Страница 90 от 93 ПърваПърва ... 40808889909192 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,336 до 1,350 от общо 1382
Like Tree542Одобрявам

Избор на климатизатор '2020 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #1336

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Съгласен съм, но като гледам скицата няма особено голям избор. Поне клапата се вдига доста нагоре и няма да го духа директно.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #1337
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Съгласен съм, но като гледам скицата няма особено голям избор. Поне клапата се вдига доста нагоре и няма да го духа директно.
    Благодаря момчета за отговорите, но не ме притеснява шума защото защото тази спалня я ползвам за кабинет и не се спи там. За мен е важно да уеднаквя температурата в апартамента.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    В интерес на истината и аз не виждах първата скица. Сега се вижда.

    Аз съм със същия климатик, който сте поръчали. Само не знам дали ще е достатъчен за 44 кв. м. Аз смятам, че ще дойде малък.

    Ако пък сте го поръчали за спалнята, май ще е доста преоразмерен.

    Също така климите Фужутси ме се славят с тишина и може да се разочаровате от работата му в спалня.
    Във всекидневната където е 44 кв.м. съм с този модел :
    Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE / MUZ-FH50VE така, че няма проблем. Червения правоъгълник който съм нарекъл, климатик 1.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1338

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Ако "климатик 2" е General ASHG12KMTA, то той определено е преоразмерен.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #1339

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ако "климатик 2" е General ASHG12KMTA, то той определено е преоразмерен.

    И аз това му казах още в началото.
    А иначе, скицата на Yankov от първия му пост продължавам да не я виждам, не знам другите дали я виждат, май само той си я вижда.Влизам от компютър, от работа и вкъщи.

    Yankov, поне монтирайте климатика срещу вратата, та помощта му да е максимална, да топли и другата спалня през коридора, доколкото е възможно.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1340

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ако "климатик 2" е General ASHG12KMTA, то той определено е преоразмерен.
    Ако "климатик 2" не е Fujitsu ASYG 09 LVCA, то мястото му е в мазето на клиента или склада на търговеца.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #1341

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Още е рано да давам равносметка, понеже втория климатик работи едва от няколко часа, само мога да кажа, че във всекидневната и в спалнята където има климатик съм задал 24 градуса, и в двете помещения температурата е 24 градуса.
    В другата спалня която е без климатик стана 22,5 градуса. Е все пак навън сега не е чак толкова студено, ще видим как ще се държат двата климатика като паднат минусови температури. Да прави сте, че е преоразмерен втория климатик, но мисля това да е последния климатик който купувам за това жилище. Иначе кога ще си купя яхта? След няколко дни пак ще пиша, какви са впечатленията ми.
    Поздрави на всички отзовали се !

    - - - - - - - - - -

    Palev, вече и аз не виждам скицата от първият ми пост. На нейно мято има само ей такива ----------- чертички.
    justify одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1342

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Yankov Виж публикацията
    ... След няколко дни пак ще пиша, какви са впечатленията ми.
    Поздрави на всички отзовали се !
    Положителни ще са, когато няма никой в кревата, по време на работата му. И обратно.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Yankov одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2020
    Мнения
    12
    #1343

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    jmitov
    За климатичните условия в Русе 1бр. Hitachi RAK-35RPD / RAC-35WPD и 2бр. Hitachi RAK-25RPD / RAC-25WPD - 1380 лв с монтаж на брой, мисля, че е най-оптималния вариант от 3-те.Вече има и по-нов модел **RPЕ / RAC**WPЕ с frost wash технология, почти на същата цена.
    1-я е с много леко външно тяло, което предполага чести дефрости, а може и да не се справи със зададената температура при външна -10 и надолу.
    на Панасоника Wi-fi оскъпява (излишно)с около 130-150 лв сигурно, отделно имаше оплаквания, че някой модели спират под -15 градуса, правят ненужни дефрости (дали този е от тях не знам, може да се провери/попита)

    Благодаря Palev за вашия отговор.

    Аз все още продължавам да разглеждам и сравнявам нещата на хартия. Тези хитачита 35RPD и 25RPD не са ли шумни ? дават ги 35RPD 25-26 db.
    А като вариант с 400 лв по -скъп 12KGTB го дават 19-21 db. Заслужава ли си тази инвестиция, която може би никога няма да се избие в икономия от електричество .

    Ако имате друго предложение с радост бих го разгледал.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1344

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Смисъла на по-висок клас климатик е по-добър комфорт, а не икономия на електроенергия.
    bobivg, rosswen, ivan9494 и 1 други харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #1345

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от jmitov Виж публикацията
    Благодаря Palev за вашия отговор.

    Аз все още продължавам да разглеждам и сравнявам нещата на хартия. Тези хитачита 35RPD и 25RPD не са ли шумни ? дават ги 35RPD 25-26 db.
    А като вариант с 400 лв по -скъп 12KGTB го дават 19-21 db. Заслужава ли си тази инвестиция, която може би никога няма да се избие в икономия от електричество .

    Ако имате друго предложение с радост бих го разгледал.
    jmitov,
    Тръгнахме от там, че от една фирма са ви предложили 3 варианта и трябва да избирате от тях,Последно какво е положението.?Искате изцяло нови предложения или ще избирате между трите на фирмата?
    А, иначе всички ние гледаме, ама малко от нас "виждаме" каквото трябва.Тези децибели, които цитирате на 12 KGTB са на 1-ва степен, каквито са и на повечето климатици,а на 2-ра скачат директно с+10 -12 отгоре, като при други прехода е по-плавен.Ползвателите на климатици Фуджитсу ги определят като "шумни", а дали за вас ще са такива, не знам, всеки има различен праг на търпимост откъм шум!
    12 KGTB на охлаждане : 40/35/30/19, и на отопление : 42/38/33/21.
    А дали си заслужава "инвестиция, която може би никога няма да се избие в икономия от електричество", всеки си преценя сам!
    Този пост е редактиран от Palev; 12-12-20 в 08:37.
    rosswen и jmitov харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #1346

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Положителни ще са, когато няма никой в кревата, по време на работата му. И обратно.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Е, вече може и в кревата, докато работи. Взех предпазни мерки, сложих му предпазна маска против covid 19.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1347

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Янков, по-евтино и комфортно би било отопляването с обикновен електрически конвектор. Презервативът срещу covid19 е предназначен за през лятото.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    bobivg и Genadi80 харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #1348
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Янков, по-евтино и комфортно би било отопляването с обикновен електрически конвектор. Презервативът срещу covid19 е предназначен за през лятото.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Ако ме насочиш откъде да си купя конвертор който отдава 5,3kW,а всъщност да консумира 1kW ток, веднага си го купувам. Дефлектора ми върши перфектна работа, понеже климатика ми фукаше в гърба докато съм на бюрото пред компютъра.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1349

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Ее, чак 1 към 5.3 не е ....
    Но предполагам dodo има в предвид първоначалната инвестиция и някой и други разходи свързани с експлоатацията на климатик.
    Поне ще разтовариш този в хола и ще си уеднаквиш донякъде температурите в жилището.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1350

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Не, имам буквално пред вид катастрофалвия спад на ефективността. Дефлекторът намалява с пъти динамичния отоплителен обем на високостенна машина, защото тя виси там, където ходи топлото. Освен това, рекламираните огромни ефективности на машините се дават при топло време навън (+7°С), достатъчно студена стая (20°С) и максимални вентилатори, вътре и вън. Реалният COP е около 3, до 3,5, освен ако не стане по-студено от -5°С. Като сложиш и дефлектор, ефективността се изравнява почти с тази на вентилаторна печка.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 90 от 93 ПърваПърва ... 40808889909192 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Честита Нова 2020
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-20, 14:58
  3. Еволюция на телевизорите 1920 -2020
    От irakli във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-19, 16:18
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  5. саунд бар NB 2020 A не се усилва от дистанционното на ТВ
    От yanio във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-14, 10:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе