Страница 59 от 93 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 1382
Like Tree542Одобрявам

Избор на климатизатор '2020 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #871

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    По принцип сте прав и имам доверие на хората или поне до сега не е имало рекламация не само от монтажа, а и от машините.В града ни има 4 фирми - едната работи с Daikin и рядко с друго, втората с Fuji И ME, третата с MHI отскоро, но най вече каквото си поръчаш, а четвъртата е на принципа каквото ти хареса. Когато питаш за машина и за 14 и за 24 кв. м. ти препоръчват 12ка, нали и без това давам пари, а разликата в цената била несъществена и не си заслужавало да вземам хилави климатици. Никой не обсъжда като вас тук дебити, минимуми, редове на топлообменници, дефростване, пукане на пластмаси. Последния път когато взех 1 MHI ZMX-S20 Diamond за детска стая 11кв.м. северна с изолация вътре вата с картон, отвън 7см епс, таван вата с картон, под 3 см. хпс, пвц дограма с троен пакет в стария апартамент ме гледаха като голям камък, но пък момчетата които монтираха и познавам цъкаха с език, че вътрешното и външното тежали много и би трябвало да ми свърши работа. Допитвам се до форума, защото фирма 1 на която съм клиент по принцип ми предлага само Daikin и после всичко останало, като досега съм се вслушвал и съм слагал FTXS Profesional серия от която съм доволен, а по мое настояване и за разнообразие MHI ZMX-S Diamond стенни модели, но вече мисля няма и от двете серии. На вилите са ми слагали в едната по нисък клас Daikin j3 мисля, Fuji LLCC и LMCA, а в другата Gree Change. Бих казал, че съм доволен от всички за това за което се ползват, справят се и на отопление и на охлаждане. Досега не съм имал опит с Panasonic, Toshiba, както и по новите серии на Daikin и MHI и затова търся мнение как да изхарча парите си и да ми е комфортно, топло, машините да са тихи, като винаги съм склонен да дам и някой лев отгоре на колкото съм се бил решил. Не държа да са най новите и дизайнерски модели, а по скоро да са проверени в работа и във времето.
    Този пост е редактиран от Glock; 22-09-20 в 01:05.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #872

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Извън темата.
    Всяка една от тези изброени фирми от Вас, с изключение на четвъртата, предлага това от което има най-голяма търговска отстъпка. И затова е така... Това е порочна практика на над 90% от фирмите предлагащи продажба и монтаж. За съжаление, за тях клиента на момента е "дойда кравичка" и всичко останало е без значение.

  4. mi4
    mi4 е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    4
    #873

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте,
    моля за съвет/препоръка за избор на климатик:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    За отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    36кв.м ; 92 куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    Южна страна - ПВЦ / двоен стъклопакет 4ри сезона
    Северна страна - ПВЦ / двоен стъклопакет КА стъкло

    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    Северна страна - 2,8кв.м
    Южна страна – 4,7кв.м / врато-прозорец/

    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    Юг+Север
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    Четвърти етаж, панелен блок
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    Хол+Коридор+кухня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    aпapтaмeнт
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    Габрово
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    22-24 през зимата
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Вътрешна изолация, 5см стиропор на външните стени (предвижда се и външна в бъдеще)
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Хол – телевизор + лаптоп
    Кухня – домакински уреди
    Коридор - Хладилник, пералня

    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    2500-3000 с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    При всякакви условия трябва да работи – единствен начин за отопление
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    В оранжево е показано визуално как са разположени и другите стаи. Те си имат отопление.
    Въпроса е дали има възможност само пространството в бяло да се отоплява с един по-голям климатик?

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #874

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Отиди в някой магазин да ги видиш тези "филтри".
    Да разбирам ли, че въпросните филтри не трябва да са критерий при избора?

    Просто не разбирам, извинявам се, ако звуча "глупаво".

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #875

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Според мене са доста едри за да филтрират въздуха. Около 0,5мм са отворите в мрежата. По скоро са за да предпазват топлообменника от затлачване с прах.
    Моите ги мия вече на 3 месеца, почти не задържат прах.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    7
    #876

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте отново. Бях пуснал запитване през август за избор на климатик, но май така и не получих отговор тук. Затова се извинявам, че пускам отново питането си. След ровене и чететне из нета, се чудя дали един от двата климатика ще ни свърши работа в нашия случай:
    1.TOSHIBA SHORAI EDGE RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E
    2. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRK/SRC 25ZS-W
    3. Някой друг модел по ваше предложение

    Цитат Първоначално публикувано от cerrone100 Виж публикацията
    Здравейте приятели. Търсим климатик за детска стая с основно изискване да е тих, че ще е монтиран над главата на детето. Ще се ползва само в режим отопление. Поради особености на района спорадично има леки прекъсвания на тока, което рестартира електроуредите. В момента в хола има инсталиран General Fujitsu ASHG12KGTB по препоръки от Aleksandars, за което му благодаря отново. Той има функцията "Автоматичен рестарт" с която при прекъсване на електрозахранването системата се рестартира и запазва настройките си след възстановяване на електричеството, което ни дойде добре при тези "премигвания " на електрозахранването. Не съм запознат дали и дугите фирми предлагат такава функция, но ще е добре в препоръките ви да има модели с подобна.

    1. Вид помещение - жилищна стая от къща – детска стая
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете - Само за отопление.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa – под 11 кв.м. на височина 2,30 м. Правилна правоъгълна форма на стаята. Ще бъде монтиран да гледа директно към вратата на стаята, където има коридор около 8-9 кв.м. така че може да отоплява и двете помещения при отворена врата;
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa – 6 камерна ПВЦ с троен стъклопакет с нискоемисионно стъкло;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe – 1 прозорец с обща площ – 1,4 кв.м.;
    · изложение нa пoмeщeниeтo – югоизток;
    · етаж нa пoмeщeниeтo – наземен 1-ви. Къщата е само от един етаж. Няма мазе.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- детска стая;
    4. B ĸoя част на България – с. Кокаляне, до Панчаревското езеро на 5-6 километра от София.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe– зимата – нормална 21-23 градуса.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн – в момента e положена 5 см каменна вата отвътре на външни стени и таван зад гипсокартонена конструкция. Подът е сандвич от старото дюшеме/ 2мм изолация /ОСБ / 3 мм изолация и 8мм ламинат. В бъдеще се планира цялостно обличане външно на къщата с изолация.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Не.
    8. Kaĸъв е бюджета - около 1200 - макс 1600 лева.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? – Предполагам до – 15 градуса.
    10. Сxeмa нa пoмeщeниeтo


    .
    akela одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #877

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    cerrone100, заложете на Fuji Electric RSG07KGTA~ROG07KGCA или Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W1 Premium

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    89
    #878

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте, може ли за съвет за избор на климатик за децка стая.Стаята е кам 14-15 квадрата.Сменена е дограмата но няма изолация.Стаята също така е външна със едната стена е северна.Не държа да е най евтиния вариянт а по скоро нещо читаво средно на цена и качество.Благодаря ви предварително.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #879

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от djzmei Виж публикацията
    Здравейте, може ли за съвет за избор на климатик за децка стая.Стаята е кам 14-15 квадрата.Сменена е дограмата но няма изолация.Стаята също така е външна със едната стена е северна.Не държа да е най евтиния вариянт а по скоро нещо читаво средно на цена и качество.Благодаря ви предварително.
    Бегай от климатик! С тоя правопис ще те хване ток.
    Сега сериозно: вземи някой да ти редактира писанието, че е срамна работа!?
    п.п. не се стърпях, просто. Другите да ме прощават?

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk
    Mega, SPSt и qweqwe харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    89
    #880

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Дълга история е за правописа но все пак благодаря.Забравих да допиша ще се ползва главно за отопление.
    Този пост е редактиран от djzmei; 24-09-20 в 18:16.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #881

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Мен пък ще ме е срам някой да се обърне за съвет, а аз да започна да му казвам колко е срамно да пита и колко е срамно да не разбира. Никой не знае как протича живота на другите, какви трудности срещат и какво им се е случило. Спрете да бъдете съдници и праведници.
    djzmei - кажи поне града в който живееш и бюджета който си определил.
    AAT, когато си позволяваш да отправяш критика за правописа, трябва да си абсолютно подготвен. Много е лесно да се подиграваш, трудно е да помагаш.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 24-09-20 в 22:29.
    bobivg, Genadi80 и ivan9494 харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    89
    #882

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Става въпрос за едно пернишко село казва се Дивотино, има моменти в които, зимата не е за подценяване и температурите падат доста.Предполагам че е от помощ ако кажа че всички стаи като хол кухня спалня се отопляват със климатици и вратите са отворени с цел да еднакво топло навсякъде.Същото ще се отнася и за детската ще бъде отворена и мисля че останалите климатици ще помагат малко ии много въпреки че сегашните са малко старички но се справят за момента.За бюджета не сам мислил но предполагам че към 1500 ще заминат или около.А за онзи там където се заяжда разбирач за правописами оставете го да си живееее спокойно той така се храни и се чуства добре много му поздрави.
    Този пост е редактиран от djzmei; 24-09-20 в 23:17.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #883

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    djzmei

    Mitsubishi Heavy SRC/SRK20ZS-W или 25ZS-W
    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10JAVSG-E - EDGE
    General ASHG07KGTA/AOHG07KGTA или 09 KGTA
    djzmei одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #884

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от djzmei Виж публикацията
    предполагам че към 1500 ще заминат
    Fujitsu 07KGTA дават го за 15 квадрата, но си има сериозен хардуер.
    MHI 25zs-w може да се намери за около 1500 лева с монтажа.
    Супер и Mega е дал съвет, а той е професионалист.
    Ето в този дух форума ми харесва повече.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 24-09-20 в 23:44.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #885

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Отчитайки следните ви предпочитания и особености на помещението което искате само да отоплявате:

    Цитат Първоначално публикувано от cerrone100 Виж публикацията
    ...основно изискване да е тих, че ще е монтиран над главата на детето... спорадично има леки прекъсвания на тока ...под 11 кв.м. на височина 2,30 м ... в момента e положена 5 см каменна вата отвътре на външни стени и таван зад гипсокартонена конструкция ... В бъдеще се планира цялостно обличане външно на къщата с изолация
    аз ви препоръчвам да се замислите дали да не заложите на ел. конвертор или маслен радиатор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 59 от 93 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Честита Нова 2020
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-20, 14:58
  3. Еволюция на телевизорите 1920 -2020
    От irakli във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-19, 16:18
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  5. саунд бар NB 2020 A не се усилва от дистанционното на ТВ
    От yanio във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-14, 10:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе