    В случая цената на SRK20ZS-W Е еднаква на 25ZS-W защото втория е с безплатен монтаж . Мисля да държа вратите отворени и заедно с другия климатик да отоплят цялото жилище.
    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...BA-2019-a.html

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #2825

    Отговор: Избор на климатик '2019

    ...........

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Чакам някой да изреве от новия фреон R32, заради калпави дефрости и ядове с отоплението в студовете. За Пловдив едва ли ще има проблем, заради меките зими.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Визираш ZS-W или всьо що е на "екологичния" фреон?
    Този пост е редактиран от Sir John; 07-11-19 в 14:22.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2826

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Всичко на R32. Подочух разни неща, променили са някои алгоритми за дефрост.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #2827

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Някой се е пошегувал с теб. Заради фреон не се промяна дефрост алгоритъм.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #2828

    Отговор: Избор на климатик '2019

    * за да не стават реклами и анти-реклами - впечатленията ми за три от да кажем 8-те най-коментирани тук марки:
    Y марка, чиито модели според мен на 32 се справят по-добре от тези на 410.Имам флагмана и един от бюджетните им модели на 410 и категорично мога да кажа, че при тях 32 моделите са по-добри.
    X виждам отстъпление на 32 особено в средния клас.Оплаквания от алгоритъм за дефрост и висока консумация.
    Z точно алгоритъма на дефроста е подобрен, както и шумовите нива на външното.

    Лично мнение на база пряк контакт и употреба в зимни условия на 410 и 32 версии на горепремълчаните.
    Та шарене картина...ще я имаме по-пълна напролет.
    Този пост е редактиран от Sir John; 07-11-19 в 17:16.
    dodo_pv и rosswen харесват това.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #2829

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Sir John Виж публикацията
    X виждам отстъпление на 32 особено в средния клас.Оплаквания от алгоритъм за дефрост и висока консумация.
    А случайно марка X на R32 да се поорязани номинали от старите на 410?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    14
    #2830
    Здравейте,

    След още четене насам натам и срещи с няколко фирми се спрях на:

    FUJITSU ASYG14KMTA - за хола 32кв

    FUJITSU ASYG09KMTA - за детската (14кв)

    А gree change 12ката в нашата спалня, ние сме си с нея отдавна и не ние е шумна не че съм имал друг климатик да сравня де..... Ако пък го махна и за там 12ка Fujitsu kmta.

    Добре ли ще са тези/този модел за Варна и описаното от мен или трябва да скачам на KGTA серията?

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2831

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Боби, МАКСИМАЛИТЕ се орязват. По изискване на ЕС. Съчетаят ли се и с орязване на хладилната част, пиши ги цепеници!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    5
    #2832

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Привет спрял съм се на Gree Amber Nordic GWH12YD но искам да се допитам до форума има ли друга машина със външно поне 40кг на Nordic е 45кг и екстрите на това Gree до 2000лв със монтажа?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    11
    #2833

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте на всички и да сте живи и здрави,че има такива хорица като вас във форума
    Бих искал съвет от вас относно избора ми за климатик,целта ми е да е топло в спалнята и хола,само че не знам какво ми трябва в случая и какво ще ми свърши работа.
    По-долу оставям повечко детайли за апартамента + схема относно разположението на стаите.


    За да получите компетентни съвети и правилна информация, е необходимо да отговорите на въпросите:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно - хол + спалня.
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?И за двете, но-най вече за отопление!
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; хол - 17кв.м2( 41.94 кв.м3),спалня - 11.60кв.м2 ( 28.98 кв.м3)
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ/двоен
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? Втори етаж в панелно жилище
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?Апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? зимата - 22/24 градуса (зимата)
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?Без изолация
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? до 1800-2200 с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Д
    о -15/20градуса (нямам представа)
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dzsa1990; 07-11-19 в 21:01.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2834

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от dzsa1990 Виж публикацията
    Бих искал съвет от вас относно избора ми за климатик,целта ми е да е топло в спалнята и хола,само че не знам какво ми трябва в случая и какво ще ми свърши работа.
    Две "японки" - втора употреба.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    1
    #2835

    Отговор: Избор на климатик '2019

    1. Зa какъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa климатизатора:
    · апартамент
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe - охлаждане и oтoплeниe) щe ce ползва климати затвора? и двете
    3. Каква е:
    · квадратурата и кубатурата на помещението; 36кв.м
    · вид на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); пвц с двоен стъклопакет
    · квадратура на прозорците; 6кв.м
    · излoжeниe на помещението;юг, изток
    · eтaж на помещението в сградата, особености над партер
    · какво е предназначението на помещението- всекидневна
    · в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    4. В коя чacт нa Бългapия (нaceлeнo мяcтo) e пoмeщeниeтo (cгpaдaтa)? Стара Загора
    5. Kаква е желаната температура за поддържане лято/зима? лято 25, зима 23
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и какъв е вида и дебелината на изолацията? ново строителство
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? готварска печка
    8. Какъв e бюджeтa зa пoĸyпĸa нa климатизаторa (вĸлючвa ли мoнтaж)? 2000лв
    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?

    Здравейте, спрял съм се на ME MSZ-AP50VG / MUZ-AP50VG. Някакви други предложения за към 2000лв? До сега бях с Haier 18ка и топлеше добре но се развали.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе