Страница 91 от 93 ПърваПърва ... 41818990919293 ПоследноПоследно
Резултати от 1,351 до 1,365 от общо 1382
Like Tree542Одобрявам

Избор на климатизатор '2020 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #1351

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Dodo, сигурно си прав, но дефлектора го ползвам единствено докато стоя пред компютъра за около 2-3 часа, след това климатика си работи нормално. Понеже не е приятно да ти духа в гърба па макар и топло. По скоро има някакъв проблем с климатика, защото не духа топло като другия ми климатик във всекидневната, а духа хладко и не се самоизключва. Откакто е монтиран, съм го чул да се самоизключи, единствено като му намаля градусите, например от 24 на 23 градуса и спира, но за 5- 10 минути. Задавам му 24 градуса, той стига 27 и не спира, продължава да работи. Незнам на какво се дължи това, но според мен не е нормално. Утре ще звъня на фирмата която го монтира, да видим какво ще кажат.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1352

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Yankov Виж публикацията
    да видим какво ще кажат.
    Ще кажат, че ехиперинвертор, а те така работят. Духат студено.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1353

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Я, ще излезе не преоаразмерен.
    Или “вълшебния коридор” помага не само на ZS-Sите .
    bobivg одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    1
    #1354

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте, вътрешното тяло на Нокриа 14 капитулира и сега трябва да сменям климатика.
    Та, накратко,гр. Ст. Загора 45-46 кв.м. южно изложение, около 8 кв.м. стъклопакет, 5ти етаж (реален 6- има магазин и партерен) трябва ми прилична машина,
    на тези съм се спрял:
    1) МЕ MSZ-AP50/60 - 50та като параметри е малко слаба може би? Как са машините от към дефрости, четох темата за AP,но има много малко мнения точно за дефростите?
    Намерих този файл за параметрите, но ми се струва че тия тикви нещо са объркали за данните при -15 с, колко kw отдава.
    https://www.climacom.com/web/files/p...1%20-%20ME.pdf
    2)MHI SRK / SRC 63 ZR-W - Тук колебанията ми са дали не е прекалено мощен, което да води до дискомфорт. Принципно SRK50/60ZSX повече подхождат, но не виждам смисъл от 350-500 лв горница спрямо 63ка.
    За МХИ не намерих колко kw. отдават при -15 C. Някой ако знае , би ли споделил?
    Добре ли работи wi fi модула на MHI?
    Заслужава ли си?

    https://condex.bg/wp-content/uploads/2020/05/MHI-RAC-Catalog-2020-BG.pdf


    От Нокрията си бях доволен , имам още 2 в други жилища, ма там си бачкат тая що ме предаде на 5г., не знам.
    Помещението се ползва като офис, въздушната струя на климатика (на Нокриата ) минава пред бюрата, ама все пак
    предпочитам сравнително комфортна машина, която да не е с гейски алгоритъм на дефрост като панасониците (имам такава 12ка и не съм и фен).
    А интересува ме, въпросните машини имат ли опция за хоризонтално регулиране на клапите ( в смисъл да духа на ляво/център/дясно)?
    Ами, май е това.
    Благодаря за вниманието!







  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #1355

    Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Jameson88 Виж публикацията
    Здравейте, вътрешното тяло на Нокриа 14 капитулира и сега трябва да сменям климатика.
    Та, накратко,гр. Ст. Загора 45-46 кв.м. южно изложение, около 8 кв.м. стъклопакет, 5ти етаж (реален 6- има магазин и партерен) трябва ми прилична машина,
    на тези съм се спрял:
    1) МЕ MSZ-AP50/60 - 50та като параметри е малко слаба може би? Как са машините от към дефрости, четох темата за AP,но има много малко мнения точно за дефростите?
    Намерих този файл за параметрите, но ми се струва че тия тикви нещо са объркали за данните при -15 с, колко kw отдава.
    https://www.climacom.com/web/files/p...1%20-%20ME.pdf
    2)MHI SRK / SRC 63 ZR-W - Тук колебанията ми са дали не е прекалено мощен, което да води до дискомфорт. Принципно SRK50/60ZSX повече подхождат, но не виждам смисъл от 350-500 лв горница спрямо 63ка.
    За МХИ не намерих колко kw. отдават при -15 C. Някой ако знае , би ли споделил?
    Добре ли работи wi fi модула на MHI?
    Заслужава ли си?

    https://condex.bg/wp-content/uploads/2020/05/MHI-RAC-Catalog-2020-BG.pdf


    От Нокрията си бях доволен , имам още 2 в други жилища, ма там си бачкат тая що ме предаде на 5г., не знам.
    Помещението се ползва като офис, въздушната струя на климатика (на Нокриата ) минава пред бюрата, ама все пак
    предпочитам сравнително комфортна машина, която да не е с гейски алгоритъм на дефрост като панасониците (имам такава 12ка и не съм и фен).
    А интересува ме, въпросните машини имат ли опция за хоризонтално регулиране на клапите ( в смисъл да духа на ляво/център/дясно)?
    Ами, май е това.
    Благодаря за вниманието!






    Ако ще е AP, нека бъде 60-ка. Вътрешното тяло на 50-ката е малко за подобна кубатура и ще бъде шумно. Необходими са големи дебити, с по-ниски нива на шум, иначе ще е неприятно около машината. Дефростът, мисля че не е променен, просто не е имало достатъчно продължително студено време, за да си проличи. Все пак, изглежда добра машина, сигурно ще останете доволен.
    Според мен, ще се изненадате от 63ZR. Вади доста големи дебити, подходящи за помещението, с доста ниски нива на шум. Определено е по-класната машина, все пак се води към високия клас, докато AP е към средния.
    Този пост е редактиран от rosswen; 14-12-20 в 08:35.
    Aleksandars, Mega, ccankov73 и 2 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1356

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    +1 за 63ката.
    Mega одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #1357
    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Ще кажат, че ехиперинвертор, а те така работят. Духат студено.
    Във хола ми е хиперинверторен, но си духа топло. Аз със него направих сравнение, че той си духа топло, а новия духа хладко.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    753
    #1358

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Yankov
    „Разликите “са породени поне от 2 неща:
    1-во, минимума на на МЕ е почти двоен 1.7 kw срещу 0.9 kw. на Фуджи-то.А оттам и „ усещането за топло“ е различно.А и МЕ има пред себе си достатъчно простор, за да не се „заблуждава “, че е изпълнил заданието и да спада на минимума си.
    2-ро , с този ограничител да не ви духа в гърба, буквално го ограничавате да духа под носа си, а така климатика си мисли, че е изпълнил заданието си и намаля оборотите, а оттам и топлоотдаването му спада на минумума 0.9 kw., което дава субективното усещане за хлад.Ако го бяхте монтирали буквално срещу вратата, както ви предложих, и ако нямаше ограничител пред клапата, сега нямаше да се чудите защо духа хладно!
    rosswen одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2020
    Мнения
    12
    #1359

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    jmitov,
    Тръгнахме от там, че от една фирма са ви предложили 3 варианта и трябва да избирате от тях,Последно какво е положението.?Искате изцяло нови предложения или ще избирате между трите на фирмата?
    А, иначе всички ние гледаме, ама малко от нас "виждаме" каквото трябва.Тези децибели, които цитирате на 12 KGTB са на 1-ва степен, каквито са и на повечето климатици,а на 2-ра скачат директно с+10 -12 отгоре, като при други прехода е по-плавен.Ползвателите на климатици Фуджитсу ги определят като "шумни", а дали за вас ще са такива, не знам, всеки има различен праг на търпимост откъм шум!
    12 KGTB на охлаждане : 40/35/30/19, и на отопление : 42/38/33/21.
    А дали си заслужава "инвестиция, която може би никога няма да се избие в икономия от електричество", всеки си преценя сам!
    Здравейте Palev .
    Благодаря за инфото относно фуджито че ползвателите ги определят като шумни. Щом за тях са шумни и за мен ще са .

    Всъщност тръгнах от там, че попитах за съвет при избора на климатици точно за моя случай но в последствие нямаше конкретни предложения и аз попитах в една фирма и те ми предложиха три варианта.
    Та ако има възможност да ми предложите конкретни модели подходящи за моя случай случайно ще бъда благодарен.


  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    79
    #1360

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте,
    за гр. Варна, стара тухла, западно изложение, троен стъклопакет на дограма, засега без изолация, но предвидена, три помещения: всекидневна - 18 кв.м., детска - 15 кв.м., спалня/всекидневна - 18 кв.м.
    Търся среден ценови клас, досега ползвам Fujitsu General модели ASYA 12 и 9, на северно изложение, 10 и 12 години без никакви проблеми, отлични резултати и през лятото и през зимата.
    Кое е по-добрия избор в момента: новите, с новия фреон или старите модели?
    Тази комбинация изглежда ли добра за описаните помещения: 2 бр. Fujitsu ASYG12LMCE и един Daikin FTXB25C?
    Приемам всякакви предложения и коментари, благодаря.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #1361

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Yankov
    „Разликите “са породени поне от 2 неща:
    1-во, минимума на на МЕ е почти двоен 1.7 kw срещу 0.9 kw. на Фуджи-то.А оттам и „ усещането за топло“ е различно.А и МЕ има пред себе си достатъчно простор, за да не се „заблуждава “, че е изпълнил заданието и да спада на минимума си.
    2-ро , с този ограничител да не ви духа в гърба, буквално го ограничавате да духа под носа си, а така климатика си мисли, че е изпълнил заданието си и намаля оборотите, а оттам и топлоотдаването му спада на минумума 0.9 kw., което дава субективното усещане за хлад.Ако го бяхте монтирали буквално срещу вратата, както ви предложих, и ако нямаше ограничител пред клапата, сега нямаше да се чудите защо духа хладно!
    Добре, приемам нещата Palev както ги казвате, но всички се хващате за този дефлектор, а аз него го сложих едва два дена след като климатика работи без него, разлика няма никъква, а и аз обясних, че дефлектора го ползвам 2-3 часа след това го махам и климатика си работи без него. Това, че климатика духа хладно не ме притеснява толкова, по-скоро ме притеснява това, че той въобще не изключва, задавам му 24 градуса, той вдига 27 и продължава да работи. Два дена работи без да спре и за минута, дори го изключих от контакта за 3 часа за да се рестартира, но нямаше ефект. Накрая го изключих за да не се мъчи машинката. Днес говорих с фирмата и те казаха, че ще изпратят техници за да видят къде е проблема. После ще пиша какво е станало.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1362

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Това, че работи без он/офф не е ли добре по принцип?

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    753
    #1363

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Yankov
    А, вие всъщност как разбрахте, че въобще не изключва, външното тяло проверихте ли го дали спира или съдите само по вътрешното?На каква степен държите вентилатора?
    Ватметър нямате ли да му закачите?Термометъра точен ли е?Да не би да достига бързо заданието си и да изключва и по време на OFF-периода, когато вентилира, да се усеща хладно.Няма логика да покачва температурата, а да духа хладно.

    polaris
    Много леко ми струва външното тяло на Fujitsu ASYG12LMCE -само 26 кг.При влажния климат във Варна, при температури около 0 +/- 3/4 градуса ще заскрежава много бързо, а оттам и ще дефроства често.Имам наблюдения в квартала над такива маломерни Фуджитсу-та, зимно време под тях редовно има по един леген вода.За сравнение има 7-ци и 9-ки с тегло на външното тяло 31-32 кг и 12-ки с 34 кг, ама и цените са им други!
    Този пост е редактиран от Palev; 14-12-20 в 21:38.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #1364
    Palev, съдя само по вътрешното тяло, но съм гледал няколко пъти и външното. Съдя по митсубишито то си изключва и външното и вътрешното когато почива. За термометъра не един, а три съм ги наредил в тази стая, понеже и аз си помислих като вас. Вентилатора го пробвах и на 2ра и на 3та степен, в смисъл на 2ра работи първия ден после на 3та степен на другия ден. А и на мен ми се струва прекалено малко външното тяло. За какъв ватметър ми казвате?

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    753
    #1365

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    jmitov, имате л.с.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Честита Нова 2020
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-20, 14:58
  3. Еволюция на телевизорите 1920 -2020
    От irakli във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-19, 16:18
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  5. саунд бар NB 2020 A не се усилва от дистанционното на ТВ
    От yanio във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-14, 10:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе